Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

@ Αdmins / Moderators etc. :

Επειδη ειναι τελειως αδικο ενας ανωνυμος (πιθανον και ανταγωνιστης ή φιλος ανταγωνιστη κλπ...) που κρυβεται πισω απο ενα nickname να μπαινει και να αναφερει στοιχεια παντελως ψευδη κι μονο για δημιουργια εντυπωσεων , επειδη σε κανενα μελος δεν προξενησα την παραμικρη υλικη ζημια και σε κανενα απο τα εκατονταδες μελη που διαβαζουν το τοπικ αυτο καθημερινα δεν ειμαι υποχρεωμενος να απολογουμαι ουτε να διαπληκτιζομαι με καποιον κακοηθη , θα παρακαλουσα να σβηστει το παραπανω ποστ καθως και το δικο μου. Οι υπολοιπες κυρωσεις που θεωρω πως πρεπει να εχει το μελος αυτο , τα ποστ του οποιου δεν εχουν την παραμικρη σχεση με το τοπικ "Golf V GTI Tuning" αλλα μονο με την προσπαθεια δυσφημησης μου , σκεφτειτε τις , για να μην βρομιζει ο χωρος με ποστ που δεν αρμοζουν στο φορουμ αυτο . Δεν μπορει να κανει καποιος ενα nickname και να μοιραζει "λασπη" ανεξελεγκτα !

Θεωροντας οτι η επαναλαμβανομενη απαραδεκτη συμπεριφορα του μελους "Ouzopower" εχει ως μοναδικο στοχο τη δυσφημηση μου (κατι που αποδειχτηκε απο το πρωτο ποστ του, λιγες ωρες μετα την προ μηνος εγγραφη του) και επειδη δεν εχω ουτε το χρονο ουτε την ορεξη να καθομαι να ασχολουμαι , θα παρακαλουσα να με ενημερωσετε για το τι προκειται να κανετε με το θεμα αυτο .

Ευχαριστω , προκαταβολικα !

Έχω απαντήσει στα ...200ρια απλά .. τι κάθεσαι και απαντάς στον κάθε πικραμένο ?? τους έχεις πάρει την δουλεία στα tfsi και κλαινε ... αυτή είναι η ιστορία εγώ πλέων απαντάω σε οποίον ενδιαφέρεται να μάθει και όχι να κράξει ,,, μέσο pm..

Ο κάθε ούζο , και ο κάθε μηχανικός που το σφυρί το ονομάζει laser .. να γράφει στο forum

Link to comment
Share on other sites

...Μετά από όλο αυτό το ξεκατίνιασμα που έχεις δημιουργήσει εσύ και οι "όμοιοι" σου, με το επίπεδο να έχει φτάσει στα Τάρταρα, σε πείραξε ένα πόστ που έκανε ένα μέλος και βγαίνεις και διαμαρτύρεσε;...

Γιωργο , οταν βρεθει καποιος να σε λεει εμμεσως πλην σαφως "απατεωνα" , αβασιμα και αναποδειχτα , εσυ , που στο φιναλε γνωριζεις και τι ειμαι , δεν πιστευεις οτι πρεπει καπως να αμυνθω ? Μεχρι στιγμης ειμαι στη γωνια του ρινγκ και τις τρωω , αν κανεις λιγο "reverse reading" στα ποστ...

Δεν νομιζω οτι εριξα κανενα επιπεδο , δεν απευθυνθηκα καν στον ouzopower , απλα παρακαλεσα να σβηστουν τα ποστ γιατι :

1) ΕΙΝΑΙ OFF TOPIC ! Δεν εχει καμια σχεση με την βελτιωση του αυτοκινητου Golf V GTI , που ενδιαφερει τους αναγνωστες του τοπικ .

2) Ειναι αναποδεικτες κατηγοριες .

3) Ειναι ψευδεις κατηγοριες .

4) Εναι απαραδεκτος ο τροπος γραφης, και γι αυτο

5) ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ!

Γι αυτους τους λογους, επρεπε μαλλον να σε πειραζει το ποστ του "Ouzopower" , Γιωργο , και οχι το δικο μου. Φιλικα!

