Jump to content
dimitris z 750

Παραγγελια Polo R Line 1.2

Recommended Posts

Αυτες τις μερες σκοπευω να παραγγειλω το πολο το r line.εχω παρει διαφορες προσφορες αλλα θα καταληξω σε μια που μου κανουν και δωρο εκτος απο συναγ.μετα και αισθητηρες παρκαρισματος και τα σερβις για παντα.και εργασια και ανταλλακτικα,ακουγεται ενδιαφερον.θα μου το δωσουνε γραπτος αυτο.θα το παρω τριθυρο σε λευκο,απο εξτρα θα του βαλω την ηλιοροφη,το κλιματρονικ το πακετο light and sight kai ta βι-χενον.βασικα ακομα αμφιταλαντευομαι με το tdi παλι με τα ιδια εξτρα.αλλα αμα ειναι να γλιτωνω τα σερβις ειναι μια αποσβεση και αυτο.το ιδανικο για μενα θα ηταν να εβγαινε r line σε tdi.ποια ειναι η καταναλωση του 1.2 tsi μεσα στην πολη??

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι καλοταξιδο και με το καλο να το παραλαβεις, το ειδα φετος στην εκθεση που ειχα παει και ομολογω οτι μου εκανε πολυ καλη εντυπωση :heart: οπως επισης πολυυυυ καλη επιλογη η ηλιοροφη,κλιματρονικ,light and sight & bi-xenon. επειδη δεν αναφερεις ποιο 1.2tsi το 90αρι ή το 105αρι........ http://www.volkswage...pdf/td_polo.pdf ;)

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες σκοπευω να παραγγειλω το πολο το r line.εχω παρει διαφορες προσφορες αλλα θα καταληξω σε μια που μου κανουν και δωρο εκτος απο συναγ.μετα και αισθητηρες παρκαρισματος και τα σερβις για παντα.και εργασια και ανταλλακτικα,ακουγεται ενδιαφερον.θα μου το δωσουνε γραπτος αυτο.θα το παρω τριθυρο σε λευκο,απο εξτρα θα του βαλω την ηλιοροφη,το κλιματρονικ το πακετο light and sight kai ta βι-χενον.βασικα ακομα αμφιταλαντευομαι με το tdi παλι με τα ιδια εξτρα.αλλα αμα ειναι να γλιτωνω τα σερβις ειναι μια αποσβεση και αυτο.το ιδανικο για μενα θα ηταν να εβγαινε r line σε tdi.ποια ειναι η καταναλωση του 1.2 tsi μεσα στην πολη??

Όταν λες για πάντα εννοείς και τους δυο ελέγχους (και λάδια και ολικό) προφανώς μόνο με το κόστος των ανταλακτικών? :startle:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες για πάντα εννοείς και τους δυο ελέγχους (και λάδια και ολικό) προφανώς μόνο με το κόστος των ανταλακτικών? :startle:

Μου ειπε οτι λεει ο κατασκευαστης και αναλωσιμα και εργασια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες σκοπευω να παραγγειλω το πολο το r line.εχω παρει διαφορες προσφορες αλλα θα καταληξω σε μια που μου κανουν και δωρο εκτος απο συναγ.μετα και αισθητηρες παρκαρισματος και τα σερβις για παντα.και εργασια και ανταλλακτικα,ακουγεται ενδιαφερον.θα μου το δωσουνε γραπτος αυτο.θα το παρω τριθυρο σε λευκο,απο εξτρα θα του βαλω την ηλιοροφη,το κλιματρονικ το πακετο light and sight kai ta βι-χενον....

Με γεια. Σίγουρα μια από τις ομορφώτερες εκδόσεις του Polo. Απλώς ξανασκέψου τους "δωρεάν" αισθητήρες παρκαρίσματος. Δίνεις τόσα λεφτά για διάφορα άλλα έξτρα. Γιατί δεν παραγγέλνεις και τους αισθητήρες παρκαρίσματος από τη μαμά. Σκέψου, παίρνουν ένα καινούργιο αυτοκίνητο, λύνουν προφυλακτήρα, ταπετσαρίες, ανοίγουν τρύπες όπου τπυς βολεύει, περνάνε τα καλώδια απ' όπου τους βολεύει και τελικά τα ξανατοθετούν όλα όπως το θυμούνται (και αν έχει σπάσει ή χαθεί κάνα κλιπάκι, ποιός θα το καταλάβει;). Ολα αυτά για να τοποθετήσουν κάποιο υλικό δευτέρας διαλογής (δωρεάν γαρ).

