Jump to content
Tonyantony

Tonyantony-Μαύρος Κεραυνός

Recommended Posts

Το αμάξι είναι το golf vi 160 ps έκδοση rline με έξτρα το rcd510, φιμέ πίσω κρύσταλλα και έγχρωμη οθόνη plus, ακόμα μου έβαλαν συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος

Μερικές φωτό από την παραλαβή
post-20227-135498689443_thumb.jpgpost-20227-135498691861_thumb.jpgpost-20227-135498698471_thumb.jpg
Μετά του άλλαξα τα φώτα :p
Έξω
post-20227-135498717541_thumb.jpg
Μέσα
post-20227-135498719659_thumb.jpg
Και πατέντα στο πορτ μπαγκάζ+προστατευτικό κάλυμμα
post-20227-135498722733_thumb.jpg
Μετά έκανα έβαλα φρυδάκια βαμμένα carbonpost-20227-135498764141_thumb.jpg
post-20227-135498765544_thumb.jpg

post-20227-135498760668_thumb.jpg

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω δει κ απο κοντα..ειναι πολυ ωραιο!το πακετο rline σε συνδιασμο με τις δικες σου αισθητικες παρεμβασεις ειναι πολυ ομορφο!να το χαιρεσαι..!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνεχίζουμε :p

Έβαψα την τάπα της βενζίνης carbon

73998888.jpg

Επίσης έβαψα το difuser, έβαλα νίκελ μπούκες και έβαλα φιμέ μεμβράνη στους ανακλαστήρες

29464007.jpg

Τάπα από r8 <3

35074198.jpg

Και τώρα πάμε στα πιο σοβαρά

Έχω βάλει intercooler από s3 (το λυπήθηκα εκείνη τη στιγμή)

23424657.jpg

Όσον αφορά την εισαγωγή, στην αρχή είχα βάλει ελεύθερο φίλτρο στο φιλτροκούτι kn, μετά έβαλα την piper που φαίνεται παραπάνω και κατέληξα και την κούκλα carbonio γιατί ήθελα και κάτι από αληθινό carbon στο αμάξι

89525254.jpg

Ακόμα έχω βάλει το sprint booster (το χω ντύσει και αυτό carbon :p)

81628938.jpg

Τέλος το αμάξι έχει και πρόγραμμα από την apr, έχει περαστεί και το stock και αλλάζουν με το cruise control

Μπορεί να χω αλλάξει και τίποτα άλλο και να μην το θυμάμαι, αν βρω και κάτι άλλο θα το ανεβάσω

Μερικές φωτό από το αμάξι μετά από πλύσιμο

83928029.jpg

36963494.jpg

Και οι ζάντες μου

53102435.jpg

Επόμενες αλλαγές σιδερένια πετάλια και carbon οι μεσαίες κολώνες (το πλαστικό που είναι στην πόρτα) όταν μαζέψω λεφτά

Επειδη το εχω δει κ απο κοντα..ειναι πολυ ωραιο!το πακετο rline σε συνδιασμο με τις δικες σου αισθητικες παρεμβασεις ειναι πολυ ομορφο!να το χαιρεσαι..!

Ωραιο το "εργαλειο" να το χαιρεσαι

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Οι ζάντες τα σπάνε! Τι ελαστικά φοράς?

Είναι bridgestone turanza er300 225/45 R17, οι ίδιες ζάντες βγαίνουν και σε 18 αλλά προτίμησα 17 γιατί κινούμαι πολύ μέσα στην αθήνα και τις φοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο,καλοταξιδο!κανε φιμε τα πισω φαναρια.

Το χα δοκιμάσει παλιότερα αλλά είχα πάρει πολύ σκούρα μεμβράνη και δε μαρεσε και την έβγαλα, άμα βρω πιο ανοιχτή θα ξαναβάλω

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι τέλειο το αμαξάκι σου !!! Να το χαίρεσαι !!! Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!! Καλές βελτιώσεις !! :drinks: :drinks:

Για τα φιμέ τζάμια καλή δουλειά έκανε ο BECKMAN απ'ότι θυμάμαι με μεμβράνη λεπτή. Τσέκαρέ το αμάξι του

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο το αμαξι σου φιλε να το χερεσαι και καλα χιλιομετρα να εχεις :-)) τσεκαρε το δικο μου να δεις τις ζελατινες πισω στα φαναρια ....να σε ρωτησω και κατι αλλο με το sprint booster εχεις δει διαφορα??? και ποσσα σταδια εχεις επανω??

Link to comment
Share on other sites

για γραψε και ποσο κανουν τα κσρμπον κομματια που εκανες? ωραιοο ειναι και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σε βρει με πολλες πολλες αλλαγες πανω του οπως εσυ θα θελεις να τις κανεις! γιωργο το παληκαρι καθονταν απεναντι αν θυμαμαι καλα στο καφε

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο το αμαξι σου φιλε να το χερεσαι και καλα χιλιομετρα να εχεις :-)) τσεκαρε το δικο μου να δεις τις ζελατινες πισω στα φαναρια ....να σε ρωτησω και κατι αλλο με το sprint booster εχεις δει διαφορα??? και ποσσα σταδια εχεις επανω??

