Jump to content
d2050219

Σπασιμο Turbo Se Gt 170Ps

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Πριν 6 μηνες πηρα ενα GT του 2006 μεταχειρισμενο. Το μοτερ ειχε εγγυηση αντιπροσωπειας ακομα καθως στο προηγουμενο ειχε κολλησει η αντλια λαδιου κ του χε κολλησει απ οσο μου πε.Οντως υπηρχε και μηδενικο τημολογιο αλλαγης (εντος εγγυησης) κτλ κτλ.Το αμαξι το πήγα για ελεγχο και ολα οκ. Το μοτερ ειχε 5500χλμ κ το αυτοκινητο 62000χλμ. Εγω προσωπικα το προσεχω πολυ...το αφηνω να κρυωνει και να ζεστενεται κ ολα καλα. Το Καλοκαιρι ομως μετα απο ταξιδι 4ωρων στο οποιο δεν ξεπερασα τα 140χλμ (πολυ χαλαρη οδηγηση)...Εκνευρισμενος απο καποιο γεγονος φτανοντας σπιτι το εσβησα αποτομα σχετικα. Δεν το αφησα ας πουμε 5 λεπτα να κρυωσει αλλα 1. Εβαλα μετα απο 15 λεπτα ξανα μπρος κ ακουσα ενα μπαμ κ αρχισε να βγαζει ασπρο καπνο.Εσπασε η τουρμπινα οπως εμαθα λιγο μετα.. και μου πηγε 1180ε. Γνωμες αν συμβαινει τοσο ευκολα?και γιατι?Εχει συμβει σε αλλους?Το αμαξι το ειχα μολις 1.5 μηνα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πριν 6 μηνες πηρα ενα GT του 2006 μεταχειρισμενο. Το μοτερ ειχε εγγυηση αντιπροσωπειας ακομα καθως στο προηγουμενο ειχε κολλησει η αντλια λαδιου κ του χε κολλησει απ οσο μου πε.Οντως υπηρχε και μηδενικο τημολογιο αλλαγης (εντος εγγυησης) κτλ κτλ.Το αμαξι το πήγα για ελεγχο και ολα οκ. Το μοτερ ειχε 5500χλμ κ το αυτοκινητο 62000χλμ. Εγω προσωπικα το προσεχω πολυ...το αφηνω να κρυωνει και να ζεστενεται κ ολα καλα. Το Καλοκαιρι ομως μετα απο ταξιδι 4ωρων στο οποιο δεν ξεπερασα τα 140χλμ (πολυ χαλαρη οδηγηση)...Εκνευρισμενος απο καποιο γεγονος φτανοντας σπιτι το εσβησα αποτομα σχετικα. Δεν το αφησα ας πουμε 5 λεπτα να κρυωσει αλλα 1. Εβαλα μετα απο 15 λεπτα ξανα μπρος κ ακουσα ενα μπαμ κ αρχισε να βγαζει ασπρο καπνο.Εσπασε η τουρμπινα οπως εμαθα λιγο μετα.. και μου πηγε 1180ε. Γνωμες αν συμβαινει τοσο ευκολα?και γιατι?Εχει συμβει σε αλλους?Το αμαξι το ειχα μολις 1.5 μηνα τοτε.

Θα προσπερασω οτι περασαν 6 μηνες απο το καλοκαιρι και θα σε ρωτησω αν κανεις καπου λαθος... Εκτος αν δεν καταλαβα σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπερασω οτι περασαν 6 μηνες απο το καλοκαιρι και θα σε ρωτησω αν κανεις καπου λαθος... Εκτος αν δεν καταλαβα σωστα!

Το πηρα Ιουλιο και την επαθα Τελη Αυγουστου,

Το πηρα Ιουλιο και την επαθα Τελη Αυγουστου,

Εχω Ακομα εγγυηση εως Οκτωμβριου του 2013 . Οταν του αλλαξαν μοτερ ηταν Οκτωμβριος του 2011.Και του δωσαν για τα νεα ανταλλακτικα 2 χρονια ακομα
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον αφου ειχες εγγυηση γιατι πληρωσες 1180 ευρω!!!!!!

Δευτερον η τουρμπινα εσπασε με το που εβαλες μπρος αυτο δεν γινεται εκτος εαν εβαλες μπρος και εφυγες μαλιοκουβαρα.

