Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

πηρα ενα τηλεφωνο στο συνεργειο και μου ειπε μια μαρκα je,για αυτον φτανουν αυτα μου ειπε για το μοτερ οπως λεμε να γινει..εμπειριες κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα τηλεφωνο στο συνεργειο και μου ειπε μια μαρκα je,για αυτον φτανουν αυτα μου ειπε για το μοτερ οπως λεμε να γινει..εμπειριες κανεις?
cp pistons

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα τηλεφωνο στο συνεργειο και μου ειπε μια μαρκα je,για αυτον φτανουν αυτα μου ειπε για το μοτερ οπως λεμε να γινει..εμπειριες κανεις?

και τα Je είναι πολύ καλά!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δευτερη φορα σε 8 ημερες ο σενσορας της πιεσεως G31 βγηκε ΝΟΚ ΟΥΤ

000566 - Manifold Pressure / Boost Sensor (G31)

P0236 - 004 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 2

Mileage: 113420 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 13:29:55

Freeze Frame:

RPM: 831 /min

Load: 0.8 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: 80.0°C

Temperature: 18.0°C

Absolute Pres.: 970.0 mbar

Voltage: 14.224 V

Readiness: 0000 0001

KAI EXOYME και θεματα τρφοδοσιας καυσιμου!!!!κριτωνα απο ποια αντλια; ειναι αυτα....αυριο βαζουμε οτι χρειαζεται.....τελος τα χω παρει κρανιο ασχημα

ηρθα αθηνα ατμοσφαιρικο ...μεχρι 0.5 ανεβαζε πιεση....ας ελπισουμε να βρουμε ακρη....μεχρι να φυγω

αυτο παλι με την βενζινη τι ειναι ..απο πισω αντλια οφειλεται???να φυγει και να παει στο γερο το διαολο...ΠΟΙΑ αντλια απτο σ3 ν απαω να αγορασω αυριοοοοοοο....????

012555 - Low Pressure Fuel regulation

P310B - 002 - Fuel Pressure Outside Specification - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 113180 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 09:12:36

Freeze Frame:

RPM: 7107 /min

Load: 10.6 %

Speed: 140.0 km/h

Temperature: 82.0°C

Temperature: 12.0°C

Absolute Pres.: 920.0 mbar

Voltage: 14.097 V

ΚΡΙΤΩΝΑΑΑΑ εγω να σουπω ποιο προγραμμα δουλευει στα κρυα.....δυστηχως το ρεβο....με παραπανω αλογα και πιεσεις απο οτι ζητησα εγω και με μαμα αντλια γτι πισω και αυττοτεκ αντλια μπροστα και Σ3 ΜΠΕΚ και ΜΟΥ ΡΙΧΝΕΙ ΚΟΛΩΝΑΑΑΑΑ κριτωνα.........

εγω εχω βαλει ποιο καλα περιφερειακα απο ολους στην παρεα με τα γτι στα ιωαννινα και δεν δουλευει....

αυριο θα σου στειλω τον γιαννη με $$$$$$$$$$$ να παρετε οτι χρειαζεται...για να μην στειλω το αμαξι πακετο

και τασο δεν το ριχνω σε αλογα ουτε σε ροπη η θα δουλευει στο οριο η καθολου....του σαλονιου δεν ειναι το δικο μου..ξεκαθαρα πραγματα...απλα εχω απαιτησεις

και τα προβληματα του με την πιεση δεν τα ειχε στα 368 αλογα ειχαν ξεκινησει ξαφνικα απτα 358-360 αλογα οταν τα μπεκ ακομη ηταν στα 130-135 μπαρ πιεση και οχι στα 145 που δουλευον τωρα

Mαλλον δεν θες να καταλαβεις τι σου λεμε ...

Καταρχην - τωρα που μιλησαμε πραγματικα κουφαθηκα !!!!

εχεις ηλεκτρικη βλαβη με τον G31 γιατι εντελως αιθαιρετα καποιος ανιδεος εβαλε αισθητηρα MAP απο Εdition 30 !!!!!!!! . Γι αυτο ηρθες ατμοσφαιρικος .

O map αυτος εχει 3220mbar στα 5 volt σε αντιθεση με τα 2560mbar που εχει ο δικος σου !!!! Αν ειναι δυνατον , μετρας 20+% λιγοτερη πιεση !!!!!!!

Γι αυτο και σου βγαζει implausible signal και εχεις pressure drop ( αφου ειναι κακη η συσχετηση gr/sec και πιεσης στο map , συναρτησει της γωνιας πεταλουδας ) και safe mode !!!

ΗΜΑΡΤΟΝ !!! ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΣΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΑP???????