Νομιζω οτι ενοχλει και τα αλλα μελη που ρωταγαν για εξατμισεις και μπεκ , γιατι ενδιαφερονταν για το τι θα κανουν στα αυτοκινητα τους!

Link to comment
Share on other sites

1) ΕΙΝΑΙ OFF TOPIC !

2) Ειναι αναποδεικτες κατηγοριες .

3) Ειναι ψευδεις κατηγοριες .

4) Εναι απαραδεκτος ο τροπος γραφης, και γι αυτο

5) ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ!

====

Καλά κατάλαβα ότι μιλάς για τον εαυτό σου μαζί με τον Στέλιο και τους "ευχαριστημένους πελάτες"?

Ειδικά για τον τελευταίο μήνα?

Διότι κάτι άλλο εκτός από τα προαναφερθέντα δεν βλέπω να έχετε γράψει τώρα τελευταία.

Και μιλώντας για επίπεδο, ειδικά μετά τα χθεσινά "ξεσπάσματα" του συνεταίρου σου - το επίπεδο πιο κάτω δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

1254995534.jpg

Καθε μεσημερι στο διαλλειμα ριχνω μια ματια σ'αυτο το θεμα (thread κατα το αγγλιστην) και στα ανεκδοτα. Δεν απογοητεύομαι ποτε! Αφθονο γελιο και στιγμες χαρας με ασυγκριτες ατακες! Ευγε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω το υφακι σου φιλε μου????Ποιος εριξε το επιπεδο της συζητησης????Οταν καποιος μπαινει κ λεει ανακριβειες κ λεει συναδελφο του ασχετο κ χιλια δυο χωρις αποδειξεις κ αερολογιες τοτε ποιος μειωνει το επιπεδο της συζητησης???Ο Ouzopower δεν εχει καν προγραμμα απο τον Κριτωνα κ βγαινει κ κατηγορει κ λεει διαφορα....Μαλλον αλλοι πρεπει να μαζευτουν καπως κ αλλοι φλερταρουν επικυνδυνα....

Δικηγόρος στο επάγγελμα; Απευθύνθηκα στον Κρίτωνα, με τον οποίο έχουμε "προηγούμενα" και πήρα την απάντηση μου. Τα υπόλοιπα είναι απλά θόρυβος και μου χαλάει και το SNR...

Γιωργο , οταν βρεθει καποιος να σε λεει εμμεσως πλην σαφως "απατεωνα" , αβασιμα και αναποδειχτα , εσυ , που στο φιναλε γνωριζεις και τι ειμαι , δεν πιστευεις οτι πρεπει καπως να αμυνθω ? Μεχρι στιγμης ειμαι στη γωνια του ρινγκ και τις τρωω , αν κανεις λιγο "reverse reading" στα ποστ...

Δεν νομιζω οτι εριξα κανενα επιπεδο , δεν απευθυνθηκα καν στον ouzopower , απλα παρακαλεσα να σβηστουν τα ποστ γιατι :

1) ΕΙΝΑΙ OFF TOPIC ! Δεν εχει καμια σχεση με την βελτιωση του αυτοκινητου Golf V GTI , που ενδιαφερει τους αναγνωστες του τοπικ .

2) Ειναι αναποδεικτες κατηγοριες .

3) Ειναι ψευδεις κατηγοριες .

4) Εναι απαραδεκτος ο τροπος γραφης, και γι αυτο

5) ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ!

Γι αυτους τους λογους, επρεπε μαλλον να σε πειραζει το ποστ του "Ouzopower" , Γιωργο , και οχι το δικο μου. Φιλικα!

Νομιζω οτι ενοχλει και τα αλλα μελη που ρωταγαν για εξατμισεις και μπεκ , γιατι ενδιαφερονταν για το τι θα κανουν στα αυτοκινητα τους!

