Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Πίστη αδέρφια... Κάπου εκεί έξω θα έχουν μείνει και μερικά τελείως μαμά... Μην απελπίζεστε.

Και εγώ δεν είμαι τελείως μαμά. Φοράω dp!!!

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Να ρωτήσω κάτι , τώρα που δεν σας διακόπτω από τίποτα σοβαρό... :lol:tongue.gif .

Αφήστε λίγο τον ρατσισμό πίσω :lol: , και πείτε μου μεταχειρισμένο τι θα εμπιστευόσασταν πιο πολύ??

  • Golf 5 GTi ?
  • Civic Τype-R ? (Kαι το καινούργιο και το ΕP3 που έβγαινε μέχρι το 2005).

Υποθέτουμε και τα 2 ότι είναι εργοστασιακά ("μαμά") , αλλά λογικά το έχουν φάει το σκισιματάκι τους.

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

To Type-R το EP3 καλά άσε και το Clio RS τα βρίσκεις σε πολύ δελεαστικές τιμές αυτό είναι το θέμα.

Στο GTi δεν πέφτουν με τίποτα οι τιμές.Κάποιοι με ελάχιστα extra το πουλάνε στην τιμή του καινούργιου κιόλας :huh: .

Τα Honda μάλλον έχουν +1 σε αξιοπιστία και ανοχές σασμάν-κινητήρα.Ωραίο look. Αλλά μέχρι εκεί.

Τα GTi βέβαια ούτε αυτά υστερούν σε αξιοπιστία.Στην ποιότητα σε σχέση με το civic έχουν +10 και όπως είχε πει και κάποιος, και δεν μπορώ να το ξεχάσω, όταν κάθεσαι στο τιμόνι λίγο πριν βάλεις μπροστά , αισθάνεσαι σαν τον παιδάκι που είναι έτοιμο να ανοίξει τα δώρα του. Έιναι μία μάρκα που γνωρίζω. Ξέρω συνεργεία-"βελτιωτές" , έχω μάθει λίγα πραγματάκια και από εδώ μέσα , αν αλλάξω μάρκα θα είναι σαν να ξεκινάω από την αρχή.

Πρέπει πιστεύω όμως κάποια στιγμή να βλέπουμε και κάτι διαφορετικό να αλλάζουμε. Και αν όχι Type-R λόγω άσχημης προϊστορίας-ταλαιπωρίας που μπορεί να έχει και λόγω "Σαρακάκη" , γιατί όχι και σε ένα Clio RS?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησες για το RS όμως. Μου αρέσει πολύ και παρόλο που δεν είναι τόσο γρήγορο για 200 άλογα, σε κερδίζει με το στήσιμο του. Αν μπορεί κάποιος να ξεπεράσει το γεγονός ότι είναι ένα super mini με 2.000κυβικά, γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησες για το RS όμως. Μου αρέσει πολύ και παρόλο που δεν είναι τόσο γρήγορο για 200 άλογα, σε κερδίζει με το στήσιμο του. Αν μπορεί κάποιος να ξεπεράσει το γεγονός ότι είναι ένα super mini με 2.000κυβικά, γιατί όχι;

Γιατί όχι?

1. Γιατι είναι γαλλικό.

2. Γιατι αν τρακάρεις έχεις δύο επιλογές: α) ακολουθείς το φώς και εξακριβώνεις αν υπάρχει ζωή μετά θάνατον ή β) απομακρύνεσαι από το φως και συνηθίζεις για την υπόλοιπη ζωή σου να σε φωνάζουν (T)Robocop. Μη μου μιλήσει κανείς για 5 αστέρια γιατι θα πάρει 5 @@.

3. Γιατί με κάθε αγορά έχεις δώρο ενα ζευγάρι βέρες. Συγχαρητήρια, το παντρεύτηκες.

4. Γιατι δεν πάει βήμα.

5. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει βήμα, πίνει πιο πολύ κι απ' τον Κιθ Ρίτσαρντς παραμονή Πρωτοχρονιάς.

6. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει και πίνει σαν τον λούστη, το να πληρώνεις 440 Ευρώ κάθε Νοέμβρη για ένα Clio όταν τα ίδια πληρώνει και ο γείτονάς σου για το Evo του ή ο γέρος σου για την E-Class του σου πέφτει λίγο βαρύ.

