Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

Ρε παιδες! Να κανω μια ερωτηση... Οταν βαζω οπισθεν μου βγαζει μια μαυρη οθονη αφου δεν εχω καμερα. Το προβλημα ειναι οτι τα γραματα ειναι αναποδα!! Και σε εσας ετσι ειναι;

 

 

Και σε μένα έτσι είναι αλλά δεν έχω βάλει κάμερα ακόμα για να δω αν παίζει σωστά

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι αναποδα τα γραμματα, εχετε κανει τικ σε μια επιλογη στο μενου display που εχει σχεση με την καμερα... 

Αν το ξετσεκαρετε θα γινουν τα γραμματα σωστα... (και η εικονα δεν θα ειναι πια mirror οταν βαλετε καμερα)

Αυτη η επιλογη ειναι για την περιπτωση που δειχνει η καμερα αναποδα οποτε επιλεγεις απο το μενου να την βλεπεις σωστα!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι αναποδα τα γραμματα, εχετε κανει τικ σε μια επιλογη στο μενου display που εχει σχεση με την καμερα... 

Αν το ξετσεκαρετε θα γινουν τα γραμματα σωστα... (και η εικονα δεν θα ειναι πια mirror οταν βαλετε καμερα)

Αυτη η επιλογη ειναι για την περιπτωση που δειχνει η καμερα αναποδα οποτε επιλεγεις απο το μενου να την βλεπεις σωστα!

 

Ευχαριστώ Energy, γιατί έχω πάρει κάμερα, να δω πότε θα τη βάλω........................

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι που δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο ειναι το BACK_M

Αν το τσεκαρετε δειχνει την καμερα mirror.

 

Τωρα κατι αλλο. Εχει καταφερει κανεις να του δειξει ονομα καταλογου αντι ενα σκετο νουμερο απο iphone?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Προσπαθω εδω και μερες να συνδεθω με 3g αλλα και με wifi αλλα τιποτα. Το εχει κανει κανεις; Το συνδεω στη σωστη θυρα

Link to comment
Share on other sites

Πιο μπροστά συνδεόταν ενώ τώρα ξαφνικά άρχησε να μην συνδέεται ή τώρα το δοκίμασες πρώτη φορά να το συνδέσεις και δεν συνδέεται;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πιο μπροστά συνδεόταν ενώ τώρα ξαφνικά άρχησε να μην συνδέεται ή τώρα το δοκίμασες πρώτη φορά να το συνδέσεις και δεν συνδέεται;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Καλημερα. Απο την αρχη. Δεν μπορω να κανω συνδεση με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Τότε αν εξαιρεσω το γεγονός στο ότι δεν κανείς κάτι σωστά εσύ η δεν έχεις συνδέσει σωστά τις ανάλογες υποδοχές μεγάλο ενδεχόμενο είναι να είναι ελαττωματικό το προιον που αγόρασες, αφού βεβαιωθείς στο ότι δεν κάνεις κάτι λάθος εσύ κάνε ντου στην εταιρία που το αγόρασες ζητώντας επιδιόρθωση ή ακόμα καλύτερα αντικατάσταση, ευελπιστώ βέβαια να έχεις εγγύηση! Ελπίζω να βοήθησα

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!Από αξιοπιστία τι λέει το κινεζάκι??Όλα καλά???Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα???Μ΄ενδιαφέρει η αγορά του.Είναι 100% σίγουρο ότι μέσω Αγγλίας δεν πληρώνεις τελωνείο??Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!Από αξιοπιστία τι λέει το κινεζάκι??Όλα καλά???Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα???Μ΄ενδιαφέρει η αγορά του.Είναι 100% σίγουρο ότι μέσω Αγγλίας δεν πληρώνεις τελωνείο??Ευχαριστώ πολύ!!!

Κανείς ρε παιδιά???? :help:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά???? :help:

 

Φίλε μου,

το δικό μου μιας και το είχα πάρει πρώτος, τα πάει μια χαρά, αξιόπιστο και χωρίς προβλήματα.

Όπως τα έχουμε πει στο thread.

 

Το θεωρώ μία από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας.....Ποιο να παραγγείλω από τα 2???

αυτό???

Erisin ES1096V VW In Car DVD GPS with Display Dashboard [ES1096V] - US$266.00 : erisin.com

 

ή αυτό που τα έχει λέει όλα???

Erisin ES899V All in one Strongest VW Special Car DVD Player [ES899V] - €228.66 : erisin.com

Link to comment
Share on other sites

Professor με απογοητεύεις,

αφού είσαι τόσο ψαγμένος γιατί δεν πας σε κάτι με ποιο ΟΕΜ look.

Αυτά που έδειξες, το κεντρικό μενού είναι σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο. Εκτός και αν δεν θέλεις να διαθέσεις τα εξτρά 100€ οπότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και εγώ να ζαχαρώνω την 2η Erisin που δείχνει ο Professor που τα έχει όλα . . . . . .  

