Jump to content
pipis13

Τριλημα Η Μηπωσ Οχι?

Recommended Posts

λοιπον παιδια εχω μεινει πολυ πισω σε οτι αφορα την τεχνολογια των κινητων εχω ενα w995 γι αυτο και ζηταω τα φωτα των οσων εχουν γνωση....

καταρχας αξιζει να παρω iphone 5 με 500-550( θα μου το φερουν απο εξω ξεκλειδωτο) η να παρω το siii galaxy στα 600 ευρω....

επισης σαν εναλακτικη και πιο οικονομικη λυση το galaxy sii αξιζει?????? δεν εχω τρελες απαιτησεις θελω ικανοποιητικο ιντερνετ να βλεπω καμια ταινιουλα οποτε χρειαζεται (οχι συνεχεια αλλιως θα επαιρνα tablet) και γενικα κατι ευχρηστο με καλες επιδοσεις.οποια αλλη προταση δεκτη....

επισης αξιζει να σπαταλησω τοσα χρηματα (αναφερομαι στα 2 πρωτα κινητα) για ενα κινητο...

διευκρινηση:

δεν ειμαι απο αυτους που αλλαζουν κινητο καθε χρονο.θελω να πω οτι αν παρω θα το κρατησω τουλαχιστον 3-4 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λεφτά πάρε iPhone 4 4s 5 το ίδιο ειναι

Μην πάρεις το s3. Ειναι παντοφλα 52 νούμερο μιλάμε για αεροδιαδρομο. Πάρε το s 2 καλύτερα.

Γενικά μεταξύ των δυο, το iPhone κερδίζει απο λογισμικό και μόνο παρά πολύ. + του ότι δεν ειναι παντοφλα

Απο την άλλη αν δεν ασχολησε με αυτά θα πέταξεις ένα ματσο χρήματα.

Γνώμη μου μετά απο αγορά όλων των iPhone απο 3G και μετά και galaxy s2s3 ( λόγω δουλειάς μου μην νομίζεις ότι το έκανα για πλάκα ) ειναι πως δεν αξίζει να δώσεις τόσα κιλά ευρώ.

Εκτός και αν πρόκειται να ασχοληθείς τρέλα με την συσκευή και όχι απλα για ένα τηλ και κανά SMS και να επωφεληθεις ένα 23 της % της συσκευής ( στο λέω εγω ότι δεν πρόκειται να εκμεταλευθεις παραπάνω απο το 20%) , μόνο τότε να πάρεις το iPhone

Αλλιώς θα σου πρότεινα το Sony Ericsson neo V

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει αυτο http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

απο αυτο http://www.skroutz.gr/s/2588321/Samsung-Galaxy-S-III-I9305-16GB-LTE-Non-Regional.html περα απο την τιμη????

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει αυτο http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

απο αυτο http://www.skroutz.gr/s/2588321/Samsung-Galaxy-S-III-I9305-16GB-LTE-Non-Regional.html περα απο την τιμη????

Αφού λοιπόν δεν με ακούς και επέλεξες το χειρότερο, θα σου εξηγήσω. Εχει σχέση με το δίκτυο κάθε περιοχής. Τα hertz του 4G που χρησιμοποιούνται σε κάθε χώρα διαφέρουν αναλόγως της επιλογής ανάπτυξης δικτύου που έχει επιλέξει ο κάθε παροχος. Στη επιλογή λοιπόν της συσκευής θα πρέπει να προσεχείς ποιες απο όλες τις ίδιες που κυκλοφορούν με διαφορετικό το 3ο-4ο ψήφιο αντιστοιχούν και λειτουργούν με το δίκτυο 4G της Ελλάδας. Για να μάθεις ποιο αντιστοιχεί αρκεί μια ερώτηση σε κάποια απο τα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω η διαφορα τους ειναι οτι το πρωτο πιανει 3g ενω το δεύτερο πιανει μεχρι 4 g?

