Jump to content
GALAN

Προβλήματα Golf Tsi 1400Cc 160 Hp

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και χρόμια πολλά.

Μετά από 7 χρόνια αποχωρίστηκα το golf gti 2000cc 200hp. Δυστυχώς μετά από 160.000 χλμ και τα νεα μέτρα αδυνατούσα να το κρατήσω..Ευτυχώς δεν έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα και εύχομαι στο νέο ιδιοκτήτη, καλούς δρόμους..

Είμαι σε συζήτηση για αγορά ενός μεταχειριμένου αυτοκινήτου golf 1400 cc,160 hp, με πρώτη κυκλοφορία τον Ιαν 2011.

Θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας και τις τυχόν εμπειρίες σας..Ευχαριστώ...

Edited by GALAN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα GALAN.

Αρχικά δεν χρειάζεται να ανοίγεις 2 θέματα για να σου απαντήσει κάποιος αμέσως ή οτιδήποτε, όταν το δούμε θα σου απαντήσουμε. Εχεις βρει αυτοκίνητο συγκεκριμένο με τα στοιχεία που ζητάς ή έτσι αναφορικά το λες ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ζητώ συγνώμη για το διπλό ποστάρισμα, αλλά δεν ήξερα ποιο ήταν το καλυτερο σημείο για να δημοσιευθεί.

Έχω βρει αυτοκίνητο, με 54.000 χλμ, πρώτη κυκλοφορία Ιαν 2011, full extra..To είδα σήμερα το πρωί, είναι σε υπεράριστη κατάσταση και τυχαίνει να γνωρίζω και τον ιδιοκτήτη. Απλά με όσα διαβάζω για προβλήματα στον συγκεκριμένο κινητήρα, διστάζω...Με το gti μου 7 χρόνια, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό..Αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε, αν κάτσεις να ακούσεις τις γνώμες από πολλούς εδώ αρρώστησες. Ο καθένας θα σου πει το μακρύ του και το κοντό του και εφόσον βρήκες και αυτοκίνητο και ξέρεις και τον ιδιοκτήτη εγώ θα έλεγα να προχωρήσεις και να μην φοβάσαι τίποτα. Τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν πριν μερικά χρόνια σε αυτούς τους κινητήρες, πλέον έχουν λυθεί και εφόσον το αυτοκίνητο είναι καινούριο χρονολογικά τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε, αν κάτσεις να ακούσεις τις γνώμες από πολλούς εδώ αρρώστησες. Ο καθένας θα σου πει το μακρύ του και το κοντό του και εφόσον βρήκες και αυτοκίνητο και ξέρεις και τον ιδιοκτήτη εγώ θα έλεγα να προχωρήσεις και να μην φοβάσαι τίποτα. Τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν πριν μερικά χρόνια σε αυτούς τους κινητήρες, πλέον έχουν λυθεί και εφόσον το αυτοκίνητο είναι καινούριο χρονολογικά τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλή αγορά.

Ειδικα αυτο φιλε GALAN σημειωσε το...

Απλα ψαξε καλα την προϊστορια του οχηματος.. Πηγαινε, δηλαδη, στην αντιπροσωπεια και χτυπα το VIN του να δεις τι εχει κανει για να σιγουρευτεις και προχωρα αφοβα αν ειναι ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα! Το αμαξι οπως λες ειναι παραγωγης του 2011 δλδ σε 2 παρα κατι χρονια εκανε 50.000χλμ . που τα εκανε, πως τα εκανε και τα service το βασικο.!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.