Jump to content
mpaspire

Golf 5/6 - Ξεκολλαει Η Ταπετσαρια Ουρανου (Λύσεις & Αντιμετώπιση)

Recommended Posts

:)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σονακια,αρχικα καπου το εχεις χασει στις τιμες.

 

Πηρα προχθές υλικα,εχει 10 ευρω το μετρο το υφασμα,και η κολλα που λες 5 ευρώ.

 

Οποτε Μιλαμε για 30 ευρώ υφασμα και 15 κολλα 45 ευρω.

 

Δηλαδη μενουν 125 ευρώ.

 

Για 5/7 ωρες δουλειά,δηλαδη για 20 ευρώ την ωρα.

Ποιος παιρνει 20 ευρώ την ώρα?

 

Και 10 ωρες δουλεια να ειναι,πάλι πολλά λεφτά.

 

Οσον αναφορά για το πώς κολλάς ταπετσαριές κλπ κλπ,κάνε μια βόλτα στην ενοτητα Passat εσωτερικη εμφανιση,πρώτο θεμα,οι πλαινες ταπετσαριες που αλλαξα,και οχι,ούτε καν δεν ειδα youtube.

Link to comment
Share on other sites

Είπα οτι οι τιμες υφασματος είναι ανάλογα με το τι περνεις :) Οι πλαϊνές ταπετσαρίες είναι πολύ ευκολο να τις φτιαξεις γιατί δεν εχουν τόσο δύσκολες γωνίες όπως ο ουρανός. Τέλος πάντων εγώ ειχα κανει μια προσπάθεια να αλλάξω τον ουρανό μονος μου κ τα εκανα χαλιά... Μακάρι να τον πετυχεις εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Και εγώ με μοντέλο 1/2007  είμαι και μου κρέμασε η οροφή.  Βέβαια αν το είχα φτιαξει απο την αρχή δεν θα ειχε  γίνει ετσι αλλα ετσι πανε αυτα...χαχαχαχαχα

 

Μήπως έχετε κανέναν καλό ταπετσέρη στα νότια προάστια??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ PAN CAR ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΑΣΤΟΡΑΚΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ..... ΣΤΑ 120 ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΑΚΟΜΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΟΦΗ. ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ 6-7 ΑΤΟΜΑ

Γραφουμε μικρα ελληνικα, συμφωνα τους κανονες του forum.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει το ιδιο ακριβως προβλημα σε golf tsi 04/08 μαυρο. Δεν εχω κανει βιολογικο αλλα εχει μεινει πολυ στον ηλιο. Μπορει καποιος να μου προτεινει ταπετσερι στην αθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που λέτε είχα στον δρόμο μπροστά ενα passat b6 . Στον συγκεκριμένο ειχε κρεμάσει ο ουρανος του σε σημειο να μην φαίνεται ο μεσαίος καθρέπτης.. έπαθα σοκ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παίδες περονόσπορος έπεσε με τις οροφές?

Μία απο τα ίδια και εγώ απο εχτές.Γύρισα απο ταξίδι και ξεκόλλησε το 'υφασμα της οροφής γύρω απο την πλαφονιέρα.

Πάντως η καλύτερη δουλειά είανι στη conolly.Το πήγε κολλητάρι πλήρωσε 300 ευρώ αλλα το αποτέλεσμα σαν καινούριο.

Golf gt 1400 / 2008

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παίδες περονόσπορος έπεσε με τις οροφές?

Μία απο τα ίδια και εγώ απο εχτές.Γύρισα απο ταξίδι και ξεκόλλησε το 'υφασμα της οροφής γύρω απο την πλαφονιέρα.

Πάντως η καλύτερη δουλειά είανι στη conolly.Το πήγε κολλητάρι πλήρωσε 300 ευρώ αλλα το αποτέλεσμα σαν καινούριο.

Golf gt 1400 / 2008

Noμίζω ότι τα 300€ δεν είναι πολλα ,είναι υπερβολικά.

Δεν έχω βρεί πιο ακριβά από 170€ με εξαιρετικά αποτελέσματα.Εννοείται συνολικά εργασία και ύφασμα ίδιο ακριβώς Γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις με ενα π.μ. τα στοιχεια αυτου που το πηγες;

Τα στοιχεία στα έστειλα . Δουλειά πολύ καλή.