 

όμως και αυτή που έχει και λειτουργικό Αndriod ics . . . . και Ελληνικά 

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html

 

 

ή αυτή με την 8'' οθόνη . . . . .  http://www.erisin.com/erisin-es1278t-8-vw-passat-skoda-seat-tmc-car-dvd-player_p420.html

 

rivol . . .Τί υπάρχει σε ποιο oem look με μόνο 100 ευρά ακριβότερο . . . .. ? Δηλαδή στα 350 με 400  . . . . . ?

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ, έχει 6,5 - 7 - 8 ίντσες  http://www.audiosources.net/products.asp?bid=28&tid=42

 

και σύντομα βγαίνει και η σειρά DNS με διπύρηνο επεξεργαστή, σχετική συζήτηση εδώ: http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f24/group-buy-eoi-new-generation-dns-head-units-rns-510-alternative-86336.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλό εξωτερικά και σαν Interface oem μέχρι αηδίας . . . . . . η αλήθεια είναι οτι μου αρέσει να είναι όσο το δυνατόν εργοστασιακό αλλά η αλλήθια είναι οτι το oem interface είναι βαρετό . . . .  προσωπικά προτιμώ με λειτουργικό android  . . . . .

Δεν αναφέρει τεχνικές προδιαγραφές , εξόδους κλπ . . . . .ούτε τιμή . . . . . 

Έχεις αγοράσει απο αυτούς . . . . . ?

Πάντως όσο ψάχνω τόσο δεν βρίσκω reviews στο web ούτε βίντεο ούτε τπτ . . . . . .

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είχες πληρώσει χωρίς μεταφορικά το ανσ 510 . . . . ?

έξοδο για sub έχει . . . . ?

εγώ πάντως για το ans 610 ή ans 810b που δεν νομίζω να έχουν μόνο 100 πάνω απο τα erisin σε τιμή . . . . . . 

Link to comment
Share on other sites

Professor με απογοητεύεις,

αφού είσαι τόσο ψαγμένος γιατί δεν πας σε κάτι με ποιο ΟΕΜ look.

Αυτά που έδειξες, το κεντρικό μενού είναι σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο. Εκτός και αν δεν θέλεις να διαθέσεις τα εξτρά 100€ οπότε πάω πάσο.

Πολύ απλά γιατί όπως το έχω υπολογίσει μαζί με την ασύρματη κάμερα που θέλω να βάλω θα βγει γύρω στα 600 ευρώ....

Και τι να το κάνω δηλ το οεμ λουκ αφού μόνο στο ξεκίνημα το βλέπεις....

εγώ την βρίσκω με το gps να βλέπω και ας παίζει και μουσική.

Το erisin λοιπόν με 280 ευρώ το έχω σπίτι μου με μεταφορικά και χωρίς τελωνεία,τρεχάματα κτλ +30 η ασύρματη κάμερα.Τα μισά λεφτά είναι φίλε rivol....

Kαλό λοιπόν το ψάξιμο όπως λες αλλά και η τσέπη γεμάτη ακόμη καλύτερο.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το 2ο.Φαίνεται πιο ''ενισχυμένο'' και η διαφορά στη τιμή από το 1ο δεν είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ android δεν ψήνεσαι ?

Βασικά αυτή που λες όπως και η android έρχονται κατευθείαν από κίνα παίζει τελωνείο έχεις ρωτήσει? Εγώ περιμένω να ΜΟΥ απαντήσουν

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά γιατί όπως το έχω υπολογίσει μαζί με την ασύρματη κάμερα που θέλω να βάλω θα βγει γύρω στα 600 ευρώ....

Και τι να το κάνω δηλ το οεμ λουκ αφού μόνο στο ξεκίνημα το βλέπεις....

εγώ την βρίσκω με το gps να βλέπω και ας παίζει και μουσική.

Το erisin λοιπόν με 280 ευρώ το έχω σπίτι μου με μεταφορικά και χωρίς τελωνεία,τρεχάματα κτλ +30 η ασύρματη κάμερα.Τα μισά λεφτά είναι φίλε rivol....

Kαλό λοιπόν το ψάξιμο όπως λες αλλά και η τσέπη γεμάτη ακόμη καλύτερο.....

Η τσέπη γεμάτη είναι ότι καλύτερο, συμφωνώ απόλυτα,όπως επίσης αν το έχεις μόνιμα στο GPS τότε δεν τίθεται θέμα ΟΕΜ εμφάνισης γιατί τα υπόλοιπα είναι ίδια :)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είχες πληρώσει χωρίς μεταφορικά το ανσ 510 . . . . ?

έξοδο για sub έχει . . . . ?

εγώ πάντως για το ans 610 ή ans 810b που δεν νομίζω να έχουν μόνο 100 πάνω απο τα erisin σε τιμή . . . . . . 

440 € πλήρωσα μαζί με τα έξοδα αποστολής και η πληρωμή έγινε μέσω Pay Pal και η αποστολή με EMS και ήρθε με τα ΕΛΤΑ στην πόρτα μου χωρίς να περάσει τελωνείο.

 

Να πω επίσης ότι στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και ο ενσωματωμένος ψηφιακός αποκωδικοποιητής MPEG4 HD με δυο κεραίες (Diversity). Χωρίς αυτόν η τιμή πέφτει 50 € περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.