Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Οοουχι ρε, απλα να ξέρεις απο που ψωνίζεις...

Τιμές παίζουν στα ίδια επίπεδα , λίγο τσιμπιμένες προς τα πάνω... sillyhorse1rb5.gif

Για δωσε ιnfo γιατι ειναι η ωρα τους και κατω απο 80 εδω Ελλαδα δεν τα εχω βρει.. Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες την ειδα και ειναι μια χαρα!!!παντως επειδη ειναι χωρις καπακι το αμαξι φαινετα παρα πολυ καλα η συγκεκριμενη βαλβιδα!!!

Πάντως και σπασμένη να ειναι η συγκεκριμένη βαλβίδα το αμαξι δε σηκώνει πίεση...Πέφτει σε limp mode...Από εκεί δεν κινδυνεύεις να σπάσεις το μοτερ σου

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας...γιατι εχω μπερδευτει...θα ηθελα να αναιβω λιγο..και θα ηθελα να ξερω 2 πραγματακια για το s3 setup.1.η κ04 του σ3 απο οτι ξερω κουμπωνει πανω στην πολαπλη του γτι.μεχρι ποσα αλογα μπορω να παρω απο την κ04?ποια η διαφορα απο μια gurret 28(απλη ρουλεμανατη??)?h k04 τι μεγεθος εχει?τα μπεκ απο το σ3 να προτιμησω η απο το rs4?το ιντερkoyλερ να το αλλαξω με του σ3 η να αφησω το εργοστασιακο και να βαλω ενα μπροστα της προκοπης?ποια η διαφορα?εισαγωγη ποια να προυιμησω?v flow kn injen?πανω απο 350 θα χρειαστω μπιελες και πιστονια?η πολαπλη εξαγωγη του γτι θελει αλλαγη?εκκεντροφοροι θα πρεπι να αλλαγχτουν?εχω αχχ κινητηρα με συμπιεση 10 5 1?αυτο σε σχεση με τον bwa που εχει 9 6 1 αν δεν κανω λαθος τι ρολο παιζει?η εξατμιση που εχω ειναι 70 76.1 downpipe και ο καταλυτης 200 hjs μεχρι 350hp.η διαμετρος αυτη για stage 3 επαρκει?το σασμαν μεχρι ποση ροπη αντεχει θα χρειαστει αλλαγη?απο αντλια υψηλης τι να προτιμισω να κανω αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας η να παρω μια καινουργια βελτιωτικη apr πχ(εσεις ποια προτινεται?ευχαριστω(εχω golf 5 gti stage 1..προγραμμα φιλτρο εξατμιση).εγινα κουραστικος.....

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας...γιατι εχω μπερδευτει...θα ηθελα να αναιβω λιγο..και θα ηθελα να ξερω 2 πραγματακια για το s3 setup.1.η κ04 του σ3 απο οτι ξερω κουμπωνει πανω στην πολαπλη του γτι.μεχρι ποσα αλογα μπορω να παρω απο την κ04?ποια η διαφορα απο μια gurret 28(απλη ρουλεμανατη??)?h k04 τι μεγεθος εχει?τα μπεκ απο το σ3 να προτιμησω η απο το rs4?το ιντερkoyλερ να το αλλαξω με του σ3 η να αφησω το εργοστασιακο και να βαλω ενα μπροστα της προκοπης?ποια η διαφορα?εισαγωγη ποια να προυιμησω?v flow kn injen?πανω απο 350 θα χρειαστω μπιελες και πιστονια?η πολαπλη εξαγωγη του γτι θελει αλλαγη?εκκεντροφοροι θα πρεπι να αλλαγχτουν?εχω αχχ κινητηρα με συμπιεση 10 5 1?αυτο σε σχεση με τον bwa που εχει 9 6 1 αν δεν κανω λαθος τι ρολο παιζει?η εξατμιση που εχω ειναι 70 76.1 downpipe και ο καταλυτης 200 hjs μεχρι 350hp.η διαμετρος αυτη για stage 3 επαρκει?το σασμαν μεχρι ποση ροπη αντεχει θα χρειαστει αλλαγη?απο αντλια υψηλης τι να προτιμισω να κανω αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας η να παρω μια καινουργια βελτιωτικη apr πχ(εσεις ποια προτινεται?ευχαριστω(εχω golf 5 gti stage 1..προγραμμα φιλτρο εξατμιση).εγινα κουραστικος.....

Φιλε μου η Κ04 ειναι τουρμπινοπολλαπλη.Βγαζεις την δικια σου κ βαζεις αυτη....Κουμπωνει αμεσως χωρις μετατροπες....Αν θελεις παραπανω απο 350-360 βαζεις μπεκ RS4.Μεχρι τα 350-360 δεν θελεις ουτε πιστονια ουτε μπιελες αρκει να μην το πιεζεις συνεχεια απο χαμηλα με μεγαλες ταχυτητες.Βεβαια αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο περνας μια τετραδα μπιελες κ εισαι κομπλε.κουλερ θα χρειαστεις σιγουρα.Οι λυσεις ειναι το S3,Apr,THS,Forge παραλληλο.Αναλογα με τα χρηματα που θες να διαθεσεις διαλεγεις κ παιρνεις.Επισης το ιδιο συμβαινει κ με τις αντλιες οπου υπαρχουν οι Αpr,KMD,Autotech με την Apr να κοστιζει κοντα τα διπλασια απο τις αλλες αλλα ειναι η κορυφαια.Απο εξατμιση 76downpipe 70 το υπολοιπο κ εισαι καλυμμενος.Αν πας σε Garrett θα χρειαστεις κ πολλαπλη οποτε ανεβαινει πολυ το κοστος.Η Κ04 εχει παροχη μεχρι 370-395 αλογα αναλογα με τις ρυθμισεις του προγραμματος....Επλιζω να σε καλυψα.