7. Γιατί έχει φλώρικο όνομα. Clio, Thalia, Megane, Volcane, Safrane, laMUNA. Εντάξει, το Volcane είναι ZX. Αλλά τί το ηφαιστειακό είχε πάνω του? Μη μου πείτε τις επιδόσεις ή το κράτημα και μου γίνει ηφαίστειο...

8. Γιατι ακόμη κι αν ήταν το καλύτερο, ασφαλέστερο κι ομορφότερο αυτοκίνητο στον γαλαξία, έχει αυτό το σήμα στη μάσκα που θυμίζει αιδοίο.

9. Αν διαβάσεις το (:lol:, δικαιολογείς γιατί μετά από μερικά χρόνια όλα αυτά μοιάζουν χιλιομαμημένα.

10. Θες κι άλλο? Έχω αλλεργία στα πλαστικά. Ιδίως όταν αυτά δεν περιορίζονται στο εσωτερικό αλλά επεκτείνονται απειλητικά και σε προφυλακτήρες, τραβέρσες, φτερά... Σε λίγο θα τα αγοράζουμε από το ΙΚΕΑ.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι?

1. Γιατι είναι γαλλικό.

2. Γιατι αν τρακάρεις έχεις δύο επιλογές: α) ακολουθείς το φώς και εξακριβώνεις αν υπάρχει ζωή μετά θάνατον ή β) απομακρύνεσαι από το φως και συνηθίζεις για την υπόλοιπη ζωή σου να σε φωνάζουν (T)Robocop. Μη μου μιλήσει κανείς για 5 αστέρια γιατι θα πάρει 5 @@.

3. Γιατί με κάθε αγορά έχεις δώρο ενα ζευγάρι βέρες. Συγχαρητήρια, το παντρεύτηκες.

4. Γιατι δεν πάει βήμα.

5. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει βήμα, πίνει πιο πολύ κι απ' τον Κιθ Ρίτσαρντς παραμονή Πρωτοχρονιάς.

6. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει και πίνει σαν τον λούστη, το να πληρώνεις 440 Ευρώ κάθε Νοέμβρη για ένα Clio όταν τα ίδια πληρώνει και ο γείτονάς σου για το Evo του ή ο γέρος σου για την E-Class του σου πέφτει λίγο βαρύ.

7. Γιατί έχει φλώρικο όνομα. Clio, Thalia, Megane, Volcane, Safrane, laMUNA. Εντάξει, το Volcane είναι ZX. Αλλά τί το ηφαιστειακό είχε πάνω του? Μη μου πείτε τις επιδόσεις ή το κράτημα και μου γίνει ηφαίστειο...

8. Γιατι ακόμη κι αν ήταν το καλύτερο, ασφαλέστερο κι ομορφότερο αυτοκίνητο στον γαλαξία, έχει αυτό το σήμα στη μάσκα που θυμίζει αιδοίο.

9. Αν διαβάσεις το (:D, δικαιολογείς γιατί μετά από μερικά χρόνια όλα αυτά μοιάζουν χιλιομαμημένα.

10. Θες κι άλλο? Έχω αλλεργία στα πλαστικά. Ιδίως όταν αυτά δεν περιορίζονται στο εσωτερικό αλλά επεκτείνονται απειλητικά και σε προφυλακτήρες, τραβέρσες, φτερά... Σε λίγο θα τα αγοράζουμε από το ΙΚΕΑ.

ο μόνος λόγος που θέλω και άλλο είναι επειδή έχω λιώσει στο γέλιο ! :D :D

μην πω μέχρι το 20 τουλάχιστον!.... tongue.gif χαχα

Link to comment
Share on other sites

Mike -- GTI,

ευχαριστώ για την κίνηση του να ανοίξεις νέο θέμα για το Golf V Gti Tuning. Το παλιό κλειδώθηκε και μπορείτε να συνεχίσετε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μερικές μέρες να τεκάρω, και από ότι κατάλαβα ο συνονόματος οργίασε...

Τελικά δεν την παλέυετε μία εσείς...!!!

Οσο για την ερώτηση "γιατί όχι Renault/Γαλλικό", ρωτήστε και τον Σκαραβίαιο.... Κάτι θα σας πει κι εκείνος! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι?

1. Γιατι είναι γαλλικό.