Και στην τελικη , γιατι να ακουω εγω τα διαφορα επειδη εχεις safe mode  , που καποιος ανιδεος σου εβαλε ασχετο αισθητηρα απο το "επετειακο" μοντελο που εχει τελειως διαφορετικο μοτερ ????

Κατα δευτερον ... ειτε Ρεβο βαλεις ειτε οτι θες , απο τη στιγμη που θες να δουλευεις στο οριο , οπως αναφερεις , πρεπει να βαλεις τα καταλληλα parts

Εκει που τερματιζει η τροφοδοσια σου , το turbo ειναι στο 70% η Ν75 στις 5800σαλ ...

Επισης , το πισω κυκλωμα σου πισω εχει 113180χλμ και δεν επαρκει . Το βγαζει και βλαβη .

Τι σχεση εχουν ολα αυτα με τα προγραμματα ? Βαλε τα σωστα πραγματα να μην παιδευεσαι .

Τσαμπα ταλαιπωρεισαι ... εχεις δωσει χρηματα σε 1000-2 πραγματα ( flap delete , πολλαπλασιαστες , κλπ κλπ ) ,

πολυ πιο φθηνα κανουν 2 γραμμες και 4 μπεκ και θα δεις αλλα 40ΗΡ ψηλα και χωρις σφυρηλατα , και χωρις κοψιματα ...

Νομιζω οτι πρεπει να βρεις καποιον υπευθυνο και να στο φτιαξει στο μηχανικο κομματι , γιατι με τον τροπο που κινεισαι ξοδευεσαι και ταλαιπωρεισαι αδικα φιλε . Επειδη λοιπον δεν εχεις την εμπειρια , απευθυνσου σε καποιον γνωστη που θα εστιασει στα "bottleneck" του προβληματος , και οχι ασχετα πραγματα . 

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

Στελιο "πιανουμε δουλεια" ψαχνουμε αντλια πισω βενζινης απο TT-RS 2.5 5κυλινδρο μοντελο 2010 που ταιριαζει κουτι σε tfsi 2.0  ΕΤΚΑ force :) :)

 Γιαννη , δεν θα βαλετε τετοια αντλια , γιατι δεν μπορει να υποστηριχτει απο το ηλεκτρικο κυκλωμα του αυτοκινητου . 

Αν την εχεις ανοιχτη πολυ ωρα ( 85+% duty cycle ) , το αυτοκινητο μπαινει σε safe mode ( ηλεκτρικη προστασια ) . 

οποτε πρεπει να την εχεις "κλειστη" ... οποτε αφηνεις και την ΟΕΜ . γιατι το προβλημα ειναι το ηλεκτιρκο κυκλωμα ελεγχου , που δεν μπορει να υποστηριξει μεγαλα ηλεκτρικα φορτια . 

 

Γενικα , ξαναεπαναλαμβανω θα προτεινα να απευθυνθειτε σε εμπειρο μηχανικο που εχει ασχοληθει με αναλογα project , γιατι θα μπλεξετε . 

Link to comment
Share on other sites

 ρε φιλε εαν το δουλεψεις τσιτα πολυ λογικο ειναι να εχεις και δυλειτουργειες με μη σωστα περιφερειακα απο εκει και περα τι να σου πω οτι νομιζεις εσυ .επισης το μοτερ σου εαν δουλεψει 40+αλογα θα σπασει καποια στιγμη ουτε αυτο σε νοιαζει ?το θεμα ειναι να εχεις ενα σωστο αμαξι χωρις προβληματα χωρις τιποτα και ας εχει και 360 απλα τα 360 να ειναι σωστα και οχι οτι να ναι αρα πρωτα κυνηγας την σωστη λειτουργεια μαζι με την αξιοπιστια καιμετα εφοσον φτασεις σε ενα τετοιο επιπεδο τοτε βλεπεις εαν σε περνει να τσιτωσεις λιγο ακομα αλλα μεσα σε αποδεκτα ορια οχι τσιτα για να παςγια σπασιμο και για να εχεις δυσλειτουργειες  .επισης οπως ειπε και ο κριτωνας τι δουλεια εχει να βαλεις μαπ απο s3/cupra/edition30 ?ο εγκεφαλος δεν μπορει να δουλεψει σωστα γιατι ειναι ρυθμησμενος να βλεπει αλλα .βγαλτον ειναι λαθος και βαλε το μαμα γιατι οι ρυθμησεις που εχει κανει ο κριτωνας ειναι για τον μαμα τον μαπ και οχι για αλλον.τι να σου πω φιλε εαν δεν βαλεις το σωστα περιφερειακα δεν προκειται να κανεις ποτε αμαξι να το ξες και ας βαλεις πολλαπλασιαστες απο χρυσο επανω φιλικα ολα αυτα που σου λεω γιατι  βλεπω να μην τα ξες καλα .και κατι αλλο καλα κανεις και εχεις απαιτησεις γιαυτο πληρωνεις αλλα δεν μπορεις να πας ρε φιλε ενα αμαξι με μη σωστα περιφερειακα και ειδικα να εχει θεμα και στο συστημα τροφοδοσιας και εσυ να ζητας σωστη λειτουργεια δεν γινεται με τιποτα η να βαζεις κατι που δεν μπορει να διαβασει ο εγκεφαλος και να λες γιατι βγαζει σφαλματα και πανω απο 0,5 δεν ανεβαζει .ειναι σαν να παω να βαλω εγω μαφ απο διλιτρο και να βριζω τη ρεβο γιατι δεν μου δουλευει το αμαξι μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα παντως να ξες

