Jump to content
mpaspire

Golf 5/6 - Ξεκολλαει Η Ταπετσαρια Ουρανου (Λύσεις & Αντιμετώπιση)

Recommended Posts

Ναι chris.θα σου στειλω π.μ αργότερα.

Όποτε μπορείς κ. Καθηγητά , δεν βιάζομαι! ))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε να μην λείπω και γω..

Σημερα ξεκολησε η ταπετσαρία στο γνωστο σημειο στη θηκη των γυαλιων..

Ξερει κανείς κανέναν καλό ταπετσέρη στη θεσσαλονικη;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πηγαινε στην αγιων παντων στον μουγκο εκει εκανα και τη δικη μου.

Ειναι πολυ καλος. (Τη δικη μου την περασε με χειρουργικα γαντια)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην αγιων παντων στον μουγκο εκει εκανα και τη δικη μου.

Ειναι πολυ καλος. (Τη δικη μου την περασε με χειρουργικα γαντια)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Αυτός δεν είναι επάνω στην στροφή μετα το φανάρι στο δεξί σου χέρι, σωστά θυμάμαι ;

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Δωστε καποια πληροφορία παραπανω σχετικά με την δ/νση του.

Γιατι να ψάχνω μουγκό.. στην Αγ. Πάντων.. μετα την στροφή (ποια στροφή;;).. με βλέπω λίγο να ζορίζομαι...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωστε καποια πληροφορία παραπανω σχετικά με την δ/νση του.

Γιατι να ψάχνω μουγκό.. στην Αγ. Πάντων.. μετα την στροφή (ποια στροφή;;).. με βλέπω λίγο να ζορίζομαι...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Απεναντι απο το λαστιχαδικο στην αγιων παντων.

Στο φαναρι ακριβως μετα την γεφυρα που περνα το τρενο απο πανω. Δεν εχει και πολλα.

Μη ζοριζεσαι.. Χαλαρα..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μενα η σειρα μου. Πρωι πρωι με την δροσουλα. Ετσι για να ξεκινησει καλα η εβδομαδα. Αρχιζουμε την αναζητηση καλου ταπετσερη Αθηνα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα κ εγω.ακριβως στην θηκη που ειναι για τα γυαλια,ειναι golf 5 μοντελο του 2007 με τα 140 αλογα.εγω δεν εχω κανει βιολογικο καθαρισμο,αν κ το εχω παρει απο μαντρα.δεν ξερω αν ειχε κανει βιολογικο ο προηγουμενος ιδιοκτητης

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα καλο ταπετσερη Αθηνα ξερουμε;  ισως απο κανενα μελος που να εχει ηδη κανει την αλλαγη και ειναι ευχαριστημενος;

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα κ εγω.ακριβως στην θηκη που ειναι για τα γυαλια,ειναι golf 5 μοντελο του 2007 με τα 140 αλογα.εγω δεν εχω κανει βιολογικο καθαρισμο,αν κ το εχω παρει απο μαντρα.δεν ξερω αν ειχε κανει βιολογικο ο προηγουμενος ιδιοκτητης

και μενα το 5ρι μαυρο 2006 μεσα σε 1μηνα το καλοκαιρι αρχισε και επεφτε ο ουρανος,χωρις να χει γινει βιολογικος ποτε πρωτο χερι...το εδωσα ετσι.οπου ρωτησα 160-180 κυμαινονταν οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

μάγκες άρχισαν και στα golf 6 να ξεκολλάνε..2009 μοντέλο και μου έχει κρεμάσει εδώ και κάτι εβδομάδες στο γνωστό σημείο στη θήκη των γυαλιών..βιολογικό καθαρισμό δεν έχω κάνει ποτέ και το αυτοκίνητο σπανίως το βλέπει ο ήλιος..αν ξέρει κάποιος στην Καλαμάτα κανά καλό ταπετσέρη ας απαντήσει παρακαλώ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τον οπου να ναι θα την λυσω μονος και θα την φτιαξω.

