Jump to content
cjgeorgio

Φυσικό Αέριο

Recommended Posts

Εξαπλώνεται το δύκτιο φυσικού αερίου σε όλη την Ελλάδα και αρχίζουν τα πρώτα τοποθετιμένα κιτ.

Ότι πληροφορίες έχουμε να της προωθήσουμε για να έχουμε μια πλήρη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φυσικο αεριο για θερμανση - ζεστο νερο στο σπιτι αντε τωρα να τραβηξουμε καμια μανικα να γεμιζουμε το αμαξι :acute:

Γιατί όχι; τα πάντα για ένα ποιο καθαρό περιβάλλον..

Link to comment
Share on other sites

αν χαλασει αυτοςο περιφημος υποβαθμιστης πιεσεως που απτα 200 μπαρ το ριχνει στα 2 τι γινεται στην εισαγωγη καυσιμου????οεο???ασφαλειστικη δικλειδα εχει??

και θελω να δω CRASH TEST ΣΕ τετοιου ειδους εφαρμογες απο πισω ομως!!!και αφου παρει κανα αστερακι το συζηταω μετα....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το crash test είναι ανάλογα και το αμάξι που εχεις.

Τώρα για να τα περνάνε εδώ και τόσα χρόνια πάει να πει ότι περνάνε καποιους κανόνες ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το crash test είναι ανάλογα και το αμάξι που εχεις.

Τώρα για να τα περνάνε εδώ και τόσα χρόνια πάει να πει ότι περνάνε καποιους κανόνες ασφαλείας.

γιωργο δεν καλυπτομαι....τουλαχιστον πιστευω θα επρεπε οι δεξαμενες να μπορουν να αντεπεξελθουν σε στραπατσαρισμα σε περιπτωση σγκρουσης......

Link to comment
Share on other sites

γιωργο δεν καλυπτομαι....τουλαχιστον πιστευω θα επρεπε οι δεξαμενες να μπορουν να αντεπεξελθουν σε στραπατσαρισμα σε περιπτωση σγκρουσης......

Το χα ρωτήσει και μου χαν πει ότι οι δεξαμενές αντέχουν πολύ περισσότερη πίεση απ όση δέχονται από το αέριο και έτσι και να παραμορφωθούν (θα μικρύνει η χωρητικότητα, θα μεγαλώσει η πήεση που ασκείται) δεν θα έχουν πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ναι το λεει και στο βιντεο αντεχουν 300 βαρ και γεμιζουν με 200 εκαστος...αλλα αυτο δεν λεει κατι...μου θυμιζει μπουκαλα οξυγονου που γεμιζω στο καραβι....το γεμιζεις με 20 και περνει 30βαρ αλλα αμα τη βαλεις στη μορσα και πες οτι σφυγγεις την μπουκαλα θα γινει ανασταση στο μηχανοστασιο.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε τα πρώτα κιτ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι TSI-TFSI δουλεύουν μια χαρά με φυσικό αεριο.

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι τα αμαξια με μικρό πορτπαγκαζ θα έχουν ένα σοβαρό πρόβλημα.

Η αναλογία φυσικού αερίου είναι για 20 λίτρα φυσικού αερίου θέλει 40 λίτρα μπουκαλα.

Δεν ξέρω όμως άμα μπορούν να φουλερνουν τέρμα η θα είναι σαν το υγραέριο που δεν γέμιζαν τέρμα οι μπουκαλες.

Νομίζω θα περνει όλη την δεξαμενή για τον λόγο που το φυσικό αεριο είναι σε αέρια μορφή και το υγραέριο είναι σε υγρή μορφή.

Το λέω για τον κάθε βλάκα που λέει εδώ και χρόνια το υγραέριο αεριο. Βαριέται να πει όλη την λέξη από ότι κατάλαβα...:)

Link to comment
Share on other sites

αρα περιμενουμε τα πρωτα κρασ τεστ καλυτερα και να δουμε αμα σωνονται οι επιβατες απτο ατυχημα και πεθαινουν μετα απτην εκρηξη που μπορει να κανει η μπουκαλα πχ αν πεσει εν grandjerocke πισω σου και στο αχρηστεψει οπως εγινε με το προηγουμενο γκολφακι μου...πχ λεω τωρα εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Ο ίδιος κίνδυνος υπάρχει και στης μπουκαλες υγραερίου. Έχουν μια ασφάλεια και έχει και βίντεο από τρακαρισμα.

Τώρα άμα είναι να σου κάνει μπαμ σου κάνει και με βενζίνη άμα είσαι και έρθει και καρφωθεί ο άλλος από πίσω και στο διαλύσει δεν θέλει και πολύ να πάρουν όλα φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

θα οδηγουμε μια κινητη μπομπα!!! =@ =@ =@ =@ :hyper::laugh: :laugh: :laugh:

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλεις.. Έχει Πάρα πολλά αμάξια με υγραέριο και φυσικό αέριο που κυκλοφορούν χρόνια.

Στήριξε αυτό που λες. Εχεις κανένα σχετικό link με βίντεο η κάτι άλλο που να λέει ότι είναι κινητές βόμβες?

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ξερω το πασσατ β 7 το 1.4 τσι βγαινει και με φυσικο αεριο απ το εργοστασιο, στην ευρωπη, οχι εδω ομως. λογικα θα ειναι ασφαλες

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ξερω το πασσατ β 7 το 1.4 τσι βγαινει και με φυσικο αεριο απ το εργοστασιο, στην ευρωπη, οχι εδω ομως. λογικα θα ειναι ασφαλες

Αμα το παραγγείλης μπορείς να το έχεις και στην Ελλάδα,το φέρνει η VW. Περιοδικά το κάνανε τεστ στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.