Jump to content
GolfCrete1.8T

Plati Dip Πλαστικοποιητης Ζαντων Και Αμαξωματος Σε Σπρει!

Recommended Posts

Βρε παιδιά, εντυπωσιακό το προϊόν, εντυπωσιακό και το αποτέλεσμα

Έχω όμως μια κουλή ερώτηση

Παρκάρεις το αμάξι σου κάπου και πας για τον καφέ σου

Μετά από λίγο περνάει ένας μαντράχαλος

και αποφασίζει να πιάσει ψιλοκουβέντα στο κινητό του

και για να μην κουράζεται, ακουμπάει τον πισινό του πάνω στην πόρτα σου

Το τζινάκι που φοράει το σκίζει το υλικό ή δεν το σκίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Αυτοι που το πουλανε υποστιριζουν οτι ειναι πολυ ανθεκτικο, αλλα ειναι αυτοι που το πουλανε.

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι για παντα, καποια στιγμη θα φθαρει σε σημειο που θα χρειαστει να το ξηλωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, εντυπωσιακό το προϊόν, εντυπωσιακό και το αποτέλεσμα

Έχω όμως μια κουλή ερώτηση

Παρκάρεις το αμάξι σου κάπου και πας για τον καφέ σου

Μετά από λίγο περνάει ένας μαντράχαλος

και αποφασίζει να πιάσει ψιλοκουβέντα στο κινητό του

και για να μην κουράζεται, ακουμπάει τον πισινό του πάνω στην πόρτα σου

Το τζινάκι που φοράει το σκίζει το υλικό ή δεν το σκίζει ?

Ξέρεις τι ζημια μου έκανε ένας μακακας με την ζώνη η το τζιν του; Δεν ξέρω πως το εκανε αλλά μου εγδαρε το χρώμα απο την πόρτα του πισω απο την μερια του οδηγού.. Και βγήκε όλη η βαφη. Εμεινα με την πόρτα χαραγμένη!

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να τον πετυχαινες εκει να εκανες και μια λακουβα στν πορτα με το κεφαλι του.

γι αυτο εγω που ειμαι πονηρος το εχω παντα απλυτο με 2 δαχτυλα λασπη απο πανω και δεν πλησιαζει κανεις.χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Λοιπον εχω τελειωσει με τα πραγματα που ηθελα να βαψω στο κλουβακι της δουλειας, το αποτελεσμα με ικανοποιησε πληρως, εβαψα μπρος-πισω προφυλακτηρες, τις πλαστικες αψηδες στα φτερα, χερουλια (τα οποια ειναι τα μονα που δεν πετυχα καλα) και τις λωριδες στα πλαινα, προχτες το επλυνα και με πιεστικο, μεσης χρησης 120bar,  και το πιεσα αρκετα για να δω τις αντοχες του, δεν εκανε κιχ πουθενα, παρα μονο αν πας το ακροφυσιο κοντα στο 1 ποντο το υλικο σκιζετε αμεσως, αλλα απο μια αποσταση 10-15 ποντους  δεν παθαινει τιποτα. Μεχρι στιγμης ο χρονος θα διξει ποσο θα κρατησει, αν και δεν το βλεπω να κραταει για πολυ.



Επισης περασα με palstidip και την κατω κονσολα απο το 4αρι, η οποια ειχε αυτη την επικαλυψη σιλικονης η οποια ειχε φθαρει.

 

1002015a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Πληροφοριακα μετα απο σχεδον ουτε 1 μηνα απο την τοποθετηση του υλικου, αρχιζω να το ξηλωνω, το υλικο δεν εχει αντοχη, συνεχεια πρεπει να εισαι με ενα σπρει καβατζα και να επιδιωρθωνεις τα γδαρσιματα, πχ, ειμαι παρκαρησμενος και  βλεπω να περναει μια γιαγια με τα ψωνια και χτυπαει τον εμπρος προφυλακτηρα, με αποτελεσμα να μην ξεφλουδισει αλλα να κανει μια γκρι γραμμη, ειμαι στο φαναρι και ερχετε το πακιστανακι και ενω του κανω νοημα να μην καθαρισει, μου καθαριζει το ενα φαναρι, πριν τον διωξω, και το ταφ που εχει χτυπαει 2-3 φορες πανω στον προφυλακτηρα, οπου και τον ξεφλουδισε, οπως και επισης μικρα γδαρσιματα που γινονται απο περαστικους αθελα.

Το υλικο ειναι καταληλο μονο για λιγο χρονο και να σου φυγει η κ@υλα που λεμε. Ευτηχως ξεκολαει ευκολα και με την βοηθεια του πιεστικου ακομα ποιο ευκολα αν κανεις την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα μετα απο σχεδον ουτε 1 μηνα απο την τοποθετηση του υλικου, αρχιζω να το ξηλωνω, το υλικο δεν εχει αντοχη, συνεχεια πρεπει να εισαι με ενα σπρει καβατζα και να επιδιωρθωνεις τα γδαρσιματα, πχ, ειμαι παρκαρησμενος και  βλεπω να περναει μια γιαγια με τα ψωνια και χτυπαει τον εμπρος προφυλακτηρα, με αποτελεσμα να μην ξεφλουδισει αλλα να κανει μια γκρι γραμμη, ειμαι στο φαναρι και ερχετε το πακιστανακι και ενω του κανω νοημα να μην καθαρισει, μου καθαριζει το ενα φαναρι, πριν τον διωξω, και το ταφ που εχει χτυπαει 2-3 φορες πανω στον προφυλακτηρα, οπου και τον ξεφλουδισε, οπως και επισης μικρα γδαρσιματα που γινονται απο περαστικους αθελα.

