Jump to content
gotsimaria

Καντραν Polo 6N

Recommended Posts

καλησπερα,

αν μπορει να με βοηθησει καποιος..........

εχω παει σε ηλεκτρολογο κ δεν εχει βγαλει ακρη, μετα πηγα σε συνεργειο που ασχολειται με εγκεφαλους κ μου τα μασαει...

λοιπον το προβλημα εχει ως εξη: στα καλα καθουμενα αρχισε να τρεμοπαιζει ο δεικτης χιλιομετρων, ταυτοχρονα κ ο δεικτης βενζινης. ξαφνικα ο δεικτης χιλιομετρων πιανει 0 κ ουτε ξανακουνηθηκε ενω της βενζινης συνεχιζει να ανεβοκατεβαινει.

μου ειπαν οτι μαλλον ειναι ο σενσορας που βρισκεται στο σαζμαν.σιγουροι δεν ειναι...αν τον τοποθετησουν κ δεν λειτουργει μπορει να ειναι ολο το κοντερ.

το θεμα ειναι οτι με βλεπω να χανω πολλα λεφτα....μεχρι να βρουν τι ειναι...

εχει καποιος αντιμετωπισει αντιστοιχο προβλημα??

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου.Για να σε βοηθήσω πρέπει να μου πεις τι βλάβες έχει αποθηκευμενες στο καντραν,τον κινητήρα καθώς και στο can gateway.

στον υπολογιστη εμφανιζει βλαβη στον χιλιομετρητη νομιζω αριθμος 501, δεν εμφανιζει την βλαβη στον δεικτη βενζινης.

το θεμα ειναι οτι ουτε αυτος που βλεπει τον εγκεφαλο καταλαβαινει με ακριβεια...εκανε 1 τεστ μεσω του η/υ, οι δεικτες τοτε λειτουργησαν κ εβγαλε το πορισμα οτι φταιει ο σενσορας. ειναι ομως αυτο??η' θελει ολο το καντραν??

Λοιπον Μαρια

Δεν μπορει να ειναι σενσορας στο σαζμαν για τοτε θα σου εκανε προβλημα μονο το ταχυμετρο

Το πιο πιθανο σεναριο ειναι να εχεις θεμα με ολο το καντραν οργανων.

Με ενα διαγνωστικο ελεγχο θα μπορουσαν να δουν αυτοι και εμεις τι σφαλα σου βγαζει αμα βγαζει.

Φιλικα

διαγνωστικο ελεγχο στην αντιπροσωπεια μου προτεινεις??

γιατι κ αυτος που ειναι εξωτερικο συνεργειο ειπε οτι εχει το αυθεντικο προγραμμα της αντιπροσωπειας....τι να πω ρε γανωτο εχω 1 βδομαδα που προσπαθω να βγαλω μια ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμη για το φίλε μου.Μαλλον φίλη έπρεπε να πω.Το πρόβλημα σου κατα 99,9% είναι η από το ίδιο το καντραν η να μην κάνουν καλή επαφή οι μπριζες του.αν είσαι από Αθήνα πάντως μπορώ να του ρίξω μια ματιά και να σου πω τι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμη για το φίλε μου.Μαλλον φίλη έπρεπε να πω.Το πρόβλημα σου κατα 99,9% είναι η από το ίδιο το καντραν η να μην κάνουν καλή επαφή οι μπριζες του.αν είσαι από Αθήνα πάντως μπορώ να του ρίξω μια ματιά και να σου πω τι έχει.

δεν ειμαι αθηνα!! ελεγξαν τις μπριζες κ την πλακετα κ δεν βρηκαν κατι...ολα κλινουν στο καντραν!! θα το παω αυριο αντιπροσωπεια να το δουν!! ευχαριστω παντως ολους για τη βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.