Jump to content
spentgr

Αγορά Πηγής Erisin Es1268V 8"

Recommended Posts

Αν έχεις τη δυνατότητα, αγόρασε κάτι άλλο...

1) Ποιότητα λήψης ραδιοφώνου = χαμηλή (μιλάμε για μέσα στην Αθήνα)

2) Χάλασε ο μηχανισμός φόρτωσης του DVD με ελάχιστη χρήση (5η ή 6η φορά)

3) Χάλασε το canbus και αναγκάστηκα να δώσω ρεύμα από τον αναπτήρα.

4) Ποιότητα ήχου, χαμηλότερη από το RCD510

5) Τραγική ποιότητα ήχου το bluetooth

 

Αυτά τα ολίγα από εμένα, αλλάχτηκε με RCD510

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι να σου βγει! Εχω διαβασει reviews στο Internet και αλλα τα έχουν 3 χρόνια ενω άλλα χάλασαν στο φτερό. Επειδή το θέμα εδω έχει πολλά χρόνια είπα να δω αν υπάρχουν ακόμα ή τα πετάξατε. Με ταβανι τα 400€ μέχρι το σπίτι μου εχω βρει και της Eonon GA5153v αλλα είναι σχεδόν ίδια εργοστάσια εκεί στην Κίνα. Δε νομίζω να παίζει κάτι άλλο σε 8"

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, πάρε κάτι άλλο επώνυμο με αυτά τα λεφτά (pioneer, kenwood etc) όχι κινέζικο. Χίλιες φορές να πάρεις κάτι επώνυμο και να το "χτίζεις" σιγά-σιγά, παρά κάτι σε κινέζικο.  

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις και κανενα μεταχειρησμενο αν θελεις, αλλα καλυτερη μαρκα

 

και με την ευκαιρια να αναφερω οτι πουλαω το dynavin που εχω στο πασσατ, τετοιο  ειναι

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2135852/

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το κινεζακι πάντως 5 χρονια επανω δεν εχει κανει κιχ

Φτου να μη στο ματιάξω Νίκο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο οτι φαίνεται η πιο αξιόπιστη κινεζιά είναι τα μηχανήματα της ewells είχαν δίκιο τα ξένα φορουμς

http://www.e-wells.com/book.asp?id=551

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε παιδιά το έχω 2,5 χρόνια.

 

Τα λεφτά του τα έβγαλε και με το παραπάνω και συνεχίζει...

Αν έχεις βέβαια απαιτήσεις hi-tech ξέχνατο...

Όσον αφορά τα προβλήματα που έχει ο φίλος redchampion

 

1) Ποιότητα λήψης ραδιοφώνου = χαμηλή (μιλάμε για μέσα στην Αθήνα)

Το είχα λύσει από την αρχή με κάποιο ενησχυτή κεραίας που έβαλε ο εγκαταστάτης

4) Ποιότητα ήχου, χαμηλότερη από το RCD510

Eντάξει και τα δύο είναι ίδια στο περίπου

5) Τραγική ποιότητα ήχου το bluetooth

Σε μένα είναι είναι άψογο

 

 

 

Ευτυχώς δεν έβγαλε τα υπόλοιπα

Edited by spentgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εν λογω κινεζικο αλλα εχω δυο αποριες: 1ον μου βγαζει σφαλμα στο vcds και 2ον δεν μου δειχνει τιποτα απο το κλιμα. Ετσι ειναι και σε εσας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εν λογω κινεζικο αλλα εχω δυο αποριες: 1ον μου βγαζει σφαλμα στο vcds και 2ον δεν μου δειχνει τιποτα απο το κλιμα. Ετσι ειναι και σε εσας;

Αν το χειριστήριο του clima σου έχει επάνω του ένδειξη θερμοκρασίας, μην περιμένεις να τη δεις στην οθόνη.

Εγω βρε παιδιά το έχω 2,5 χρόνια.

 

Τα λεφτά του τα έβγαλε και με το παραπάνω και συνεχίζει...

Αν έχεις βέβαια απαιτήσεις hi-tech ξέχνατο...