Τριτον δεν εχω ακουσει αλλον να συμβει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εγγυηση στο μοτερ οχι στη τουρμπινα. Οταν ξαναεβαλα μπρος α αρχισε να βγαινει εντονος ασπρος καπνος απο την εξατμιση.Δεν εφυγα καν.Ημουν σε παργκινγκ και εμεινα εκει ακουνητος εως οτου ηρθε η Ιντεραμερικαν για να το παμε στο συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

εγγυηση στο μοτερ οχι στη τουρμπινα. Οταν ξαναεβαλα μπρος α αρχισε να βγαινει εντονος ασπρος καπνος απο την εξατμιση.Δεν εφυγα καν.Ημουν σε παργκινγκ και εμεινα εκει ακουνητος εως οτου ηρθε η Ιντεραμερικαν για να το παμε στο συνεργειο.

Κατι δεν παει καλα τι σημαινει εγγυηση στο μοτερ οχι στην τουρμπινα.

Καποιος σε κοροιδευει.

Κακως εδωσες εστω ενα ευρω.

Που το φτιαξαν στην αρχη και που το πηγες εσυ μετα?

Δεν σπανε ετσι οι τουρμπινες.

Εγγυηση του κωλου ηταν αυτη η σε κοροιδεψε αυτος που στο πουλησε και δεν ειχε εγγυηση.

Εγω εαν ειχε εγγυηση μεχρι το 2013 στο ΜΟΤΕΡ θα τους εκανα μηνυση εαν δεν το φτιαχναν.Η τουρμπινα ειναι μερος του μοτερ.

Εκτος εαν εβαλες κανενα προγραμμα και κατι εγινε και ανεβασε πιεση και δεν το καταλαβες και παλι ομως θα επρεπε να σου πουν οτι λογω προγραμματος δεν σε καλυπτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα τι σημαινει εγγυηση στο μοτερ οχι στην τουρμπινα.

Καποιος σε κοροιδευει.

Κακως εδωσες εστω ενα ευρω.

Που το φτιαξαν στην αρχη και που το πηγες εσυ μετα?

Δεν σπανε ετσι οι τουρμπινες.

Εγγυηση του κωλου ηταν αυτη η σε κοροιδεψε αυτος που στο πουλησε και δεν ειχε εγγυηση.

Εγω εαν ειχε εγγυηση μεχρι το 2013 στο ΜΟΤΕΡ θα τους εκανα μηνυση εαν δεν το φτιαχναν.Η τουρμπινα ειναι μερος του μοτερ.

Εκτος εαν εβαλες κανενα προγραμμα και κατι εγινε και ανεβασε πιεση και δεν το καταλαβες και παλι ομως θα επρεπε να σου πουν οτι λογω προγραμματος δεν σε καλυπτουμε.

Το turbo δεν αποτελει ''μερος'' της μηχανης συμφωνα με την vw. Οταν σου δινουν εξτρα εγγυηση για την μηχανη σου δινουν για κυλινδρους, πιστονια, μπιελες, βαλβιδες , καπακι , καρτερ, εκκεντροφορο, τελος παντων οσα μερη βρισκονται γυρω απο το μπλοκ. Γι αυτο και οσα αυτοκινητα ειχαν προβλημα με το μοτερ , δεν τους αλλαχτηκε το turbo.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν δίκιο τα παιδια κακώς πλήρωσες 1180 ευρω!!! Θα μπορούσες να κάνεις σκηνή να πείς οτι έχεις εγγυηση να μιλήσεις με κεντρικά κλπ κλπ Μπορεί να μην το ειχαν βάλει σωστά κατα την αλλαγή του μοτέρ ! Και τελος πάντων αφού εξαντλούσες τις πιθανότητες να γλυτώσεις κάτι ΑΝ Δεν δεχόντουσαν το πήγαινες σε ενα εξωτερικό συνεργείο VAG έβρισκες τουρμπινίτσα απο αλλού και το εφτιαχνές με τα μισά!

Στο γιατί εσπασε η τουρμπίνα οι τσάκαλοι που εδωσες 1180 ευρώ δεν σου είπαν?? Αλλά σιγά μην κοίταξαν γιατί εσπασε την έβγαλαν εβαλαν την καινουργια και τέλος customer care 0!

Λογικά ράγισε και πέρασε νεράκι μέσα

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ρε παιδες λογικα ηταν για τα αλλαγμενα "πραγματα" . Το τουρμπο ηταν μαμα.

