Jump to content
Guest

Βελτιωση Για Passat B7 1.6 Tdi

Recommended Posts

8 hours ago , Toni_power said:

Και εγώ απο την μεριά μου θα σε πω να βάλεις ένα πιο ελεύθερο φίλτρο στο μαμά κουτί μην μπλέξεις με εισαγωγές και τέτοια είναι λίγο μπέρδεμα... και να άξιζε τον κόπο έχει καλός για 2-3 ίππους διαφορά δεν αξίζει... 

Φοράει ήδη πανελ.

Link to comment
Share on other sites

1.6 tdi stage3 βανακι 1474 κιλων με turbo απο golf GTD, 185hp, 344nm, stock ic  O ιδιος ειναι και στα δυο, στο πρωτο αναφερει στη περιγραφη τι φοραει, στο δευτερο κανει καλυτερο πατημα  

 

Edited by GeorgeR34
Link to comment
Share on other sites

πολύ γρήγορα ψοφάει η 2ερα στα 80 χλμ... για τα αλογάκια του καλά πάει 

Link to comment
Share on other sites

απο μαυριλα και ντουμανια στην εξατμιιση πως πανε αυτα τα πειραγμενα μοτερακια.

 

Καλα τα γκαζια αλλα να μπορει και αυτος που ειναι απο πισω μας στην εθνικη να δει τον δρομο.

 

εχω δει κατι ντουμανια στον δρομο απο συγχρονα και πειραγμενα ντιζελακια που εκοψα γιατι δεν εβλεπα τον δρομο

Link to comment
Share on other sites

τετοια ντουμανια που περιγραφεις εγω τα βλεπω σε κατι χαρχαλια 20ετιας +, και απο κατι ταξι που οχι εχουν βγαλει το dpf αλλα και τον καταλυτη

οταν πηγα να αφαιρεσω το dpf , ανεφερα και αυτο με τα ταξι, και μου ειπε οτι αυτοι κανουν και αλλα πραγματα εκτος απο το dpf. κατι για μοιρες με ειπε αλλα δεν πολυθυμαμαι

το τελικο μου μαυρισε αμεσως. μαυριλα βγαλει οταν το βαζω μπρος και ειναι κρυο. μη φανταστεις τιποτα το ιδιαιτερο ομως. και για κανενα 1 2 λεπτα

εν κινησει θα βγαλει μια στιγμιαια μαυριλα στο ζορισμα, αλλα και παλι τιποτα το αξιοσημειωτο

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου guest, το οχημα με το προγραμμα  κ το φιλτρο μετα απο τοσο καιρο πως ειναι. Εχω κ εγω ενα passat tdi b7 κ ειμαι αναμεσα στο προγραμμα σου και σε αυτο της ρεβο. Αξιζει το κοστος θα δω ουσιαστικη διαφορα απο τη μαμα αποδοση Το φιλτρο της k&n αξιζει; εχει καμια διαφορα; ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Passattdi said:

Κ αλλος αν εχει γνωση για το θεμα απαντησεις δεκτες

 

Σε Passat 1.6 CR γνωστού μετρήσαμε 140άλογα και 32κιλά ροπής με Revo και πάνελ στην εισαγωγή.

Αρκετά ροπάτο, διαφορά στις ρεπρίζ αισθητή.

Κυρίως ταξιδεύει αποστάσεις οπότε του άρεσε αρκετά μετά το προγραμματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση

 

Η τοποθετηση του ρεβο κ του πανελ που εγινε; κ με ποιο κοστος; υπαρχουν μειονεκτηματα επειιδη το αυτοκινητο εχει λιγα χλμ κ δε θελω να αρχισει να βγαζει προβληματα.

 

edit:merge

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπρόσωπο Revo, το πανελ από εμένα.

Για κόστος θα πρέπει να ρωτήσεις στη Revo.

 

Όσο για το πρόγραμμα, όταν το αυτοκίνητο είναι καινούργιο οι πιθανότητες για προβλήματα είναι μικρότερες.

Αν φοβάσαι τόσο πολύ, το αφήνεις εργοστασιακό. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο b7 1.6 tdi ταιριάζει το μοτέρ από b7 2.0 tdi και τι άλλες μετατροπές χρειάζονται? Πχ τα φρένα, ηλεκτρολογικα κ.α.

Σασμαν έχουν και τα δύο 6ταχυτο, δεν ξέρω αν είναι ίδιο το γραναζωμα. 

Edited by Giorgos 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.