Προσωπικά θα προτειμούσα να δώσω κάνα δύο, τρία εκατοστάρικα επιπλέον και να πάρω το εργοστασιακό.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καλύτερα προς το diesel να σωθείς από τις βενζίνες..και ρώτα πόσο στοιχίζει το λοοκ

του r-line..

Δεν γινεται να μπει,το ρωτισα!δυστυχως.

Με γεια. Σίγουρα μια από τις ομορφώτερες εκδόσεις του Polo. Απλώς ξανασκέψου τους "δωρεάν" αισθητήρες παρκαρίσματος. Δίνεις τόσα λεφτά για διάφορα άλλα έξτρα. Γιατί δεν παραγγέλνεις και τους αισθητήρες παρκαρίσματος από τη μαμά. Σκέψου, παίρνουν ένα καινούργιο αυτοκίνητο, λύνουν προφυλακτήρα, ταπετσαρίες, ανοίγουν τρύπες όπου τπυς βολεύει, περνάνε τα καλώδια απ' όπου τους βολεύει και τελικά τα ξανατοθετούν όλα όπως το θυμούνται (και αν έχει σπάσει ή χαθεί κάνα κλιπάκι, ποιός θα το καταλάβει ;). Ολα αυτά για να τοποθετήσουν κάποιο υλικό δευτέρας διαλογής (δωρεάν γαρ).

Προσωπικά θα προτειμούσα να δώσω κάνα δύο, τρία εκατοστάρικα επιπλέον και να πάρω το εργοστασιακό.

Φιλικά

Εχεις δικιο ναι αλλα ειναι 335 ευρω,και ειναι μονο πισω.park pilot για την ακριβεια πακετο ανεσης μαζι με cruise control.θα συμφωνησω μαζι σου παντως,ελπιζω να κανουν καπως καλη δουλεια,που συνηθως γινεται το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι λεει ο κατασκευαστης και αναλωσιμα και εργασια.

Νομίζω οι αντιπροσωπείες ρίχνουν το βάρος πιο πολύ στις aftersales υπηρεσίες παρά στο κέρδος από την πώληση του αυτοκινήτου. Ειδικά τώρα που οι πωλήσεις έχουν πτωτική τάση. Οπότε θα τους είναι πολύ μέιον αυτό. Αλλά έτσι όπως έχουν τα πράματα μπορεις να βρεις τρελές προσφορές και αυτοί που το ψάχνουν βγαίνουν κερδισμένοι! Ελπίζω αν το πάρεις από εκεί το αμάξι να σου κάνουν καλό σερβις όχι με τίποτα κινεζιά ανταλλακτικά και ψάχνεσε μετά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι αντιπροσωπείες ρίχνουν το βάρος πιο πολύ στις aftersales υπηρεσίες παρά στο κέρδος από την πώληση του αυτοκινήτου. Ειδικά τώρα που οι πωλήσεις έχουν πτωτική τάση. Οπότε θα τους είναι πολύ μέιον αυτό. Αλλά έτσι όπως έχουν τα πράματα μπορεις να βρεις τρελές προσφορές και αυτοί που το ψάχνουν βγαίνουν κερδισμένοι! Ελπίζω αν το πάρεις από εκεί το αμάξι να σου κάνουν καλό σερβις όχι με τίποτα κινεζιά ανταλλακτικά και ψάχνεσε μετά

Εχω ρωτησει σε ολους τους επισημους εμπορους εντος αττικης.πανω κατω την ιδια τιμη εχουν,οχι τεραστιες διαφορες.και να φανταστεις οτι μιλαμε για cash.σου λενε οτι σου κανουν δωρο την αποσυρση.αν δεν εχεις οχημα προς αποσυρση.ειναι 960 ευρω.φυσικα συναγερμος (μετα) και αισθητηρες ειναι στανταρ σε ολους.αυτο με τα free σερβις δεν ειναι για παντα,θα ειχαν κλεισει αν το κανανε ολο τον χρονο.εγω ξεκινησα να παιρνω προσφορες αρχες δεκεμβρη.απλως θελανε να κλεισει η χρονια και να πιασουν τον στοχο γι αυτο και τα free σερβις.μερικοι το αφησαν και μεχρι στις 15 ιαν.οχι παραπανω.αρα μεχρι τοτε πρεπει να το εχω κλεισει.απλως ταλαντευομαι με το tdi.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ν απαρεις μονο diesel αυτο ειναι το μονο μελλον...

