Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Παιδια το εχει αντιμετωπισει κ ο κολλητος μου αυτο λογω 8αρας ζαντας κ χαμηλωματος.Το προβλημα λυθηκε οταν πηγε σε γνωστο μου κ φουσκωσε ελαχιστα τους μπροστινους θολους με ειδικο μηχανημα...Ουτε βαψιματα χρειαστηκε ουτε τπτ αλλο...Αλλο αυτο το φιλαρακι που κανει τετοιες δουλειες ειναι δυστυχως μακρυα απο εσας...ειναι Αλεξ/πολη οποτε δεν νομιζω να βοηθαει...Απλα το αναφερω σαν λυση....

Ξερεις καθολου τιμη?Και αν ειναι μεγαλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καθολου τιμη?Και αν ειναι μεγαλη διαδικασια?

Ενα 80αρι του πηρε.Η διαδικασια δεν ειναι τπτ,βγαζει την ζαντα κ κουμπωνει το μηχανημα κ κανει το φουσκωμα...10 λεπτα υποθεση ειναι για το καθε φτερο...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον λυθηκε το προβλημα τωρα περιμενω να κανω κι ενα μεγαλο ταξιδι να δω τι παιζει στις μεγαλες ταχυτητες. Εβγαλα τελειως τη βιδα και γυρισα το λαμακι πανω και μεσα απο το πλαστικο στο εσωτερικο του θολου και σηκωσα λιγο την αναρτηση (ελαχιστα). Τωρα μπορω να κοπανιεμαι αφοβα στους κρατηρες της Αττικης αλλα θελω να δω τι παιζει και στα πολλα χλμ.. Βασανο αλλα η 19αρα ειναι ολα τα λεφτα..Αλλο αμαξι ειδικα σε στροφες B)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σκαναρισμα με vag-com μου εβγαλε ενα σφαλμα το οποιο δεν σβηνει κιολας...

http://img820.imageshack.us/i/p1842300710.jpg/

λογικα κατι ειναι στην πολλαπλη εισαγωγης αλλα τι;;; εχει καποιος καμια ιδεα; το μοτερ ειναι bwa.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σκαναρισμα με vag-com μου εβγαλε ενα σφαλμα το οποιο δεν σβηνει κιολας...

http://img820.imageshack.us/i/p1842300710.jpg/

λογικα κατι ειναι στην πολλαπλη εισαγωγης αλλα τι;;; εχει καποιος καμια ιδεα; το μοτερ ειναι bwa.

μοτερ κλαπετων εισαγωγης

πρεπει να πας αντιπροσωπεια να στο αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

μοτερ κλαπετων εισαγωγης

πρεπει να πας αντιπροσωπεια να στο αλλαξουν

η πεταλουδα γκαζιου δηλαδη η κατι αλλο; κοστος περιπου ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

σε ενα ed30 ΧΩΡΙΣ προγραμμα θα λειτουργει "σωστα" θα υπαρχει θεμα με συμπιεση ?

οχι μωρε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...ισως να "αδειασει" λιγο το αμαξι χαμηλα αλλα ψηλα θα ειναι καλυτερα...της apr ειναι για μενα μια απο τις καλυτερες εξατμισεις...με ενα προγραμμα φυσικα θα ειναι ακομα καλυτερα sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

η πεταλουδα γκαζιου δηλαδη η κατι αλλο; κοστος περιπου ξερουμε;

δεν ειναι η πεταλουδα γκαζιου

η εισαγωγη μεσα εχει τεσσερα κλαπετακια, φαντασου σαν 4 μινι πεταλουδες γκαζιου και περνουν κινηση απο ενα μοτερακι

το συγκεκριμενο μοτερακι "τα φτυνει" και πρεπει να το αλλαξεις

απο τιμη δεν ξερω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

γνωρίζει κανείς για upgrade ΠΙΣΩ τρόμπα βενζινης σε golf gti mkv????