Edited by chrisnik
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η Κ04 ειναι τουρμπινοπολλαπλη.Βγαζεις την δικια σου κ βαζεις αυτη....Κουμπωνει αμεσως χωρις μετατροπες....Αν θελεις παραπανω απο 350-360 βαζεις μπεκ RS4.Μεχρι τα 350-360 δεν θελεις ουτε πιστονια ουτε μπιελες αρκει να μην το πιεζεις συνεχεια απο χαμηλα με μεγαλες ταχυτητες.Βεβαια αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο περνας μια τετραδα μπιελες κ εισαι κομπλε.κουλερ θα χρειαστεις σιγουρα.Οι λυσεις ειναι το S3,Apr,THS,Forge παραλληλο.Αναλογα με τα χρηματα που θες να διαθεσεις διαλεγεις κ παιρνεις.Επισης το ιδιο συμβαινει κ με τις αντλιες οπου υπαρχουν οι Αpr,KMD,Autotech με την Apr να κοστιζει κοντα τα διπλασια απο τις αλλες αλλα ειναι η κορυφαια.Απο εξατμιση 76downpipe 70 το υπολοιπο κ εισαι καλυμμενος.Αν πας σε Garrett θα χρειαστεις κ πολλαπλη οποτε ανεβαινει πολυ το κοστος.Η Κ04 εχει παροχη μεχρι 370-395 αλογα αναλογα με τις ρυθμισεις του προγραμματος....Επλιζω να σε καλυψα.Κ για να εχεις μια ιδεα ριξε μια ματια στο τι μπορει να χρειαστεις.....

http://www.etuners.gr/forum/viewtopic.php?t=215

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας...γιατι εχω μπερδευτει...θα ηθελα να αναιβω λιγο..και θα ηθελα να ξερω 2 πραγματακια για το s3 setup.1.η κ04 του σ3 απο οτι ξερω κουμπωνει πανω στην πολαπλη του γτι.μεχρι ποσα αλογα μπορω να παρω απο την κ04?ποια η διαφορα απο μια gurret 28(απλη ρουλεμανατη??)?h k04 τι μεγεθος εχει?τα μπεκ απο το σ3 να προτιμησω η απο το rs4?το ιντερkoyλερ να το αλλαξω με του σ3 η να αφησω το εργοστασιακο και να βαλω ενα μπροστα της προκοπης?ποια η διαφορα?εισαγωγη ποια να προυιμησω?v flow kn injen?πανω απο 350 θα χρειαστω μπιελες και πιστονια?η πολαπλη εξαγωγη του γτι θελει αλλαγη?εκκεντροφοροι θα πρεπι να αλλαγχτουν?εχω αχχ κινητηρα με συμπιεση 10 5 1?αυτο σε σχεση με τον bwa που εχει 9 6 1 αν δεν κανω λαθος τι ρολο παιζει?η εξατμιση που εχω ειναι 70 76.1 downpipe και ο καταλυτης 200 hjs μεχρι 350hp.η διαμετρος αυτη για stage 3 επαρκει?το σασμαν μεχρι ποση ροπη αντεχει θα χρειαστει αλλαγη?απο αντλια υψηλης τι να προτιμισω να κανω αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας η να παρω μια καινουργια βελτιωτικη apr πχ(εσεις ποια προτινεται?ευχαριστω(εχω golf 5 gti stage 1..προγραμμα φιλτρο εξατμιση).εγινα κουραστικος.....

Στον AXX κινητήρα θα πρέπει να αντικαταστήσεις κατά 99,99% τους εκκεντροφόρους σου,(γνώμη μου και τους δύο)γιατί είναι το πρώτο revision,που σημαίνει ότι είναι ευπαθείς και φθείρονται στο λοβό,εκεί που έρχονται σε άμεση επαφή με την αντλία υψηλής.

Φθείρονται και χαλάνε ακόμη και σε μαμμά αυτοκίνητα (και η βλάβη μπορεί να είναι μεγάλη) ... οπότε φαντάσου τι καταπόνηση και φθορά θα έχουν με aftermarket αντλία υψηλής.

Η αλλαγή τους είναι must ... και βάζεις εκκεντροφόρους revision B (όπως έχουν τα BWA)ή εναλλακτικά μπορείς να βάλεις τους εκκεντροφόρους του S3.

Το AXX λόγω συμπίεσης,διαφορετικών πιστονιών κλπ,σημαίνει ότι θα δουλέψει με διαφορετικό profile όσον αφορά το χάρτη του αβάνς σε σχέση με τα άλλα tfsi μοτέρ του group vag.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ με αυτά που σου έγραψε ο chrisnik στο παραπάνω πόστ.

Εκεί που ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ μαζί του ... είναι ότι με μεγάλη ευκολία σου δίνει link των ανταλλακτικών της μετατροπής το οποίο σε οδηγεί σε site "βελτιωτών" ... ενώ πολύ εύκολα θα μπορούσε να δωθεί άλλο link με τη ίδια λίστα των εξαρτημάτων χωρίς να εξυπηρετούνται άμεσα ή έμμεσα συμφέροντα.

Επίσης καλά θα κάνεις να διαβάσεις προσεκτικά το παρακάτω θέμα (αφορά σοβαρές βλάβες K04 μετατροπών)

Σπασιμο Μοτερ Golf Gti K04 Μπεκ Rs4 Γιατι?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35793

Αφού το διάβάσεις ... θα αναλάβεις μόνος σου την ευθύνη της μετατροπής ... θα ζυγίσεις τα υπέρ και κατά.

Γιατί άν σου συμβεί κάτι (το απεύχομαι) οι συμφορουμίστες εδώ μέσα θα σου προσάπτουν χαρακτηρισμούς ... αντί να σε παρηγορούν ή να σε βοηθούν να βρείς τί έφταιξε.