Κοστος υφασματος ενα 20ρικο,και 12 η κολλα.

Κάνε ενα diy τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τον οπου να ναι θα την λυσω μονος και θα την φτιαξω.

Κοστος υφασματος ενα 20ρικο,και 12 η κολλα.

Λίγο ακριβη η κόλλα..πήρες ένα κιλό??
Link to comment
Share on other sites

Λίγο ακριβη η κόλλα..πήρες ένα κιλό??

12 ευρω τα 2 κιλα φιλε.

Δυστυχως εχω τον παππου στο νοσοκομειο και με βλεπω να τρωω ολο τον οκτομβρη....θα υπαρξει αναλυτικο DIY

Link to comment
Share on other sites

12 ευρω τα 2 κιλα φιλε.

Δυστυχως εχω τον παππου στο νοσοκομειο και με βλεπω να τρωω ολο τον οκτομβρη....θα υπαρξει αναλυτικο DIY

Περαστικά εύχομαι για τον Παππού σου.

Εγώ την έχω αλλάξει στο polo μου και μου χρειάστηκε μόνο μισό κιλό.Πιστεύω και εσένα maximum 1 κιλό θα σου χρειαστεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά εύχομαι για τον Παππού σου.

Εγώ την έχω αλλάξει στο polo μου και μου χρειάστηκε μόνο μισό κιλό.Πιστεύω και εσένα maximum 1 κιλό θα σου χρειαστεί.

Και γω καπου εκει υπολογιζω,αλλα αν σπασει ο δι@ολος το ποδαρι του και δεν φτασει,να ξανατρεχω απο σπατα,λ.αθηνων; :p

Ελπιζω να το πετυχω.

130-150 ευρω για 3 ωρες δουλεια με υλικα 20 ευρω για αυτους,δεν τους τα δινω.

Αλλοι δουλευουν 4-5 μερες για να βγαλουν 100 ευρω.

Υ.Γ ευχαριστω για τα περαστικα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Και γω καπου εκει υπολογιζω,αλλα αν σπασει ο δι@ολος το ποδαρι του και δεν φτασει,να ξανατρεχω απο σπατα,λ.αθηνων; :p

Ελπιζω να το πετυχω.

130-150 ευρω για 3 ωρες δουλεια με υλικα 20 ευρω για αυτους,δεν τους τα δινω.

Αλλοι δουλευουν 4-5 μερες για να βγαλουν 100 ευρω.

Υ.Γ ευχαριστω για τα περαστικα φιλε!

Με το μισό κιλό το είχα περάσει σχεδόν τρία χέρια.

Θα σου πρότεινα πάντως αν έβρισκες βενζινόκολλα σε μορφή σπρέι να την προτιμούσες,γιατί εμένα τουλάχιστον μου είχαν φύγει τα χέρια να την απλώνω με το πινέλο!! :p

Link to comment
Share on other sites

το κακο με το σπρει βενζινοκολας ειναι οτι στεγνωνει πολυ γρηγορα κ δεν σε αφηνει να κανεις τις απαραιτητες διορθωσεις στη θεση του υφασματος πανω στον ουρανο...δεν ειναι τυχαιο που οι επαγγελματιες χρησιμοποιουν κολα πινελου...

βασικα ολο το αυτο το θεμα αλλαγης ουρανου δεν ειναι κ τοσο ευκολο οσο φαινεται...την πατησα κ γω κανοντας τον ξερολα και τελικα κατεληξα στον ταπετσερη πληρωνοντας διπλα υφασματα και κολες...εκτος κ εαν εχεις κανα αμαξακι τυπου κουβαδακι που δεν εχει πανω του ο ουρανος ουτε λακουβακια για να μπαινουν τα σκιαδια ουτε για τις χειρολαβες και γενικα να ειναι εντελως επιπεδος ο ουρανος...στα δικα μας αυτοκινητα δυστηχως χρειαζεται εμπειρια για να τον αλλαξεις μονος σου...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

το κακο με το σπρει βενζινοκολας ειναι οτι στεγνωνει πολυ γρηγορα κ δεν σε αφηνει να κανεις τις απαραιτητες διορθωσεις στη θεση του υφασματος πανω στον ουρανο...δεν ειναι τυχαιο που οι επαγγελματιες χρησιμοποιουν κολα πινελου...

