Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

Kρίμα φίλτατε Professor. Γνώμη μου μή το σκαλίσεις γιατί πες χρειαστεί να το στείλεις και σου πει ο τσιν τσαν πλέρωσε να στο στείλω είσαι εκτός εγγύησης.

Πάντως εγώ με το μαμα RCD 210 στο polo μου θα έλεγα οτι γενικά εδώ στην περιοχή μου πιάνει χάλια μαύρα τους σταθμούς. Πρέπει να κατέβω κέντρο και πάλι θα έχει χιονάκια . . . . . . . Οπότε όταν το πάρω θα κοιτάξω ούτος ή άλλος έναν καλό επώνυμο ενισχυτή λήψης. 

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα φίλτατε Professor. Γνώμη μου μή το σκαλίσεις γιατί πες χρειαστεί να το στείλεις και σου πει ο τσιν τσαν πλέρωσε να στο στείλω είσαι εκτός εγγύησης.

Πάντως εγώ με το μαμα RCD 210 στο polo μου θα έλεγα οτι γενικά εδώ στην περιοχή μου πιάνει χάλια μαύρα τους σταθμούς. Πρέπει να κατέβω κέντρο και πάλι θα έχει χιονάκια . . . . . . . Οπότε όταν το πάρω θα κοιτάξω ούτος ή άλλος έναν καλό επώνυμο ενισχυτή λήψης. 

Mάλλον δεν θα το στείλω.Θα προσπαθήσω να το φτιάξω εδώ.Όσο για τους σταθμούς τελικά με το βάλε-βγάλε είχε ξεκουμπώσει ελαφρά το βίσμα του αντάπτορα με τον ενισχυτή πίσω από τον κινέζο.Προχθές που το έβγαλα (2η φορά) το είδα και το κούμπωσα οπότε είμαι οκ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα . . . . . σε σχέση με την μαμίσια μπορεί να πιάνεις και καλύτερα ραδιόφωνο . . . . . ? Σαν ποιότητα κατασκευής τι λέει . . . . ? Ο φωτισμός της πηγής είναι ίδιος με της υπόλοιπης κονσόλας ? Ρυθμίζεται η ένταση του φωτισμού από τον ροοστάτη του αυτοκινήτου ?

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα . . . . . σε σχέση με την μαμίσια μπορεί να πιάνεις και καλύτερα ραδιόφωνο . . . . . ? Σαν ποιότητα κατασκευής τι λέει . . . . ? Ο φωτισμός της πηγής είναι ίδιος με της υπόλοιπης κονσόλας ? Ρυθμίζεται η ένταση του φωτισμού από τον ροοστάτη του αυτοκινήτου ?

Όχι σε καμιά περίπτωση καλύτερο ράδιο.Εγώ με τον ενισχυτή είμαι στο 80-90% σε σχέση με το μανίσιο.Σαν ποιότητα είπαμε κλασσικό κινέζικο.Για τα λεφτά του πολύ καλό.Ο φωτισμός είναι ίδιος σαν χρώμα αλλά 5-10% πιο έντονος.Για την ένταση δεν το τεστάρισα αν ρυθμίζεται.....θα δω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιωργο.. Τοσο ψαξιμο, αγωνια κλπ με αποτελεσμα παλι το αγχος...  Ζητα πληρη αντικατασταση κατα την αποψη μου.. Οσο για το θορυβο των ηχειων, τα ιδια εχει και ο Σωτηρης με το EOS που βαλαμε πριν κατι μηνες αν θυμασαι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βασίληηηη!!!!!!!!!!!

Το μπουμ το κάνουν τελικά όλοι οι κινέζοι χαχαχαχαχα είναι το σήμα κατατεθέν.

Θα δούμε τι θα πει ο κινέζος.....

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.....

το θέμα είναι να κρατήσει καμιά 4-5 χρόνια που λέει ο λόγος δηλ. να βγάλει τα λεφτά του....

Link to comment
Share on other sites

μακη το φαγαμε....ασε το καινουργιο ξερουμε πως ειναι..μην βαλεις καν φωτογραφια!!!παντως και εγω θελω ρνς πλεον λογω μπαταριας...

