Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

λοιπον μετα απο 2 μερες που ψαχναμε απωλειες ειχαμε αρχικες απωλειες με ολα συνδεμενα 0.38 αμπερωρια..αφου τα πηγαμε ενα ενα βρηκαμε οτι η αιτια για την απωλεια ηταν η συνδεση των ψηφιακων κεραιων και μετα την διορθωση της συνδεσμολογιας πεσαμε επιτελους στο 0.07 με συναγερμο και ολα συνδεμενα και ενεργοποιημενα...το γραφω εδω για ν αψαχτειται οσοι εχετε θεμα...το καν μπας βοηθησε η αλλαγη του μιας και η οθονη εκαιγε 0.03 μονο

Πες το πιο λεπτομερώς........δηλ. ποια συνδεσμολογία είχες και ποια έκανες μετά.Ποιες ψηφιακές κεραίες εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

οι κεραιες της ψηφιακης τηλεορασης που ειχε το κινεζικο ειχαν δυο ρελεδες και συνδεονταν μ ερευμα απο το ντουλαπακι τελικα σαν δευτερη πηγη ρευματος που μου ειχε βαλει το μαγαζι το autostore στα ιωαννινα..expert eεκει......τελικα τα βαλαμε να εχουν ρευμα απτην συσκευη κανονικα μεσω δηλαδη cunbus ολα και εκλεισε το θεμα της απωλειας...με συναγερμο τηλεειδοποιηση και Gps να τρεχουν εχει παει στο 0.07 η καταναλωση μου σβηστο το αμαξι εννεοειται και τα παντα συνδεμενα...και εμαθα οτι οι κλιφορντ εχυν και αιωνια εγγυηση με διετη ελενχο βεβαια καλης λειτουργειας απτον αντιπροσωπο......ολα καλα ..:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα μόλις πριν μια εβδομάδα αγόρασα και εγώ από την erisin το es7000a με android, όλα έχουν καλός με το ράδιο καλή λήψη σήματος ποιοτικώς ήχος αλλά έχω καπια θεματακια  με το can-bus και με τής εξόδους για τον ενισχυτή ( με το can-bus δεν ανηγει καθόλου και με τις εξόδους δεν παίζει ο ενισχυτής σε usb sd dvd και οτιδήποτε άλλο μέσο έχει   εκτός εκτός από το ράδιο εκεί όλα μια χαρά  

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα μόλις πριν μια εβδομάδα αγόρασα και εγώ από την erisin το es7000a με android, όλα έχουν καλός με το ράδιο καλή λήψη σήματος ποιοτικώς ήχος αλλά έχω καπια θεματακια  με το can-bus και με τής εξόδους για τον ενισχυτή ( με το can-bus δεν ανηγει καθόλου και με τις εξόδους δεν παίζει ο ενισχυτής σε usb sd dvd και οτιδήποτε άλλο μέσο έχει   εκτός εκτός από το ράδιο εκεί όλα μια χαρά  

 

Πολυ γενικα τα λες και δεν καταλαβα τιποτα, τι δεν ανοίγει με το canbus ο ενισχυτής, πως τον εχεις συνδεσει

Link to comment
Share on other sites

Το canbus είναι για τα χειριστήρια στο τιμόνι.Δεν έχει σχέση με τον ενισχυτή.Αν δεν παίζει κάτι άλλο εκτός από ράδιο μάλλον αλλού είναι το πρόβλημα και όχι στο canbus decoder.TV έχεις??Παίζει??

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το ράδιο στα χέρια μου και το τοποθετουσα στο αυτοκίνητο συνδεσα το ράδιο με το can bus με τις φισες όπως είναι δεν μπορείς να κανείς λάθος και γυριζω το κλειδί βλέπω φως στο ράδιο βλέπω και το σήμα και ξανά κλείνει τίποτα μετά βρε καλέ μου βρε χρυσε μου τίποτα , βγάζω το can bus συνδέω το ράδιο με τον κλασικό τρόπο και δουλεύει μια χαρά ωρεα χαρές ολα τέλεια ο ενισχυτής και sub στα τέρματα όλα ωραία στον σταθμό fm,

ήρθε η σειρά για cd mp3 να δούμε τι κάνουμε ακούγεται καλλα;;; το δοκίμασα σε όλες τις μορφες εισόδου με το αποτέλεσμα να μην δουλεύει η έξοδος RCA και δουλεύει μόνο στο ράδιο FM και στο μπλε δόντι μόνο όταν μιλάω

Ναι έχει TV

Link to comment
Share on other sites

Professor έχεις καμία Ιδέα όποιος αλλος μπορεί να βοηθήσει ;;

Στείλε email στην erisin με βιντεάκι γιατί θα στο ζητήσουν ούτως ή άλλως και ζήτα εξηγήσεις-οδηγίες.Μάλλον το canbus έχει κάποιο πρόβλημα.Ζήτα άμεση αντικατάστασή του.Άλλη λύση δεν βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω λες να φταίει το getway το αυτοκίνητο είναι του 2006 μοντέλο

Πριν το αγοράσεις δεν ρώτησες αν είναι συμβατό με την χρονολογία του μοντέλου σου???Αν και είμαι σίγουρος ότι το αναφέρει στα γενικά χαρακτηριστικά.