Ρε συ Κρίτωνα, το ποστ το έγραψα μόλις διάβασα και το ποστ του συνεργάτη σου. Δεν ευθύνεσε εσύ για τον τρόπο που εκφράστηκε ο salex, αλλά πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι έχει μερίδιο ευθύνης για την τροπή που έχουν πάρει τα πράγματα. Το ποστ του λιάρδα ήταν καθαρά για να προκαλέσει. Αλίμονο αν πάρουμε στα σοβαρά κάποιον που ξέρει για εμάς και κρύβεται πίσω από ένα nickname! Πρέπει να είναι πολύ αφελής κάποιος για να επιρεαστεί από τέτοια ποστ! Για αυτό τον λόγο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί "τσίμπισες".

Το ποστ του Ορέστη με πείραξε, μόνο και μόνο γιατί είχε σαν σκοπό να ρίξει λάδι στη φωτιά, κάτι το οποίο μου αρέσει να κάνω εγώ και έχω και τα rights!!! :lol:

Κρατήστε ένα επίπεδο και μιλάτε με στοιχεία και όχι με μονολόγους αλά Μάρθα Βούρτση στα καλύτερα της... Πραγματικά καταντάει κουραστικό!

Link to comment
Share on other sites

1254995534.jpg

Καθε μεσημερι στο διαλλειμα ριχνω μια ματια σ'αυτο το θεμα (thread κατα το αγγλιστην) και στα ανεκδοτα. Δεν απογοητεύομαι ποτε! Αφθονο γελιο και στιγμες χαρας με ασυγκριτες ατακες! Ευγε!

:D:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δικηγόρος στο επάγγελμα; Απευθύνθηκα στον Κρίτωνα, με τον οποίο έχουμε "προηγούμενα" και πήρα την απάντηση μου. Τα υπόλοιπα είναι απλά θόρυβος και μου χαλάει και το SNR...

Πρωτον επεσες εξω στο επαγγελμα κ κατα δευτερον αναφερες κατι για ''ομοιους'' του Κριτωνα που ριχνουν το επιπεδο...Αρα σε ποιους πηγαινε???Γιατι κ εγω ποσταρα στις προηγουμενες σελιδες γιατι συγκεκριμενο θεμα με τον Λαγο.Κοιτα δεν ξερω τι σου χαλαει το SNR αλλα αν νομιζεις οτι απευθυνεσαι σε βλακες απατασαι.Οποτε να προσεχεις περισσοτερο τις διατυπωσεις σου κ το υφος σου.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον επεσες εξω στο επαγγελμα κ κατα δευτερον αναφερες κατι για ''ομοιους'' του Κριτωνα που ριχνουν το επιπεδο...Αρα σε ποιους πηγαινε???Γιατι κ εγω ποσταρα στις προηγουμενες σελιδες γιατι συγκεκριμενο θεμα με τον Λαγο.Κοιτα δεν ξερω τι σου χαλαει το SNR αλλα αν νομιζεις οτι απευθυνεσαι σε βλακες απατασαι.Οποτε να προσεχεις περισσοτερο τις διατυπωσεις σου κ το υφος σου.

Εσύ δεν είσαι όμοιος του, παπαγαλάκι του είσαι! Όμοιοι του είναι ο λαγός, το λιοντάρι και τα υπόλοιπα ζώα από τα γνωστά ανέκδοτα...

Και το ύφος μου είναι αυτό που είναι! Σου αρέσει δεν σου αρέσει, το ίδιο και το αυτό μου κάνει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν είσαι όμοιος του, παπαγαλάκι του είσαι! Όμοιοι του είναι ο λαγός, το λιοντάρι και τα υπόλοιπα ζώα από τα γνωστά ανέκδοτα...

Και το ύφος μου είναι αυτό που είναι! Σου αρέσει δεν σου αρέσει, το ίδιο και το αυτό μου κάνει! :D