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

ο σενσορας αλλακτηκε στην αντιπροσωπεια ιωαννινων γιατι ειδανε οτι κατι ελλειπε απτον δικο μου ενα δοτης..ειχε δυο κανονικα.συμφωνα με το τμημα ανταλλακτικων ο σενσορας που βαλανε επανω ηταν και για το μοντελο το δικο μου...δεν ειναι οτι ξυπνησα μια ωραια μερα και τον αλλαξα μοναχοςμου δηλαδη.στην αντιπροσωπεια πηγα για ενα σενσορα πιεσης...απτον κριτωνα ακουω οτι δεν ταιριαζει.στο ετκα απτην αντιπροσωπεια λεγανε οτι μπαινει και στο μοτερ του bwa...τι να πω εγω...αυτοι εχουν ονλινε με γερμανια...οχι εγω...

δεν μπορω να κανω καθε φορα και 400 χλμ για ενα απλο σενσορα να κατεβαινω αθηνα.ελεος πια...που στο πο$υτσ4ο να παω αμα δεν ξερουν αυτοι.αντιπροσωπεια ειναι...δεν μπρω και να μετακομισω για το αμαξι επιτελους...

στο κρτιωνα γκρινιαζω για το οτι δεν δουλευει στα κρυα....
η βλαβη με την πιεση αμα μου λεγανε και εμενα απτην αρχη ξερεις θελει και αντλια πισω θα την ειχα παρει...πριν 15 μερες αθηνα ημουν παλι..αλλα δεν ειχε υποθει ποτε μεχρι τωρα απο κανεναν.ουτε συνεργειο ουτε προγραμματιστη...να μυρισω τα νυχια μου εγω???

γιατι γκρινιαζω να εχει εναν συνεργατη στην ηπειρο για να φτιαχνω και εγω εκει..η μαρεσει και εμενα να κατεβαινω αθηνα για να βγαλω ακρη..τα λεω συνεχεια στον κριτωνα να βρει καποιον και στην ηπειρο
αλλα τι να κανω ο ποιος σχετικος ειναι στη κερκυρα απο οσο ξερω...στην απρ που παω για τα σοβαρα πραγματα...

βρε τασο πραγματικα δεν με καταλαβαινεις ...
δεν ηξερα να παω στην απρ και να τους πω παρτε 6000 ευρο και βαλτε μου το απρ3 σταδιο και να τελιωνω....απλα δεν μαρεσει για αυτο δεν το εχω κανει ακομη οχι απο αποψη χρηματων για μενα..
εγω γνωρισα τον κριτωνα και πιστευω οτι θα την βρουμε την ακρη και εξαλλου μαρεσει να εχω εναν ανθρωπο εδω παρα εναν στην αμερικη...απλα ξεκινησα με κο4 σεταπ νορμαλ και λογω κακων παρεων το εχω παει στα ορια
και πλεον δεν με ενδιαφερει το απλο κο4...εγω θελώ να δουλεψει τσιτα και μετα ας σπασει...αλλα να δουλεψει το γαμημενο εστ ω και για λιγο...μετα το κανω playmobil τον κινητηρα...

απο εκει και μετα οι παρενεργειες εχουν να κανουν με το οτι δεν δοκιμαζεται το αυτοκινητο σε συνθηκες διαμονης μου αλλα σε συνθηκες αθηνας που περναω μια στο τοσο...δηλαδη εκει που μενω εγω ειναι ποιο κρυα εχουμε 0 εως +10 και οχι +17 που εχει η αθηνα και το δυναμομετρο με 1020 βαρομετρικο αλλα 920-960 ιωαννινων...εκει η ρεβο πχ δουλευει και ποιο αγρια..και φου μπρουν αυτοι τοτε 200% το χουμε και εμεις

τελοςπαντων αυριο θα δουμε τι θα γινει μπαινει σε συνεργειο του κριτωνα και βλεπουμε.

