Jump to content
doggy

Weekly Day Out @ Κοζάνη - Κυριακή 23/12/2012

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη,

Μιας και το εορταστικό κλίμα είναι ιδανικό για εκδρομές, τα μέλη του Hellenic VWClub από Βέροια - Κοζάνη - Κατερίνη & τις γύρω περιοχές διοργανώνουν αυτή την Κυριακή 23/12 μια βόλτα μέχρι την Κοζάνη!

Σημείο συνάντησης στην Βέροια, στην επαρχιακή οδό Βέροιας - Κυψέλης.

Δείτε το σημείο συνάντησης & την διαδρομή που θα ακολουθήσουμε εδώ: http://goo.gl/maps/F55JN

Τελικός προορισμός το Cafe Kamini στην Κοζάνη όπου θα υπάρχει και ανοιχτός χώρος στάθμευσης.

Ώρα συγκέντρωσης στο σημείο συνάντησης 10:50 περίπου.

Η ώρα αναχώρησης από το σημείο συνάντησης υπολογίζεται να είναι -αυστηρά- στις 11:15 ώστε να βρισκόμαστε στην Κοζάνη στις 12:00.

Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει τον καθιερωμένο καφέ και αν προκύψει όρεξη για φαγητό, ε.. αυτό κανονίζεται!

Θα πρέπει να τονίσουμε φυσικά πως σε περίπτωση μεταβολής του καιρού (π.χ. χιονόπτωσης) η εκδρομή δεν θα πραγματοποιηθεί καθώς ενδέχεται να υπάρξουν κίνδυνοι στην διαδρομή.

Αν λοιπόν ο καιρός μας το επιτρέψει... σας περιμένουμε!!!

Δηλώστε συμμετοχή με τον γνωστό τρόπο (nickname + αριθμός ατόμων).

Υ.Γ.

Με την σειρά μου & εκ μέρους του Δ.Σ. της Λέσχης να ευχαριστήσω θερμά τους: Billigr4 & nano που διοργανώνουν το όλο εγχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ευχαριστουμε κι εμεις για τη βοηθεια σου... Απλα μια σημειωση.. Το εγχειρημα ανηκει σαφως και στο μελος STELIOS_GOLF 6 TSI.. Μακαρι να μη μας τα χαλασει ο καιρος, λοιπον...

Απο μενα, Billgr4 +3 κι απο σχετικη επικοινωνια επισης το μελος bill1

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

εγω πανος-gti +1 φιλη .κ πιθανον ακομη 1 φιλος με τη δικια του,θα ενημερωσω αμεσα για πιο σιγουρα.εγω παντως μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μεσα ειμαι να το εμπεδοσω αφου το εγραψε και ο bill μπορει να εχω και ενα φιλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα και γώ + τα 2 τέκνα 7 και 11 χρονών. Ο μεγάλος συμφώνησε, μένει να σκεφτώ διάφορα για να μην βαρεθούν..

:db:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ... Αντε σας περιμένουμε...

Στέλιο μίλησες καθόλου με το Καμίνι ? Συνήθως κλείναμε πριν απο κάθε συνάντηση...

Θα παρω τηλ και τον nano ...

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω δυνατή συμμετοχή αν κρίνω απο τους διοργανωτές :yahoo::spiteful:

Κρίμα που δεν μπορώ να έρθω :cray:

Καλά να περάσετε παίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ... Αντε σας περιμένουμε...

Στέλιο μίλησες καθόλου με το Καμίνι ? Συνήθως κλείναμε πριν απο κάθε συνάντηση...

Θα παρω τηλ και τον nano ...

Έχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ταξιδεψουν εως την Βεροια για να ανεβουμε μαζι προς την Κοζανη, το σημειο συναντησης ειναι το ιδιο με αυτο της εκδρομης στο Μετσοβο.. Δηλαδη, στριβουμε κανονικα στον κομβο της Βεροιας κι αμεσως στην πρωτη διασταυρωση αριστερα ακολουθοντας τις πινακιδες για Βεργινα.. Επειτα, στα 500 μετρα δεξια ειναι ο υπαιθριος χωρος σταθμευσης του νυχτερινου καταστηματος "Μορφες" οπου θα σας περιμενουμε..