γιατι αυτα τα 2 που γραφω πιο πανω στην ελλαδα τα βρηκα αρα λογικα δεν θα ειναι φτιαγμενο για να λειτουργει στην ελλαδα?

εγω παντως μονο τη διαφορα που γραφω πιο πανω διαβασα στα χαρακτηριστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Το i9305 έχει μια μικρή αναβάθμιση στην ραμ και δέχεται όπως σου είπα διαφορετικά δίκτυα hdspa απο το 9305. Έκατσα και έψαξα είσαι Οκ με το i9305 ειναι πιο νέο κινητο απο το 9300 χτυπά το! Παίζει και στα δίκτυα της Ελλάδας!

Μήπως όμως να με ακούσεις; Ειναι μεγάλο και ακριβό κινητό και μου είπες ότι θέλεις φθηνότερο το s2 ειναι στα μέτρα σου

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις άκρες από έξω χτύπα ένα lg Nexus 4 στα 299 dollars από google store και σου μένουν

και άλλα 300 ευρώ..Το κινητό απλά τα "σπάει"..Ψαξε το λίγο..

Link to comment
Share on other sites

S2 και απο εμένα το S3 μου φαίνεται τεράστιο αλλά γουστα είναι αυτά .

Και εγω προτείνω Iphone 4/4s, το 5αρι οχι ! Αν θες Android Galaxy S2

Μακρυά απο το 5αρι παιδιά θα ξενερωσετε!! Πέρα απο το ότι δεν έχει μπαταρία τα σημάδια απο το κακής ποιότητας πίσω κάλυμμα θα σας κάνει να θέλετε να το σπασετε

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ειναι... μαλλον σε αυτο θα παω γιατι ειναι και πιο μικρο απο το s3 και επισης εχει android και οχι apple store...

οποιος το εχει η ειχε ας μου πει καμια εντυπωση..απο μπαταρια αν κρατατει ποσο κραταει , επιδοσεις γενικα

Μακρυά απο το 5αρι παιδιά θα ξενερωσετε!! Πέρα απο το ότι δεν έχει μπαταρία τα σημάδια απο το κακής ποιότητας πίσω κάλυμμα θα σας κάνει να θέλετε να το σπασετε

χαχα το 5αρι θα το εχει κοπελα μου απο τον επομενο μηνα και σκεφτομουν να το παρω και εγω αλλα κατι το android κατι τα πολλα γιουρια με εκαναν να σκεφτομαι πολυ σοβαρα το s2 δεν ειναι και λιγα 340 ευρω κας.....

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ειναι... μαλλον σε αυτο θα παω γιατι ειναι και πιο μικρο απο το s3 και επισης εχει android και οχι apple store...

οποιος το εχει η ειχε ας μου πει καμια εντυπωση..απο μπαταρια αν κρατατει ποσο κραταει , επιδοσεις γενικα

Την προηγούμενη εβδομάδα πάντως το είχαν βγάλει σε προσφορά στα 269 ευρώ (galaxy s2) σε πολλά

καταστήματα..Λογικά θα το ξαναβάλουν..

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γαμωτο και δεν μου εκοψε να παω να το παρω.......τωρα ετσι κι αλλιως θα περιμενω τελος του μηνα να πληρωθω πρωτα οποτε λογικα καπου θα το ξαναβρω σε καμια προσφορα

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ειναι... μαλλον σε αυτο θα παω γιατι ειναι και πιο μικρο απο το s3 και επισης εχει android και οχι apple store...

οποιος το εχει η ειχε ας μου πει καμια εντυπωση..απο μπαταρια αν κρατατει ποσο κραταει , επιδοσεις γενικα

χαχα το 5αρι θα το εχει κοπελα μου απο τον επομενο μηνα και σκεφτομουν να το παρω και εγω αλλα κατι το android κατι τα πολλα γιουρια με εκαναν να σκεφτομαι πολυ σοβαρα το s2 δεν ειναι και λιγα 340 ευρω κας.....

