Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

δλδ ??? ποσο πιο κάτω ? εγώ πήρα το stage 2 ,ξέρω πως υπάρχουν και πιο φτηνά κιτ απο την ιδια εταιρεία εγω ήθελα να πάρω οτι καλύτερο ειχε .... πάντως εαν ξέρεις κάποιο site με πιο φτηνές τιμές θα ήθελα να το δω, ποτέ δεν ξέρεις που θα χρειαστεί ....

Απο το site της BSH αλλα κανεις μια πατεντα αν θες μπορω να σου πω με πμ γιατι δεν πρεπει να ειναι και τοσο νομιμη...

Link to comment
Share on other sites

Απο το site της BSH αλλα κανεις μια πατεντα αν θες μπορω να σου πω με πμ γιατι δεν πρεπει να ειναι και τοσο νομιμη...

Με ξένα κόλυβα , κηδεία? new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Με ξένα κόλυβα , κηδεία? new_iloveyou.gif

ασε ρε απο αλλου το εμαθα...

αμεσως εσυ :p

ΥΓ:εγω μιλαω για το γνωστο site... εσυ δεν μου ειπες για την αλλη πατεντα

Edited by ΖΕΥΣ
Link to comment
Share on other sites

ασε ρε απο αλλου το εμαθα...

αμεσως εσυ :p

ΥΓ:εγω μιλαω για το γνωστο site... εσυ δεν μου ειπες για την αλλη πατεντα

Αυτά μας τα είπαν και άλλοι... new_wasntme.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μας τα είπαν και άλλοι... new_wasntme.gif

Επειδη με προκαλεσες new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

http://seatclub.gr/forum/index.php?topic=25356.msg703666

και σε επικοινωνια μαζι τους μου το προσφεραν με 230¤

Link to comment
Share on other sites

Με ένα τέτοιο δοχείο, οι αναθυμιάσεις καταλήγουν εκεί μέσα και όχι πίσω στο μοτέρ και πάνω στις βαλβίδες που είναι από τα σοβαρότερα προβλήματα που αντιμετωπίζουν μακροχρόνια αυτοί οι κινητήρες

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

φιλε ζευς μάλλον ξέρω για πια πατέντα λες....αν και νομίζω οτι θα μου ερχόταν μια η άλλη γιατί εγώ το πήρα κατευθείαν με το μεγάλο κάνιστρο και οχι σαν upgrade που το δίνει η bsh.... λεπτομέρειές είναι αυτά .... σημασία έχει πως εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την τιμή και την ποιότητά του προϊόντος... και μάλλον θα περιμένω να έρθει και η εισαγωγή για να τα βάλω και τα δυο μαζι απο βδομάδα που 8α κατέβω αγρίνιο...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το κιτ που παρήγγειλα τελικά το έχει και η bsh στο μαγαζί της... http://www.bshspeedshop.com/store/product.php?productid=17007&cat=1120&page=1

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο. Αντιμετωπίζει μονομιάς ένα κάρο προβλήματα που αργά η γρήγορα παρουσιάζονται στους tfsi.

Το θέμα με την καρβουνίλα στο καλάμι των βαλβίδων, που δημιουργείται από επικαθίσεις με τον καιρό, είναι τρομακτικό.

Ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια με καλη βενζινη και καλα λαδια (πανω απ'ολα) οι επικαθησεις στις βαλβιδες δεν καταπολεμουνται?με λαδια 5-30 vw 504 προδιαγραφων εχω ακουσει οτι αυτα τα προβληματα τα εξαλειφεις!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια με καλη βενζινη και καλα λαδια (πανω απ'ολα) οι επικαθησεις στις βαλβιδες δεν καταπολεμουνται?με λαδια 5-30 vw 504 προδιαγραφων εχω ακουσει οτι αυτα τα προβληματα τα εξαλειφεις!!!

Είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Εχω δει δύο που έβαζαν καστρολ 5-30 και πάλι στα 30.000 και στα 45.000 αντίστοιχα είχε πολύ καρβουνίλα το καλάμι των βαλβίδων εισαγωγής. Δεν είχε πρόβλημα το σημείο που κλείνει η βαλβίδα στη θύρα εισαγωγής ωστέ να έχρηζε άμεσης επέμβασης αλλά επειδή χρειάστηκε να βγει η εισαγωγή έτυχε να δουν τα χάλια τους και τις καθάρισαν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Εχω δει δύο που έβαζαν καστρολ 5-30 και πάλι στα 30.000 και στα 45.000 αντίστοιχα είχε πολύ καρβουνίλα το καλάμι των βαλβίδων εισαγωγής. Δεν είχε πρόβλημα το σημείο που κλείνει η βαλβίδα στη θύρα εισαγωγής ωστέ να έχρηζε άμεσης επέμβασης αλλά επειδή χρειάστηκε να βγει η εισαγωγή έτυχε να δουν τα χάλια τους και τις καθάρισαν.

αρα στην ουσια βαζοντας αυτο το κιτακι της BSH σε συνδυασμο με 100αρα βενζινη (παντα) και καλης ποιοτητας λαδια γλιτωνουμε το βγαλσιμο της εισαγωγης και τον καθαρισμο των βαλβιδων (?)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε πως ειναι οι δικες μου βαλβιδες με 30κ χλμ στον ενεργητικο τους

golfclub.jpg

μας εκανες την καρδια περιβολι τωρα new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

και πουσαι ακομα

θα πρεπει να το λυσω για να τις καθαρισω

τα πλαστικά της εισαγωγής... τα διαφράγματα του αέρα η όπως τα λεει ο κάθε ένας τα είχες βγάλει ποτέ ??

ρωτάω γιατί σε s-3 που εξερράγη δεν είχε ούτε στην εισαγωγή της πεταλούδας και το μοτέρ ήταν κατράμι ..

για τον φιλο RAVEN ηταν η ερωτιση

Edited by nick2009
Link to comment
Share on other sites

τα πλαστικά της εισαγωγής... τα διαφράγματα του αέρα η όπως τα λεει ο κάθε ένας τα είχες βγάλει ποτέ ??

ρωτάω γιατί σε s-3 που εξερράγη δεν είχε ούτε στην εισαγωγή της πεταλούδας και το μοτέρ ήταν κατράμι ..

για τον φιλο RAVEN ηταν η ερωτιση

οχι δεν τα εχω βγαλει ποτε...αστα γιατι πολλα εχουν μαζευτει τωρα...θελω και ποτηρακι...μαμησε τα!!! new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

αρα στην ουσια βαζοντας αυτο το κιτακι της BSH σε συνδυασμο με 100αρα βενζινη (παντα) και καλης ποιοτητας λαδια γλιτωνουμε το βγαλσιμο της εισαγωγης και τον καθαρισμο των βαλβιδων (?)

Στο ναυτικό που ήμουνα της καθαρίζαμε τις βαλβίδες σε vatsilar & caterpillar

6 άτομα τις κουβαλάγαμε και άλλοι τρεις στον κύλινδρο ... σε golf δεν το κατέχω πράμα

Κάτσε γιατί τώρα δεν την παλεύω .. πως καθαρίζεις τις βαλβίδες ??

φέρνεις στο άνω νεκρό τα έμβολα και φυσάς με σπρέι carburetor … άντε και την έκανες την μακακια της εξαγωγής πως ούτε καν που φαίνονται ... και τα υπολείμματα που θα πέσουν στον κύλινδρο ... ήμαρτον

δεν το λεω για σένα .. μου το έχουν σφυρίξει τυπάκια τύπου που τα ξέρουν όλα και το θυμήθηκα και για αυτό αναρωτιέμαι ΠΩΣ ???

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν ξερεις εσυ λες να ξερω εγω πως καθαριζουν οι βαλβιδες? sillyhorse1rb5.gif

αυτα που διαβαζω προσπαθω να καταλαβω κι εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν ξερεις εσυ λες να ξερω εγω πως καθαριζουν οι βαλβιδες? sillyhorse1rb5.gif

αυτα που διαβαζω προσπαθω να καταλαβω κι εγω ;)

Βρε εγώ ξέρω ... όχι τα πάντα αλλά σε λίγο δεν θα ξέρω τίποτα με αυτά που άκουω γύρο μου
Link to comment
Share on other sites

Τις βαλβίδες εξαγωγής δεν χρειάζεται να τις καθαρίσεις. Τις εισαγωγής μπορείς να τις ξύσεις με κάτι αφού τις έχεις κλείσει και μετά να ρουφήξεις τα υπολείματα με σκουπάκι ή κάτι τέτοιο... ;):rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.