και κλεινωντας επρεπε απτην αρχη ν αλεμε..θες αυτα τα αλογα.οκ θες αυτα τα πραγματα...τοσο απλα....κιτ!εγω δεν ειπα ποτε να μην παρω κατι...απλα ξεκινηαμε κο4 απλα και μετα οταν ζητησα να παμε στα ορια του με κλειστο μοτερ ,δεν ακουγα για καυσιμο τιποτα παρα μονο ρσ4 αν θελεις παραπανω αλογα..τωρα αν ακομη και τοσυστημα τροφοδοσιας το υποστηριζει .δεν το ακουσα ποτε..ειτε λογω αντλιας ειτε λογω σωληνακια ειτε ειτε...εγω δεν ξερω για αυτο και απεθυνομαι στους ειδικους..δεν ειπα ποτε ομως να μην παρω κατι!...ρσ4 ναβαλουμε αλλα εδω εχω θεμα με τσ σ3 ποσο μαλλον με τα ρσ4..αν το φιαξουμε σωστα με τα σ3 τοτε θα πειστω και θα προχωρησω σε ρσ4

 

 

κουραστηκα να τα γραψω και γ@μηθηκε  η απαντηση απτο σερβερ.μια φορα ακομη...ελεος βρε κλαμπ....

Edited by Speedy
edit στο html κειμενο
Link to comment
Share on other sites

Κριτωνα

Αφου σου ζηταει το μεγιστο δυνατο για το αυτοκινητο χωρις να δυσλειτουργει και να ειναι "παντος καιρου" , πες του που πρεπει να απευθυνθει απο την πρωτη στιγμη για να λυσει το προβλημα του μια και καλη.

Με προσωπα και διευθυνσεις.

Ετσι θα τον προστατευσεις απο διαφορους "σχετικους-ασχετους" με το μικροτερο δυνατο κοστος.

 

Παντα φιλικα

-ο προγραμματιστης δεν μπορει να σου προτείνει μηχανικο,και μάλιστα δημοσια!!! (ένας που συνεργάζεται για παραδειγμα εμενα μου έκανε χοντρή μ@λ@κία, αλλα δε μπορω να ζητησω ευθυνη απο τους etuners γιατι δεν μου είπαν αυτοι πήγαινε εκει!)

-ο προγραμματιστης σου λεει τί χρειαζεται το αμαξι κ συ βρισκεις αυτον που θα στα κάνει!

-απο την άλλη στον προγραμματιστη πάς με συγκεκριμενα πραγματα,και βαση αυτων σου φτιαχνει το προγραμμα!!! αν εσυ αλλαξεις πραγματα,οφειλεις να τον πάρει ένα τηλ.μηπως θελει προγραμματισμο ή αν αυτο που κάνεις είναι σωστο!Αν εσυ πάρεις μονος σου την ευθυνη, επειδη στο ειπε ενα φιλαρακι σου και αλλαξεις πχ.τουρμπινα δε φταιει ο προγραμματιστης που το αμαξι δε δουλευει σωστα και σε περναει το revo!!!

-οταν ειχα γραψει πως οι καιροι είναι δύσκολοι,και πως κάθε πραγμα πριν μπει θελει πολυ ψαξιμο,και πως καποια πραγματα είναι υπερτιμημενα (μη πω αχρηστα) κάποια μέλη παρεξηγηθηκαν,απο τότε σταμάτησα να σχολιαζω,μη παρεξηγηθω κιολας!

φιλικα τα γραφω αυτα και δε μιλαω για τον quicksilver αλλα γενικα!

Link to comment
Share on other sites

SOSλοιπον ψαχνω αυτο.https://store.goapr.com/products/APR-2.0T-(EA113)-Intake-Manifold-Runner-Flap-Delete.htmlγαμηθηκα να το βρω και δεν μπορω να το βρω στην ευρωπη με τιποτε... στην αμερικη δεν το στελνουν ελλδα,με το που βζω κωδικο ταχυδρομικο μου λεει δεν γινεται να στειλει ελλαδα....Ποιος ξερει να βοηθησει............................................................................................το θελω χτες!κερναω καφε!OYTE H APR UK ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ

Φίλε τι ακριβώς κάνει αυτό;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σαν μικρη ροικη εξελιξη σκεψου....

