Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

Που θα το εγκαταστησεις?

Σκεφτομαι να το κανω μονος μου αλλα το μονο που με κραταει ειναι πως θα περασω το καλωδιο της καμερας απο πισω χωρις να φαινεται στην καμπινα...

Link to comment
Share on other sites

Που θα το εγκαταστησεις?

Σκεφτομαι να το κανω μονος μου αλλα το μονο που με κραταει ειναι πως θα περασω το καλωδιο της καμερας απο πισω χωρις να φαινεται στην καμπινα...

Βάλε τότε ασύρματη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος Professor!!! Ευχαριστω!

 

Και τι συστημα καμερας να επιλεξω για το erisin 1268v? Pal ή NTSC

 

Εκλεισα το εν λογω erisin, οντως στα 260 με τα μεταφορικα και χωρις τελωνιο οπως μου ειπε η κριστιν μεσω αγγλιας!!!

 

Ευχαριστω το μελος black1180 που προσφερθηκε με PM να μου το παραγγειλει αυτος με μονο 370€ "πληρωμενα ολα και (((τελωνιο)))" οπως εγραφε στο μηνυμα του...

Ειπαμε ρε παιδια, να βγαλει κανεις για τον κοπο του μερικα ψιλα... οχι και 110€ ψαχνοντας τον ασχετο που θα πει "αφου στην ελλαδα αυτα τα δινουν +600€ αυτο ειναι ευκαιρια!!!"... Απαραδεκτο μεταξυ μας!!!

 

Τεσπα, σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια!

Υπαρχει κανενα μανουαλ να δω πως θα ξυλωσω ταμπλο?

Ή απλα ξεκουμπωνει η προσοψη των κλασικων radioCD?

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Σωστος Professor!!! Ευχαριστω!

 

Και τι συστημα καμερας να επιλεξω για το erisin 1268v? Pal ή NTSC

 

Εκλεισα το εν λογω erisin, οντως στα 260 με τα μεταφορικα και χωρις τελωνιο οπως μου ειπε η κριστιν μεσω αγγλιας!!!

 

Ευχαριστω το μελος black1180 που προσφερθηκε με PM να μου το παραγγειλει αυτος με μονο 370€ "πληρωμενα ολα και (((τελωνιο)))" οπως εγραφε στο μηνυμα του...

Ειπαμε ρε παιδια, να βγαλει κανεις για τον κοπο του μερικα ψιλα... οχι και 110€ ψαχνοντας τον ασχετο που θα πει "αφου στην ελλαδα αυτα τα δινουν +600€ αυτο ειναι ευκαιρια!!!"... Απαραδεκτο μεταξυ μας!!!

 

Τεσπα, σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια!

Υπαρχει κανενα μανουαλ να δω πως θα ξυλωσω ταμπλο?

Ή απλα ξεκουμπωνει η προσοψη των κλασικων radioCD?

 

 

γιατι δεν διαγραφονται αυτα τα μελη?????

Link to comment
Share on other sites

τιμη οθονης 235+ 57 μεταφορικα=292 + 15 αποστολη απο εμενα σε εσενα με ACS = 307 και εγω την δινω 350 δηλαδη το προβλημα ειναι τα 43 ευρω που βγαζω???

Α και δεν ξερω κατι για προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, την "προσφορα" σου μου την εστειλες αφου ειχαν γραψει οτι κοστιζει 260€ με μεταφορικα (και οχι 292).

Αντε και κανενα 10αρικο η acs (στην χειροτερη)... Οποτε ολες οι πραξεις και εξηγησεις ειναι περιτες...

Θυμαμαι οταν εξυπηρετουσα φιλους σε φορουμ, τα επαιρνα ολα εγω και μοιραζομασταν τα μεταφορικα... ουτε κερδος σκεφτομουν ουτε τιποτα...

Τι να πω, απλα ισως ειμαστε διαφορετικοι... Αλλα με 90€ κερδος εμφανιζοντας το ως "ευκαιρια" και "βοηθεια" σε ενα αλλο μελος το θεωρω γελοιο...