Άσχετο τι εννοείς θα πας σε rns λόγω μπαταρίας . . . . . ? Είχες θέμα με την μπαταρία . . . . . ?

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο τι εννοείς θα πας σε rns λόγω μπαταρίας . . . . . ? Είχες θέμα με την μπαταρία . . . . . ?

εγω απτην αρχη.μονο αυτο 2 χρονια κοντα το εχω αλλα απλα τρωει μπαταρια γιατι δεν επικοινωνει με το cunbus του αυτοκινητου το δικο μου το 8 ιντσο απτην λιλη audiosources.το αυτοκινητο οταν βγαζεις το κλειδι κανει ελενχο συνεχως του κλειδωματος κτλ και με το ραδιο που δεν εχει επαφη δεν καταλαβαινει τι γινεται και δουλευει συνεχεια για να δει το τι γινεται.αυτο καταλαβα

τωρα σαν λυση λενε για αναβαθμιση του cunbus του αυτοκινητου αλλα ουτε η αντιπροσωπεια δεν ξερει να το κανει...δεν ξερω καν ποιος και που το κανε για να παω και γω και να δωσω λυση..απλα θελει καθε μερα μπροστα αλλιως την δευτερη μερα δυσκολευεται ν απαρει μπρος...η αλλη λυση ειναι ρνς μιας και ειναι συμβατο τελεια με το συστημα του αυτοκινητου..απλα ελπιζω καποιος να μου δωσει καποια παραπανω πληροφορια και το φτιαξω επιτελους..

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μια χαρα ειναι το μηχάνημα, ουτε να το ανοιξεις ουτε τίποτα, δεν αξιζει για ενα λεντακι.

 

 

Οσο για τις μπαταρίες που ακούω δεν φταινε τα μηχανήματα αλλα το αυτοκίνητο, και rns να βάλετε παλι τα ιδια θα έχετε.

 

 

Η καλύτερη εταιρεία στα κινέζικα ειναι η e-wells με διάφορα απο τις αλλες.

Link to comment
Share on other sites

νικο 

αυτο με το ραδιο που το βαζεις σε αυτο το Mode πριν το κλεισεις δεν πιανει.παλι απο μπαταρια εμεινε

 

δηλαδη νομιζω οτι θα το σπασω το κινεζο στο κεφαλι της λιλη και θα το κανω κορνιζα στο κεφαλι της.

 

 

Όπως είπε ο Νίκος, βάλε ένα can bus από ποιο καινούργιο μοντέλο και θα είναι εντάξει.

 

Πάρε τον electric doctor, έχει αρκετά.

 

 

 

αυτο ειναι η λυση ...

 

εχουμε λινκ μηπως να το παρω ???

μηπως πρεπει να ξηλωσω την οθονη απο πανω απτο αμαξι για να δω κατι που να σας βοηθησει στην ευρεση του σωστου κανμπας?

ποιο κανει η μαλλον ποιο να ειναι το ποιο καινουργιο?πως τα διαλεγουμε αυτα?

http://www.ebay.de/itm/Autoradio-Adapterkabel-mit-CANBUS-Adapter-AUDI-SEAT-SKODA-OPEL-VW-AS-3300-/300858279122?pt=Kabel_Stecker&hash=item460c8d04d2

 

αυτο κανει πχ? η πρεπει να προσεξω κατι οσο αφορα αυτα?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μια χαρα ειναι το μηχάνημα, ουτε να το ανοιξεις ουτε τίποτα, δεν αξιζει για ενα λεντακι.

 

 

Οσο για τις μπαταρίες που ακούω δεν φταινε τα μηχανήματα αλλα το αυτοκίνητο, και rns να βάλετε παλι τα ιδια θα έχετε.

 

 

Η καλύτερη εταιρεία στα κινέζικα ειναι η e-wells με διάφορα απο τις αλλες.

Ναι Νίκο έτσι είναι όπως τα λες μάλλον δεν θα το σκαλίσω για την ώρα.

 

νικο 

αυτο με το ραδιο που το βαζεις σε αυτο το Mode πριν το κλεισεις δεν πιανει.παλι απο μπαταρια εμεινε

 

δηλαδη νομιζω οτι θα το σπασω το κινεζο στο κεφαλι της λιλη και θα το κανω κορνιζα στο κεφαλι της.