Κ δν φταιει κατι π εκανες εσυ για την τουρμπινα μην ανυσηχεις...ηταν η ωρα της μαλλον ή ηταν ηδη χαλασμενη κ τωρα διαλυθηκε :D

Απλα μπορεις να βρεις καλυτερες τιμες εκτος αντιπροσωπειας...(αν δν την αλλαξες ηδη)

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ρε παιδες λογικα ηταν για τα αλλαγμενα "πραγματα" . Το τουρμπο ηταν μαμα.

Κ δν φταιει κατι π εκανες εσυ για την τουρμπινα μην ανυσηχεις...ηταν η ωρα της μαλλον ή ηταν ηδη χαλασμενη κ τωρα διαλυθηκε :D

Απλα μπορεις να βρεις καλυτερες τιμες εκτος αντιπροσωπειας...(αν δν την αλλαξες ηδη)

Ρε παιδια τι λεμε τωρα οτι του αλλαξαν μοτερ και του βαλαν μια τουρμπινα ξεκωλιασμενη και χαλασε και εγω θα πηγαινα να πω ευχαριστω παρτε 1180 ευρω γιατι ειστε μαλακες.

Ρωταω λοιπον

Πρωτον που το πηγες να το τσεκαρουν και σου ειπαν οτι ειναι οκ?

Δευτερον που εγινε η επισκευη την πρωτη φορα?

Τριτον που το πηγες εσυ για την τουρμπινα?

Τεταρτον τι παραστατικα απο την επισκευη του μοτερ εχεις? και εαν ναι τι αναφερουν?

Εχετε ξαναακουσει τουρμπινα να χαλαει στο ρελαντι εγω παντως οχι.

Link to comment
Share on other sites

Η τουρμπίνα δεν αλλαχτηκε γιατί δεν χρειαζόταν. Τι δεν καταλαβαίνεις? Αν ηταν έτσι ας του άλλαζαν και σαζμάν με την ευκαιρία...

Με πόσα χιλιόμετρα το πήρες?

Sent from my Galaxy Note 2

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι πολυ γκαντεμης πολλα gt εχουν περασει τα 150.000 και το turbo ειναι μια χαρα ουτε θεμα εχει καν με τα εδρανα και καποια δηθεν κενα που δημιουργουνται . Ειναι πολυ ζημιαρικα τα tsi αλλα οχι στην τουρμπινα .

Link to comment
Share on other sites

Η τουρμπίνα δεν αλλαχτηκε γιατί δεν χρειαζόταν. Τι δεν καταλαβαίνεις? Αν ηταν έτσι ας του άλλαζαν και σαζμάν με την ευκαιρία...

Με πόσα χιλιόμετρα το πήρες?

Sent from my Galaxy Note 2

Το σασμαν και την ειρωνεια δεν την σχολιαζω καν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να ειχε βαλει προγραμμα το παιδι οταν το αγορασε και μετα απο 5000 χλμ να εσπαγε το τουρμπο τι θα γινοταν εδω μεσα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να ειχε βαλει προγραμμα το παιδι οταν το αγορασε και μετα απο 5000 χλμ να εσπαγε το τουρμπο τι θα γινοταν εδω μεσα!!!!!!!!!!!

και ποιος μας λεει οτι ο προηγουμενος δεν ειχε προγραμμα και το εβγαλε οταν ηταν να πουλησει το αμαξι για να πουληθει πιο ευκολα? 8) 8) 8)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

και ποιος μας λεει οτι ο προηγουμενος δεν ειχε προγραμμα και το εβγαλε οταν ηταν να πουλησει το αμαξι για να πουληθει πιο ευκολα? 8) 8) 8)

Το πιο πιθανο

Sent from my Galaxy Note 2

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο

Sent from my Galaxy Note 2

Εαν ειχε προγραμμα δεν θα του το ειχαν αλλαξει με εγγυηση το μοτερ.

Ακομα ομως δεν μας λεει που το τσεκαρε την πρωτη φορα και που το εφτιαξε την δευτερη τα ανωνυμα post δεν μου αρεσουν καθολου ας απαντησει και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ..ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥς ΜΕ GT, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΜΕ 200.000ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΒΛΑΒΗ.!ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΟΚ.

ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΤΑ GTI (2000cc) ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΣΙΟΠΙΣΤΑ?

ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΣΤΟ GRATSIA ΣΤΗΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.