Τις είδα τις ζελατίνες, πολύ ωραίες, από τη δουλειά του είσαι ικανοποιημένος?Στις άκρες φαίνεται ότι είναι μεμβράνη?Όσον αφορά το sprint booster έχει 3 ρυθμίσεις, σβηστό φωτάκι είναι κλειστό, πράσινο φωτάκι έχει 50% βελτίωση της απόκρισης και κόκκινο φωτάκι έχει 100% βελτίωση της απόκρισης.Διαφορά έχει μεγάλη και κάνει ότι ακριβώς λέει απλά δεν είναι για εκκίνηση γιατί σπινιάρει πάρα πολύ.

Να το χαιρεσαι με καλα και ασφαλη χλμ χωρις προβληματα.

Σκοπευεις να βαλεις κανα προγραμμα?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Το χω γράψει φίλε, έχω βάλει πρόγραμμα στην apr :)

για γραψε και ποσο κανουν τα κσρμπον κομματια που εκανες? ωραιοο ειναι και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σε βρει με πολλες πολλες αλλαγες πανω του οπως εσυ θα θελεις να τις κανεις! γιωργο το παληκαρι καθονταν απεναντι αν θυμαμαι καλα στο καφε

Tο difuser και η τάπα της βενζίνης έκαναν 170 αν θυμάμαι καλά, και αν αναφέρεσαι στο secret meeting στη ραφήνα ναι εκεί ήμουν και καθόσουν δεξιά μου :p

Link to comment
Share on other sites

ααα σε θυμηθηκα ρε φιλε..χαχαχ εσυ εισαι ρε τρελε??? ναι φιλε μου με τις ζελατινες δεν φενεται στην ακρη οτι φορας ζελατινες ειναι κομπλε... ποσο το εβαλες το sprint booster??οποτε μου συνηστας να βαλω και εγω ?? :-)

Link to comment
Share on other sites

ααα σε θυμηθηκα ρε φιλε..χαχαχ εσυ εισαι ρε τρελε??? ναι φιλε μου με τις ζελατινες δεν φενεται στην ακρη οτι φορας ζελατινες ειναι κομπλε... ποσο το εβαλες το sprint booster??οποτε μου συνηστας να βαλω και εγω ?? :-)

Επιτέλους με θυμήθηκες :p, τo sprint booster το χα βάλει στον bouleko που τα φτιάχνει ο ίδιος, τιμή δεν θυμάμαι ρε φίλε γιατί το βαλά σχεδόν μόλις πήρα το αμάξι αλλά είναι αρκετά τα λεφτά του (δεν είναι και ότι πιο value for money κυκλοφορεί).Το χα βάλει μαζί με ένα φίλο μου και μας είχε κόψει και κάτι, αν πάρεις από κεί κάντου κανα παζάρι γιατί παρόλο που είναι αυτός που τα φτιάχνει τα χει ακριβά :phttp://www.sprintbooster.gr/

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι σε θυμηθηκα φιλαρακι ..χαθηκαμε φιλε....εμενα μου εχει βρει εδω ο θειος που φτιαχνω το αμαξι με 90 ευρω αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη..για πες μου??

Link to comment
Share on other sites

για ρωτηστε τους προγραμματοστες σας γιατι ειναι κατι που ρυθμιζεται και με το προγραμμα η αποκριση του γκαζιου....κοινως δεν χρειαζεται οταν στο εχει φτιαξει ο προγραμματιστης σου...

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι σε θυμηθηκα φιλαρακι ..χαθηκαμε φιλε....εμενα μου εχει βρει εδω ο θειος που φτιαχνω το αμαξι με 90 ευρω αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη..για πες μου??

Πολύ καλή τιμή είναι, εννοείτε πάρτο!!!

για ρωτηστε τους προγραμματοστες σας γιατι ειναι κατι που ρυθμιζεται και με το προγραμμα η αποκριση του γκαζιου....κοινως δεν χρειαζεται οταν στο εχει φτιαξει ο προγραμματιστης σου...

Το ξέρω και με το πρόγραμμα έχω λίγο καλύτερη απόκριση αλλά αν στο ρυθμίσει ο προγραμματιστής δεν μπορείς να το αλλάξεις ενώ αυτό το αλλάζεις όποτε θες, πχ στο κόκκινο και να θες δε μπορείς να πας μια χαλαρή βόλτα ή εγώ δεν μπορώ να το δώσω στη μάνα μου...

Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμμα ολα καλα;;κανα προβληματακι ειχες;σε ρωτω γτ ενδιαφερομαι κ εγω γ apr..

Με το πρόγραμμα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, μόνο την 1η φορά που το άνοιξα 3η,4η στις 6000 στροφές κόλλησε λίγο αλλά πρέπει να ταν λόγω adaptation, μετά που το ξαναπάταγε πήγαινε μια χαρά και όσες φορές το χω πατήσει κανένα απολύτως πρόβλημα, μόνο που με βλέπω για λάστιχα γιατί τα turanza δε βαστάνε :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελικα αυτοματο αυτο η οχι??αν εισαι αυτοματος το βαζεις στο d kai παει σουπερμαρκετ η γιαγια πλεον με αυτο,,,,το ξερω απτο δικο μου....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.