 

 

 

 

 

αυτο ειναι η λυση ...

 

εχουμε λινκ μηπως να το παρω ???

μηπως πρεπει να ξηλωσω την οθονη απο πανω απτο αμαξι για να δω κατι που να σας βοηθησει στην ευρεση του σωστου κανμπας?

ποιο κανει η μαλλον ποιο να ειναι το ποιο καινουργιο?πως τα διαλεγουμε αυτα?

http://www.ebay.de/itm/Autoradio-Adapterkabel-mit-CANBUS-Adapter-AUDI-SEAT-SKODA-OPEL-VW-AS-3300-/300858279122?pt=Kabel_Stecker&hash=item460c8d04d2

 

αυτο κανει πχ? η πρεπει να προσεξω κατι οσο αφορα αυτα?

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Can-Bus-Gateway-MFD-For-VW-Jetta-Golf-MK5-RCD510-RNS510-A3-S3-TT-R8/1400068972.html

Κάτι τέτοιο χρειάζεσαι κάπταιν αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιο.....

Αν είχες passat θα σου έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το Erisin Es1268V8 δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μπαταρίας, το έχουνε λύσει το θέμα !

Edited by spentgr
Link to comment
Share on other sites

Να το πούμε μια φορα ακομα, το canbus σας για να παίξει με το σύγχρονα μηχανήματα πρέπει να είναι απο Κ και μετα, L δηλαδή κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το Erisin Es1268V8 δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μπαταρίας, το έχουνε λύσει το θέμα !

Και γω μέχρι τώρα με 10 μέρες συμβίωσης με το Εs 1069 κανένα πρόβλημα μπαταρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και βρε νικο το L που λες  εχουμε ιδεα αν κανει το λινκ για τογκολφ μκ6?στο μκ5??

ο φιλος σου υπαρχει περιπτωση να βρουμε λινκ απο που τα φερνει?

αλλιως μηπως μπορουμε να μαθουμε αφου οσοι ειχαν θεμα το αντικατεστησαν με λ απο οτι καταλαβα ξερουμε απο ποιο μοντελο κανει?

γιατι βλεπω του πασσατ πολλα αλλα του μκ5 να φτανει ως κ σαν τελευταιο ψηφιο στο κωδικο..

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Can-Bus-Gateway-MFD-For-VW-Jetta-Golf-MK5-RCD510-RNS510-A3-S3-TT-R8/1400068972.html

 

 

στελιο αν το βλεπεις ,μπορεις μεσω ετκα να βρουμε απο ποιο γκολφ μπορω να βαλω στο μκ5?ποια χρονολογια αναβαθμιστηκε το κανμπας απτην μαμα Vw στο μκ5 και φυγαμε απτο κ και πηγαμε στο λ ωστε να το παραγγειλω αν υπαρχει περιπτωση απο αντιπροσωπεια?

 

 ο electric doctor εχει κανα τηλεφωνο μηπως και βρω κανα κωδικο απο αυτον?


αυτο κανει ?ειναι μετα το κ...καλα καταλαβα το κωδικο?

http://www.ebay.ca/itm/OEM-Can-Bus-Gateway-MFD-VW-Jetta-Golf-MK6-RCD510-RNS510-7N0-907-530-M-/221237536265?pt=Car_Audio_Video&hash=item3382c8e609


kai βρηκα και αυτο 

http://www.ebay.ca/itm/OEM-CAN-BUS-GATEWAY-CONTROL-UNIT-VW-RNS510-RCD510-RNS315-RNS310-7N0907530Q-/281144532760?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4175851f18

 

?


βρε παιδια μονο το δικο μου εχει κινεζο και ειναι γκολφ του 2006?στο πηγαδι κατουρησα εγω....


Εγώ παιδιά με το Erisin Es1268V8 δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μπαταρίας, το έχουνε λύσει το θέμα !

