Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

απο βδομαδα λεω να αλλαξω βαλβολινες. επειδη εκανα μια ερευνα καμια 20αρια σελιδες πισω και δεν βρηκα καποιο απο τα post που ειχα διαβασει. δωστε τα φωτα σας! κατι θυμαμαι για motul gear 300 και redline κτλ αλλα προδιαγραφες και τα σχετικα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Μονο με την αναβαθμιση του λογισμικου στο ΟΕΜ Golf V GTI , η ισχυς ξεπερναει τα 250ΗΡ . Υπαρχουν παμπολλες λυσεις στην αγορα , σε διαφορες τιμες , αποδοσεις , κλπ .

Για περαιτερω βελτιωσεις , οι τροχαλιες ειναι το τελευταιο που πρεπει να κοιταξεις . Κατα την αποψη μου , συνεχισει με εισαγωγη - εξατμιση .

Η εισαγωγη στο ΤFSI ειναι τελειως διαφορετικη απο το 20VT , περα απο το φιλτρο τιποτα αλλο δεν ταιριαζει ( maf case , σωληνωση ) . Ειναι προτιμοτερο να την πουλησεις σε καποιον με μοτερ 20vt και οταν αποφασισεις να βαλεις κιτ εισαγωγης , να αγορασεις καποιο που να ειναι για τον κινητηρα σου .

+1

το καλο με αυτα τα μοτερ ειναι οτι υπαρχουν πολλες λυσεις (εγχωριες και μη)σε προγραμματα και παντως ειδους hardware

Link to comment
Share on other sites

+1

το καλο με αυτα τα μοτερ ειναι οτι υπαρχουν πολλες λυσεις (εγχωριες και μη)σε προγραμματα και παντως ειδους hardware

...αχ αυτα τα προγραμματα και περιφερειακα πρεπει να καταργηθουν και να απαγορευθουν δια νομου!!!!

Εχω το gti εδω και μια βδομαδα και ενω έλεγα οτι δεν προκειται να το πειραξω ήδη σκεφτομαι να κουμπωσω την κ04 πανω και ενα προγραμμα. Διαβαζω ξανα και ξανα τα παλαιοτερα ποσταρισματα για tuning και τρελενομαι. Κολλησα το μικροβιο μαλλον, απο την μια θελω βελτιωση χωρις υπερβολες αλλα από την άλλη καποια προβληματα με κακες εφαρμογες με προβληματιζουν. Φοράω εξατμιση, φιλτρο, αναρτηση, φρενα, και ενα προγραμμα της abt stage 1. Για απροβληματιστη αυξηση με κ04 και προγραμμα ποσο να το παω ρε παιδια?

Ασχετο εβαλα 95 βενζινη για δοκιμη οκ οχι πειρακια, αλλα σημαντικη πτωση στην αποδοση. Τελικα οι επιδεξιοι .... θελουν και μεταξωτα βρακια.

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου να βαλεις κ04 χωρις αντλια μονο μπεκ τουρμπινα εξατμιση κουλερ και προγραμμα στα 300-310 αν θελεις ασφαλεια.αν θες παραπανω βαλε και αντλια αλλα και μπιελες!μην μπλεξεις μονο με τους ελληνες 'μεγαλοπρογραματισταδες'!!οσους λαγους και πετραχιλια και αν σου ταξουνε.(ειναι η γνωμη μου)Τωρα..εταιριες σοβαρες κατα την αποψη μου ειναι giac,unitronic,b&b,abt,skn,mtm,apr.αλλα εχε υποψην σου και τι αφτερσειλς θα εχεις απο αυτους γιατι στην ελλαδα δεν ειναι και λιγοι οι αντιπρωσοποι που χαλανε το ονομα μιας μεγαλης εταιριας.επησεις καλο θα ητανε αν ειναι δυνατον το προτζεκτ να το αναλαβει ενας!π.χ ο γκικας αν πας θα ειναι και ο μηχανικος σου και αυτος που θα σου βαλει προγραμμμα αν επιλεξεις skn π.χ..το ιδιο αν πας στον 'cupraman' θα σου βαλει προγραμμα unitronic...το ιδιο αν πας στην abt.το ιδιο και στην mtm..κτλ..παραδειγμα λεω και δεν κανω διαφημιση!βεβαια ολα τα παραπανω αναιρουντε κι ολας γιατι μπορει να πας στους παραπανω μηχανικους και να βαλεις οτι προγραμμα θες εσυ!απλα καλο θα ηταν την επιβλεψη να την εχει ενας για ολα..

