Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

440 € πλήρωσα μαζί με τα έξοδα αποστολής και η πληρωμή έγινε μέσω Pay Pal και η αποστολή με EMS και ήρθε με τα ΕΛΤΑ στην πόρτα μου χωρίς να περάσει τελωνείο.

 

Να πω επίσης ότι στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και ο ενσωματωμένος ψηφιακός αποκωδικοποιητής MPEG4 HD με δυο κεραίες (Diversity). Χωρίς αυτόν η τιμή πέφτει 50 € περίπου.

Ήσουν τυχερός που γλύτωσες το τελωνείο!!!!! Αν υπολογίσεις + 150 το τελωνείο το λιγότερο μαζί με τα έξοδα φύλαξης και την αμοιβή του τελωνειακού τότε τα 600 θα τα έφτανες και θα τα ξεπερνούσες μαζί με το κόστος της οπίσθιας κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

440 € πλήρωσα μαζί με τα έξοδα αποστολής και η πληρωμή έγινε μέσω Pay Pal και η αποστολή με EMS και ήρθε με τα ΕΛΤΑ στην πόρτα μου χωρίς να περάσει τελωνείο.

 

Να πω επίσης ότι στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και ο ενσωματωμένος ψηφιακός αποκωδικοποιητής MPEG4 HD με δυο κεραίες (Diversity). Χωρίς αυτόν η τιμή πέφτει 50 € περίπου.

Απορία: γενικά ότι πέρνει κάποιος με ems δεν περνάει τελωνείο;

Αυτό είναι ΤΟ "συστημένο";

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλό εξωτερικά και σαν Interface oem μέχρι αηδίας . . . . . . η αλήθεια είναι οτι μου αρέσει να είναι όσο το δυνατόν εργοστασιακό αλλά η αλλήθια είναι οτι το oem interface είναι βαρετό . . . .  προσωπικά προτιμώ με λειτουργικό android  . . . . .

Δεν αναφέρει τεχνικές προδιαγραφές , εξόδους κλπ . . . . .ούτε τιμή . . . . . 

Έχεις αγοράσει απο αυτούς . . . . . ?

Πάντως όσο ψάχνω τόσο δεν βρίσκω reviews στο web ούτε βίντεο ούτε τπτ . . . . . .

 

 

Πάντως και εγώ, ίσως γιατί έχω και το Sygic και μου αρέσει το interface του, μάλλον σκέφτομαι κάποιο Android.

 

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει να συνδέσει Android ας πει εμπειρίες.

 

EDIT: Επίσης το ANS βγαίνει με Sygic Navigation? Μπορεί να μπει μετά?

Edited by AvatarX
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα θα παραγγείλω απο Erisin την ES7000A με λειτουργικό android.

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html?number_of_uploads=0

Αν θέλει και κανένας άλλος να κάνουμε 1 group buy μήπως και έχουμε καμιά καλύτερη τιμή . . . . . . 

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου η παραγγελία έγινε σήμερα.

http://www.erisin.com/erisin-es1096v-vw-in-car-dvd-gps-with-display-dashboard_p348.html

σ΄αυτό τελικά κατέληξα.Το λειτουργικό μου φάνηκε πιο σοβαρό και έχει και canbus decoder ενσωματωμένο.Τελική τιμή με parcelforce + ασφάλεια+ paybal + αντάπτορα Fakra για την κεραία του ραδιοφώνου 310 ευρώ.Καλή αναμονή τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε καμιά δύο εβδομάδες ΤΟ πολύ. Μόλις ΤΟ πάρεις περιμένω εντυπώσεις

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε καμιά δύο εβδομάδες ΤΟ πολύ. Μώλις ΤΟ πάρεις περιμένω εντυπώσεις

Ok!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλά ακούσματα :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλά ακούσματα :thumbsup2:

Ευχαριστώ πολύ!!Ας έρθει με το καλό και ας ελπίσουμε να λειτουργεί σωστά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε παιδιά χθες το μεσημέρι.Πρώτες εντυπώσεις:καλή συσκευασία και το μηχάνημα φαίνεται αρκετά ποιοτικό γενικότερα και ειδικότερα στην υφή των κουμπιών.Θα το εγκαταστήσω Παρασκευή ή Σάββατο και βλέπουμε....

Έχω την εξής απορία και ήθελα τη βοήθειά σας:Το canbus decoder με το νούμερο 13 έχει ένα φυσάκι με νούμερο 11 που λέει steering whell.Έχετε καμιά ιδέα που κουμπώνει αυτό???Στη φίσα με το νούμερο 2 μήπως???Μάλλον.....

http://www.erisin.com/images/htmlarea/ES796V/ES796V_M13.jpg

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε παιδιά χθες το μεσημέρι.Πρώτες εντυπώσεις:καλή συσκευασία και το μηχάνημα φαίνεται αρκετά ποιοτικό γενικότερα και ειδικότερα στην υφή των κουμπιών.Θα το εγκαταστήσω Παρασκευή ή Σάββατο και βλέπουμε....

