Jump to content
mpaspire

Golf 5/6 - Ξεκολλαει Η Ταπετσαρια Ουρανου (Λύσεις & Αντιμετώπιση)

Recommended Posts

Φίλοι το βασικό δεν είναι μόνο η τιμή αλλά η ποιότητα του υφάσματος. Για να πετύχει η αλλαγή στον ουρανό είναι να είναι φρέσκο το ύφασμα δηλ. το αφρολέξ κάτω από το ύφασμα να είναι λευκό η λίγο γκρι και όχι προς το κίτρινο που δείχνει πολυκαιρινό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

80€ αλλαγη ταπετζαριας στο χερι ο ουρανος βγαλμενος απο εμενα, καλα ειναι??

Δεν τον ρωτησα ποσο θελει να τον βγαλει αυτος γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω κανεναν να βαλει χερι να ξυλωσει ουρανο.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια 50ε κατω 50ε πανω για εμενα το αποτελεσμα παιζει το μεγαλυτερο ρολο!!!

εχω ενα τεσσαρι με οροφη υπαρχει ενας καλος μαστορας να εχω ενα καλο αποτελεσμα θελω να τον κανω μαυρο οπως το edision 25 καπως  ετσι

Αποτέλεσμα εικόνας για golf 25th anniversary interior black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Είμαι και εγω παθών με κρεμασμένο ουρανό σε golf 5 gt sport 2008 μαύρο με ηλιόμορφη. Σήμερα ειπα να κάνω μια ερώτηση στον 'μουγκό' στην θεσσαλονικη. 

Μου είπε να κάνει μονο τον ουρανό ιδιο χρωμα με καλυτερο αφρολέξ απο κατω, το οποιο εχει και τσόχα για να μην ξανα κρεμάσει, στα 150ευρο. Αν τωρα θελω

να κανω και το κομματι της ηλιοροφης παμε στα 180 ευρο γιατι πρεπει να λυσει ολη την οροφη( αν και το φοβαμε). τον ρωτησα για τις κολώνες γιατι ειναι λερωμένες μονο και μου ειπε οτι θα τις καθαρίσει και οτι δεν χρειαζετε να την αλλάξω ύφασμα. Εγω φυσικα ειπα μηπος το κάνω alcantara και μου ειπε παλι η ιδια τιμη ειναι. Πια ειναι η γνωμη σας? Σκευτομουν μαυρη alcantara αλλα θα πρπει να αλλαξω και τα σκιάδια και τα καπακια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος καλός ταπετσερης απο Αθήνα;;;;; 12 σελίδες και άκρη δεν έβγαλα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι φτιάχτηκε στον ζωγράφο Πολύ καλή δουλειά ευγενεστατος επαγγελματίας και τιμή πολύ καλή.....

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα τον ουρανό στο Χαλάνδρι. Οταν πήγα το Golf μου στο μαγαζί, εκεί ήταν άλλα 4-5 Golf για τον ίδιο λόγο και ο ταπετσέρης μου είπε ότι το ίδιο συμβαίνει καθημερινά. Το παρέλαβα την επόμενη ημέρα, η τιμή ήταν μια χαρά και το αποτέλεσμα τέλειο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , COSTAS_ said:

Εφτιαξα τον ουρανό στο Χαλάνδρι. Οταν πήγα το Golf μου στο μαγαζί, εκεί ήταν άλλα 4-5 Golf για τον ίδιο λόγο και ο ταπετσέρης μου είπε ότι το ίδιο συμβαίνει καθημερινά. Το παρέλαβα την επόμενη ημέρα, η τιμή ήταν μια χαρά και το αποτέλεσμα τέλειο. 

Φυσιολογικα στον ιδιο ειχα παει και εγω. Πολυ καλη δουλεια εκτος απο μια μικρη ενσταστη που ειχα στο κομματι της πλαφονιερας (το οποιο προσεξα μετα απο 1-2 εβδομαδες ειναι η αληθεια).

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα τον ουρανό στο Χαλάνδρι. Οταν πήγα το Golf μου στο μαγαζί, εκεί ήταν άλλα 4-5 Golf για τον ίδιο λόγο και ο ταπετσέρης μου είπε ότι το ίδιο συμβαίνει καθημερινά. Το παρέλαβα την επόμενη ημέρα, η τιμή ήταν μια χαρά και το αποτέλεσμα τέλειο. 

Πως λέγεται αυτός και που ακριβως είναι; Πόσα ζήτησε;
Έχει το ίδιο πρόβλημα ένας φίλος και ενδιαφέρεται.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσθέστε κι εμένα στους... χαμένους ουρανούς!  Golf 6 Tsi 2009

Κλασσικά πλαφονιέρα και μόλις το τράβηξα μπας κια ξαναμπεί, έγινε χειρότερα.

Έχει λειώσει η κόλλα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.Golf mk5 gti και σήμερα ξεκόλλησε ο ουρανός στην πίσω πλατφονιερα γύρω γύρω και λίγο πιο δίπλα προς το τζάμι έχει κρεμάσει.12 χρόνια αυτοκίνητο.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρόνο χρειάζεται για φτιαχτεί? Και τη ζητάνε πάνω κάτω από λεφτά?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβγαλα τον ουρανο απο golf 4 για να τον παω αυριο για φτιαξιμο, τα λαστιχα στις πορτες μεσα ειχαν υπολοιματα απο ενα ασπρο υλικο, γνωριζει κανενας αν αυτο ειναι κολλα ή ηταν λυπαντικο το οποιο στεγνωσε και εγινε στερεο??

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έφτιαξα με 110 ευρώ και πολύ καλή και ωραια δουλειά.2 μέρες έκανε να τον φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Πριν 4 μερες πηγα και μου άλλαξαν την ταπετσαρία του ουρανού! Τι πηγε στραβά και ειναι σα ζαρομενη; τι να κανω;

IMG_3557.JPG

IMG_3558.JPG

IMG_3559.JPG

Edited by nikos_naxos
Link to comment
Share on other sites

βγαλτο στον ηλιο για 2-3 μερες να στεγνωσει η κολλα μπας και μαζεψει τπτ.

αν δεν αλλαξει κατι το πας πισω για να στο φτιαξουν απ την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.