Jump to content
mpaspire

Golf 5/6 - Ξεκολλαει Η Ταπετσαρια Ουρανου (Λύσεις & Αντιμετώπιση)

Recommended Posts

Ποσό σου κοστίζει η εργασία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το πίσω να στο φτιάξουν ξανά.... πολύ χάλια δουλειά....... πόσες μέρες στο είχε;;;;;200 ευρώ τι εννοείς έδωσες για αυτήν την δουλειά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν λιγο καιρο ειχε αρχισει να ξεκολαει ο ουρανος στα σημεια γυρω απο τις πλαφονιερες. Σιγα σιγα αρχισε να ξεκολαει σε αλλα διαφορα σημεια και φτασει απο την πισω πλφονιερα μεχρι το πορτ μπαγκαζ. Εχω βρει ενα ταπετσερη κοντα στην γειτονια μου μου ειπε 140 € με 2 χρονια εγγυηση.  Επειδη εκανα και το σερβις και πηγε πολυ (850€) προς το παρων δεν θα το φτιαξω. Υπαρχει καποια λυση που μπορω προσωρινα να το φτιαξ γιατι αν συνεχισει ετσι θα πεσει τελειως?

Ευχαρισρλτω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Είχα κι εγώ πρόβλημα με τον ουρανό στο golf 5 tsi 140 ίππων. Το πήγα πριν 10 μέρες σε έναν ταπετσέρη, απέναντι απο το κλειστό του Περιστερίου(οδός Τζ. Κέννεντυ). Είναι σε ένα στενάκι, η δουλειά ήταν πολύ καλή, και στοίχισε 100,00€ (χωρίς απόδειξη, αλλιώς 124,00€). Θέλει 3 μέρες, δηλ. το ξηλώνουν σε 15΄ περίπου & σου κρατάνε τον ουρανό γιατί θέλει 2 μέρες για να κολλήσει η κόλλα. Πας μετά απο 2 μέρες, σου περνάνε τον ουρανό σε 20΄ & είσαι έτοιμος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι 100 ευρό είναι καλή τιμή μετά σας πιάνουν τον ....

Nilas προσωρινή λύση είναι πινεζες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και εγω με πινεζες απλα δεν θελω να φαινεται πολυ. Σκεφτηκα να βαλω σιλικονη η κατι τετοιο αλλα δεν ξερω αν θα πιασει η κολλα. Υπαρχει κανενα μελος που να εχει κανει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το σκέφτηκα κι εγώ για κόλλες & πινέζες, αλλά αν το κάνεις σε λίγο καιρό θα χαλάσει & αλλού(έγινε σε εμένα). Η καλύτερη λύση είναι να ξαναφτιαχτεί. Μία φορά θα γίνει κι αν χαλάσει, θα γίνει αλλαγή σε 6 - 7 χρόνια (εξαρτάται πάντα από την δουλειά του ....ταπετσέρη).

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο ιντερνέτ ζωγράφος ταπετσαρίες.... πολύ καλός στο κρατάει 2 μέρες με κόστος 100€

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2017 at 9:20 ΜΜ, economist said:

Παιδες ξερουμε καναν καλο και δοκιμασμενο ταπετσερη Αθηνα για αλλαγη ουρανου σε golf 5?

Έγραψα πριν 1 μήνα περίπου που το έφτιαξα. Είναι στο Περιστέρι(κλειστό μπάσκετ Περιστερίου), σε ένα στενάκι απέναντι από την οδό Τζων Κέννεντυ(οδός Βέργας).

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , panosmfree said:

Έγραψα πριν 1 μήνα περίπου που το έφτιαξα. Είναι στο Περιστέρι(κλειστό μπάσκετ Περιστερίου), σε ένα στενάκι απέναντι από την οδό Τζων Κέννεντυ(οδός Βέργας).

 

 

Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο (ειδικα απο το σημειο της πλαφονιερας);

Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πισω το γραφω αγιων παντων ο μουγκος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πισω το γραφω αγιων παντων ο μουγκος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν βρηκατε στα μαγαζια που πατε το ιδιο ακριβως χρωμα? Σε 2-3 που εχω παει στην Αθηνα δεν εχουν το ιδιο!

Στην Αθηνα μπορουμε απο καπου να το προμηθευτουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

δυστυχως αφου κοροιδευα το φιλαρακι μου για

την ταπετσαρια του (φιατ στιλο) που εγινε σαν τσαντιρι ,

εφτασε η ωρα που έγινε και η δικη μου σε πολο 2003 .

Οπότε εκτος απο λάστιχα  185/60/14

ειμαι μεταξύ micellin energy saver or cross climate ,

αν εχετε καποια καλυτερη γνώμη , ευχαρίστως,

πρεπει να κανω κ την ταπετσαρία ,

εκτος του μουγγου αν ξερετε κ καποιους αλλους

να πω να κανω ερευνα αγορας στη θεσσαλονικη.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,  αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ταπετσαρία του ΙΧΕ μου κ ψάχνω να βρώ καλόν ταπετσέρη για να επιδιορθώσει τον ουρανό μου που κρέμασε ολοκληρωτικά . Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον καλό σας παρακαλώ (ΑΘΗΝΑ)?? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων . ( κάτοχος vw golf 5 2007 tsi 140 μαύρο - ποτέ βιολογικός )

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο ιντερνέτ ζωγράφος ταπετσαρίες αν σε βολεύει η απόσταση πήγαινε εκεί...100€ και σου κρατάει τον ουρανό δύο μέρες.εγω εκεί πήγα το polo και έμεινα πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Αν πας πες μας αν έμεινες ευχαριστημένος με την δουλειά που σου έκανε ώστε να πάνε και άλλα παιδιά με το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και σε μένα σιγά σιγά να ξεκολλάει η ταπετσαρία στο σημείο της πλαφονιέρας... Κάποιον καλό ταπετσέρη προς Νότια Προάστια (Αθηνών) έχετε να προτείνετε;

Πάντως μέχρι στιγμής η φθηνότερη τιμή που έχω πάρει είναι στα 120€ συν ΦΠΑ, προσφορά που ήρθε από κατάστημα που προαναφέρθηκε στο thread... Για 100€ ούτε λόγος.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Πεδία ξέρω ένα ταπεσιερη που τα κάνει με 80€ και πολύ κάλος.   Θεσσαλονίκη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους κ Χρονια Πολλα.

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα στο Golf V. Πριν απο ενα μηνα πηγα στον Κορολη στον Νεο Κοσμο.

Παλιος κ πολυ εμπειρος στο επαγγελμα, εμεινα εξαιρετικα ικανοποιημενος.

Εβγαλε τον ουρανο σε 1,5 ωριτσα, τον κρατησε 2 ημερες κ πηγα για την τοποθετηση που κρατησε περιπου 2 ωρες. 

Το υλικο ειναι ολοιδιο με το αυθεντικο και η εφαρμογη εξαιρετικη χωρις "κυμματα" ή λακουβες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.