και εσυ αν καταλαβες μαλλον εχεις καινουργιο κανμπας και γι ααυτο σου παιζει....αν ειχες μκ5 θα σου βγαλει καρκ#$#$ ο κινεζος...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου 1K0 907 530 E είχε από την μάνα του και του έβαλα  1K0 907 530 L , αν και ο δικός μου κινέζος δεν είχε θέμα μπαταρίας απλά ψαχνόμουν να βρω συμβατότητα με τα πλήκτρα type 1 του τιμονιού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο τις οδηγιες του ελεκτικ ντοκτορ και την συμβολη ολων σας πηρα το κανμπας με τελευταιο γραμμα ρ και εκδοσης 2012 για γκολφ 5 και πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια και το εβαλαν και το κωδικοποιησανε και τελικα δουλευουν ολα.τωρα μενει να τσεκαρω αμα η μπαταρια αδειαζει η οχισε πανω απο 2 μερες σταματημενο


αυτο που δεν θυμαμαι ειναι πως γυριζω την γλωσσα της κουφατεκ στα αγγλικα.γιατι τωρα ειναι στα γερμανικα.το εμφα ομως παιζει σε αγγλικα μονο το mode της κουφατεκειναι στα γερμανικα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο τις οδηγιες του ελεκτικ ντοκτορ και την συμβολη ολων σας πηρα το κανμπας με τελευταιο γραμμα ρ και εκδοσης 2012 για γκολφ 5 και πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια και το εβαλαν και το κωδικοποιησανε και τελικα δουλευουν ολα.τωρα μενει να τσεκαρω αμα η μπαταρια αδειαζει η οχισε πανω απο 2 μερες σταματημενο

αυτο που δεν θυμαμαι ειναι πως γυριζω την γλωσσα της κουφατεκ στα αγγλικα.γιατι τωρα ειναι στα γερμανικα.το εμφα ομως παιζει σε αγγλικα μονο το mode της κουφατεκειναι στα γερμανικα!

 

Ποσο σου πηγε το μαλι

Link to comment
Share on other sites

10 ευρο τοποθετηση και κωδικοποιηση στην αντιπροσωπεια και 70ευρο αγορα η πλακετα απεξω..αντιπροσωπεια ηθελαν 160 ευρο...λολ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βασίληηηη!!!!!!!!!!!

Το μπουμ το κάνουν τελικά όλοι οι κινέζοι χαχαχαχαχα είναι το σήμα κατατεθέν.

Θα δούμε τι θα πει ο κινέζος.....

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.....

το θέμα είναι να κρατήσει καμιά 4-5 χρόνια που λέει ο λόγος δηλ. να βγάλει τα λεφτά του....

Τελικά το λεντάκι παιδιά ήταν εντάξει.Απλά δεν είχε συνδεθεί η τροφοδοσία.Προφανώς κατασκευαστικό λάθος.Πλέον ο κινέζος φωτίζει το βράδυ σαν χριστουγεννιάτικο έλατο.Επίσης το μπουμ στα ηχεία διορθώνεται κι αυτό αν και δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα.Το άφησα όμως γιατί ήδη ο μάστορας με ξύρισε,αν του έδινα εντολή να το επιδιορθώσει και αυτό θα πήγαινα για ολόσωμη αποτρίχωση....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαλαλι, αφου λυθηκε το προβληματακι. δεν ειναι και καιρος για αποτριχωσεις τωρα, μπηκε ο χειμωνας και κανει κρυο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Professor, ήμουν σίγουρος ότι με τον ένα η τον αλλο τρόπο θα την έβρισκες την άκρη :clapping:

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. το μηχάνημα που έχω έχει wince6 και όταν παίζει κάποια avi κάνει κάποια κολλήματα η φωνή και κάποια δεν τα παίζει καθόλου λογικά του λείπουν codecs πως μπορώ να εγκαταστήσω κάποιους η άλλο player?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο 2 μερες που ψαχναμε απωλειες ειχαμε αρχικες απωλειες με ολα συνδεμενα 0.38 αμπερωρια..αφου τα πηγαμε ενα ενα βρηκαμε οτι η αιτια για την απωλεια ηταν η συνδεση των ψηφιακων κεραιων και μετα την διορθωση της συνδεσμολογιας πεσαμε επιτελους στο 0.07 με συναγερμο και ολα συνδεμενα και ενεργοποιημενα...το γραφω εδω για ν αψαχτειται οσοι εχετε θεμα...το καν μπας βοηθησε η αλλαγη του μιας και η οθονη εκαιγε 0.03 μονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.