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι λαθος γιαυτο που λες για τους ελληνες προγραμματιστες πολυ λαθος γιατι ο κριτωνας(etuners) δεν εχει φτιαξει αξιοπιστα και δυνατα αμαξια γιατι ο κυριλος (overload)δεν εχει κανει δυνατα και αξιοπιστα αμαξια γιατι ο μιχαλης (xxelixis salonika) δεν εχει κανει δυνατα αμαξια και αξιοπιστα και αλλοι που δεν μου ερχονται στο μυαλο μου τωρα αυτο που λες δεν ισχυει με τιποτα και δεν μπορεις να πεις κατι τετοιο οταν ολοι τους εχουν μια ιστορια στο θεμα tuning προσβαλεις προσωπα οτι ακουστηκαν για ορισμανους ορισμενα πραγματα δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλοι γιατι απο πσιω κρυβονται πολλα και διαφορασ συμφεροντα οκ μην τρελαθουμε τωρα εαν ασχολησε τα ξες και εσυ .εγω θα πω και κατι ακομα οτι και για επωμυμες εταιριες εχουν ακουστει πολλα γιαυτο μην εισαι απολυτως σε αυτο πολυ λες γαιτι εχω ακουσει πολλα και εχω δει πολλα για τις εταιριες που ανεφερες.ολα αυτα τα λεω φιλε μου οχι για να μαλωσουμε αλλα για να σου πω οτι αυτο που λες οτι δεν ισχυει και πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος στα λογια σου :):o

Link to comment
Share on other sites

στα λογια μου ειμαι παντα προσεκτικος και δεν εχω να βοβηθω τιποτα και κανεναν.λοιπον η αποψη μου ειναι η παραπανω και επετρεψε μου να εχω δει και 2 πραγματα απο προσωπικη εμπειρια και ετσι κατεληξα σε αυτο το συμπερασμα,δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπους οπως και αυτοι μαζι μου.κανουν την δουλεια τους και κανω την δικη μου η παραπανω αποψη ειναι προσωπικη και δεν προσβαλω κανεναν σε ανοιχτο φορουμ ειμαστε.οποιος θελει ας παει να βαλει οτι προγραμμα θελει,οπου θελει,αν θελεις περετερω εξηγησεις και συζητηση μεσο π.μ!μιας και δεν ειναι σωστο να χαλαμε το θεμα...και μια συμβουλη για το τελος.Τα φθηνα αλογα στο τελος θα σου βγουνε ακιβοτερα!!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

αυτο με φθηνα αλογα δεν ισχυει παντα οτι τα φτηνα βγαινουν και ακριβα το ιδιο ισχυει και στα επωνυμα που εκει τα ακριβα βγαινουν ακομα πιο ακριβα δινεις χιλιαρικο περιπου και εαν δεν δουλεψει κατι καλα ποναει ακομα περισοτερο απο το να δωσεις 500-600 ευρω τεσπα να μην το συνεχισουμε αλλο ο καθενας ας βαλει οτι θελει αλλα το ξανα τονιζω εχουμε πολυ αξιολογους προγραμματιστες και στην ελλαδα που εχουν βγαλει πολυ αξιοπιστα και δυνατα αμαξια τυχαιο δεν νομιζω new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο με φθηνα αλογα δεν ισχυει παντα οτι τα φτηνα βγαινουν και ακριβα το ιδιο ισχυει και στα επωνυμα που εκει τα ακριβα βγαινουν ακομα πιο ακριβα δινεις χιλιαρικο περιπου και εαν δεν δουλεψει κατι καλα ποναει ακομα περισοτερο απο το να δωσεις 500-600 ευρω τεσπα να μην το συνεχισουμε αλλο ο καθενας ας βαλει οτι θελει αλλα το ξανα τονιζω εχουμε πολυ αξιολογους προγραμματιστες και στην ελλαδα που εχουν βγαλει πολυ αξιοπιστα και δυνατα αμαξια τυχαιο δεν νομιζω new_lol.gif