Αρχισαμε τα παπαγαλακια κ τα πετιναρια...Φιλαρακο δεν εισαι σε ζωολογικο κηπο.Παπαγαλακι δεν ειμαι κανενος.Απλα μου αρεσει το δικιο κ οχι το αδικο.Οσο για το υφος σου οκ,θα εισπρατεις τοτε αναλογο με το δικο σου...Περαστικα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν έχετε βαρεθεί να μαλώνετε για τα κ@λοαυτοκίνητα; ήμαρτον πια! έχω βαρεθεί να διαβάζω ποιος έχει καλύτερο πρόγραμμα, ποιος ρίχνει περισσότερες κολώνες, ποιος την σηκώνει παραπάνω την πίεση και κατηγορίες από τον έναν στον άλλο για το ποιος έσπασε περισσότερα αυτοκίνητα!!!! Δεν πάμε καλά! Υπάρχει άνθρωπος που χαίρεται όταν σπάει ένα αυτοκίνητο; Και από άγνωστο να είναι εγώ στεναχωριέμαι. Ο άλλος έδωσε ΧΧ.ΧΧΧ ¤ για το αυτοκίνητο του και ο άλλος βγαίνει στα forum και κράζει γιατί έσπασε ενα αυτοκίνητο που στην τελική μπορεί να σπάσει από χίλια δύο πράγματα.

Σταματήστε πλέον,

Φιλικά πάντα χωρίς να θέλω να "την πω" σε κάποιον -_-:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε τα παπαγαλακια κ τα πετιναρια...Φιλαρακο δεν εισαι σε ζωολογικο κηπο.Παπαγαλακι δεν ειμαι κανενος.Απλα μου αρεσει το δικιο κ οχι το αδικο.Οσο για το υφος σου οκ,θα εισπρατεις τοτε αναλογο με το δικο σου...Περαστικα....

crying%20cat.jpg

:lol::D :D

Και το κόβω εδώ μιας και έμαθα ότι είσαι καλό παιδί! Καλό βράδυ!

ρε παιδιά, δεν έχετε βαρεθεί να μαλώνετε για τα κ@λοαυτοκίνητα; ήμαρτον πια! έχω βαρεθεί να διαβάζω ποιος έχει καλύτερο πρόγραμμα, ποιος ρίχνει περισσότερες κολώνες, ποιος την σηκώνει παραπάνω την πίεση και κατηγορίες από τον έναν στον άλλο για το ποιος έσπασε περισσότερα αυτοκίνητα!!!! Δεν πάμε καλά! Υπάρχει άνθρωπος που χαίρεται όταν σπάει ένα αυτοκίνητο; Και από άγνωστο να είναι εγώ στεναχωριέμαι. Ο άλλος έδωσε ΧΧ.ΧΧΧ ¤ για το αυτοκίνητο του και ο άλλος βγαίνει στα forum και κράζει γιατί έσπασε ενα αυτοκίνητο που στην τελική μπορεί να σπάσει από χίλια δύο πράγματα.

Σταματήστε πλέον,

Φιλικά πάντα χωρίς να θέλω να "την πω" σε κάποιον ;):rolleyes:

Τα φιλικά ήταν μέχρι τον Αύγουστο. Τώρα έχει κανονική σεζόν... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την βελτιωση που στην τελικη το που θα παει ο καθενας ειναι δικαιωμα του και το σεβομαι εγω εχω στραβωσει απιστευτα με τι οτι απο κοντα και στα meetings ειστε ολοι κυριες και ολο χαμογελακια και κανετε συζητηση και ανταλαζετε γνωμες και ολα μια χαρα... μολις πατε σπιτακι σας ομως (εκ του ασφαλους γιατι εκει δεν θα πεσει καμια σφαλιαρα) αρχιζετε να κραζεται και να το παιζετε μαγκες..

Οποιος εχει λοιπον @ρχιδι@ και δεν το παιζει γιος του Γ@μ@ω με το πληκτρολογιο ολα αυτα που λεει εδω μεσα και με το υφος που τα λεει εδω μεσα να παει να τα πει στα μουτρα στον οποιοδηποτε Κριτωνα-Στελιο-Κυρριλο κτλ

Γιαυτο λοιπον κυριοι μπανιστες βελτιωταδες και λοιποι που κραζετε απο το pc την επομενη φορα που θα σκασετε μυτη στις συναντησεις φορεστε φουστουλες γιατι τα παντελονια δεν ειναι για εσας......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλά τα λες, μια απορία έχω.. δεν βλέπω βελτιωτές σε καμία νυχτερινή βόλτα , έχω παρατηρήσει όποτε κανονίζετε άνοιγμα πανε μόνο φίλοι των παιδιών που θα ανοίξουνε.. και το γέλιο είναι ότι πανε κόντρα με πρόγραμμα από τον ίδιο βελτιωτή . η εταιρία έστω , όταν κανονίζετε κόντρα με ταξί 2 διαφορετικών λογισμικών πάντα κάποιος δεν είναι έτοιμος . η πάντα κάτι γίνετε και τελικά δεν ανοίγουν .