Link to comment
Share on other sites

εκκ.revision b μπορει να μην χρειαστεις..αναλογα ποιας χρονολογιας αχχ μοτερ εχεις.ψαξ το λιγο.

:thumbsup: και εγω με axx μοτερ τυχαινει να εχω τους Β εκκεντροφορους...

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και την εκτίμηση σου για την έρευνα και τις πληροφορίες που παρέχουμε αφιλοκερδώς

όλα αυτά τα χρόνια.

1ο

Δέν αμφισβήτησε κανένας ότι έχετε αναρτήσει κάποια πληροφοριακά και χρήσιμα άρθρα κατα καιρούς.

2ο

Φυσικά και επιβάλλεται να προσφέρεις σε ένα φόρουμ αφιλοκερδώς τις πληροφορίες αυτού του τύπου ... οι οποίες θα οφελήσουν τα μέλη.

Αφιλοκερδώς πολύ περισσότερο,από τη στιγμή που αφιλοκερδώς τις απέκτησες...από βλάβες πελατών,γνωστών και φίλων και πειράματα και δοκιμές στα αυτοκίνητα τους.

Δέ νομίζω να πλήρωσες κάτι από την τσέπη σου για να κάνεις R & D .... κάνω λάθος ?

Εγώ βγήκα να εκφράσω τη διαφωνία μου σχετικά με το άμεσο ή έμμεσο σπονσοράρισμα μέσω των link ... και τίποτε άλλο.

Αυτό το πράγμα πρέπει να σταματήσει.

Εσύ τι έκανες σαν απάντηση πρός εμένα ?

Βρήκες την ευκαιρία να αραδιάσεις 4-5 link από το site σου ?

Προβλήματα κακής τοποθέτησης:

http://www.etuners.gr/index.php?s=12&t=220

Τελικά υπάρχουν σκοταδιστές ανάμεσά μας;

Χίλια κρίμα και πάλι ... που χρησιμοποιείς ένα project (με τραγική κατάληξη) του οποίου ήσουν μέρος και όταν έγινε η στραβή το έπαιξες Πόντιος Πιλάτος.

Συνεχίζεις με το ίδιο σκεπτικό ... να το παρουσιάζεις σαν "μάθημα" στους υπόλοιπους ?

Τι να σου πώ ?

Το φιλότιμο ... την τσίπα ... πρέπει να την έχεις μέσα σου ...

Δέν σου έρχεται σαν τη θεία φώτηση.

Link to comment
Share on other sites

εκκ.revision b μπορει να μην χρειαστεις..αναλογα ποιας χρονολογιας αχχ μοτερ εχεις.ψαξ το λιγο.

:thumbsup: και εγω με axx μοτερ τυχαινει να εχω τους Β εκκεντροφορους...

Παιδιά και εγώ AXX έχω.

Είναι λίγα τα AXX με B εκκεντροφόρο από το εργοστάσιο (στην πράξη είναι τα παραγωγής β' εξαμήνου/2006) και πάλι όχι όλα.

...και επειδή αρκετά έχουν αλλάξει εκκεντροφόρο στην πορεία ... άν δέν το έχεις πάρει από καινούργιο και είναι μτχ ... δέν μπορείς να ξέρεις με σιγουριά τι είχε.

Τέσπα ... το βασικό είναι το παληκάρι που άνοιξε το thread να τσεκάρει τι εκκεντροφόρο φοράει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ AXX έχω.

Είναι λίγα τα AXX με B εκκεντροφόρο από το εργοστάσιο (στην πράξη είναι τα παραγωγής β' εξαμήνου/2006) και πάλι όχι όλα.

...και επειδή αρκετά έχουν αλλάξει εκκεντροφόρο στην πορεία ... άν δέν το έχεις πάρει από καινούργιο και είναι μτχ ... δέν μπορείς να ξέρεις με σιγουριά τι είχε.

Τέσπα ... το βασικό είναι το παληκάρι που άνοιξε το thread να τσεκάρει τι εκκεντροφόρο φοράει.

αδερφε σχεδον ολα τα gti με αριθμο πλαισιου k6 exoyn b...συγκεκριμενα τα αχχ που παραγωνταν απο τον αυγουστο του 2005 και μετα.ααα και ειχαν και την αναβαθμισμενη αντλια.το πιο ευκολο πραγμα ειναι να κοιταξει το vin toy.για τους προγραμματιστες που λες συμφωνω μαζι σου 100%!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΟ.....ΤΑ COPY-PASTE ΑΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟΥΛΗ ΣΟΥ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΑΝ ΤΑ FUELCUTS ΟΤΑΝ ΤΑ ΡΕΒΟ ΕΛΙΩΝΑΝ ΣΤΟ ΚΡΥΟ.....

ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΣΟΥ Κ ΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΛΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΟΥ.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΣ @@ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Κ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ....

ΑΝΤΕ ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΓΙΑ COPY PASTE Κ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ.....

Κ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 2.0TSI ME K04 ΠΡΙΝ ΛΙΩΣΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ....ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ.....

Οποιοσδήποτε διαβάσει αυτό το φωναχτό παροξυσμό ... στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξει.

Οτι είσαι μέτοχος των etuners ή ότι είσαι φανατισμένος με αυτούς.

Εχω άδικο ?

Υπάρχουν εκατοντάδες χομπίστες της βελτίωσης μέσα στα φόρουμ ... με προγράμματα διαφορετικών εταιριών ... αλλά δέν κάνουν έτσι.

Ειλικρινά δέν μπορώ να καταλάβω γιατί αρπάζεσαι έτσι ...άν ειπωθεί κάτι για τους etuners ?

Εκτός και άν υπάρχει συγγένεια ... οπότε πάω πάσο.