Έχω την εξής απορία και ήθελα τη βοήθειά σας:Το canbus decoder με το νούμερο 13 έχει ένα φυσάκι με νούμερο 11 που λέει steering whell.Έχετε καμιά ιδέα που κουμπώνει αυτό???Στη φίσα με το νούμερο 2 μήπως???Μάλλον.....

http://www.erisin.com/images/htmlarea/ES796V/ES796V_M13.jpg

 

 

Άντε καλορίζικο και καλά ακούσματα. Μετράει σαν συσκευή δηλαδή . . . . . ?

 

Τελωνείο κλπ δεν πλήρωσες τπτ . . . . . . . . 

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο και καλά ακούσματα. Μετράει σαν συσκευή δηλαδή . . . . . ?

 

Τελωνείο κλπ δεν πλήρωσες τπτ . . . . . . . . 

Ευχαριστώ πολύ!!!Για τα λεφτά του μια χαρά είναι!!!Και έχει και πιο φθηνά αν π.χ δεν θες mpeg 4 κτλ.Ήρθε σε ακριβώς 11 μέρες.Ήταν Αθήνα από την Παρασκευή μεσημέρι και αν δεν μεσολαβούσε το ΣΚ θα το είχα πιο γρήγορα.Τελωνείο δεν πλήρωσα και ήρθε με courrier παρακαλώ όχι απλό ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο ! ! ! :clapping:  :clapping:  :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!Για τα λεφτά του μια χαρά είναι!!!Και έχει και πιο φθηνά αν π.χ δεν θες mpeg 4 κτλ.Ήρθε σε ακριβώς 11 μέρες.Ήταν Αθήνα από την Παρασκευή μεσημέρι και αν δεν μεσολαβούσε το ΣΚ θα το είχα πιο γρήγορα.Τελωνείο δεν πλήρωσα και ήρθε με courrier παρακαλώ όχι απλό ταχυδρομείο.

Kαλες ακροάσεις και το κυριότερο καλές διαδρομές με το navi

 

 

Μεγειες μεγειές ...

 

Βάλε και καμιά φωτογραφία να το δούμε καλύτερα .. 

 

Κώστας

Κωστα μονο εσυ εμεινες πλεον χωρις navi, αντε σειρα σου τωρα

 

 

 

YΓ να ειναι καλα οι φιλοι μας οι Κινεζοι :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Νίκο, να σαι καλά!!!

 

Κώστα καιρός είναι να κάνεις και συ τη κίνηση!!!!.Μάλλον το Σάββατο που θα το τοποθετήσω θα βγάλω φωτό.

Πάντως το βιντεάκι δείχνει ακριβώς το μηχάνημα που πήρα και μάλιστα τις περισσότερες λειτουργίες του θα έλεγα....

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Professor,το μηχάνημα είναι plug 'n play? Ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση? Για πασσατ 3c μιλάω πάντα.Και κάτι άλλο μάλοον offtopic :( .Οποιοδήποτε rcd Χ10 της vw τί χρειάζεται για να μην τρώει μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Νίκο, να σαι καλά!!!

 

Κώστα καιρός είναι να κάνεις και συ τη κίνηση!!!!.Μάλλον το Σάββατο που θα το τοποθετήσω θα βγάλω φωτό.

Πάντως το βιντεάκι δείχνει ακριβώς το μηχάνημα που πήρα και μάλιστα τις περισσότερες λειτουργίες του θα έλεγα....

Ναι ρε παιδιά, θα κάνω και εγώ ένα δώρο στον εαυτό μου, ίσως μέσα στα Χριστούγεννα. Η αλήθεια είναι ότι ξερογλύφομαι με κάτι τέτοια και κάνω σαν μικρό παιδί. Να τα Navi, να τα SmartPhones, να Apple.. άστα να πάνε.

 

Να γυρίσω με το καλό στην Ελλάδα και βλέπουμε ..

 

Προς το παρόν, βάλε Γιώργο καμιά φωτογραφία να δούμε το καμάρι σου .. 

 

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

1458686_411551608973713_814077215_n.jpg1471192_411551625640378_1297664441_n.jpg1426678_411551635640377_1937324861_n.jpg1463039_411551742307033_1057283894_n.jpg1454846_411551755640365_1467929247_n.jpg

 

Στέλνω μερικές προκαταρκτικές Κώστα και αύριο πάλι μετά την εγκατάσταση θα έχω και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο σύστημα και πάνω απολα τζάμπα! Λιγο καλύτερο user interface να είχαν θα ήταν οτι καλύτερο !!! Με γειες!!!!

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.