Και απ΄ότι είδα αναφέρει πράγματι ότι είναι συμβατό σε passat από 2005-2011.Πριν κάνεις οτιδήποτε επικοινώνησε με τον κινέζο να δούμε τι θα σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω απάντηση αλλά η φίλοι μας έχουν πρωτοχρονιά μέχρι στις 7/2

Πέρα από αυτά από πολύ ψάξιμο βρήκα έξτρα μενού στις ρυθμίσεις

Setup και με το remote πατάμε 1357

Link to comment
Share on other sites

Με βάλατε στην μπριζα τώρα είναι σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που προσφερη .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω ένα μεταχειρισμένο polo 9N3 μοντέλο του 2007 το οποίο έχει ένα aftermarket ράδιο 1din και λέω να πάρω ένα erisin 2din οικονομικό!τελικα μετά απο αυτούς τους μήνες που τα έχετε παρουσιάζουν προβλήματα;για το μοντέλο μου κοιτάω μόνο αυτά που ειναι τετράγωνα;γιατί έχει αρκετά με στρογγύλεμενες γωνιές!εχει κανένας το ίδιο μοντέλο και αν ναι ποιο διάλεξε τελικά;χρειάζομαι κάποια πρόσοψη η την δίνει η εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

8 μήνες το έχω και λειτουργεί σε καθημερινή βάση απροβλημάτιστα μέχρι τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω ένα μεταχειρισμένο polo 9N3 μοντέλο του 2007 το οποίο έχει ένα aftermarket ράδιο 1din και λέω να πάρω ένα erisin 2din οικονομικό!τελικα μετά απο αυτούς τους μήνες που τα έχετε παρουσιάζουν προβλήματα;για το μοντέλο μου κοιτάω μόνο αυτά που ειναι τετράγωνα;γιατί έχει αρκετά με στρογγύλεμενες γωνιές!εχει κανένας το ίδιο μοντέλο και αν ναι ποιο διάλεξε τελικά;χρειάζομαι κάποια πρόσοψη η την δίνει η εταιρία;

Ήμουν ο πρώτος που το πήρα και ακόμα λειτουργεί άψογα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία!βασικα είμαι ανάμεσα σε 2!το ένα ειναι erisin

http://m.erisin.com/item_detail/416-Erisin-ES8038V-7-HD-Autoradio-special-for-VW-GPS-PIP#!detail

Και το άλλο ειναι ειναι το

http://www.opshop.gr/default.asp?la=1&st=5&ct=692&pid=27&itm=2718

Τι θα μου προτείνατε;;

Ευχαριστώ για την πληροφορία!βασικα είμαι ανάμεσα σε 2!το ένα ειναι erisin

http://m.erisin.com/item_detail/416-Erisin-ES8038V-7-HD-Autoradio-special-for-VW-GPS-PIP#!detail

Και το άλλο ειναι ειναι το

http://www.opshop.gr/default.asp?la=1&st=5&ct=692&pid=27&itm=2718

Τι θα μου προτείνατε;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία!βασικα είμαι ανάμεσα σε 2!το ένα ειναι erisin

http://m.erisin.com/item_detail/416-Erisin-ES8038V-7-HD-Autoradio-special-for-VW-GPS-PIP#!detail

Και το άλλο ειναι ειναι το

http://www.opshop.gr/default.asp?la=1&st=5&ct=692&pid=27&itm=2718

Τι θα μου προτείνατε;;

Ευχαριστώ για την πληροφορία!βασικα είμαι ανάμεσα σε 2!το ένα ειναι erisin

http://m.erisin.com/item_detail/416-Erisin-ES8038V-7-HD-Autoradio-special-for-VW-GPS-PIP#!detail

Και το άλλο ειναι ειναι το

http://www.opshop.gr/default.asp?la=1&st=5&ct=692&pid=27&itm=2718

Τι θα μου προτείνατε;;

τι να σου πω ρε φίλε,

το ένα είναι pioneer και το άλλο έχει της παναγιάς τα μάτια.

πάντως εγώ πήρα το erisin

Link to comment
Share on other sites

Να ξεθαψω λιγο το τοπικ, επειδη σκεφτομαι να αγορασω το Erisin 9405a. Τι γινεται με αυτα που εχετε εσεις; Ακομα δουλευουν; Το ναβι ειναι κανονικο ή αργει πολυ; Ακουω γνωμες..

Link to comment
Share on other sites

Απο που θα την αγοράσεις, υπάρχουν και τα capital control

Απο που θα την αγοράσεις, υπάρχουν και τα capital control

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτα εξωτερικού. Το θέμα είναι αν είναι καλά μηχανάκια ή μουφες

Μούφα φίλε μου μακριά!!Σε μένα άντεξε 1,5 περίπου χρόνο.Το πρόβλημα που παρουσίασε ήταν στην οθόνη αφής.

Σε φίλο έβγαλε πρόβλημα το ''μάτι'' του dvd μετά από χρήση 2 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.