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Σου επαναλαμβανω πως δεν εχω ιδεα για καμια προσφορα δεν εχω λογο να κοροιδεψω κανενα φιλο μεσα στο forum εδω ειμαστε για να βοηθα ο ενας τον αλλο μενω Λημνο και η ACS χρεωνει 15 τα μεταφορικα και σου ξανα λεω πως δεν εχω καμια αναγκη ουτε 90 ευρω ουτε 100 ουτε 1000 απο πολλα χρηματα εχω αναγκη.

Τελος παντων δεν θελω να δημηουργουντε παρεξηγησεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινεζακι, τρωει την μπαταρια αν μεινει το αμαξι 3-4 μερες ακινητο οπως καποια αλλα κινεζακια ή δεν εχει καταναλωση σαν το εργοστασιακο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Τελικά η εγκατάσταση έγινε τη περασμένη Παρασκευή και όλα λειτουργούν άψογα.

 

Δεν έβαλα κάμερα οπισθοδρόμησης οπότε δεν έχω άποψη.

 

Αλλά μέχρι τώρα GPS, TV, CD, bluetooth, Radio, DVD, vagcom και ενδείξεις, όλα λειτουργούν σωστά η ποιότητα του ήχου ίσως και λίγο καλύτερη.

 

Τώρα όσον αφορά τη μπαταρία ελπίζω να μην έχει θέμα, θα δείξει. Πάντως όταν βγάζω το κλειδί, το σύστημα κλείνει κανονικά

 

Για την τιμή του η αγορά είναι φοβερή.

Edited by spentgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Τελικά η εγκατάσταση έγινε τη περασμένη Παρασκευή και όλα λειτουργούν άψογα.

 

Δεν έβαλα κάμερα οπισθοδρόμησης οπότε δεν έχω άποψη.

 

Αλλά μέχρι τώρα GPS, TV, CD, bluetooth, Radio, DVD, vagcom και ενδείξεις, όλα λειτουργούν σωστά η ποιότητα του ήχου ίσως και λίγο καλύτερη.

 

Τώρα όσον αφορά τη μπαταρία ελπίζω να μην έχει θέμα, θα δείξει. Πάντως όταν βγάζω το κλειδί, το σύστημα κλείνει κανονικά

 

Για την τιμή του η αγορά είναι φοβερή.

Εντυπώσεις απο την μέχρι τώρα χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

Μέχρι τώρα ολα καλά !!!!!!!! :goodjob:

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα :pardon:

Έχω δύο ερωτήσεις:

1)Το καλώδιο BRAKE IN το αφήνεις ασύνδετο?

2)Το μικρόφωνο δουλεύει καλά ή θέλει και εξωτερικό?

 

Απο μία πρώτη ματιά φαίνεται ότι τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα :pardon:

Έχω δύο ερωτήσεις:

1)Το καλώδιο BRAKE IN το αφήνεις ασύνδετο?

2)Το μικρόφωνο δουλεύει καλά ή θέλει και εξωτερικό?

 

Απο μία πρώτη ματιά φαίνεται ότι τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω!!

Δεν ξέρω για τη συνδεσμολογία, το πήγα σε μάστορα, ούτε ξέρω τι κάνει το brake in

Το μικρόφωνο λειτουργεί ικανοποιητικά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Τελικά η εγκατάσταση έγινε τη περασμένη Παρασκευή και όλα λειτουργούν άψογα.

 

Δεν έβαλα κάμερα οπισθοδρόμησης οπότε δεν έχω άποψη.

 

Αλλά μέχρι τώρα GPS, TV, CD, bluetooth, Radio, DVD, vagcom και ενδείξεις, όλα λειτουργούν σωστά η ποιότητα του ήχου ίσως και λίγο καλύτερη.

 

Τώρα όσον αφορά τη μπαταρία ελπίζω να μην έχει θέμα, θα δείξει. Πάντως όταν βγάζω το κλειδί, το σύστημα κλείνει κανονικά

 

Για την τιμή του η αγορά είναι φοβερή.

τι εννοεις vagcom και ενδείξεις?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις vagcom και ενδείξεις?

Εννοώ συνεργασία με το τιμόνι οπως ένταση, αλλαγή track, ενδείξεις air-condition ....αυτά

Edited by spentgr
Link to comment
Share on other sites

Το brake in είναι το καλώδιο το οποίο εφόσον συνδεθεί, μόλις κατεβάσεις χειρόφρενο σταματά να δουλεύει η tv.

