Jump to content
mpaspire

Golf 5/6 - Ξεκολλαει Η Ταπετσαρια Ουρανου (Λύσεις & Αντιμετώπιση)

Recommended Posts

58 λεπτά πριν , economist said:

Θα μας πεις και που την αλλαξες?Για να γνωριζουμε και οι υπολοιποι

Θεσσαλονικη, ανατολικα.  Γωνια 25 Μαρτιου με Καρακαση,  υπόγειο.  Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , zerkon said:

 

Ρωτησα 2 ταπετσερηδες  και ο 2ος με 120 ευρω (ο 1ος ζητησε 150 ) την αλλαξε σε 1 ημερα με αψογη δουλεια και υφασμα που δεν ξεχωριζει απο το πρωτοτυπο.

 

δεν διαφερει το υφασμα?καθολου???το υφασμα το πηρες εσυ?ή το ειχε το μαγαζι που αναφερεις?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , activious said:

δεν διαφερει το υφασμα?καθολου???το υφασμα το πηρες εσυ?ή το ειχε το μαγαζι που αναφερεις?

Το ειχε ο ταπετσερης και μου το εδειξε πριν καν δει το δικο μου. Προφανως επισκευαζει αρκετα golf με το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για γνώμες: Έχω κι εγώ πλέον το ίδιο θέμα με τον ουρανό, αρχίζοντας από πλαφονιέρα (μάλλον το παθαίνουν τα σκουρόχρωμα αυτοκίνητα γιατί ο καλοκαιρινός ήλιος τα κάνει φούρνο και σιγά σιγά καίγεται το αφρολέξ κλπ).

Αντί να βάλω το ίδιο ύφασμα, θα μπορούσα να βάλω κάποιο ανοιχτόχρωμο alcantara; (γνήσιο; απομίμηση; τιμές; )

Ό,τι επιλέξω, μπορεί να περαστεί αυτούσιο, χωρίς το άχρηστο στρώμα αφρολέξ;

Link to comment
Share on other sites

κωστας σαρρης στο φβ .ψαχτον και θα δεις δουλειες του....πλεον εχει γινει γνωστος λογω των αποτελεσματων....εχουν παει πολλοι απο εμας.εκει...και εχουμε τιμες πατωμα επιτελους για ολα....εγω κανω οτι μπορω εκει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, golf vi 2010 το ιδιο προβλημα και εγω.

Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε καποιον στην Αθηνα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα golf v κ εγω...ξεκινησε να ξεκολλαει κ εμενα η οροφη.....ενα pm κ εμενα για καποιον στην Αθηνα. Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε αθήνα, ο χιονούλης εγραψε εναν πολυ καλό μάστορα πιο πάνω. Κάντε ενα κοπο και δειτε 2-3 ποστ πιο πάνω θαδειτε την πρόταση χωρις να γραφετε με κλειστά μάτια δωστε πμ και γω εχω προβλημα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν , chrispant said:

Οσοι ειστε αθήνα, ο χιονούλης εγραψε εναν πολυ καλό μάστορα πιο πάνω. Κάντε ενα κοπο και δειτε 2-3 ποστ πιο πάνω θαδειτε την πρόταση χωρις να γραφετε με κλειστά μάτια δωστε πμ και γω εχω προβλημα.τ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για Θεσσαλονίκη έχουμε κανέναν???

Link to comment
Share on other sites

Συνεννοησεις με πμ παρακαλω οχι εδω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2016 at 8:00 ΜΜ, XIONOULIS said:

κωστας σαρρης στο φβ .ψαχτον και θα δεις δουλειες του....πλεον εχει γινει γνωστος λογω των αποτελεσματων....εχουν παει πολλοι απο εμας.εκει...και εχουμε τιμες πατωμα επιτελους για ολα....εγω κανω οτι μπορω εκει...

              Άκουσα την πρότασή σου και πήγα.
Θα γράψω εντυπώσεις όταν τελειώσει η δουλειά την Παρασκευή.
Χθες που ξεμόνταρε τον ουρανό ήμουν μπροστά και κατάλαβα ότι ξέρει τη δουλειά, δεν έκανε κάποια ζημιά.
Φαίνεται μια χαρά

 

Edited by ekaradimos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Πρίν λίγες μέρες άλλαξα και εγώ τον ουρανό σε ένα μαγαζί στο Περιστέρι - Αττικής στο Car Dressing.. Δουλειά δεν μπορώ να πω μου έκαναν καλή ενα 8 στα 10 και το πανί που έβαλαν ήταν το ιδιο χρώμα.. Το μόνο θέμα που έχω ειναι ότι μετα από 2 βδομάδες τωρα που το εχω βάλει μου εχει κιτρινίσει από πισω στις ακρες του πορτπαγκαζ πανω από τις πίσω 2 κολωνες μεχρι το μισο πίσω τζάμι σε μηκος...Να αναφέρω ότι και το προηγουμενο πανι που άλλαξα ηταν κιτρινισμενο σε αυτες τις μεριες...τι θεωρείται πως ειναι? λετε να φταίει η κόλα? θα παω και σημερα από εκει να τους ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2016 at 10:23 ΠΜ, ekaradimos said:

              Άκουσα την πρότασή σου και πήγα.
Θα γράψω εντυπώσεις όταν τελειώσει η δουλειά την Παρασκευή.
Χθες που ξεμόνταρε τον ουρανό ήμουν μπροστά και κατάλαβα ότι ξέρει τη δουλειά, δεν έκανε κάποια ζημιά.
Φαίνεται μια χαρά

 

                Πολύ καλή δουλειά ο Κώστας. Σχολαστικός και λάτρης της λεπτομέρειας. Συστήνεται.

Link to comment
Share on other sites

Την εφτιαξα και εγω την οροφη. Οσοι μενουν Κρητη και ιδιαιτερα στο Ρεθυμνο ή πανε για δουλειες ο ταπετσερης Στελιος Μπριλακης στα Περβολια Ρεθυμνου κανει αψογη δουλεια σαν εργοστασιακη. Ειδικα στο group εχει πολυ εμπειρια. Η τιμη του στα 120 ευρω πολυ καλη αλλα και το αποτελεσμα φοβερο. Σ αυτους που κανουν καλη δουλεια πρεπει να τους κατονομαζουμε αφου το αξιζουν

Στάλθηκε με tapa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , takpanos said:

Την εφτιαξα και εγω την οροφη. Οσοι μενουν Κρητη και ιδιαιτερα στο Ρεθυμνο ή πανε για δουλειες ο ταπετσερης Στελιος Μπριλακης στα Περβολια Ρεθυμνου κανει αψογη δουλεια σαν εργοστασιακη. Ειδικα στο group εχει πολυ εμπειρια. Η τιμη του στα 120 ευρω πολυ καλη αλλα και το αποτελεσμα φοβερο. Σ αυτους που κανουν καλη δουλεια πρεπει να τους κατονομαζουμε αφου το αξιζουν

Στάλθηκε με tapa

Σωστά και να κάνουμε και το ίδιο για όλους όσοι μας δημιουργούν περισσότερα προβλήματα από όσα θεωρητικά θα μας έλυναν. Name and shame το λένε οι Άγγλοι.

Συγγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Ας μπω κι εγώ στο club ξεκολλημένων ουρανών! Πούλησα πριν κάνα 6μηνο το golfάκι μου (V - 2004 - με οροφή) και ο ουρανός ήταν σαν καινούργιος.

Πήγα σε Tiguan του 2007 και χτες μου ξεκόλλησε η ταπετσαρία στον ουρανό. Μάλιστα μέσα σε 2 μέρες μόνο, ξεκινώντας από την πλαφονιέρα, η κοιλιά έχει φτάσει μέχρι τα πίσω καθίσματα!

 

Επειδή σε όλα τα προηγούμενα posts δεν υπάρχει ένα ξεκάθαρο όνομα για καλό μάστορα στην Αθήνα, μπορώ να έχω ένα pm από κάποιον που πήγε και έμεινε ευχαριστημένος;

Επίσης, αυτόν τον κο Κώστα Σαρρή εγώ δεν τον βρήκα στο faceboook (δεν έχω λογαριασμό και ψάχνω απ' οτι μου πετάξει το google μόνο).

Φίλε ekaradimos εσύ που τον βρήκες, μπορείς να μου στείλεις στοιχεία καθώς και κόστος; Βλέπω είσαι και γειτονάκι!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αναφέρονται στην εταιρεία Rellas Art στην Βαρυμπόμπη.

Δεν έχω πρόβλημα να το πάω εκεί, αλλά ο φίλος ekaradimos αναφέρει κάποιον κύριο Κώστα, ο οποίος είναι πιο κοντά στα νότια και θα με βόλευε καλύτερα. Ας στείλω ένα pm λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Ομοιοπαθής με GOLF VI 2010 (μαύρο) κι εδώ και λίγες μέρες έχει ξεκολλήσει η ταπετσαρία από την πλαφονιέρα κλασικά!

Στην αντιπροσωπία που ρώτησα μου είπαν οτι το αναλαμβάνουν αυτοί με 260€!! :o

Μου φάνηκαν όμως πάρα πολλά και θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου κάποια στοιχεία επικοινωνίας του "Κώστα Σαρρή", που αναφέρεται πιο πάνω.

Έχω λογαριασμό Facebook, αλλά εμφανίζει πάρα πολλούς με το ίδιο όνομα!!

 

Εννοείται πως οποιαδήποτε άλλη πρόταση για Αθήνα, θα είναι ευπρόσδεκτη!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.