Προτάσεις έχουν πέσει πολλές , γι παράδειγμα ..να κλίσουμε πιστά για να χρησιμοποιήσουμε μόνο την ευθεία ,,, η και ολόκληρη την πιστά εκεί όλοι κοτεύουνε.. :D

να κανονίσουμε 1 αυτοκίνητο από κάθε βελτιωτή να δούμε τι παίζει .. με κοιτάνε λες και τους χρωστάω λεφτά :angry: ... τελικά η μόδα είναι να βαράμε τα κουμπάκια του πληκτρολόγιου και να λεμε ότι εμείς είμαστε οι ΓΑΜΑΩ :wub:

την επόμενη Δευτέρα έχει track day 19 του μήνα μετά της 1 το μεσημέρι.. ευθείες κάργα και μέσα στην πιστά και έξω ... θα έρθει κανείς η θα βρίζεστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την βελτιωση που στην τελικη το που θα παει ο καθενας ειναι δικαιωμα του και το σεβομαι εγω εχω στραβωσει απιστευτα με τι οτι απο κοντα και στα meetings ειστε ολοι κυριες και ολο χαμογελακια και κανετε συζητηση και ανταλαζετε γνωμες και ολα μια χαρα... μολις πατε σπιτακι σας ομως (εκ του ασφαλους γιατι εκει δεν θα πεσει καμια σφαλιαρα) αρχιζετε να κραζεται και να το παιζετε μαγκες..

Οποιος εχει λοιπον @ρχιδι@ και δεν το παιζει γιος του Γ@μ@ω με το πληκτρολογιο ολα αυτα που λεει εδω μεσα και με το υφος που τα λεει εδω μεσα να παει να τα πει στα μουτρα στον οποιοδηποτε Κριτωνα-Στελιο-Κυρριλο κτλ

Γιαυτο λοιπον κυριοι μπανιστες βελτιωταδες και λοιποι που κραζετε απο το pc την επομενη φορα που θα σκασετε μυτη στις συναντησεις φορεστε φουστουλες γιατι τα παντελονια δεν ειναι για εσας......

+1000 !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στραβωσει απιστευτα με τι οτι απο κοντα και στα meetings ειστε ολοι κυριες και ολο χαμογελακια και κανετε συζητηση και ανταλαζετε γνωμες και ολα μια χαρα... μολις πατε σπιτακι σας ομως (εκ του ασφαλους γιατι εκει δεν θα πεσει καμια σφαλιαρα) αρχιζετε να κραζεται και να το παιζετε μαγκες..

Πάντως έτσι που τα λες εγώ δεν θα πήγαινα πουθενά... :o αν είναι να πέφτουν σφαλιάρες θα προτιμούσα να κάτσω σπιτάκι μου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έτσι που τα λες εγώ δεν θα πήγαινα πουθενά... :o αν είναι να πέφτουν σφαλιάρες θα προτιμούσα να κάτσω σπιτάκι μου... ;)

Αγαπητέ theodore, διάβασε την υπογραφή σου, κοίταξε και των υπολοίπων και θα καταλάβεις!

Να πέσουν σφαλιάρες είναι το μόνο πράγμα που αποκλείεται να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε δεν πειραζω κανεναν μωρε μιναρα... :D:lol:

Εισαγωγη βρηκες?κατι εχω υποψιν...