Για να φτασεις να χρειαζεσαι πισω αντλια , σημαινει οτι πας για 500+ΗΡ .

Η ΟΕΜ αντλια ειναι αρκετα καλη . Ωστοσο , αυτη που φοραει εργοστασιακα το S3 ειναι ( οπως προκυπτει απο τη χαρτογραφηση των εγκεφαλων ) περιπου 7% μεγαλυτερης παροχης .

Link to comment
Share on other sites

Για να φτασεις να χρειαζεσαι πισω αντλια , σημαινει οτι πας για 500+ΗΡ .

Η ΟΕΜ αντλια ειναι αρκετα καλη . Ωστοσο , αυτη που φοραει εργοστασιακα το S3 ειναι ( οπως προκυπτει απο τη χαρτογραφηση των εγκεφαλων ) περιπου 7% μεγαλυτεδηλδδη σε κ04 αξιζει να αλλαχθει? του ttrs ? ειανι πιο μεγαλη?αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε στελιο σε ευχαριστω για τα φωτα σου!! εχει βαλει καποιο μελος τη συγκεκριμενη μαρκα να μας πει εντυπωσεις; και αν εχει κατι συγκεκριμενο να μας πει

Link to comment
Share on other sites

φιλε στελιο σε ευχαριστω για τα φωτα σου!! εχει βαλει καποιο μελος τη συγκεκριμενη μαρκα να μας πει εντυπωσεις; και αν εχει κατι συγκεκριμενο να μας πει

Έχει βάλει ο Tsilis_Corfu στο tsi του .Λέει ότι αξίζει και ότι είδε μαγάλη διαφορά.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31991&view=findpost&p=372300

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

καμμια καλη ιδεα για δισκο πλατο σε golf 5 tfsi!! σκεφτομαι για sachs εχει καποιος καμια ιδεα;

έχω 40 .000 με scahs δεν σπάει δεν χαλάει . έχει βάρη συμπλεχτεί και για να τις πάρει πρέπει να ξέρεις να οδηγείς ,, δηλαδή να πατάς τέρμα τον συμπλεχτεί σε γρήγορη οδήγηση ,, κανείς δεν ήξερε ούτε πως τοποθετούνται ούτε πως πρέπει να στρωθούν ,,

έχω sacs απο το polo μου 1999

και δες κάτι που σε ενδιαφέρει ..

τεχνικό

αντοχής

έχω λύσεις σε ότι θες

Link to comment
Share on other sites

Συνεργειο gikas motorsport 210-9831680.

Ο Νίκος ειναι ο ίδιος ο Γκικας!!!

Φιλε ειμαι απο κρητη δεν μπορω να βγω αθηνα μονο ναμου στειλη τα πραγματα αν φυσικα εμπορευεται. Σε ευχαριστω παντος

Link to comment
Share on other sites

έχω 40 .000 με scahs δεν σπάει δεν χαλάει . έχει βάρη συμπλεχτεί και για να τις πάρει πρέπει να ξέρεις να οδηγείς ,, δηλαδή να πατάς τέρμα τον συμπλεχτεί σε γρήγορη οδήγηση ,, κανείς δεν ήξερε ούτε πως τοποθετούνται ούτε πως πρέπει να στρωθούν ,,

έχω sacs απο το polo μου 1999

και δες κάτι που σε ενδιαφέρει ..

τεχνικό

αντοχής

έχω λύσεις σε ότι θες

Νικο με τον ιδιο τροπο μπαινει ο δισκος κ στο μαμα βολαν?Αυτος ο δισκος ειναι για 48+κιλα ροπης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο δισκος ειναι για 48+κιλα ροπης?

3 εκδόσεις υπάρχουν : με 48+, 53 και 60 κιλά ροπής.

http://www.sachsperformance.com/EU/sachs-race-performance-clutch/vw/vw-golf-vi-5k1/20-tsi-155-kw-042009/index.htm

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.