Το υλικο ειναι καταληλο μονο για λιγο χρονο και να σου φυγει η κ@υλα που λεμε. Ευτηχως ξεκολαει ευκολα και με την βοηθεια του πιεστικου ακομα ποιο ευκολα αν κανεις την αρχη.

rouleman πληροφορικα ποια μαρκα σπρει πηρες (foliatec plasti dip αλλη?)

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα μετα απο σχεδον ουτε 1 μηνα απο την τοποθετηση του υλικου, αρχιζω να το ξηλωνω, το υλικο δεν εχει αντοχη, συνεχεια πρεπει να εισαι με ενα σπρει καβατζα και να επιδιωρθωνεις τα γδαρσιματα, πχ, ειμαι παρκαρησμενος και  βλεπω να περναει μια γιαγια με τα ψωνια και χτυπαει τον εμπρος προφυλακτηρα, με αποτελεσμα να μην ξεφλουδισει αλλα να κανει μια γκρι γραμμη, ειμαι στο φαναρι και ερχετε το πακιστανακι και ενω του κανω νοημα να μην καθαρισει, μου καθαριζει το ενα φαναρι, πριν τον διωξω, και το ταφ που εχει χτυπαει 2-3 φορες πανω στον προφυλακτηρα, οπου και τον ξεφλουδισε, οπως και επισης μικρα γδαρσιματα που γινονται απο περαστικους αθελα.

Το υλικο ειναι καταληλο μονο για λιγο χρονο και να σου φυγει η κ@υλα που λεμε. Ευτηχως ξεκολαει ευκολα και με την βοηθεια του πιεστικου ακομα ποιο ευκολα αν κανεις την αρχη.

κατι τετοιο εχω καταλαβει κ εγω νομιζω πως δεν αντεχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

rouleman πληροφορικα ποια μαρκα σπρει πηρες (foliatec plasti dip αλλη?)

Της perfomix ηταν, και τα μπουκαλια γραφουν made uk, αυτο ηταν, επισης οι βαλβιδες των σπρει που ψεκαζουν ειναι για κλαματα!

14871d1348749226-plasti-dip-wheels-pdwh1

η foiltech στην θεσσαλονικη, στο σαιτ της εχει την ιδια μαρκα

υπαρχει και ενα ακομα το οποιο ειναι γερμανικο και ειναι αυτο

Plasti-Dip-Felgenfolie.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το σπρευ αυτο το γερμανικο στις φωτο.εκανα τις ζαντες μου.εχει αντοχη.το θεμα ειναι να καταλαβει ο καθενας τι θελει να κανει και τι υλικο το κανει.Ολα εχουν τα αρνητικα και τα θετικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μονο και μονοο που ειναι τοσο ευκολο να γρατζουνιστει και γενικα να κοπει με το παραμικρο, πλεον για μενα δεν το χρησιμοποιω αλλη φορα, μου βγηκε η παναγια για να το ξεκολλησω απο διαφορα σημεια , απο την στιγμη που θα σου χαλασει, πρεπει να το αφαιρεσεις για να βαλεις αλλο, η γενικα να το αφαιρεσης. Ε αντε να δουμε πως γινετε αυτο αν πχ η επιφανεια ειναι σαγρε...... !!!!!!!!!! Καπου θα εχει κολλησει πολυ , καπου λιγο..... καταλαβαινεται τι λεω.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Με πιεστικο βγενει ευκολα, αν κανεις την αρχη, μετα πας κοντρα και ξεκολαει, ετσι το ξηλωσα στα πλαστικα που εβαψα που ηταν ζαγρε. αν πας να το ξηλωσεις με με το χερι σου βγενει η παναγια.

Τωρα αν χαλασει η γδαρθει καπου δεν ειναι αναγκη να το ξηλωσεις ολο για να το ξανακανεις, με λιγο δυαλιτικο στρωνεις το σημειο που εχει ξεφτισει και ξαναβαφεις τοπικα, αλλα πρεπει συνεχεια να εχεις καβατζα σπρει και να επιδιωρθωνεις...

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι ...

στο κατάστημα που αντιστιχεί το παραπάνω site έχει μόνο το χρώμα και όχι το γυαλιστικό ...

μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ το αντίστοιχω γυαλιστικό??

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia na kanw mia erwtisi emena pou oi zades mou einai mesa stin gratzouia pws tha tis vapsw ? prepei na ftiaksw tis gratzounies prwta kai meta na tis vapsw i me tin vafi den tha fenode katholou oi gratzounies?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μετά από πολλά βίντεο στο youtube ενδιαφέρθηκα και εγώ για αυτό το προϊόν...Όμως, αντέχει; Ένας φίλος πιο πάνω είπε την εμπειρία του... Εγώ συγκεκριμένα το θέλω για ζάντες και τα σήματα vw όχι για ολόκληρο το αυτοκίνητο. Αν το έχει κανείς και έφυγε από φυσικές αιτίες να μας πει πόσο καιρό έκανε να φύγει ή έστω να χαλάσει το χρώμα του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.