2. Γιατι αν τρακάρεις έχεις δύο επιλογές: α) ακολουθείς το φώς και εξακριβώνεις αν υπάρχει ζωή μετά θάνατον ή β) απομακρύνεσαι από το φως και συνηθίζεις για την υπόλοιπη ζωή σου να σε φωνάζουν (T)Robocop. Μη μου μιλήσει κανείς για 5 αστέρια γιατι θα πάρει 5 @@.

3. Γιατί με κάθε αγορά έχεις δώρο ενα ζευγάρι βέρες. Συγχαρητήρια, το παντρεύτηκες.

4. Γιατι δεν πάει βήμα.

5. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει βήμα, πίνει πιο πολύ κι απ' τον Κιθ Ρίτσαρντς παραμονή Πρωτοχρονιάς.

6. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει και πίνει σαν τον λούστη, το να πληρώνεις 440 Ευρώ κάθε Νοέμβρη για ένα Clio όταν τα ίδια πληρώνει και ο γείτονάς σου για το Evo του ή ο γέρος σου για την E-Class του σου πέφτει λίγο βαρύ.

7. Γιατί έχει φλώρικο όνομα. Clio, Thalia, Megane, Volcane, Safrane, laMUNA. Εντάξει, το Volcane είναι ZX. Αλλά τί το ηφαιστειακό είχε πάνω του? Μη μου πείτε τις επιδόσεις ή το κράτημα και μου γίνει ηφαίστειο...

8. Γιατι ακόμη κι αν ήταν το καλύτερο, ασφαλέστερο κι ομορφότερο αυτοκίνητο στον γαλαξία, έχει αυτό το σήμα στη μάσκα που θυμίζει αιδοίο.

9. Αν διαβάσεις το (:lol:, δικαιολογείς γιατί μετά από μερικά χρόνια όλα αυτά μοιάζουν χιλιομαμημένα.

10. Θες κι άλλο? Έχω αλλεργία στα πλαστικά. Ιδίως όταν αυτά δεν περιορίζονται στο εσωτερικό αλλά επεκτείνονται απειλητικά και σε προφυλακτήρες, τραβέρσες, φτερά... Σε λίγο θα τα αγοράζουμε από το ΙΚΕΑ.

Ότι και να λες, εμένα μου αρέσει... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι?

1. Γιατι είναι γαλλικό.

2. Γιατι αν τρακάρεις έχεις δύο επιλογές: α) ακολουθείς το φώς και εξακριβώνεις αν υπάρχει ζωή μετά θάνατον ή β) απομακρύνεσαι από το φως και συνηθίζεις για την υπόλοιπη ζωή σου να σε φωνάζουν (T)Robocop. Μη μου μιλήσει κανείς για 5 αστέρια γιατι θα πάρει 5 @@.

3. Γιατί με κάθε αγορά έχεις δώρο ενα ζευγάρι βέρες. Συγχαρητήρια, το παντρεύτηκες.

4. Γιατι δεν πάει βήμα.

5. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει βήμα, πίνει πιο πολύ κι απ' τον Κιθ Ρίτσαρντς παραμονή Πρωτοχρονιάς.

6. Γιατί πέρα από το ότι δεν πάει και πίνει σαν τον λούστη, το να πληρώνεις 440 Ευρώ κάθε Νοέμβρη για ένα Clio όταν τα ίδια πληρώνει και ο γείτονάς σου για το Evo του ή ο γέρος σου για την E-Class του σου πέφτει λίγο βαρύ.

7. Γιατί έχει φλώρικο όνομα. Clio, Thalia, Megane, Volcane, Safrane, laMUNA. Εντάξει, το Volcane είναι ZX. Αλλά τί το ηφαιστειακό είχε πάνω του? Μη μου πείτε τις επιδόσεις ή το κράτημα και μου γίνει ηφαίστειο...

8. Γιατι ακόμη κι αν ήταν το καλύτερο, ασφαλέστερο κι ομορφότερο αυτοκίνητο στον γαλαξία, έχει αυτό το σήμα στη μάσκα που θυμίζει αιδοίο.

9. Αν διαβάσεις το (B), δικαιολογείς γιατί μετά από μερικά χρόνια όλα αυτά μοιάζουν χιλιομαμημένα.