βρηκα τελικα ενα v-flow αλλα με το ΜΤΜ και full εξατμιση που φοραω δεν φτουραει :lol:

απο τις 4500 και πανω το πιανει λοξιγκας tongue.gif

πρεπει να αλλαξω προγραμμα τελικα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τελικα ενα v-flow αλλα με το ΜΤΜ και full εξατμιση που φοραω δεν φτουραει :lol:

απο τις 4500 και πανω το πιανει λοξιγκας tongue.gif

πρεπει να αλλαξω προγραμμα τελικα.... :whistling:

Ασε τα εχω παθει και εγω.γμστ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα εχω παθει και εγω.γμστ ;)

Ρε παιδες δλδ κι εγω που εχω προγραμμα, ιντερκουλερ και full turbo-back και σκεφτομαι να βαλω εισαγωγη να το ξεχασω εε??? Δεν αξιζει???

Επισης αρχισα να γλυκοκοιταζω το stage 3 της apr...Εχει βαλει κανεις στο αυτοκινητο του?? Βλεπω οτι το δινει η εταιρεια με ενα απλο carbonio- εισαγωγη (πολυ το εχουν βαφτισει ηδη μουφα) και χωρις αλλαγη σε μπεκ κ ολα τα συναφη που συζητατε..Ειναι τοσο ασχετοι αυτοι δλδ κι εμεις οι ξερολες??? Εχω μπερδευτει και δε βγαινει μια ακρη. Αν εχει βαλει καποιος apr στο gti τους να μας πει την εμπειρια του. Επισης βλεπω οτι εχει stage 3 με KO4 και stage 3 με τουρμπινα Garrett..Τι παιζει εκει με το lag? Ο Κωστας απο την Apr που γραφει εδω μπορει να μας ενημερωσει και για μια τιμουλα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δλδ κι εγω που εχω προγραμμα, ιντερκουλερ και full turbo-back και σκεφτομαι να βαλω εισαγωγη να το ξεχασω εε??? Δεν αξιζει???

Επισης αρχισα να γλυκοκοιταζω το stage 3 της apr...Εχει βαλει κανεις στο αυτοκινητο του?? Βλεπω οτι το δινει η εταιρεια με ενα απλο carbonio- εισαγωγη (πολυ το εχουν βαφτισει ηδη μουφα) και χωρις αλλαγη σε μπεκ κ ολα τα συναφη που συζητατε..Ειναι τοσο ασχετοι αυτοι δλδ κι εμεις οι ξερολες??? Εχω μπερδευτει και δε βγαινει μια ακρη. Αν εχει βαλει καποιος apr στο gti τους να μας πει την εμπειρια του. Επισης βλεπω οτι εχει stage 3 με KO4 και stage 3 με τουρμπινα Garrett..Τι παιζει εκει με το lag? Ο Κωστας απο την Apr που γραφει εδω μπορει να μας ενημερωσει και για μια τιμουλα..

Απο εμπειρια που εχω με διαφορες εισαγωγες, η λυση της APR (Carbonio) εχει τα πλεονεκτηματα οτι :

1) Διατηρει το εργοστασιακο φιλτροκουτι (ΟΕΜ look)

2) Δεν ειναι καθολου θορυβωδης

3) Η μπροστινη σκουπα ειναι καρμπον

και το μειονεκτημα ειναι οτι δεν ειναι τοσο ροϊκη οσο αλλες (πχ V-FLOW ή ΑΕΜ) , αφου παραπλησια δουλεια κανεις και με ενα ελευθερο φιλτρο και μικρη τροποποιηση στην ΟΕΜ "σκουπα".

Αυτα δεν νομιζω οτι μπορουν να την χαρακτηρισουν "μουφα". Αλλος πχ μπορει να μην θελει να ακουσει τσαφ-τσουφ-κλαντς... σε καθε πατα ασε , για αλλα 6-8ΗΡ σε ενα stock turbo stg2 setup.

Oσον αφορα τα STG3 της εταιριας , ο Κωστας ειναι ο καταλληλος ανθρωπος για να απαντησει.

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δλδ κι εγω που εχω προγραμμα, ιντερκουλερ και full turbo-back και σκεφτομαι να βαλω εισαγωγη να το ξεχασω εε??? Δεν αξιζει???

