Jump to content
Tonyantony

Tonyantony-Μαύρος Κεραυνός

Recommended Posts

τα διαγραμματα πιεσεως και λαμδα τα πηρες ετσι?για να ξερεις και πως λειτουργει το προγραμμα σου..

μια χαρα ειναι για κονσερβα προγραμμα. ηρεμο και χαλαρο.χωρις fine tuning και χωρις καμια πιεση του τουρμπο,αφου κοιμαται αυτο το μοτερ ακομη για 212  που εβγαλε.

αμα ασχοληθεις και αλλο θα φτασεις και 235 με επαναπρογραμματισμο και εξατμιση αργοτερα,μηπως και ξυπνησει το τερας!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες βαλβίδες R

Και δαχτυλίδι για τη μίζα μαύρο με ανθρακονήματα

Δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα τις βαλβιδες δεν τις βλεπω να ειναι για πολυ καιρο πανω, ολο και σε καποιο πιτσιρικι θα γυαλισουν.

2 φορες μου κλεψανε βαλβιδες που ηταν και ασφαλειας ταχα μου. Οποτε εβαλα τις απλες και τελος.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by babis-r21
Link to comment
Share on other sites

τα διαγραμματα πιεσεως και λαμδα τα πηρες ετσι?για να ξερεις και πως λειτουργει το προγραμμα σου..μια χαρα ειναι για κονσερβα προγραμμα. ηρεμο και χαλαρο.χωρις fine tuning και χωρις καμια πιεση του τουρμπο,αφου κοιμαται αυτο το μοτερ ακομη για 212 που εβγαλε.αμα ασχοληθεις και αλλο θα φτασεις και 235 με επαναπρογραμματισμο και εξατμιση αργοτερα,μηπως και ξυπνησει το τερας!
Έχω μέλλον για να βάλω εξάτμιση, δε βλέπω να πείθω τη μάμα μου σύντομα :Ρ χαχαχα
Δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα τις βαλβιδες δεν τις βλεπω να ειναι για πολυ καιρο πανω, ολο και σε καποιο πιτσιρικι θα γυαλισουν. 2 φορες μου κλεψανε βαλβιδες που ηταν και ασφαλειας ταχα μου. Οποτε εβαλα τις απλες και τελος. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Τις προηγούμενες τις είχα από τότε που πήρα το αμάξι και δεν τις είχαν πειράξει, είναι που το χω σε γκαράζ αλλιώς θα χαν φύγει στη βδομάδα.Τώρα θα δείξει ελπίζω να συνεχίσω να μαι κωλόφαρδος :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα τις βαλβιδες δεν τις βλεπω να ειναι για πολυ καιρο πανω, ολο και σε καποιο πιτσιρικι θα γυαλισουν. 2 φορες μου κλεψανε βαλβιδες που ηταν και ασφαλειας ταχα μου. Οποτε εβαλα τις απλες και τελος. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

+1000

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετήθηκε σήμερα custom μεσσαίο και τελικό... Από αύριο φωτό ;)

 

Ρε τον πούστη τον άντρα......

 

"Ρε μαλάκα που να βρώ λεφτά για εξάτμιση??"

 

Όξω καπιτάλα χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ρε τον πούστη τον άντρα......

 

"Ρε μαλάκα που να βρώ λεφτά για εξάτμιση??"

 

Όξω καπιτάλα χαχαχαχαχαχαχαχα

Μαλάκα βασικά δεν είχα πολλά λεφτά, για άλλο πήγαινα και άλλο βγήκε :p, πάντως μη νομίζεις, 1ον νομίζω ήταν καλή τιμή, 2ον με βλέπω με τα πόδια για λίγο καιρό γιατί ούτε για βενζίνη δεν έχω τώρα, 3ον στο τεφτέρι είμαι :p

 

 Το μπροστα που πρεπει να το αλλαξεις δεν το αλλαξες..... τσαμπα τα λεφτα :nea:

 

Γιάννη :aggressive:

 

Και για να προλαβω διαμαχη απο αλλο θεμα που ειδα ακυρο το "τσαμπα τα λεφτα" :)  :)

Και μη με συγχύζετε, αφού αν άλλαζα όλη την εξάτμιση δεν θα αλλάζονταν και αυτά?Φυσικά και θα αλλάζονταν!Απλά όλοι τρέχετε πρώτα για τα άλογα και αλλάζεται downpipe ενώ εμένα που δε με καίει προτιμώ πρώτα τον ήχο ;).