10. Θες κι άλλο? Έχω αλλεργία στα πλαστικά. Ιδίως όταν αυτά δεν περιορίζονται στο εσωτερικό αλλά επεκτείνονται απειλητικά και σε προφυλακτήρες, τραβέρσες, φτερά... Σε λίγο θα τα αγοράζουμε από το ΙΚΕΑ.

2 αποριες:

Τα παραπανω ισχυουν για το Κλιο ή για το Ταπερ;

Το '8' ειναι αρνητικο ή θετικο;

Link to comment
Share on other sites

Για τη μούσα της Renault ισχύουν, το Τάπερ δε μου έχει κάνει τίποτα.

Όσο για το Νο.8, είναι όπως το δει κανείς. Σκέψου το όπως το επάγγελμα των γυναικολόγων. Ναι, είσαι όλη τη μέρα ανάμεσα σε γυναικεία πόδια. Κάποια στιγμή όμως θα το βαρεθείς ή θα το σιχαθείς, εξάλλου δεν είναι όλες οι ασθενείς σαν την Τζούλια Αλεξανδράτου, μάλλον σαν την Ρούλα Βροχοπούλου.

Τώρα θα μου πείτε, το σήμα της Renault σε πείραξε? Εκείνο της VW αν το βάλεις ανάποδα είναι σαν "ΜΛ". Σύμφωνοι, της Renault όμως και ανάποδα να το βάλεις πάλι σαν αιδοίο είναι.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Για τη μούσα της Renault ισχύουν, το Τάπερ δε μου έχει κάνει τίποτα.

Όσο για το Νο.8, είναι όπως το δει κανείς. Σκέψου το όπως το επάγγελμα των γυναικολόγων. Ναι, είσαι όλη τη μέρα ανάμεσα σε γυναικεία πόδια. Κάποια στιγμή όμως θα το βαρεθείς ή θα το σιχαθείς, εξάλλου δεν είναι όλες οι ασθενείς σαν την Τζούλια Αλεξανδράτου, μάλλον σαν την Ρούλα Βροχοπούλου.

Τώρα θα μου πείτε, το σήμα της Renault σε πείραξε? Εκείνο της VW αν το βάλεις ανάποδα είναι σαν "ΜΛ". Σύμφωνοι, της Renault όμως και ανάποδα να το βάλεις πάλι σαν αιδοίο είναι.

Εισαι θεος Αρη, τελος!!! ;) !!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για σηματα...

Ημουν μια μερα στην αντιπροσωπεια VW-AUDI και επινα καφεδακι με φιλο πωλητη

Ερχεται λοιπον ενας τυπος γυρω στα 30 και ενδιαφερεται για το A4.

Σηκωνεται ο φιλος πωλητης, εξηγει χαρακτηριστικα, κανει test drive μαζι του,κτλ

Μετα απο καμια ωρα επιστρεφουν στην εκθεση να συζητησουν για τιμες, χρηματοδοτηση και τετοια.

Ακουει λοιπον ο πελατης την τιμη για το AUDI και λεει: "Γιατι να παρω το Α4 και οχι το Octavia

που ειναι το ιδιο αμαξι και 10 χιλιαρικα φθηνοτερο;"

Και εκει πεταει ο πωλητης την τρελη ατακα: "Τι να σου πω ρε φιλε, μπηκες μεσα, το ειδες, το οδηγησες...τωρα αν θες να παρεις καινουριο αυτοκινητο με σημα το παγωνι, τι να σου πω;" worthy.gifhmmm.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

"Τι να σου πω ρε φιλε, μπηκες μεσα, το ειδες, το οδηγησες...τωρα αν θες να παρεις καινουριο αυτοκινητο με σημα το παγωνι, τι να σου πω;" worthy.gifhmmm.gifworthy.gif

worthy.gifworthy.gif Koρυφη worthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει το σήμα το αυτοκίνητο....

Κι ομως το κανει.Οι 4 κυκλοι δεν θα μπορουσαν να μπουν στο Οκταβια.Υποδηλωνουν ανωτερη ποιοτητα σε ολα τα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Απλά το ζήτημα είναι αν μπορείς να καταλάβεις αν αυτό που πληρώνεις αξίζει τόσο τα λεφτά του ή είναι υπερτιμημένο λόγο φίρμας ή και εγώ δεν ξέρω τι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.