Εγώ πάντως επειδή είμαι άπιστος θωμάς ... θα ήθελα να μου δείξεις τις αποδείξεις πληρωμής των προγραμμάτων σου (είτε από το TT είτε από το GOLF)

edit

...και με pm ... private ... no problem.

Edited by TASOS_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε διαβάσει αυτό το φωναχτό παροξυσμό ... στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξει.

Οτι είσαι μέτοχος των etuners ή ότι είσαι φανατισμένος με αυτούς.

Εχω άδικο ?

Υπάρχουν εκατοντάδες χομπίστες της βελτίωσης μέσα στα φόρουμ ... με προγράμματα διαφορετικών εταιριών ... αλλά δέν κάνουν έτσι.

Ειλικρινά δέν μπορώ να καταλάβω γιατί αρπάζεσαι έτσι ...άν ειπωθεί κάτι για τους etuners ?

Εκτός και άν υπάρχει συγγένεια ... οπότε πάω πάσο.

Εγώ πάντως επειδή είμαι άπιστος θωμάς ... θα ήθελα να μου δείξεις τις αποδείξεις πληρωμής των προγραμμάτων σου (είτε από το TT είτε από το GOLF)

edit

...και με pm ... private ... no problem.

Δηλαδη αυτο που κανεις εσυ ή ο λαγουδακος πως λεγεται?????Πραγματικα καταντα γραφικο να καθεστε να ψαχνετε σε ολα τα φορουμ αν υπαρχει καποιο αυτοκινητο με την παραμικρη δυσλειτουργια κ να κραζετε....Ελεινο εεεε???

Μην νομιζεις οτι δεν γνωριζω τι γινεται στο παραμαγαζο της overload το gtc κ τι γραφετε μεσα εκει....

Αυτο με εχει αηδιασει κ τπτ αλλο...

Ουτε μετοχος των etuners ειμαι ουτε δωρεαν προγραμμα εχω ουτε τπτ απο ολα αυτα που λετε....Απλα το ξεκατινιασμα κ το να μπαινετε σε καθε φορουμ κ να λετε τα δικα σας παραπαει...Επειδη εδωσα ενα λινκ με το πως ειναι το σεταπ Κ04 κατηγορηθηκα οτι διαφημιζω κ σαν μπροσταρης βγαινεις στο gtc κ κανεις παραθεση το ολο θεμα.....Δηλαδη αν αυτο δεν λεγετε κολλημα τοτε τι ειναι???Κανενας δεν ειπε σε κανεναν πηγαινε εκει να κανεις προγραμμα...Ο καθενας βλεπει την δουλεια του καθε προγραμματιστη κ κρινει....Δεν χρειαζεται να του πω εγω πηγαινε εκει...Αυτο ματως του υποβιβαζω την νοημοσυνη του....

Εσπασαν 2 αυτοκινητα απο τα εκατονταδες που ρυθμισε ο Κριτωνας κ βγαινουμε να τα ακυρωσουμε ολα....Δεν ειναι ετσι.

Να βγω κ εγω να αρχισω να λεω ολα τα αυτοκινητα που ξερω που εχουν εξαυλωθει τα πιστονια τους κ τα προγραμματισε ο μεντορας του κακου κ μεγας πιστονολιωστης λαγος....Συγνωμη που δεν πεφτω σε αυτο το επιπεδο.Τι να κανουμε...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να σου στειλω αποδειξη πληρωμης.....Της ΣΔΟΕ εισαι κ δεν το ξερω?????ΔΕν καταλαβαινω την λογικη σου....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο που κανεις εσυ ή ο λαγουδακος πως λεγεται?????

Εγώ αυτό που έκανα ήταν να συμμετάσχω σε ένα thread,να γράψω αυτό που μπορούσα να προσφέρω σαν πληροφορία στο παληκάρι που άνοιξε το thread,και να κάνω αναφορά ότι διαφωνώ με την άμεση ή έμμεση διαφήμιση που έκανες.

Τίποτε λιγότερο ... τίποτε περισσότερο.

Πραγματικα καταντα γραφικο να καθεστε να ψαχνετε σε ολα τα φορουμ αν υπαρχει καποιο αυτοκινητο με την παραμικρη δυσλειτουργια κ να κραζετε....Ελεινο εεεε???

Ο εμφανής εκνευρισμός σου (αυτή τη στιγμή) σε οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα.

Βλέπεις φαντάσματα παντού.

Μην νομιζεις οτι δεν γνωριζω τι γινεται στο παραμαγαζο της overload το gtc κ τι γραφετε μεσα εκει....

Αυτο με εχει αηδιασει κ τπτ αλλο...

Στο φόρουμ του GTC δέν κρατάμε κάτι κρυφό ... και μπορείς κάλλιστα να σχολιάσεις (όπως έχεις κάνει αρκετές φορές στο παρελθόν)σε όποιο thread επιθυμείς.

Ουτε μετοχος των etuners ειμαι ουτε δωρεαν προγραμμα εχω ουτε τπτ απο ολα αυτα που λετε....Απλα το ξεκατινιασμα κ το να μπαινετε σε καθε φορουμ κ να λετε τα δικα σας παραπαει...Επειδη εδωσα ενα λινκ με το πως ειναι το σεταπ Κ04 κατηγορηθηκα οτι διαφημιζω κ σαν μπροσταρης βγαινεις στο gtc κ κανεις παραθεση το ολο θεμα.....Δηλαδη αν αυτο δεν λεγετε κολλημα τοτε τι ειναι???

Τί είναι ?

Ενημέρωση πρός τα μέλη του GTC τα οποία δέν έχουν πρόσβαση εδώ.

Κανενας δεν ειπε σε κανεναν πηγαινε εκει να κανεις προγραμμα...Ο καθενας βλεπει την δουλεια του καθε προγραμματιστη κ κρινει....Δεν χρειαζεται να του πω εγω πηγαινε εκει...Αυτοματως του υποβιβαζω την νοημοσυνη του....