βασικα ολο το αυτο το θεμα αλλαγης ουρανου δεν ειναι κ τοσο ευκολο οσο φαινεται...την πατησα κ γω κανοντας τον ξερολα και τελικα κατεληξα στον ταπετσερη πληρωνοντας διπλα υφασματα και κολες...εκτος κ εαν εχεις κανα αμαξακι τυπου κουβαδακι που δεν εχει πανω του ο ουρανος ουτε λακουβακια για να μπαινουν τα σκιαδια ουτε για τις χειρολαβες και γενικα να ειναι εντελως επιπεδος ο ουρανος...στα δικα μας αυτοκινητα δυστηχως χρειαζεται εμπειρια για να τον αλλαξεις μονος σου...

Οτί είναι δύσκολο είναι. Αλλά αν έχεις υπομονή και αρκετό χρόνο η δουλειά μπορεί να γίνει 'ισάξια' ενός ταπετσέρη. Εμένα πχ μου πήρε 6 ώρες μόνο για να βγάλω την προηγούμενη κόλλα και να το καθαρίσω καλά έτσι ώστε να μην έχει εξογκώματα + 4 μέρες που την άφησα ανάποδα για να στεγνώσει και να μην μυρίζει. Είναι λεπτοδουλειά αλλά εγώ πχ δεν ήθελα να δώσω 100+ βάλε ευρώ σε ταπετσέρη. Και τουλ.εδώ και 2 σχεδόν χρόνια που την άλλαξα δεν έχω κανένα πρόβλημα.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγηκε η δουλεια γυρω στα 130 ευρω για ολα στο ταπετσερη (κολες υφασμα και δουλεια)...εντυσα κ κολονακια μπρος πισω ολα μαυρα...πιστευω πως η τιμη ειναι μια χαρα...το μονο που εκανα εγω ειναι το βιδωμα ξεβιδωμα του ουρανου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετήθηκε νέα ταπετσαρία ουρανού σε πολύ καλό μάστορα στη θεσσαλονικη. Η κόλλα με πιστόλι όχι με πινέλο.

120€ . Το golf V ειναι πιο ζόρικο απο άλλους ουρανούς, πολλά καλώδια μπλιμπλίκια κλπ.

Η δουλειά τέλεια και καθαρή, διάρκεια 3 ωρες.

Σημ. Ο μαστορας ήξερε τι και πως να το βγάλει-ξεκουμπώσει, μερακλής κ ψείρας.

Αν καποιος δεν γνωρίζει είναι επικίνδυνο να σπάσει κλιπς ιδίως στην πλαφονιέρα-θήκη γυαλιών.

Εγώ δεν θα μπορούσα να την κάνω την δουλειά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετήθηκε νέα ταπετσαρία ουρανού σε πολύ καλό μάστορα στη θεσσαλονικη. Η κόλλα με πιστόλι όχι με πινέλο.

120€ . Το golf V ειναι πιο ζόρικο απο άλλους ουρανούς, πολλά καλώδια μπλιμπλίκια κλπ.

Η δουλειά τέλεια και καθαρή, διάρκεια 3 ωρες.

Σημ. Ο μαστορας ήξερε τι και πως να το βγάλει-ξεκουμπώσει, μερακλής κ ψείρας.

Αν καποιος δεν γνωρίζει είναι επικίνδυνο να σπάσει κλιπς ιδίως στην πλαφονιέρα-θήκη γυαλιών.

Εγώ δεν θα μπορούσα να την κάνω την δουλειά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγγυηση ο μουγκος !

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.