Ωρα αναχωρησης για Κοζανη στις 11:15-11:20, οποτε υπολογιστε την διαδρομη σας για να ειστε λιγο νωριτερα..

υγ. turbomaki, αλλη φορα ρε.. :p

Link to comment
Share on other sites

Τον ειπα ρε... Θα ερθει ειπε, αλλα δεν ξερω γιατι δεν γραφει.. Λογικα θα θελει να σιγουρεψει την παντοφλα πρωτα και μετα..χαχα

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Guest methana

Θα προσπαθησω να σας τιμησω με την παρουσια μου +2

Πεστε μου ομως ερχομενος απο Λαμια γνωριζω οτι ειναι 265χλμ.

Απο την Λαρισα και επανω πως ειναι το οδικο δικτυο? πια διαδρομη προτεινετε?

Ελπιζω να καταφερω να ερθω και να γνωριστουμε απο κοντα

Φιλικα Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελε τι λες εκει.. Σε γλυκαναν οι ρουμανες μου φαινεται απο την αλλη φορα και ειπες να δεις τι κανουμε εδω πανω;; χαχαχα (προειδοποιω οτι δεν θα γινει παρομοια εκπληξη, τοτε ηταν αλλη εποχη και ειχε ζεστη :p )

Λοιπον για την διαδρομη, λογω των ημερων εγω θα σου προτεινα να ερθεις κανονικα απο την Εθνικη Οδο και να στριψεις αριστερα στον κομβο Κλειδιου για να μπεις στην Εγνατια Οδο προς Βεροια.. Μετα οπως προειπα πιο πανω το σημειο πρωτης συναντησης ειναι ακριβως μεσα στον κομβο της Βεροιας κι αριστερα.... Αλλα πρεπει να ξεκινησεις κατα τις 8 το πρωι ωστε να εισαι 11 η ωρα στη Βεροια...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γλιτωνεις χρονο σιγουρα, αλλα πολυ στροφιλικι κ δεν ξερεις λογω καιρου τι θα βρεις.. Η Εθνικη ειναι Εθνικη οπως κ να το κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα το θυμασαι βλεπω!!!

Απο ελλασωνα θα φαω πικρα λες

Από Ελλασόνα είναι καλύτερα από την άποψη ότι είναι πιο αρκετά πιο κοντά απλά να προσέξεις μην έχει παγετό τις πρωινές ώρες που θα ανέβεις γιατί έχει στροφές. :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Απο ελλασονα θα γλυτωσεις και τα διοδια 4 σταθμοι γυρω στο 15-17€ πανε ελα πρεπει να ειναι...

αλλα ειναι και γ@@@ω τις διαδρομες για να παιξεις... :roadrage:

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

Guest methana

Απο ελλασονα θα γλυτωσεις και τα διοδια 4 σταθμοι γυρω στο 15-17€ πανε ελα πρεπει να ειναι...

αλλα ειναι και γ@@@ω τις διαδρομες για να παιξεις... :roadrage:

Το προβλημα δεν ειναι τα διοδια ειναι η συντομοτερη-γρηγοροτερη διαδρομη

Βασιλη το θεμα μας δεν ειναι οι Βαλκανιες.... :cheer: :cheer: ( δεν πειθω εεε!!!) :yahoo:

Για κυριακη δινει κοζανη 8 η ωρα το πρωι -3 °C οποτε 10-11:30 που θα βρισκομαι στα γυρω ορεινα θα ειναι καλα και με λιγο προσοχη ολα καλα.

Γουσταρω να οδηγω σε στροφες και σε ορεινο περιβαλλον αρκει να μην ειναι γεματο λακκουβες.

Το μαγαζι ειναι στην κεντρικη πλατεια Χαιρωνειας 34? οποιος θελει ας στειλει το κινητο του πριβε για να συννενοηθουμε

Θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος μεσα +2

Edited by methana
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.