Jump to content
sir_platanight

Αγορα Vw Golf Tsi Gt Sport 140Ps.

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα ειμαι στο ψαξιμο ενος golf tsi 140ps αλλα το gt sport πακετο..ειμαι διατεθιμενος να δωσω μεχρι 7500€.επειδη ειμαι απο τριπολη και δεν εχω πολλες επιλογες ξεκινησα απο γνωστους..εχω δει ηδη 2 το ενα δεν με ενθουσιασε καθολου λογω του οτι ηταν το απλο.απλα το καλο του ηταν οτι ειχε 77000km σχετικα λιγα αν σκεφτει κανεις οτι ειναι μοντελο του 07.το αλλο που ειδα και τρελαθηκα ειναι VW Golf GT SPORT 140PS DSG του '08...το αμαξι ειναι απιστευτο μπηκα μεσα και με εκανε βολτα λογω του οτι δεν εχω εμπειρια απο αυτοματα κιβωτια και επαθα ζημια...πριν κανω βολτα δεν το ηθελα καν αλλα τωρα ψηνομαι πολυ για dsg..το αμαξι βρισκεται σε αντιπροσωπεια και μου το δινει 8000€ με ενα χρονο εγγυηση..να ενημερωσω πως η τιμη εχει κατεβει αρκετα λογω του οτι συγγενικο μου προσωπο τον εχει πελατη.το μονο που με κολλησε ειναι πως εχει 146000km...αυτος μου ειπε μην φοβασαι εχω και το ιστορικο του αυτοκινητου και γενικα μου εδειξε πως ειναι εκει για το οτιδηποτε..σαν αν μου λεει οτι το αμαξι ειναι "μπετο"...εγω ψηνομαι πολυ την δευτερα κιολας να παω να το παρω,αλλα οι αποψεις διιστανται.αλλοι μου ειπαν προχωρα αλλοι πως ειναι πολλα τα χιλιομετρα,αλλοι πως ειναι ευαισθητες οι μηχανες οι tsi,αλλοι πως αμα παθει ζημια το dsg το εκλασα κτλ....ενταξει δεν γινεται να σκασουν ολα σε μενα αλλα αμα σκασει κατι τι κανουμε...εχει και ακριβα ανταλλακτικα παναθεματο...ενταξει τα οικονομικα μου δεν ειναι και τελεια αλλα μπορω να αντεπεξελθω σε ενα τετοιο αμαξι νομιζω...δεν ειναι και cayene!!!δεν ξερω ποσο ειναι η πραγματικη του καταναλωση αλλα οκ θα το παλεψω..ειναι και το πρωτο μου αμαξι αν και 26 και εψαχνα κατι με σχετικο γκαζι!!ημουν για κουπερ s στην αρχη αλλα το αφησα γιατι αυτο κι αν ειναι πολυεξοδο!!τεσπα μην σας κουραζω αλλο,περιμενω να ακουσω τα παντα παιδια απο ατομα που γνωριζουν...και καλα και κακα!!ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, μιας που είσαι απο Τρίπολη και πάνω κάτω τα αμάξια τα ξέρουμε εμείς οι golfακιδες, πουλάει ο μηχανικός μας το δικό του το gt-sport 140 και είναι σε άψογη κατάσταση με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα αυτού που βρήκες. Μπουντρούκας Ιωάννης λέγεται και το συνεργείο είναι όταν περάσεις το Τεχνικό λύκειο πριν την γέφυρα κάνε αριστερά και συνέχισε για λίγο ευθεία. Πήγαινε κοίτα το γιατί είναι πολύ καλή ευκαιριά.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι κι εσυ απο τριπολη?μηπως ξερεις τιμη?τα χιλιομετρα αυτου που βρηκα ειναι πολλα?βασικα μου αρεσε και το dsg...αλλα σιγουρα δεν θα κολλησω εκει..!τι χρωμα ειναι το αμαξι αυτο?γιατι ψαχνομαι βασικα για μαυρο..

Link to comment
Share on other sites

Τα χιλιόμετρα αυτού που βρήκες είναι αρκετά και πρόκειται για ένα ταλαιπωρημένο αυτοκίνητο όσο και αν καλά σου το παρουσιάζουν φίλε. Τώρα γι αυτό που σου πρότεινα είναι ένα 5θυρο ανθρακί GT-Sport, που καλύτερα να πας να το δεις από κοντά παρά να το αναλύουμε εδώ στο φόρουμ.

Και καλό θα ήταν να κοιτάξεις προς Αθήνα μεριά, υπάρχουν άπειρες ευκαιρίες, που πραγματικά σκοτώνουν καινούρια αυτοκίνητα, παρά να εμπιστευτείς Τριπολιτσιώτη έμπορο.

Εντελώς φιλικά, καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα φίλε μου ειναι ψιλό περίεργη αγορά και ειδικά στις εποχές μας..άμα δεν έχεις δικό σου μηχανικό δεν πας πουθενά...αύριο θα πάω να το κοιτάξω το αμάξι που μου λες...ειναι με τα 140 άλογα έτσι;;εσυ είσαι από Τρίπολη τελικά;;

Link to comment
Share on other sites

σαν χιλιομετρα ειναι πολλα δηλαδη?ειναι τοσο ακριβο λογω του dsg...εμενα τα χιλιομετρα με φοβησαν αλλιως θα το ειχα παρει...!αφου μου δινει και ενα χρονο εγγυηση που δεν προκειται να βρω πουθενα!και απ οσο μου ειπε εχει ολο το ιστορικο....το dsg γενικα ειναι πιο οικονομικο στην καταναλωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.