Επισης αρχισα να γλυκοκοιταζω το stage 3 της apr...Εχει βαλει κανεις στο αυτοκινητο του?? Βλεπω οτι το δινει η εταιρεια με ενα απλο carbonio- εισαγωγη (πολυ το εχουν βαφτισει ηδη μουφα) και χωρις αλλαγη σε μπεκ κ ολα τα συναφη που συζητατε..Ειναι τοσο ασχετοι αυτοι δλδ κι εμεις οι ξερολες??? Εχω μπερδευτει και δε βγαινει μια ακρη. Αν εχει βαλει καποιος apr στο gti τους να μας πει την εμπειρια του. Επισης βλεπω οτι εχει stage 3 με KO4 και stage 3 με τουρμπινα Garrett..Τι παιζει εκει με το lag? Ο Κωστας απο την Apr που γραφει εδω μπορει να μας ενημερωσει και για μια τιμουλα..

Ολα καλά είναι, αναλόγως του πόσο θέλεις να το χώσεις στην τσέπη ή στον κ...ο το χέρι. Βέβαια στη μια λες πήρα ΜΤΜ κι έχω εγγύηση, αλλά σε περνάνε από πάνω τα Ε30 χωρίς πρόγραμμα!! ΟΚ, χέστηκες όμως, γιατί θέλεις αξιοπιστία, και να ξέρεις πως δίνεις 3000 ευρώ. Τα ίδια και η Sportec, που θα πας να πάρεις ένα Recaro των 1300 ευρώ για 2500 χιλιάρικα, γιατί θέλουν να έχουν μαύρο μάρμαρο αυτοί, και βιτρίνα γυαλί, και μετά να πουλάνε ξεσκισμένα αμάξια (βλέπε το bi turbo MkV R32 τους, που το δίνουν για 50+ χιλιάρικα!!!!!!!!!). Οπότε είναι στην ευχαίρια τη δικιά σου τη διακριτική, να διαλέξεις ποιον θα κάνεις πιο μάγκα, και ποιος θα λέει στην υγειά του κορόιδου.

Προς Θεού, δε θέλω να κατηγορήσω τις μεγάλες εταιρίες, όμως το ότι στο εξωτερικό τα πράγματα δουλεύουν σωστά, δε σημαίνει πως είμαστε Ευρώπη κι εμείς... Εδώ σου λέει ο άλλος πως τα τζιβιτζιλίκια που συνδέεις τα ψιψιψίνια, είναι ΟΚ με τα stock υλικά, και ο συνδυασμός του Α με το Β εξάρτημα είναι άψογα. Και μετά στέλνεις ένα email στο εργοστάσιο στη Γερμανία ή την Αμερική, τους τα λες, και γελάνε με την πάρτη σου! Ενίοτε, ξηλώνουν και τον αντιπρόσωπο.

Αυτά στα λέω, γιατί μιλάς για εταιρίες βελτίωσης που περιλαμβάνουν μεσα-υψηλά χιλιάρικα σε ευρώ, και δε θέλεις να τα κλάψεις μια μέρα!

Κι όσο για μένα... Με ζαλίζουν τα π4π4ρι4 ΟΛΟΙ οι βλαμένοι εδώ πάνω να βάλω Κ04 και να βάλω Κ04, να πατάω καλά και να κερνάω τσάγια. Αν δεν τη σπάσω την Κ03 μου, απλά τουρμπίνα δεν αλλάζω, γιατί το ότι άνοιξε η αγορά, δε σημαίνει πως τα κάποια χρήματα παραπάνω που μπορεί να έχουμε πρέπει να πάνε σε μια ανούσια επένδυση, από τη στιγμή που η 3άρα μου ακόμα με πάει (και δε λέει και κιχ ακόμα, αλλά μόνο αψού!!). Φιλική συμπλήρωση αυτό, όσο ν αφορά τα άλογα, και τα παραπάνω από βελτίωση!