Όσον αφορά τα προβλήματα που έχει ο φίλος redchampion

 

1) Ποιότητα λήψης ραδιοφώνου = χαμηλή (μιλάμε για μέσα στην Αθήνα)

Το είχα λύσει από την αρχή με κάποιο ενησχυτή κεραίας που έβαλε ο εγκαταστάτης 

4) Ποιότητα ήχου, χαμηλότερη από το RCD510

Eντάξει και τα δύο είναι ίδια στο περίπου

5) Τραγική ποιότητα ήχου το bluetooth

Σε μένα είναι είναι άψογο

 

 

 

Ευτυχώς δεν έβγαλε τα υπόλοιπα

 

Είναι πολύ δύσκολο μέσα στην Αθήνα να μην έχει καλή λήψη το ραδιόφωνο, άρα μιλάμε για κακή ποιότητα tuner. Βασικές αρχές των ηλεκτρονικών.

Σε 3 scirocco που τα βάλαμε και οι 3 είχαμε - έχουν την ίδια άποψη για την ποιότητα ήχου.

Το ίδιο ισχύει και για το bluetooth, και οι 3 το ίδιο πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν το χειριστήριο του clima σου έχει επάνω του ένδειξη θερμοκρασίας, μην περιμένεις να τη δεις στην οθόνη.

α οκ. Το σφαλμα το βγαζει σε ολους;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εν λογω κινεζικο αλλα εχω δυο αποριες: 1ον μου βγαζει σφαλμα στο vcds και 2ον δεν μου δειχνει τιποτα απο το κλιμα. Ετσι ειναι και σε εσας;

Σε μένα όταν ρυθμίζω την θερμοκρασία, το display την δείχνει κανονικότατα.

Αυτό έχει να κάνει μάλλον με το canbus.

Για το vcds δεν έχω σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όταν ρυθμίζω την θερμοκρασία, το display την δείχνει κανονικότατα.

Αυτό έχει να κάνει μάλλον με το canbus.

Για το vcds δεν έχω σφάλμα.

Ο άνθρωπος έχει Golf 5, με χειριστήρια που έχουν επάνω ένδειξη θερμοκρασίας. Μη τον μπερδεύουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ,

εχω μια τετοια κινεζια της erisin και εβαλα πανω camera οπισθοπορειας πριν απο 4 μηνες , η συνδεση απο οτι ειδα ειναι με καλωδιο rca ..

τωρα επειδη θα δωσω το αυτοκινητο , θελω να βγαλω την οθονη αυτη και να βαλω πισω το RCD510 ..

ομως το rcd510 εχει απο πισω αλλο τυπο συνδεσης για την καμερα τυπου 26pin RGB.

 

Θα εκτιμουσα τα φωτα σας λοιπον ,

εχω μια καμερα τοποθετημενη στο αμαξι με RCA καρφακι εξοδο , και την μαμα πηγη η οποια εχει 26pin RGB εισοδο ..

οπου πηρα τηλεφωνο μου ελεγαν κατι παλαβα , απο 120 εως 160 ευρω για να μου τα συνδεσουν ..

εχει καποιος ιδεα ή κατι να μου προτεινει ?

ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ,

εχω μια τετοια κινεζια της erisin και εβαλα πανω camera οπισθοπορειας πριν απο 4 μηνες , η συνδεση απο οτι ειδα ειναι με καλωδιο rca ..

τωρα επειδη θα δωσω το αυτοκινητο , θελω να βγαλω την οθονη αυτη και να βαλω πισω το RCD510 ..

ομως το rcd510 εχει απο πισω αλλο τυπο συνδεσης για την καμερα τυπου 26pin RGB.

 

Θα εκτιμουσα τα φωτα σας λοιπον ,

εχω μια καμερα τοποθετημενη στο αμαξι με RCA καρφακι εξοδο , και την μαμα πηγη η οποια εχει 26pin RGB εισοδο ..

οπου πηρα τηλεφωνο μου ελεγαν κατι παλαβα , απο 120 εως 160 ευρω για να μου τα συνδεσουν ..