Εσπασαν 2 αυτοκινητα απο τα εκατονταδες που ρυθμισε ο Κριτωνας κ βγαινουμε να τα ακυρωσουμε ολα....Δεν ειναι ετσι.

Συμφωνούμε ... κανένας δέν πρέπει να καθοδηγεί τον συμφορουμίτη του είτε έμμεσα είτε άμεσα πρός οποιονδήποτε βελτιωτή.

Για αυτό εξέφρασα τη διαφωνία μου με τα link που έπεσαν.

Τώρα όσον αφορά τα σπασμένα αυτοκίνητα των etuners με τις K04.

Συμφωνώ ... ότι δέν πρέπει να τα ακυρώνουμε όλα ... υπάρχουν και αυτοκίνητα τους σωστά,μιά χαρά.

Οτι έγινε-έγινε ... και γράφτηκε στην ιστορία.

Αλλά και πάλι δέν καταλαβαίνω γιατί το αναφέρεις αυτό ?

ΔΕΝ είναι αυτό το θέμα μας.

Οτι έσπασε ... έσπασε.

Η διαφωνία μου εξαρχής (επαναλαμβάνω) ... είναι το άμεσο ή έμμεσο σπονσοράρισμα.

Να βγω κ εγω να αρχισω να λεω ολα τα αυτοκινητα που ξερω που εχουν εξαυλωθει τα πιστονια τους κ τα προγραμματισε ο μεντορας του κακου κ μεγας πιστονολιωστης λαγος....Συγνωμη που δεν πεφτω σε αυτο το επιπεδο.Τι να κανουμε...

Με τους χαρακτηρισμούς που έχεις προσάψει σε αυτό το πόστ ... μήν μιλάς για επίπεδο.

Απλά σε δικαιολογώ λόγω εκνευρισμου ?

Οταν ηρεμήσεις και διαβάσεις προσεκτικά το πόστ μου ... απάντησε μου.

Σε αυτά που έγραψα πού είμαι άδικος ή λάθος ?

Εγώ ... άν κάποιος με κατηγορούσε ότι είχα πρόθεση να κάνω κάτι (πχ σαν το link που έβαλες)

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα ... θα ήταν να τα σβήσω ή να τα αντικαταστήσω με άλλα ... για να του αποδείξω ότι δέν το έκανα ηθελημένα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να σου στειλω αποδειξη πληρωμης.....Της ΣΔΟΕ εισαι κ δεν το ξερω?????ΔΕν καταλαβαινω την λογικη σου....

Σε αμφισβήτισα άνοιχτα και ξεκάθαρα για το θέμα της πληρωμής ... για αυτό θα έπρεπε "να μου την τρίψεις στη μούρη"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ιδια λογικη,δεν πρεπει κανενας να αναφερει αλογα και βελτιωτη στην υπογραφη του,γιατι θεωρειται διαφημιση..

Το θεμα ειναι αλλου,να βοηθησετε τον νεο χρηστη ο οποιος θελει να προχωρησει σε S3 setup και

εχει καποιες αποριες.Μην καταληγουν ολα τα τοπικς σε τσακωμους γιατι χανουμε τελικα το νοημα.

Edited by Nicky
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ιδια λογικη,δεν πρεπει κανενας να αναφερει αλογα και βελτιωτη στην υπογραφη του,γιατι θεωρειται διαφημιση..

Το θεμα ειναι αλλου,να βοηθησετε τον νεο χρηστη ο οποιος θελει να προχωρησει σε S3 setup και

εχει καποιες αποριες.Μην καταληγουνε σε ολα τα τοπικς να τσακωμους γιατι χανουμε τελικα το νοημα.

Ακριβως φιλε μου....Εγω αυτο το λινκ ηξερα οτι εχει φωτο κ αυτο του παρεθεσα του ανθρωπου ως βοηθεια....Τωρα αν ο Τασος εχει καποιο λινκ παρομοιο που μπορει να βοηθησει ευχαριστως να το παραθεσει...Δεν νομιζω να τον κατηγορησει κανεις οτι κανει εμμεση διαφημιση...Δεν χρειαζεται να ειμαστε προκατηλλημενοι κ να βλεπουμε απο το πουθενα εσκαιμενες πραξεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω καποιο αλλο λινκ με φωτο.Δωσε μου εσυ ενα κ ευχαριστως να το βαλω....Κ στο τονισα κ πριν οτι ουτε στιγμη σκεφτηκα οτι βαζοντας ενα λινκ που θα βοηθουσε καποιον που θελει πληροφοριες θα γινοταν λογος για διαφημιση...Ο ανθρωπος δεν ηξερε οτι η τουρμπινα του ειναι πολλαπλη κ τουρμπινα μαζι γιαυτο κ εδωσα το λινκ να δει περι τινος προκειται....Οι χαρακτηρισμοι ειναι απλα για να δειξω οτι κ εγω μπορω να λεω οτι θελω αλλα δεν το κανω....Επισης με τα κεφαλαια δεν απαντησα σε εσενα Τασο αλλα στον λαγο ο οποιος εχει κανταντησει γραφικος κ του ειπαν κ αλλοι επαγγελματιες σε αλλα φορουμ οτι ειναι ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ....

Οσο για την αποδειξη που λες εχω αλλαξει πολλα προγραμματα σε διαφορα αυτοκινητα που ειχα κ ποτε δεν μου εδωσε κανενας...Οποτε δεν ζηταω πλεον κ δεν με ενδιαφερει...Αποψη βεβαια...Οποτε οπως καταλαβαινεις δεν εχω αποδειξη απο τα παιδια...Βεβαια αν θες να βαλω την κοπελα μου να σε παρει τηλ που ηταν μπροστα κ τις δυο φορες που πληρωσα τα παιδια...Αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να το κανω για να αποδειξω οτι κ τα 2 προγραμματα τα εχω πληρωσει κ με ουτε ενα ευρω εκπτωση...Αυτα που λεει ο λαγος ειναι απλα για να εντυπωσιασει....