Κι επειδή καιρό είχατε να με ακούσετε να λέω για νέο αμάξι... Και μόνο που διάβασα πως το MkVI R20 βγαίνει βασισμένο στον κινητήρα ΑΕ888 (κοινώς το δικό μας), κι όχι στο νέο common rail που φοράνε τα υπόλοιπα 6άρια, με φέρνει ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στην απόκτησή του ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά είναι, αναλόγως του πόσο θέλεις να το χώσεις στην τσέπη ή στον κ...ο το χέρι. Βέβαια στη μια λες πήρα ΜΤΜ κι έχω εγγύηση, αλλά σε περνάνε από πάνω τα Ε30 χωρίς πρόγραμμα!! ΟΚ, χέστηκες όμως, γιατί θέλεις αξιοπιστία, και να ξέρεις πως δίνεις 3000 ευρώ. Τα ίδια και η Sportec, που θα πας να πάρεις ένα Recaro των 1300 ευρώ για 2500 χιλιάρικα, γιατί θέλουν να έχουν μαύρο μάρμαρο αυτοί, και βιτρίνα γυαλί, και μετά να πουλάνε ξεσκισμένα αμάξια (βλέπε το bi turbo MkV R32 τους, που το δίνουν για 50+ χιλιάρικα!!!!!!!!!). Οπότε είναι στην ευχαίρια τη δικιά σου τη διακριτική, να διαλέξεις ποιον θα κάνεις πιο μάγκα, και ποιος θα λέει στην υγειά του κορόιδου.

Προς Θεού, δε θέλω να κατηγορήσω τις μεγάλες εταιρίες, όμως το ότι στο εξωτερικό τα πράγματα δουλεύουν σωστά, δε σημαίνει πως είμαστε Ευρώπη κι εμείς... Εδώ σου λέει ο άλλος πως τα τζιβιτζιλίκια που συνδέεις τα ψιψιψίνια, είναι ΟΚ με τα stock υλικά, και ο συνδυασμός του Α με το Β εξάρτημα είναι άψογα. Και μετά στέλνεις ένα email στο εργοστάσιο στη Γερμανία ή την Αμερική, τους τα λες, και γελάνε με την πάρτη σου! Ενίοτε, ξηλώνουν και τον αντιπρόσωπο.

Αυτά στα λέω, γιατί μιλάς για εταιρίες βελτίωσης που περιλαμβάνουν μεσα-υψηλά χιλιάρικα σε ευρώ, και δε θέλεις να τα κλάψεις μια μέρα!

Κι όσο για μένα... Με ζαλίζουν τα π4π4ρι4 ΟΛΟΙ οι βλαμένοι εδώ πάνω να βάλω Κ04 και να βάλω Κ04, να πατάω καλά και να κερνάω τσάγια. Αν δεν τη σπάσω την Κ03 μου, απλά τουρμπίνα δεν αλλάζω, γιατί το ότι άνοιξε η αγορά, δε σημαίνει πως τα κάποια χρήματα παραπάνω που μπορεί να έχουμε πρέπει να πάνε σε μια ανούσια επένδυση, από τη στιγμή που η 3άρα μου ακόμα με πάει (και δε λέει και κιχ ακόμα, αλλά μόνο αψού!!). Φιλική συμπλήρωση αυτό, όσο ν αφορά τα άλογα, και τα παραπάνω από βελτίωση!

Κι επειδή καιρό είχατε να με ακούσετε να λέω για νέο αμάξι... Και μόνο που διάβασα πως το MkVI R20 βγαίνει βασισμένο στον κινητήρα ΑΕ888 (κοινώς το δικό μας), κι όχι στο νέο common rail που φοράνε τα υπόλοιπα 6άρια, με φέρνει ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στην απόκτησή του ;)

Καλα ολα αυτα ρε συ Λατου αλλα οι αποριες μου παραμενουν..Και εγω τωρα με το προγραμματακι abt και τα συναφη ειμαι σχεδον full stage 2 και το αυτοκινητακι ραβει στο δρομο ομως απλα ρωταω κατα ποσο ειναι μεγαλες οι διαφορες σε σχεση με ενα stage 3 της apr..Οσο για το r που αναφερεις ειναι σουπερ το αυτοκινητακι αλλα ειναι πολλα τα λεφτα..Αξιζει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.