Jump to content
Tonyantony

Tonyantony-Μαύρος Κεραυνός

Recommended Posts

Θα βγάλω και θα ανεβάσω το πρωί ;) Απλά θα πάω και μια βόλτα τώρα για να κάτσει λίγο γιατί το συνεργείο είναι δίπλα στο σπίτι μου και δεν κουνήθηκε ουσιαστικά και δεν έχει κάτσει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το antilift kit της whiteline και πήρα και τη βάση σασμάν και τις βάσεις ψαλιδιών μπρος πίσω της powerflex, μέσα στη βδομάδα πάω για τοποθέτηση  :hyper:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το antilift kit της whiteline και πήρα και τη βάση σασμάν και τις βάσεις ψαλιδιών μπρος πίσω της powerflex, μέσα στη βδομάδα πάω για τοποθέτηση  :hyper:

 

πολυ σωστη κίνηση! καλοφορετα!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν τα πράγματα πάνω :D , επιτέλους μετά από τόσες μέρες κατάφερα να βρω χρόνο και πήγα στο συνεργείο :p

 

8f2h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια δίνει λίγη κλίση στη ρόδα στις στροφές και έχεις καλύτερη έξοδο, λιγότερο σπινιάρισμα και λιγότερη μεταφορά βάρους μπρος πίσω κατά την επιτάχυνση και την επιβράδυνση

http://www.whiteline.com.au/product_detail4.php?part_number=KCA316

Link to comment
Share on other sites

καλα το dogbone αλλα τα λαστιχα των ψαλιδιων  εμπρος και πισω δεν επερνε το δικο σου τα αλουμινενια του σ3?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

καλα το dogbone αλλα τα λαστιχα των ψαλιδιων  εμπρος και πισω δεν επερνε το δικο σου τα αλουμινενια του σ3?

Ναι τα παιρνε αλλά εγώ ήθελα να βάλω τα powerflex :p

Πρώτα απ όλα δεν κοπανάνε όπως πολλοί λέγανε και επίσης για όσους αμφισβητούν την αντοχή τους έχουν εγγύηση εφ όρου ζωής ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα μικρό update, έβαλα την καινούρια σκάστρα με κωδικό Ε, έκανα service και επ' ευκαιρία έβαλα την τάπα κάρτερ της fumoto με βρυσάκι, έχω πάρει Η15 λάμπες μπλέ (ναι βγήκαν επιτέλους :DDD ) αλλά δεν έχω καταφέρει να τις βάλω ακόμα , κάποιο κόλπο πρέπει να θέλουν :/ . Τέλος πούλησα την εξάτμιση που είχα και έβαλα άλλη για να γίνω λίγο πιο θορυβώδης ακόμα  8)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να βάλεις το βρυσακι?

Απλά το δα, το βρήκα ωραία ιδέα, μ' άρεσε και το πήρα :p

Link to comment
Share on other sites

Μερικά βιντεάκια που τράβηξα χτες με την καινούρια εξάτμιση:

https://www.youtube.com/watch?v=YJdsIJ-ryZY εδώ είμαι 3κάβαλος οπότε δεν είναι τελείως αντιπροσωπευτικό αλλά τράβηξα περισσότερο για ήχο in-car...

https://www.youtube.com/watch?v=eTxfjwhEo7g εδώ ανεβάζει μέχρι 4000 στροφές γι αυτό μετά τράβηξα και 2ο

https://www.youtube.com/watch?v=vPzLl4iawyQ εδώ μέχρι κόφτη  :hyper:

Ήθελα να τραβήξω και πέρασμα με μια καλή αλλαγή που κάνει και γαμώ τα σκασίματα αλλά δεν ψηνόταν κανείς να κάτσει να τραβήξει γιατί ψιλοέβρεχε κιόλας οπότε το αφήνω για άλλη φορα...

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Είχα βγάλει το μεσσαίο εδώ και κάποιο καιρό αλλά και πάλι δεν είχε πάρα πολύ θόρυβο και πήγα και μου εξήγησε ότι πριν μου το χε κάνει για λιγότερο ήχο (δεν φταίει αυτός εγώ του χα πει ότι δεν θέλω πάρα πολύ πολύ όταν το χα κάνει)

qx14d0.jpg

 

ΥΓ: Στο σχήμα έχω κάνει επαγγελατικό σχέδιο από το τελικό μου xD

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το δικο μου τελικο για αυτο μετα απο μια βδομαδα εβαλα μεσαιο στα ταξιδια με σταθερη πορεια πανω απο τα 110 κανει σαν φορτηγο . Για μεσα στην πολη ειναι πολυ ωραιο και κανει σαματά , με το μεσαίο τωρα ειναι ολα κυριλε στο ταξιδι ειναι σαν μαμα !
Επρεπε να μου πεις να κανουμε ανταλλαγη!
Εχεις καμια φωτο απο το τελικο?

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι που μου το χες πει αλλά δεν ήξερα πως είναι το δικό μου μέσα, αν το ξερα θα τα χαμε κάνει τράμπα και δεν θα χρειαζόσουν και μεσσαίο... Φωτό δεν το βγαλα από κάτω, θα πάω να βγάλω μετά αν είναι μια, πάντως αυτές που ανέβασα είναι με το καινούριο και μπορείς να δεις πως φαίνεται από πίσω

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις κανει πααρα πολυ ωραιες αλλαγες.. ειναι ερωτας το εργαλειο σου!!!!!  :give_rose:  :D

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα φιμέ lummar μπροστά oem style, πολύ ικανοποιημένος από τον χρώμα, δεν φαίνεται καμιά διαφορά με πίσω :D

szis5y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.