Η πραγματικοτητα εχει ως εξεις.1)Οτι πληρωνεις παιρνεις...2)οσοι γνωριζουν πως γινεται η δουλεια σε εξωτερικο και γνωριζαν αντιστοιχα πως γινεται στο ελλαντα και πως βγαινουν τα προγραμματα απο τους δικους μας,ουτε καν θα πατουσαν...αμα ηξεραν και πως λειτουργουν!...τοτε ουτε καν θα συζηταγαμε παλι τετοιου ιδους θεματα.Επι του θεματος.Προσωπικη μου γνωμη για τον φιλο μας με το gti.Καλο θα ειναι να χαρεις το αυτοκινητακι σου οπως ειναι και να μη μπλεξεις προς το παρον με κ04 κτλ...δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα βαζεις βγαζεις στην ακρη του μυαλου σου να εχεις οτι κατι μπορει να παει λαθος...

Link to comment
Share on other sites

δεστε λιγο ο ελληναρας προγραμματιστης που εχει φτασει και ποιοι τον καλουν για προγραμμα και τι ρυθμηζει και μετα πεστε μου οτι οι ελληνες προγραμματιστες δεν ειναι καλοι αυτο εχω να πω και τελος δεν συνεχιζω οκ δεστε μονο αυτο και ποια εταιρια τον εχει http://www.youtube.c...h?v=8nTFA7sOfK4 ειναι αυτος με το καπελακι στην αρχη που δειχνει και καθεται στην θεση του συνοδηγου αναποδα με τον υπολογιστη και ρυθμηζει το πορσε ειναι απιαστος 1300 τροχο εβγαλε τι να λεμε τωρα μπραβο του και παλι αυτος ειναι ο μιχαλης απο το xxexelixis thesaloniki αυτος που κανει τα προγραμματα και τον καλει η μεγαλη evoms motorsport και αυτο τυχαιο παλι δεν νομιζω .ΕΔΩ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗς ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΡΣΕ :drinks::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δωσω συνεχεια αλλη σε αυτο το θεμα..οσοι ξερουν καποια γεγονοτα και γνωριζουν καποια βασικα πραγματα εχει καλος..τιποτα δεν μου λεει ο μιχαλης και ο καθε μιχαλης που τον φωναζει η εβομς.μακαρι να φτασει και στην νασα.ο καθενας οπως στρωσει θα κοιμηθει.οπως και ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του.καλη συνεχεια σε ολους και καλη σταδιοδρομια σε οτι προτζεκτ και αν επιλεξει να κανει και οπου θελει ας το κανει.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δωσω συνεχεια αλλη σε αυτο το θεμα..οσοι ξερουν καποια γεγονοτα και γνωριζουν καποια βασικα πραγματα εχει καλος..τιποτα δεν μου λεει ο μιχαλης και ο καθε μιχαλης που τον φωναζει η εβομς.μακαρι να φτασει και στην νασα.ο καθενας οπως στρωσει θα κοιμηθει.οπως και ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του.καλη συνεχεια σε ολους και καλη σταδιοδρομια σε οτι προτζεκτ και αν επιλεξει να κανει και οπου θελει ας το κανει.

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δωσω συνεχεια αλλη σε αυτο το θεμα..οσοι ξερουν καποια γεγονοτα και γνωριζουν καποια βασικα πραγματα εχει καλος..τιποτα δεν μου λεει ο μιχαλης και ο καθε μιχαλης που τον φωναζει η εβομς.μακαρι να φτασει και στην νασα.ο καθενας οπως στρωσει θα κοιμηθει.οπως και ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του.καλη συνεχεια σε ολους και καλη σταδιοδρομια σε οτι προτζεκτ και αν επιλεξει να κανει και οπου θελει ας το κανει.

πολυ φορτωμενο σε βρισκω...