 

Έννοια σου και θα το αλλάξει και αυτό....ΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

+1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάω για τελικό τώρα....

Μετά απο πόλεμο 10 ημερών στο σπίτι θα μπει σε κάνα 10ήμερο....

 

Ξύλωσα και ολο το φιλτροκουτι σήμερα,σκέτο σωληνά εχω αφήσει,τρελό θόρυβο,και πολύ άρπαγμα ειδικά μετα της 4.500 χιλιάδες.

Πάω να βάλω και μια χοάνη....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάω για τελικό τώρα....

Μετά απο πόλεμο 10 ημερών στο σπίτι θα μπει σε κάνα 10ήμερο....

 

Ξύλωσα και ολο το φιλτροκουτι σήμερα,σκέτο σωληνά εχω αφήσει,τρελό θόρυβο,και πολύ άρπαγμα ειδικά μετα της 4.500 χιλιάδες.

Πάω να βάλω και μια χοάνη....

Βάλε μια piper μη μου βάλεις καμιά κινεζιά...

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετήθηκε σήμερα custom μεσσαίο και τελικό... Από αύριο φωτό ;)

μπραβο ρε φιλε μου...επιτελους τα εφτιαξες ρε..ποσο σου πηγε το μαλλι???

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκανα το ιδιο λαθος αλλα την αμεσως επομενη ημερα το διορθωσα με ολοσωμη οποτε αυριο προλαβενεις.... :)

Βασικά εγώ έκανα χειρότερο :p, δευτέρα απόγευμα πήγα και έβαλα τελικό και τρίτη πρωί με βλέπει έξω από το μαγαζί, μου λέει τι έγινε?Του λέω αυτό δεν ακούγεται καθόλου...Καλά μου λέει πάμε μια να βάλουμε και το μεσαίο και μετά μου λες...Ολόκληρη θα βάλω κάποια στιγμή απλά τώρα 1ον του χρωστάω κάτι λεφτά και 2ον δεν έχω τίποτα οπότε δεν παίζει, αλλά σε κανα δυο μήνες θα ξαναπεράσω :p

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε μου...επιτελους τα εφτιαξες ρε..ποσο σου πηγε το μαλλι???

Μεσαίο και τελικό και 63.5 σωλήνας μεταξύ τους και και κανα μισόμετρο πριν το μεσαίο ακόμα γιατί δεν ήθελε να μου το κάνει με κόλληση στην κούρμπα, πίσω δυο μπούκες 76αρες μου πήγε 260Ε, νομίζω είναι καλά...Εννοείτε πάντα με τέλεια ποιότητα δουλειάς ;)

Το καλό που σου θέλω είναι να βάλεις βενζίνα και να έρθεις αυριο.

Μαλάκα είσαι σοβαρός?Αν έρθω αύριο θέλω τουλάχιστον 30 ευρώ να πάω και να ρθω...Τον άλλο μήνα πάντως θα μαι εκεί σίγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε....ένα 40ρι θα φύγει αβέρτα αύριο,μου έσπασε και ο γρυλος του παραθυρου.....εδεσε το γλυκο

Ευτυχώς το έδωσα στον Daddy σήμερα,και το είδε κατεβασμό και με έκανε μάγκα.

 

Μεσαίο και τελικό και 63.5 σωλήνας μεταξύ τους και και κανα μισόμετρο πριν το μεσαίο ακόμα γιατί δεν ήθελε να μου το κάνει με κόλληση στην κούρμπα, πίσω δυο μπούκες 76αρες μου πήγε 260Ε, νομίζω είναι καλά...Εννοείτε πάντα με τέλεια ποιότητα δουλειάς ;)



Μαλάκα είσαι σοβαρός?Αν έρθω αύριο θέλω τουλάχιστον 30 ευρώ να πάω και να ρθω...Τον άλλο μήνα πάντως θα μαι εκεί σίγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε....ένα 40ρι θα φύγει αβέρτα αύριο,μου έσπασε και ο γρυλος του παραθυρου.....εδεσε το γλυκο

Ευτυχώς το έδωσα στον Daddy σήμερα,και το είδε κατεβασμό και με έκανε μάγκα.

Καλά σου κατσε πάλι ρε ;)

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.