Ο ήχος είπες είναι καθαρός; Σε ρωτάω γιατί πολλά κινεζοειδή ενώ έχουν ένα σκασμό λειτουργίες, ο ήχος από την άλλη σ' αυτά πχ. στον ραδιοφωνο είναι για κλάματα...

Link to comment
Share on other sites

Το brake in είναι το καλώδιο το οποίο εφόσον συνδεθεί, μόλις κατεβάσεις χειρόφρενο σταματά να δουλεύει η tv. Ο ήχος είπες είναι καθαρός; Σε ρωτάω γιατί πολλά κινεζοειδή ενώ έχουν ένα σκασμό λειτουργίες, ο ήχος από την άλλη σ' αυτά πχ. στον ραδιοφωνο είναι για κλάματα...

 

Μάλιστα....... όπως έγραψα πιο πάνω κάποιο καλώδιο έκοψε ο μάστορας μάλλον το brake-in θα ήτανε, και η tv δουλεύει πάντα.

 

Ο ήχος δεν είναι και ο καλύτερος, πάντως δεν είναι και χειρότερος από αυτό που είχε.

 

Στην κεραία fm χρειάζεσαι αντάπτορα για την σύνδεση με το αυτοκίνητο. 

Edited by spentgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

απο δευτερα παραγγελνω κ γω το δικο μου (μαζι με ipod video ανταπτορα, wifi ανταπτορα και εξτρα κεραια tv) και ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις..

 

1) οντως θελει ανταπτορα για τη συνδεση της κεραιας ραδιοφωνου με την πηγη?

 

2) ολα καλα με το gps? ποιο προγραμμα εχει μεσα η καρτα? εχω ακουσει - διαβασει οτι στον τομεα της πλοηγησης πασχουν ολα τα κινεζακια (πχ κολληματα, επανεκινησεις κ δυσλειτουργειες απο την αρχη κιολας), οποτε με αγχωνει λιγακι..  αν κ βλεπω πως πολλοι ασχολουνται στο φορουμ με σχετικα θεματα, οποτε λογικα θα τη βρουμε την ακρη! 

 

3) υπαρχει δυνατοτητα να ακους μουσικη πχ και ταυτοχρονα να βλεπεις τηλεοραση η dvd? δεν το ειδα νομιζω πουθενα γραμμενο στα χαρακτηριστικα του κ το εχω απορια..

 

4) μπορει κανεις να βαλει το δικο του φοντο στην οθονη? γενικοτερα, εξτρα προγραμματακια για windows δουλευουν στη συσκευη?

 

αντε ανεβαστε και καμια φωτο οσοι το εγκαταστησατε! θα σας κρατω κ γω ενημερους!

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει και εγω σημερα εγκατασταση. Εβαλα την καμερα πισω (ασυρματη) την συνδεσα με την οπισθεν.

Και αυριο ξεκιναω εγκατασταση στο κυριως συστημα...

Πιστευω μεχρι Δευτερα να το εχω ετοιμο με φωτος...

 

Εχω παρει εξτρα κερεα για tv, ανταπτορα ραδιοφωνου να συνδεσω σωστα το ραδιο και καμερα ασυρματη για οπισθεν

Να δω που θα βαλω την κεραια tv και GPS να μην ειναι το μαυρο του το χαλι εμφανισιακα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει και εγω σημερα εγκατασταση. Εβαλα την καμερα πισω (ασυρματη) την συνδεσα με την οπισθεν.

Και αυριο ξεκιναω εγκατασταση στο κυριως συστημα...

Πιστευω μεχρι Δευτερα να το εχω ετοιμο με φωτος...

 

Εχω παρει εξτρα κερεα για tv, ανταπτορα ραδιοφωνου να συνδεσω σωστα το ραδιο και καμερα ασυρματη για οπισθεν

Να δω που θα βαλω την κεραια tv και GPS να μην ειναι το μαυρο του το χαλι εμφανισιακα...

με το καλο να ολοκληρωσεις την τοποθετηση φιλε μου, περιμενουμε φωτογραφιες! την κεραια του gps κρυψτη στον κεντρικο αεραγωγο. για την κεραια tv το δεξι κολωνακι ειναι καλη θεση νομιζω.. την ΕS025 πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.