τα iphone δεν εχουν android

Link to comment
Share on other sites

το android το λεω ως θετικο στοιχειο των samsung

αν θεωρεις οτι τα android ειναι καλύτερα από τα iOS δεν ξέρεις τι σημαίνει iPhone. (βγάζω το 5αρι απέξω γιατί δν αξίζει μία)

Δεν υπάρχει καλύτερο λογισμικό μέχρι στιγμή από το iOS

Link to comment
Share on other sites

ναι ωραια συμφωνω και εγω αλλα καθε φορα που θα θελω να κατεβασω μια εφαρμογη θα πρεπει να τα σκαω κιολας με το iphone ενω στο αλλο τσαμπα..επισης θα θελω να αγορασω ενα μη αυθεντικο bluetooth και δεν θα ειναι συμβατο με iphone γιατι θελει μονο τα δικα του....

τωρα θα μου πεις θα δωσεις τοσα λεφτα γι κινητο και τσιγκουνευεσαι τα 20-30-40 ευρω .........

απλα πιστευω οτι τα iphone σε περιοριζουν να απευθυνεσαι αποκλειστηκα και μονο στην apple .δεν διαφωνω οτι ειναι πιο πανω απο τα samsung

γιατι τοση μανια με το 5αρι?τι προβλημα εχει?τι δεν σ αρεσει σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ναι ωραια συμφωνω και εγω αλλα καθε φορα που θα θελω να κατεβασω μια εφαρμογη θα πρεπει να τα σκαω κιολας με το iphone ενω στο αλλο τσαμπα..επισης θα θελω να αγορασω ενα μη αυθεντικο bluetooth και δεν θα ειναι συμβατο με iphone γιατι θελει μονο τα δικα του....

τωρα θα μου πεις θα δωσεις τοσα λεφτα γι κινητο και τσιγκουνευεσαι τα 20-30-40 ευρω .........

απλα πιστευω οτι τα iphone σε περιοριζουν να απευθυνεσαι αποκλειστηκα και μονο στην apple .δεν διαφωνω οτι ειναι πιο πανω απο τα samsung

γιατι τοση μανια με το 5αρι?τι προβλημα εχει?τι δεν σ αρεσει σε αυτο?

αν διαβάσεις σχετικα με προβλήματα που εμφανίστηκαν για το iPhone 5 θα καταλάβεις. Επίσης δεν είναι τζάμπα όλα στο Samsung και θα καταλάβεις πως για να λειτουργήσει μια επι πληρωμή εφαρμογή θα πρέπει να την αγοράσεις και όχι να την έχεις κρακαρισμένη. Επίσης σχεδόν όλα τα bluetooth είναι συμβατά ρε συ. Το μόνο που δεν θα μπορείς να κάνεις είναι να στέλνεις μέσω bluetooth κάτι που γίνεται μέσω ιντερνετ κλπ.

παρόλα αυτά όπως σου είπα και πάνω, εγώ σου προτείνω το S2 είναι πολύ καλό! Αν θέλεις τελος πάντων περίμενε να πάρει η κοπέλα σου το iphone κ συνέκρινέ το με το galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε Galaxy s2 η διαφορα τους στο νετ να ναι 3 δευτερολεπτα στο να ανοιγει σελιδες με iphone 5/s3. Tο ψηνω πολυ για γαλαξια S2 εγω αν και ο κολητος μου πηρε το 2 το μονο αρνητικο που ειδα ειναι ο ηχος του και λιγο χειροτερη καμερα με τα αλλα. Το μονα αρνητικα που ειδα στο κινητο. Ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ. εγω 200 ευρω + για 3 sec γρηγοροτερο δεν τα δινω.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

λοιπον στροφη 180 μοιρων και ζαχαρωνω το xperia s 310 ευρω απο σκρουτζ.τι λετε?

δειτε

http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs-Sony-Xperia-S

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.