Τα στοιχεία των άλλων πρέπει να ψάξω.Αν βάλεις στο Google ταπετσαρίες αυτοκινήτων θα βρείς χιλιους. 

Μπορείς να ρωτήσεις,,πάνω από 170€ δεν θα σου πεί κανένας. Αυτό φαίνεται και στο Forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μέλη,έχω ένα tsi 140 2/07 και περίπου πέντε μήνες πριν κρέμασε και σε μένα ο ουρανός.Χωρις βιολογικό καθαρισμό, σε garage κλειστο κτλ θεωρώ ότι το ύφασμα έχει πρόβλημά.Ψάχνωντας για να το φτιάξω μόνος μου, βρήκα την χονδρική πηγή των υλικών που ολοι οι ταπετςεριδες αγοράζουν αλλα επειδή και αυτό ειναι τέχνη και εμπειρία αποφάσισα να τό φτιάξω έξω.Βρηκα έναν ταπετςερη στον κόμβο της Κατεχακη, δεξιά για Αθηνα πριν το κόμβο και το αντικατέστησα με νέο, με 100€.Ο Θωμάς, ο υπάλληλος που το έφτιαξε, έχει φτιάξει πολλούς ουρανούς καθώς επίσης και ταπετςαριες πορτας.Θα τον ξαναεμπιστευτω για να φτιαξω και τις πόρτες είτε με ύφασμα είτε με δερματινη γιατί αρχισαν να ξεκολλάνε και αυτές.Το ύφασμα θεωρώ, ότι ειναι το ίδιο λίγο πολύ, εκτός εάν ενδιαφέρεστε για δερματινη, επίσης αγαπητοί φίλοι, μην μπήκε σε διαδικασια για μεταχειρισμένο ουρανό διότι μπορεί να έχει βραχεί και να έχει πετσικαρει οπότε δεν θα κουμπώσει στις βάσεις. Υ.Σ Γράφω για πρώτη φορά αλλα παρακολουθώ το Forum αρκετό καιρό.Αν λοιπόν, γράφω κάτι λάθος θα ήθελα να το επισημαίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μέλη,έχω ένα tsi 140 2/07 και περίπου πέντε μήνες πριν κρέμασε και σε μένα ο ουρανός.Χωρις βιολογικό καθαρισμό, σε garage κλειστο κτλ θεωρώ ότι το ύφασμα έχει πρόβλημά.Ψάχνωντας για να το φτιάξω μόνος μου, βρήκα την χονδρική πηγή των υλικών που ολοι οι ταπετςεριδες αγοράζουν αλλα επειδή και αυτό ειναι τέχνη και εμπειρία αποφάσισα να τό φτιάξω έξω.Βρηκα έναν ταπετςερη στον κόμβο της Κατεχακη, δεξιά για Αθηνα πριν το κόμβο και το αντικατέστησα με νέο, με 100€.Ο Θωμάς, ο υπάλληλος που το έφτιαξε, έχει φτιάξει πολλούς ουρανούς καθώς επίσης και ταπετςαριες πορτας.Θα τον ξαναεμπιστευτω για να φτιαξω και τις πόρτες είτε με ύφασμα είτε με δερματινη γιατί αρχισαν να ξεκολλάνε και αυτές.Το ύφασμα θεωρώ, ότι ειναι το ίδιο λίγο πολύ, εκτός εάν ενδιαφέρεστε για δερματινη, επίσης αγαπητοί φίλοι, μην μπήκε σε διαδικασια για μεταχειρισμένο ουρανό διότι μπορεί να έχει βραχεί και να έχει πετσικαρει οπότε δεν θα κουμπώσει στις βάσεις. Υ.Σ Γράφω για πρώτη φορά αλλα παρακολουθώ το Forum αρκετό καιρό.Αν λοιπόν, γράφω κάτι λάθος θα ήθελα να το επισημαίνεται.

"Καλωςηρθες" επισημα λοιπον.

Το feedback ειναι παντα καλοδεχουμενο.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ σήμερα αλλά γύρω γύρω από την πίσω πλαφονιέρα σε Golf V GT 12/06 και είναι και με ηλιοροφή!!