Αυτα απο εμενα...

Λοιπόν ... άς κάνουμε μία Στάση

mtfturboa.jpg

... και σας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή (όπως αναγράφονται ξεκάθαρα στο manual της Stasis Engineering) χωρίς να έχουν κοπεί φωτογραφίες και λοιπά ρετουσαρίσματα (σε σχέση με το υλικό που υπάρχει εδώ: http://www.carsinspections.com/gr/technical_presentations/vag-K04upgradekit/K04_installation_guide.pdf )

Εδώ είμαστε :p

This is the original <== mf_tshirt.gifnew.gif

http://www.stasisengineering.com/admin/PDfFile/STaSIS%20MTS%20turbo%20install%20transverse.pdf

Το link είναι μιά ευγενική χορηγία του GolfRS

Βέβαια ... άν κάποιος θέλει μιά ακριβώς ολόιδια φωτογραφία ... υπάρχει και αυτή:

k04kit.jpg

Η οποία ... guess what ?

Είναι από το site του Arin (Arin@APR ... επίσημος φορουμάνθρωπος της APR)

Οπως υπάρχει και σχετική δημοσίευση (προγενέστερη) σε ξένο φόρουμ

http://www.dubbersinc.com/forum/volkswagen/2560-k04-upgrade-parts.html

Μήν γράψω για links σε vortex,golfmkv,seatnet,briskoda ... κλπ κλπ

Ούτε για άλλες φωτό εταιριών για τη συγκεκριμένη μετατροπή :

3366.jpg

AWE_Mk5_k04_kit.jpg

ko4kit1%20copy(1).jpg

Υ.Σ.

Υλικό (κατά προτίμηση σε pdf) το οποίο είναι αναρτημένο σε webserver τρίτων επιμελώς τροποποιημένο ... θεωρείται τυχαίο γεγονός ... και ουδεμία σχέση έχει με clopyright.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΟ.....

====

Σίγουρα Χριστάκο. Τόσο πολύ που ΕΣΥ τελκά έγραψες όλη την απάντηση με CAPSLOCK :p))

ΤΑ COPY-PASTE ΑΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟΥΛΗ ΣΟΥ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΑΝ ΤΑ FUELCUTS ΟΤΑΝ ΤΑ ΡΕΒΟ ΕΛΙΩΝΑΝ ΣΤΟ ΚΡΥΟ.....

====

Μι σκίσουν κανένα καλσόν που ήταν και οι πρώτοι...

Αυτά σας λένε και σας πιάνουν πελάτες.

ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΣΟΥ Κ ΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΛΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΟΥ.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

====

Μόνο που γύρισε ο τροχός Χριστάκο, και σήμερα αντί να βγάζετε από την άρρωστη φαντασία σας τα σπασμένα μοτέρ μου... μετράει ο κόσμος τα πιστονάκια και τις μπιελίτσες (ΔΙΩΣΤΗΡΕΣ!!!) στα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αυτοκίνητα των κρι-κρίδων. Μη φοβάσαι, έρχονται και τα δικά σου γεννητούρια.

Από αυτά που βλέπω στα MED9 σηκώνεται τρίχα. Φάντάσου τι έχουν κάνει στον MED17 σου!!! "Αυτό μετράει ώωωρες" όπως λέει ο φίλος σου ο Κρι-κρίκας.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΣ @@ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Κ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ....

====

Ναι βρε Χριστάκο, σιγά μην είχες την τσίπα να βγείς να πείς ότι σου το πέρασαν τζαμπέ. Το δυναμόμετρο το πλήρωσες τουλάχιστον;

Σταμάτα βρε να βγαίνεις σε κάθε φόρουμ να κάνεις την διαφήμηση και τράβα κάνε κανένα λόγκ μπας και το προλάβεις και το σώσεις !

ΑΝΤΕ ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΓΙΑ COPY PASTE Κ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ.....

====

Δεν θα αφήσω. Αυτή τη φορά τα φίδια ΔΕΝ θα ξεγλιστρίσουν ΟΤΙ και να μου κοστίσει.

Πρέπει να ξεφουσκώσει αυτή η φούσκα των προφεσσοράδων επιτέλους !

Κ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 2.0TSI ME K04 ΠΡΙΝ ΛΙΩΣΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ....ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ.....

====

Για κοιτα μη σκίστικε το καλσόν και... κατούρα και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας...γιατι εχω μπερδευτει...θα ηθελα να αναιβω λιγο..και θα ηθελα να ξερω 2 πραγματακια για το s3 setup.1.

1) η κ04 του σ3 απο οτι ξερω κουμπωνει πανω στην πολαπλη του γτι.μεχρι ποσα αλογα μπορω να παρω απο την κ04?ποια η διαφορα απο μια gurret 28(απλη ρουλεμανατη??)?h k04 τι μεγεθος εχει?

2) τα μπεκ απο το σ3 να προτιμησω η απο το rs4?

3) το ιντερkoyλερ να το αλλαξω με του σ3 η να αφησω το εργοστασιακο και να βαλω ενα μπροστα της προκοπης?ποια η διαφορα?

4) εισαγωγη ποια να προυιμησω?v flow kn injen?

5) πανω απο 350 θα χρειαστω μπιελες και πιστονια?

6) η πολαπλη εξαγωγη του γτι θελει αλλαγη?

7) εκκεντροφοροι θα πρεπει να αλλαχτουν?

8 )εχω αχχ κινητηρα με συμπιεση 10 5 1?αυτο σε σχεση με τον bwa που εχει 9 6 1 αν δεν κανω λαθος τι ρολο παιζει?