γιατι τρελαθηκες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

δεν τρελαθηκα ρε φιλε...ας κανει ο καθενας οτι καταλαβαινει..εμεις τους ειδαμε και τους μεν και τους δε.ουτος η αλλος πιστευω πως οποιος ασχολητε λιγο με το αθλημα σιγουρα εχει βγαλει καποια συμπερασματα και για συνεργεια και για προγραμματα,και πανω σε αυτα μπορει να αποφασισει.ετσι δεν ειναι??δεν θελω να το παιξω σωστος και δεν προτρεπω κανεναν να ακολουθησει την γνωμη μου.καλα να ειμαστε και εν καιρο θα ξεκαθαρισουν ακομα πιο πολυ τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν τρελαθηκα ρε φιλε...ας κανει ο καθενας οτι καταλαβαινει..εμεις τους ειδαμε και τους μεν και τους δε.ουτος η αλλος πιστευω πως οποιος ασχολητε λιγο με το αθλημα σιγουρα εχει βγαλει καποια συμπερασματα και για συνεργεια και για προγραμματα,και πανω σε αυτα μπορει να αποφασισει.ετσι δεν ειναι??δεν θελω να το παιξω σωστος και δεν προτρεπω κανεναν να ακολουθησει την γνωμη μου.καλα να ειμαστε και εν καιρο θα ξεκαθαρισουν ακομα πιο πολυ τα πραγματα.

συμφωνω θα φανουν ρε φιλε και εγω μαζι σου υγεια να εχουμε μονο και θα φανουν πολλα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Μιχάλη που κατάφερε να κάνει τέτοιες δουλειές!

Πραγματικά του αξίζουν συγχαρητήρια!

Ελπίζω κι εύχομαι να ακολουθήσουν κι άλλοι το παράδειγμά του γιατί πραγματικά υπάρχουν άνθρωποι

στην Ελλάδα που χαραμίζονται και αναλώνονται σε βλακείες εξαιτίας της ελληνικής μισαλλοδοξίας.

Link to comment
Share on other sites

δεν τρελαθηκα ρε φιλε...ας κανει ο καθενας οτι καταλαβαινει..εμεις τους ειδαμε και τους μεν και τους δε.ουτος η αλλος πιστευω πως οποιος ασχολητε λιγο με το αθλημα σιγουρα εχει βγαλει καποια συμπερασματα και για συνεργεια και για προγραμματα,και πανω σε αυτα μπορει να αποφασισει.ετσι δεν ειναι??δεν θελω να το παιξω σωστος και δεν προτρεπω κανεναν να ακολουθησει την γνωμη μου.καλα να ειμαστε και εν καιρο θα ξεκαθαρισουν ακομα πιο πολυ τα πραγματα.

Eλα ρε συ υπερβαλεις!!ειναι δυνατον?απο συνεργεια(συμπεριλαμβανομενου και αντιπροσωπειες..εκει να δεις χαλια ) τα καλυτερα εχουμε.. εχουν τοσο σιγουρια και αξιοπιστια που πηγαινεις με κλειστα τα ματια!την τελευταια φορα εφυγα με φιλτρο βενζινης απο πολο 1.4 και εχω 2.0 tfsi!! και για προγραμματα ακομα πιο καλα made in greece-copy paste(οποιος γνωριζει καταλαβαινει τι λεω...) που τα μπουζι απο το στεγνωμα ειχαν λιωσει!ασε που ειχαν βαλει ιριδιου...!!

δεν τρελαθηκα ρε φιλε...ας κανει ο καθενας οτι καταλαβαινει..εμεις τους ειδαμε και τους μεν και τους δε.ουτος η αλλος πιστευω πως οποιος ασχολητε λιγο με το αθλημα σιγουρα εχει βγαλει καποια συμπερασματα και για συνεργεια και για προγραμματα,και πανω σε αυτα μπορει να αποφασισει.ετσι δεν ειναι??δεν θελω να το παιξω σωστος και δεν προτρεπω κανεναν να ακολουθησει την γνωμη μου.καλα να ειμαστε και εν καιρο θα ξεκαθαρισουν ακομα πιο πολυ τα πραγματα.