εχει καποιος ιδεα ή κατι να μου προτεινει ?

ευχαριστω θερμα

 

Κάτι τέτοιο ψάχνεις?

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-26-PIN-RGB-to-CVBS-RCA-Converter-for-Volkswagen-Facotry-Camera-VW-Original-Camera/1737938580.html

 

https://www.google.gr/search?q=26+pin+RGB+to+RCA&espv=2&biw=1280&bih=929&tbm=isch&imgil=8_sMtGyFZAn2wM%253A%253BPuUpe6SHQZ_zhM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.aliexpress.com%25252Frgb-cvbs-converter_reviews.html&source=iu&pf=m&fir=8_sMtGyFZAn2wM%253A%252CPuUpe6SHQZ_zhM%252C_&usg=__Ps7HVKRZ5M4EGNsUhM2VwbXWW1Q%3D&ved=0CCoQyjdqFQoTCKSKh96G6scCFQQJLAodKksJTg&ei=XTPwVeTnD4SSsAGqlqXwBA#tbm=isch&q=VW+26+pin+RGB+to+RCA

Edited by redchampion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks mate αλλα θα προτιμουσα κατι ντοπιο για να το τοποθετησει και να εχει και την ευθυνη ..

Φοβαμαι μηπως δεν παει κατι καλα με αγορα απο aliexp η ebay και δεν δουλεψει η δεν ειναι αυτο που πρεπει ..

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα το δωσεις τι τις θελεις τις καμερες, εξ αλλου οπως ειπες δεν ειναι και σιγουρο οτι θα παιξει

Link to comment
Share on other sites

Μα την φοραω πανω στο αμαξι ηδη , να την ξηλωσω ειναι ιστορια εαν ειναι κατι πιο απλο γιατι να μην το δωσω με καμερα ?

Ειναι ενα καλο εξτρα ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις τίποτα στην τιμη, ειτε ειναι επανω, ειτε την βγαλεις, ειτε δουλευει, ειτε δεν δουλευει, αστην λοιπον επανω και πες του οτι δούλευε πριν κανένα μηνά και τωρα δεν δείχνει, και ας παει να την φτιάξει αυτός,

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάνει παραγγελία μια κινεζική πηγή. Το can bas μου είναι το 1K0 907 530 K θα μου καταναλώνει ρεύμα? Πρέπει να του κάνω αλλαγή?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό εδώ το σύστημα από κίνα, και το κούμπωσα εγώ το μηχάνημα. Αλλά έχω ένα  πρόβλημα με τα χειριστήρια στο τιμόνι, δεν δουλεύουν.

Χρειάζεται να του κάνω κάποια σύνδεση? Απλά κούμπωσα την φύσα μονο, στο μανιουαλ έχει 2 καφέ καλώδια που λέει key1 key 2 μήπως πρέπει να τα χρησιμοποιήσω κάπου και αυτά η είναι χαλασμένο το  Canbus του ραδίου?

 

http://www.erisin.com/erisin-es9000a-7-android-422-car-dvd-gps-obd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p538.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.μια βοήθεια θέλω να αγοράσω και εγώ μια erisin και μερικές έχουν cunbus και μερικές όχι πια να διαλέξω;;

Έχω ένα golf gt 2007 με μικρή οθόνη και δεν έχει κουμπιά στο τιμόνι

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό εδώ το σύστημα από κίνα, και το κούμπωσα εγώ το μηχάνημα. Αλλά έχω ένα πρόβλημα με τα χειριστήρια στο τιμόνι, δεν δουλεύουν.

Χρειάζεται να του κάνω κάποια σύνδεση? Απλά κούμπωσα την φύσα μονο, στο μανιουαλ έχει 2 καφέ καλώδια που λέει key1 key 2 μήπως πρέπει να τα χρησιμοποιήσω κάπου και αυτά η είναι χαλασμένο το Canbus του ραδίου?

http://www.erisin.com/erisin-es9000a-7-android-422-car-dvd-gps-obd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p538.html

Ποσό βγήκε τελική τιμή φίλε;πέρασε τελωνείο;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.