9) η εξατμιση που εχω ειναι 70 76.1 downpipe και ο καταλυτης 200 hjs μεχρι 350hp.η διαμετρος αυτη για stage 3 επαρκει?

10) το σασμαν μεχρι ποση ροπη αντεχει θα χρειαστει αλλαγη?

11) απο αντλια υψηλης τι να προτιμισω να κανω αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας η να παρω μια καινουργια βελτιωτικη apr πχ(εσεις ποια προτινεται?

ευχαριστω(εχω golf 5 gti stage 1..προγραμμα φιλτρο εξατμιση).εγινα κουραστικος.....

Kαλησπερα .

1) Η Κ04 ειναι τουρμπινοπολλαπλη , δηλαδη ειναι ενα σωμα το μαντεμι με την πολλαπλη . Σε ολα τα TFSI μπλοκ , που εχουν ΜED9 εγκεφαλο , οι τουρμπινες Κ03 και Κ04 ειναι απολυτως bolt-on , οσον αφορα στα πατηματα σε κυλινδροκεφαλη και downpipe . Το μεγεθος της ειναι αντιστοιχο με μια GT28R , ενω το μαντεμι ειναι μικροτερο απο το 0.64 των garrett . Αν δεν πας σε GT2871R τουλαχιστον , δεν εχει νοημα να βαλεις οτιδηποτε αλλο απο Κ04 .

2) Αν εισαι αποφασισμενος να "ξεζουμισεις" την Κ04 σου με σωστο AFR , πρεπει να χρησιμοποιησεις μπεκ RS4 . Αν θες να βγαλεις μια δυναμη μεχρι 350ΗΡ απο τον ΑΧΧ , μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα μπεκ απο το S3 .

3) Η φθηνοτερη λυση ειναι να βαλεις τη μοναδα του S3 , που στην πλειοψηφια των περιπτωσεων επαρκει . H λυση του twincooler ή μιας μεγαλυτερης μοναδας ( APR , ΤΗS ) προσφερει καλυτερα αποτελεσματα , αλλα το κοστος ανεβαινει .

4) Απ οσα εχω δει , πολυ καλες σε ροη και cold air εισαγωγες ειναι το V-Flow της EVOMS και η ΑΕΜ . και οι 2 ειναι θορυβωδεις . Η πιο ησυχη ειναι το Carbonio , που ακουγεται σαν νορμαλ , αλλα το restrictive φιλτροκουτι παραμενει . Και ολες οι υπολοιπες κανουν δουλεια παντως , ενω καποιες ειναι σε πολυ καλα χρηματα .

5) Κανονικα δεν θα χρειαστεις . Αλλα αν διασφαλισεις το μοτερ σου , με σφυρηλατα πιστονια , μεγαλυτερης αντοχης μπιελες , καλα μεταλλα , και ενα φρεσκαρισμα στην κυλινδροκεφαλη μιας και ειναι 5ετιας πλεον , θα εισαι σιγουρος οτι και κατι να παει στραβα (πχ "βουλωμενο" μπεκ , χαλασμενη αντλια , αισθητηρας πιεσης καυσιμου , βαλβιδα ελεγχου πιεσης , κλπ κλπ ) θα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να μην γινει ζημια σε ζωτικης σημασιας σημεια .

6) βλ 1.

7) Σαν χαρακτηριστικα λειτουργιας (διακεια βυθισμα κλπ ) δεν χρειαζονται αντικατασταση . Αν το αυτοκινητο σου εχει κατασκευαστει μετα τον 6ο του 2005 , κατα πασα πιθανοτητα φοραει τον Β εκκεντροφορο εισαγωγης , σημαντικο στην μικροτερη καταπονηση που προκαλει στο cam follower , απ οτι ο εκκεντροφορος Α .

8 ) Η κυρια διαφορα των μοτερ ΑΧΧ και BWA ειναι στη σχεδιαση των εμβολων . Το ΑΧΧ εχει συμπιεση 10.5:1 ενω το BWA εχει 10.3:1 . Γενικα , οσο ανεβαζουμε την συγκεντρωση ισχυος , καλο ειναι η σχεση συμπιεσης να μειωνεται (για το λογο αυτο , ο κατασκευαστης εχει επιλεξει στο σχεδον ιδιο μοτερ στο S3 να εχει 9.8:1 συμπιεση ) .

9) Αν δεν εχει γινει καποια κακη σχεδιαση (πχ κουρμπες που τσακιζουν , κλπ ) η διαμετρος και ο καταλυτης σου ειναι επαρκεις για την ισχυ που θες να βγαλεις .

10) Το σασμαν γενικα μεχρι 450-480Νm δειχνει να αντεχει . Σε καποιες περιπτωσεις ομως , που η ροπη ξεπερναει τα 500-520Νm , η 4η σχεση δειχνει να μην μπορει να αντεξει τη ροπη .

11) Καταρχην θα πρεπει να δεις τι εκκεντροφορο εισαγωγης φορας . Αν εχεις τον Α , καλο ειναι να τον αντικαταστησεις με τον Β ή αλλιως να εισαι πολυ προσεκτικος και φειδωλος στο παρατεταμενο στροφαρισμα , αλλα και συνεπης στην αντικατασταση του cam follower , που αν σπασει και πεσει μεσα στο μοτερ γινεται μεγαλη ζημια . Απο κει και περα , ο φθηνοτερος τροπος και με το μεγαλυτερο ρισκο ειναι να φερεις μια KMD απο net , που κοστιζει περιπου 250 Ευρω . Η επομενη λυση ειναι να παρεις τα εντοστια αντλιας απο Ελλαδα (400-500 Ευρω) , οπου θα εχεις την υποστηριξη του ανθρωπου που στην δινει (σημαντικο κατα την αποψη μου, αφου δυστυχως ειναι πολυ ευαισθητο ανταλλακτικο) . Η επομενη λυση ειναι να κανεις exchange την αντλια σου με μια APR , που - κατα την αποψη μου - ειναι καλυτερο πραγμα απο το να παρεις εντοστια , ενω εχεις και lifetime εγγυηση , και η ακριβοτερη λυση ειναι να παρεις μια APR και να κρατησεις και τη δικια σου , ωστε αν καποτε πουλησεις το αυτοκινητο και το κανεις νορμαλ , να εχεις και την αντλια σου .