εγω ειμαι αθλητικος τυπος!

Α και μη ξεχασω ...προτοτιπουμε στις ανατιναξεις...!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ξεχασες το σημαντικοτερο για να λυσεις ενα προβλημα πρεπει να αλλαξεις το μισο αυτοκινητο στην καλυτερη!!αφου πανε ολοι με την θεωρεια "ο θεος να βαλει το χερι του".....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτά που έγραφα περί μισαλλοδοξίας φαίνεται πως επιβεβαιώνονται αμέσως...

Από φτυάρια πάντα εμφανίζονται μπόλικα. Για επαίνους μηδέν. Λες και κοστίζει κάτι βρε παιδιά.

Δεν πειράζει, αφού είμαστε κακομοίρηδες και τρωγόμαστε ο ένας με τον άλλο, καλά μας κάνουν

οι ξένοι και μας παίρνουν το συνάλλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καλα κανουν οι ξενοι και κακιστα κανουν οι ελληνες με τις απατεωνιες τους που σε λιγο θα παιρνουν τα 3α τα μακρυτερα αν συνεχισουν τα ιδια παραμυθια.Στην δουλεια μου κοιταω το προιον που πουλαω να ειναι αριστο και οι υπηρεσια μου το ιδιο και ας μην εχει σχεση με το αυτοκινητο το ιδιο απαιτω και απο τους τιουνεραδες.εγω δεν σας κοιταξα σαν τσεπη αλλα οταν βλεπω τον αλλον να με κοιτα με κουτοπονιρια μου την δινει!!ο κλαδος ομως του αυτοκινητου νομιζω οτι χρειαζεται ριζικη αλλαγη κυριος χαρακτηρων επειτα συμπεριφορα προς τον καταναλωτη και αλλαγη σκεψης ως προς τον επαγγελματισμο!χρονια πολλα,ζητω η 28η οκτωμβριου..και ας ντρεποντε οι προγωνοι μας που χυσανε το αιμα τους για να φερουμε αυτη την χωρα σε αυτα τα χαλια..ας ελπισουμε η δικια μας γενια να αλλαξει το ρουν..

Link to comment
Share on other sites

Εις ό,τι αφορά την εγχώρια απατεωνιά, σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που απαξιώνουν την αγορά για τους υπόλοιπους.

Με συμπεριφορά κατά πολύ κατώτερη της πρέπουσας ή της αναμενόμενης.

Το να τους βάζεις όμως όλους στο ίδιο σακί, είναι μια άδικη γενίκευση.

Υπάρχουν και Έλληνες τιουνεράδες (προφανώς βγάζω από τη συζήτηση τον εαυτό μου) που δουλεύουν σκληρά και καθημερινά

για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Σε πολλές περιπτώσεις έχουν φέρει αποτέλεσμα καλύτερο από πολλές ξένες εταιρείες,

τόσο εις ό,τι αφορά το προιόν τους όσο και την υποστήριξή του σε βάθος χρόνου.

Φαντάζομαι όμως ότι θα έχεις κάποια προσωπική πικρή εμπειρία που σε οδήγησε στο να γράψεις τη γνώμη σου.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι στο χώρο της βελτίωσης που θα έπρεπε να αλλάξουν επάγγελμα.

Δεν είναι όλοι όμως απατεώνες και κλέφτες. Υπάρχουν άξιοι άνθρωποι.

Αν βλέπεις ξένες εταιρείες να τους εμπιστεύονται, να ξέρεις ότι δεν είναι καθόλου τυχαιο ούτε έχουν πέσει κι αυτές

θύματα εκμετάλλευσης. Απλώς ο συγκεκριμένος άνθρωπος κάνει καλά τη δουλειά του και τον προτίμησαν για να δώσει

λύση.