μου αρεσει το πακετο που εχει το r line ρε γαμοτο.εξωτερικα και εσωτερικα.αλλη αναρτηση πιο σπορ βλ.gti.σε αυτα κολαω.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ και εγώ έφαγα μεγάλη καψούρα για τα diesel και ειδικά του 1.2 ΒΤ. Αλλά έκατσα τα υπολόγισα και είδα ότι δεν με συμφέρει. Αν δεν κάνεις πάνω απο 20.000 ΧΛΜ το χρόνο χοντρικά χοντρικά είναι μεγάλο ρίσκο. Γιατί μετά πρέπει να υπολογίσεις τους παράγοντες τιμή πετρελαίου -εργασία και οτιδήποτε άλλο είναι ρευστό.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ και εγώ έφαγα μεγάλη καψούρα για τα diesel και ειδικά του 1.2 ΒΤ. Αλλά έκατσα τα υπολόγισα και είδα ότι δεν με συμφέρει. Αν δεν κάνεις πάνω απο 20.000 ΧΛΜ το χρόνο χοντρικά χοντρικά είναι μεγάλο ρίσκο. Γιατί μετά πρέπει να υπολογίσεις τους παράγοντες τιμή πετρελαίου -εργασία και οτιδήποτε άλλο είναι ρευστό.

Ποιο εχεις τωρα? 1.2 βτ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρελαβες ? Εχω παραγγειλει και εγω ενα Rline 105 ασπρο αλλα απο αυτη την βδομαδα που μας ειχε πει ο υπαλληλος της καρεντα , τον πηρα σημερα και μου τα μασουσε...για 20-25 του μηνα :sorry: . Τι να πεις..υπομονη, παντως το Polaki ειναι πανεμορφο 8)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρελαβες ? Εχω παραγγειλει και εγω ενα Rline 105 ασπρο αλλα απο αυτη την βδομαδα που μας ειχε πει ο υπαλληλος της καρεντα , τον πηρα σημερα και μου τα μασουσε...για 20-25 του μηνα :sorry: . Τι να πεις..υπομονη, παντως το Polaki ειναι πανεμορφο 8)

Οχι φιλε δεν εχω παραλαβει ακομα.αυτη την εβδομαδα θα το παραγγειλω.με τα εξτρα που θα βαλω θα κανει 3 μηνες και,με το καλο να το παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυριο πρωτα ο θεος παραγγελνω,θα βαλω ακομα εργοστασιακο συναγ.και το παρκτρονικ με το cruise.σκεφτομαι ακομα και το rcd 310,με τα 6 ηχεια.τι λετε εσεις??δεν ειμαι σιγουρος ομως γιατι εχω βλεψεις για ηχοσυστημα.εχω κρατησει το σαμπ και εναν ενισχυτη απο το αμαξι που πουλησα.αξιζει το 310?θελω να εχω και tv ομως.

Link to comment
Share on other sites

ποσσα λεφτα φιλε θα σου φθασει το αμαξι??? συναγερμο και παρκτρονικ ειναι δωρο φιλε κοιτα μην τα πληρωσεις ...εγω θα σου λεγα να μην βαλεις το 310 αλλα το 510 σαν αυτο που εχω εγω φιλε...αλλιως ασε επανω αυτο που θα εχει χορις να δωσεις παραπανω λεφτα και βρες ενα μεταχειρισμενο rcd510 τσαμπα τα δινουνε..πχ εγω 200 ευρω το ειχα παρει :-)

Link to comment
Share on other sites

ποσσα λεφτα φιλε θα σου φθασει το αμαξι??? συναγερμο και παρκτρονικ ειναι δωρο φιλε κοιτα μην τα πληρωσεις ...εγω θα σου λεγα να μην βαλεις το 310 αλλα το 510 σαν αυτο που εχω εγω φιλε...αλλιως ασε επανω αυτο που θα εχει χορις να δωσεις παραπανω λεφτα και βρες ενα μεταχειρισμενο rcd510 τσαμπα τα δινουνε..πχ εγω 200 ευρω το ειχα παρει :-)

Θα παει γυρω στα 17500.κανουν δωρο αυτα που λες αλλα οχι φυσικα τα εργοστασιακα.εγω εβαλα τα εργοστασιακα και μου εκοψε το ποσο απο αυτα που θα εβαζε αυτος.τελικα δεν εβαλα το 310.θα παω για ηχοσυστημα οταν με το καλο ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.