Jump to content
lancia16hf

Πιεση Turbo Σε Gti 1.8 Anniversary

Recommended Posts

Ωραια ειναι χρονοβορα η αλλαγη τους?για  την φλαντζα του downpipe δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να αλλαχτη και δεν χρειαζετε να κατεβη κατι πιστευω..Για την φλαντζα της τουρμπινας με την πολλαπλη?Χρειαζετε να κατεβη κατι?η απλα ξεβιδωνεις τις βιδες το κανεις λιγο προς τα επανω η προς τα κατω βγαζεις την παλια και βαζεις αυτην...?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πιανουν δοξα των θεο αλλα δεν με εμπιστευομαι και τοσο πολυ,ας πουμε σημερα εσφιξα την βιδα αλλα μεχρι εκει...Τι προβλημα μπορει να υπαρχει που επαιρνε αερα μεσα ...Υπαρχει περιπτωση να εχει χαλαση κατι?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν στεγανοποιει καλα η φλαντζα, μεσα απο αυτο το κενο ρουφαει οξυγονο, αναφλεγετε το οξυγονο και ανεβαινει η θερμοκρασια της τουρμπινας και αλλο. ζημια τωρα τι να παθει δεν ξερω, αλλα καλα ειναι να ειναι στεγανο εκεινο το κοματι.

ok...προς πληρoφρια σημερα πηρα τηλ και το 1j0 253 115R 5,75E  και 06A 253 039E 4.75E

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως τα ελεγε στο λαπτοπ. Απλα ειχε 2 ενδειξεις. Η μια μετραγε την πιεση που ζηταγε ο εγγεφαλος και η αλλη μετραγε την πιεση που εδινε η τουρμπινα. Χαρη σε αυτο εμεις καταλαβαμε οτι δεν παει καλα γιατι ο εγγεφαλος μου δεν ζηταγε 0.8 αλλα 0.65.

Για να το δεις αυτο πρεπει να εχει τερμα πατημένω το γκάζι?Και με πια ταχύτητα?

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Αναλογος τι θελεις να δεις. αμα θας να δεις μαξιμουμ πιεση καλο ειναι να εχεις μεγαλη ταχυτητα( 4η ας πουμε) και με τερμα γκαζι για να εχει φορτιο. Τωρα τις μετρησεις τις βλεπεις γενικα σε ολες τις στροφες και ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δοκιμασω σημερα και στο 115 block Μου εβγαλε Sorry This function requires a licensed interface ....Ενω καποια αλλα Block Μου τα μετρουσε κανονικα...τι κανουμε??Το vcds 11.11 εχω, το αγορασα απο το internet και δεν το εχω κανει βεβαια κανενα Update

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν το εκανες αλλα κανει μονο του μολις βρει internet

Και τι κανω τωρα?Και αν ηταν οπως λες καποιες αλλα Block γιατι τα μετρουσε?αν και δεν νομιζω να εγινε update,Γιατι καθε φορα που το ανοιγω μου λεει  vcds:software is out of date ...this version of vcds is out of date please check our website for an update: to site ...Λοιπον?

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε απο μονο του update...Πειτε μου εαν το βαλω σε καποιο γνησιο διαγνωστικο θα συνεχεισει το  πρόβλημα?η θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεσε το προγραμμα και ξαναβαλτω, ή βαλε μια αλλη εκδοση, σε εμενα ετσι εστρωσε μια φορα που την πατησα και συνδεσα την φυσα ενω ημουν συνδεμενος στο ιντερνετ, ειχα την 704. εβαλα την 805 μετα παλι την 704 και ξαναδουλεψε.

Δηλαδη δεν αποθηκευεται κατι στο καλώδιο???Eχω την 11.11 λες δηλαδη να βαλω μια αλλη και μετα ξανα την 11.11?Το εκανες απλα απεγκατασταση απο τον πινακα ελεγχου η και κατι αλλο?

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι πως το εβαλα σε αλλο laptop την τελευταια version παλι και δεν το δεχτηκε το ιδιο μου εβγαλε..για αυτο λεω μοιπως με το Update περασε καποια πληροφορια στο interface :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.