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις κάνει κιμά 3 1.6Τ ( απο αυτά που έχουν ακουστεί) και μάλιστα είσαι πρωτοπόρος μάλλον γιατί κατάφερες να σπάσεις πιστόνι απο πρώτο κύλινδρο ( το οποίο απ ότι έμαθα είχε λιώσει τελείως και δεν υπήρχε , φαντάζομαι θα είδες τα έργα σου ...)

Έλα κάνε μου ανάλυση για τα 2 GTC και το 1 OPC που έχεις κάνει ΚΙΜΑ

====

Σιγά μη δεν απάνταγες.

Μετά από τόσα χρόνια δεν έχεις ξεπληρώσει το χρέος σου;

Μάλλον πλέον δεν σου δίνει η μάνα πια λεφτά για τις βενζίνες και ζητάς από τον Κρι-κρικα.

Τώρα που πήγαν στο θεό οι βενζίνες...

Όσον αφορα τα δηθεν αυτοκίνητα που έσπασα ΕΓΩ... δεν βλέπω κανέναν να με κράζει σε όλα τα φόρουμ.

Μόνο τσιράκια βλέπω να προσπαθούν με αφρούς στο στόμα να με βγάλουν ανατηναχτή.

Γιατί πολύ απλά δεν έχουν τίποτα άλλο να αντιπαραθέσουν.

Και μιας και μήλισες για τα όπελ του κρι-κρικα... στην επαρχία έχουν σπάσει ΟΛΑ, σε σημείο που ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ να τα προγραμματίζει.

Συνέχιζε όμως να βγάζεις την υποχρέωση, ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΠΟΤΕ γίνεστε ρόμπα συνεχίζοντας το βιολί σας. new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αστοχια θα ηταν μωρε....του προγραμματος....

====

Αστοχία του μυαλού. Αλλά εσύ θα το καταλάβεις όταν θα είναι πια αργά...

Εγω πραγματικα δεν εχω δει ποτε μου ανθρωπο να χαιρεται οταν σπαει ενα αυτοκινητο συναδελφου του.....

====

1) Ποιός είναι συνάδελφος; Ούτε μπεκ δεν έχει ιδέα να καλιμπράρει ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.

2) Προς το παρόν ΕΣΑΣ βλέπω να χαίρεστε και να μετράτε τα φανταστικά δικά μου σπασμένα. Εμ τώρα γύρισε ο τροχός. Χαροπαλεύετε ακόμα αλλά είστε μειοψηφία πλέον.

Παρατραβηξε το θεμα με τον λαγουδακο...Κ εγω το εχω απο το Πασχα το αυτοκινητο με Κ04 κ το εχω λιωσει στις κοντρες κ στα ανοιγματα μονος μου....Αλλα αυτο εκει κιχ δεν εχει κανει....Στα χαλαει λιγο λαγε μου...Εεε ειναι το πρωτο MK6 GTI με Κ04....Πως γινεται να δουλευει ακομη εεε????Κ θα δουλευει για πολυ καιρο ακομη...

====

Καλά μην παίρνεις και όρκο.

Τράβα βρες κανένα παιδί με βαγκομ να σου κάνει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ λόγκς.

Εκτός και αν είσαι από αυτούς τους μαγκάδες-φραγκάδες που έχουν δεύτερο μοτέρ έτοιμο στην άκρη.

Αλλά μπα, εδώ δεν είχες να πληρώσεις το πρόγραμμα και τώρα σκίζεσε με αφρούς στο στόμα για την διαφήμηση των κρι-κρίδων.

Βρέ μέτρα το όσο δεν είναι αργά ακόμα. Μη γίνει το πρώτο... τσικαμπούμ ΤΣΙ με Κ04...

Ας μας πει επισης κ για το ibiza 20vt απο Καρδιτσα που ελιωσε κ αυτο πιστονι......Γιατι αραγεεεε??????

====

Ας βγεί και πεί ο ιδιοκτήτης από την Καρδίτσα όσα έχει να πεί.

Το να βγαίνει ένα τσιράκι των κρι-κρίδων να λέει δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Έτσι και αλλιώς ειδικά Καρδίτσα-Λάρισα περιοχή έχει βογκίξει από τις αποτυχίες του κρι-κρίκα. Δεν έμεινε αμάξι για αμάξι που είτε να έσπασε είτε να δούλεψε ποτέ σωστά.

Ασε αν πω να βγαλω τα δικα του δεν θα ξαναεμφανιστει σε κανενα φορουμ....

====

Ναι βρε Τριανταφυλλόπουλε, κοίτα μι σκίσεις κανένα καλσόν.

Link to comment
Share on other sites

TwoFaCe, on 18 May 2010 - 02:47:49, said:

chrisnik, on 18 May 2010 - 03:30:12, said:

Πώπω, 3 η ώρα το βράδυ να καθήσετε ξύπνιοι μόνο και μόνο για να μου την πείτε; Πρέπει να έχετε βγάλει σπυράκια.. Δεν πειράζει, ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ !!!

Όλα έγιναν copy-paste στην γνωστή-αγνωστη στάνη (σιγά μην γίνει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ αυτή τη φορά το moderators team και να μην αφήσει να κερδοσκοπούν οι κρι-κρίδες διαμέσου του φόρουμ αυτού !!!) για να μένει στην ιστορία AS IS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.