Link to comment
Share on other sites

σαφως και δεν τους βαζω ολους στο ιδιο καζανι ουτε καν εσενα προσωπικα!και δεν αναφερομαι βεβαια και στον ανθρωπο που τον εμπιστευοντε οι ξενες εταιριες..μιλαω για το υπολοιπο 90% και μεταξυ μας ολοι ξερουμε οτι ποσοστο ειναι μεγαλο ΝΑΙ 90%,μια διευκρινηση ακομα οταν λεω τιουνεραδες βαζω και προγραμματιστες και μηχανικους(ο θεος να τους κανει)..γιατι πολλες φορες χαρη στις γκαφες μηχανικων καταστερφοντε αυτοκινητα και μαζι παρασερνουν προγραμματιστες πελατες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

σαφως και δεν τους βαζω ολους στο ιδιο καζανι ουτε καν εσενα προσωπικα!και δεν αναφερομαι βεβαια και στον ανθρωπο που τον εμπιστευοντε οι ξενες εταιριες..μιλαω για το υπολοιπο 90% και μεταξυ μας ολοι ξερουμε οτι ποσοστο ειναι μεγαλο ΝΑΙ 90%,μια διευκρινηση ακομα οταν λεω τιουνεραδες βαζω και προγραμματιστες και μηχανικους(ο θεος να τους κανει)..γιατι πολλες φορες χαρη στις γκαφες μηχανικων καταστερφοντε αυτοκινητα και μαζι παρασερνουν προγραμματιστες πελατες κλπ...

Πραγματικά από τέτοια περιστατικά βλέπουμε μπόλικα από πολλούς και διαφορετικούς "βελτιωτές"! :(

Κάποια στιγμή θα βελτιωθεί όμως η κατάσταση γιατί οι οπαδοί του μηχανοκίνητου αθλητισμού μαθαίνουν.

Εκπαιδεύονται, διαβάζουν, παρακολουθούν forums και online βάσεις πληροφοριών.

Το 1990 η βελτίωση βασιζόταν στην ευστροφία του κάθε μάστορα που έκανε πειράματα χωρίς καν τα απαραίτητα

εργαλεία ελέγχου (δυναμόμετρα, αναλυτές καυσαερίων, πυρόμετρα κλπ). Ευτυχώς το 2010 όλοι γνωρίζουν τί είναι

όλα αυτά, τί δουλειά κάνουν, μέχρι και πώς να διαβάζουν το vagcom. Οπότε δεν μπορεί κανένας να κοροιδέψει

έναν πελάτη. Ή ίσως να το καταφέρει άπαξ, αλλά θα είναι και η τελευταία του φορά.

Όλα αυτά τα περιστατικά από επιτυχημένες και αποτυχημένες προσπάθειες βελτίωσης βοηθούν στην αναβάθμιση

του τεχνικού επιπέδου στην Ελλάδα. Για αυτό, όσο παράξενο κι αν ακούγεται, πρέπει να καταγράφονται όλα.

Τα σωστά και τα λανθασμένα επίσης. Αστεία και σοβαρά. Είναι όλα μια μεγάλη βάση γνώσεων.

Ώστε να γνωρίζουμε τί να αποφεύγουμε και τί προσπαθούμε να πετύχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτά που έγραφα περί μισαλλοδοξίας φαίνεται πως επιβεβαιώνονται αμέσως...

Από φτυάρια πάντα εμφανίζονται μπόλικα. Για επαίνους μηδέν. Λες και κοστίζει κάτι βρε παιδιά.

Δεν πειράζει, αφού είμαστε κακομοίρηδες και τρωγόμαστε ο ένας με τον άλλο, καλά μας κάνουν

οι ξένοι και μας παίρνουν το συνάλλαγμα.

δεν ειναι θεμα κακομοιριας ουτε μισαλλοδοξιας...ειναι θεμα ελληψης γνωσεων ασχετοσινης ελλειψη εξιδεικευμενου προσωπικου κτλ (και παντοτε μιλαω γενικα για συνεργεια προγραματισταδες αντιπροσωπειες κτλ..)αλλα και αναφορα πολλων ατοπιων που στοιχησαν χιλιαρικα σε ορισμενους...ουτε εγω τους βαζω στο ιδιο σακουλι ολους.. σιγουρα υπαρχουν εξαιρεσεις οπως αλλοστε σε ολες τις δουλειες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.