Προσωρινά έβλαλα την πλαφονιέρα και επιασα το πανί λίγο με χαρτοταινία γύρω γύρω από την πλαφονιέρα και την έκλεισα όσο γινόταν για να το πιάσει.

Τι έχετε να μου προτείνετε, είμαι από Αθήνα. Έχετε κάποιο καλό μάστορα?? Θα έχω πρόβλημα με την ηλιοροφή, το κόστος θα είναι παραπάνω??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ 170 ΕΥΡΩ .

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΦΙΛΟΣ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΚΡΙΒΟΣ

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm κάποιον καλό ταπετσέρη που γνωρίζει και του έκανε την δουλειά στο golfaki V GT για να πάω και εγώ? Κάποιον καλό από Αθήνα γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm κάποιον καλό ταπετσέρη που γνωρίζει και του έκανε την δουλειά στο golfaki V GT για να πάω και εγώ? Κάποιον καλό από Αθήνα γνωρίζετε?

εχεις PM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την όμορφη Καλαμάτα. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το επισκεύασα στη Μεσσήνη, σε έναν πολύ καλό ταπετσιέρη, το Στασινό. Στην αρχή φοβόμουν τους ταπετσιέρηδες, αλλά όταν είδα δουλειά του σε ένα άλλο Golf V, πείστηκα.  Τιμή από 120-140 €, κάπου εκεί από ότι θυμάμαι. Είναι σαν εργοστασιακός τώρα ο ουρανός του αμαξιού μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ρωτήσω να συνοικιακό ταπετσέρη μου ζήτησε να του αφήσω το αμάξι από το πρωί ως το βράδυ και επίσης μόλις είδε ότι έχω και ηλιοροφή σκάλωσε λίγο..Μου ειπε οτι δεν θα μου πειράξει το πανί της ηλιοροφής γιατί θα πρέπει να το παώ στην αντιπροσωπειία να τον λύσουν κτλ..Επίσης μου είπε οτι θα πρέπει να πάω στην καρεντα να αγοράσω κατί πιαστρακια που βρίσκονται στα χερούλια και τις περισσοτερες φορές σπάνε κατά το βγαλσιμο..Μου είπε οτι αυτου του αυτοκινήτου ο ουρανός ειναι από τους πιο δυσκολους...και τιμή στα 150 + τα πιαστρακια που ειναι 35 και πρέπει να παω εγω να τα αγορασω και να του τα παω... Παραξενα πράγματα...φυσικα δεν ξαναπήγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μέλη,έχω ένα tsi 140 2/07 και περίπου πέντε μήνες πριν κρέμασε και σε μένα ο ουρανός.Χωρις βιολογικό καθαρισμό, σε garage κλειστο κτλ θεωρώ ότι το ύφασμα έχει πρόβλημά.Ψάχνωντας για να το φτιάξω μόνος μου, βρήκα την χονδρική πηγή των υλικών που ολοι οι ταπετςεριδες αγοράζουν αλλα επειδή και αυτό ειναι τέχνη και εμπειρία αποφάσισα να τό φτιάξω έξω.Βρηκα έναν ταπετςερη στον κόμβο της Κατεχακη, δεξιά για Αθηνα πριν το κόμβο και το αντικατέστησα με νέο, με 100€.Ο Θωμάς, ο υπάλληλος που το έφτιαξε, έχει φτιάξει πολλούς ουρανούς καθώς επίσης και ταπετςαριες πορτας.Θα τον ξαναεμπιστευτω για να φτιαξω και τις πόρτες είτε με ύφασμα είτε με δερματινη γιατί αρχισαν να ξεκολλάνε και αυτές.Το ύφασμα θεωρώ, ότι ειναι το ίδιο λίγο πολύ, εκτός εάν ενδιαφέρεστε για δερματινη, επίσης αγαπητοί φίλοι, μην μπήκε σε διαδικασια για μεταχειρισμένο ουρανό διότι μπορεί να έχει βραχεί και να έχει πετσικαρει οπότε δεν θα κουμπώσει στις βάσεις. Υ.Σ Γράφω για πρώτη φορά αλλα παρακολουθώ το Forum αρκετό καιρό.Αν λοιπόν, γράφω κάτι λάθος θα ήθελα να το επισημαίνεται.

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.