 

 

 

 

λοιπον αλλο τωρα.....ηρθαν οι δισκοι επιτελους ...απο μερα σε μερα θα τους βαλουμε....θελει 2 μερες το αμαξι μεσα και μετα λογικα ετοιμο.

τι κανουμε???ακουω για στρωσιμο?ποσα χλμ θελουν τα δισκακια ν απατησουν? εχει αλλαξει κανεις δισκακια σε dsg?

Link to comment
Share on other sites

σαν μικρη ροικη εξελιξη σκεψου....

 

 

 

 

λοιπον αλλο τωρα.....ηρθαν οι δισκοι επιτελους ...απο μερα σε μερα θα τους βαλουμε....θελει 2 μερες το αμαξι μεσα και μετα λογικα ετοιμο.

τι κανουμε???ακουω για στρωσιμο?ποσα χλμ θελουν τα δισκακια ν απατησουν? εχει αλλαξει κανεις δισκακια σε dsg?

 

Προταση προσωπική:

Ξεκίνα στρώσιμο για 1000 χλμ. Στα πρώτα 1000 άλλαξε ξανά υγρά κιβωτίου.

 

Στα πρώτα 500 άσε το D και ρόλλαρε το αμάξι ώστε να χρησιμοποιούνται όλες οι σχέσεις.

Απέφυγε όμως 6η πχ και τέρμα γκάζι ώστε να πέσει σε 2α.

Δούλεψε το με τα paddles για να στρώσουν όλα τα δισκάκια, όλων των ταχυτήτων.

Λίγο εθνική λίγο πόλη. Γενικά προσοχή και απέφυγε ειδήμονες του τύπου "πάτα δεν έχει ανάγκη".

 

Στα υπόλοιπα 500, βάλε και το S στο παιχνίδι με χαιδέματα του γκαζιού και λίγο ψηλότερες στροφές.

 

Μετά τα 1000 Κανονικό οδήγημα. Καλή επιλογή τα δισκάκια και απαραίτητη για αυτού του είδους τη βελτίωση.

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και ο  θεος βοηθος για υπομονη....μπα εχω γυρω στα 900 χλμ που με περιμενουν σε ταξιδι εθνικης οδου αρα η εκτη πεμπτη και τεταρτη θα πατησουν τελεια..τωρα για πρωτη δευτερα θ αδειξει....3 μερες ταξιδι σπιτι και πισω στρωσαμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζε και με τα paddles ... Μην το αφήνεις μόνο του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα εχει κανεις καμια vlfow evoms η καμια apr εισαγωγη που να θελει να την σπρωξει να την παρω εγω?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την αποψη σας παιδια για το παραπανω σετ απ. συμφωνα με τον προγραμματιστη μου θα παμε περιπου στα 270. το  κιτακι το εχω βρει κομπλε, απλα θελω να ξερω τη μπορει να χρειαστει απο περιφεριακα. θα αντεξει το μαμα δισκοπλατο? απο αντοχες μοτερ?μαμα αντλια με καλυπτει?  εμενα εχει 160000χλμ .auq. ti lete? αξιζει αυτη η βελτιωσει η θα μπλεξω.?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την αποψη σας παιδια για το παραπανω σετ απ. συμφωνα με τον προγραμματιστη μου θα παμε περιπου στα 270. το  κιτακι το εχω βρει κομπλε, απλα θελω να ξερω τη μπορει να χρειαστει απο περιφεριακα. θα αντεξει το μαμα δισκοπλατο? απο αντοχες μοτερ?μαμα αντλια με καλυπτει?  εμενα εχει 160000χλμ .auq. ti lete? αξιζει αυτη η βελτιωσει η θα μπλεξω.?

 

Καταρχην , κατα 99% θα χρειαστεις αντλια . Μετα τα 100000χλμ η δυνατοτητα παροχης της , υπο πιεση , πεφτει πολυ .

Το δισκοπλατο , ειδικα αν ειναι 6αρι ( νομιζω το AUQ μονο με 6αρι εβγαινε ) που εχει 240mm δισκοπλατο , ειναι μια χαρα .

Επισης , πρεπει να τσεκαρεις maf , πολλαπλασιαστες και τα σωληνακια υποπιεσης .

 

Κατα τα αλλα , αντι για το κιτ , μπορεις να αλλαξεις αγελαδα , intercooler και εξατμιση , που η διαφορα ειναι σχετικα μικρη με την Κ04-020/22/23 .

Τετοια σεταπ βγαζουν ευκολα 250+ΗΡ, με ταβανι τα 260-265ΗΡ .

Επισης , μπορεις να φτιαξεις και τη δικη σου την τουμρπινα ( "υβριδιο" με δυνατοτητα για 300+ΗΡ ) , οπου θα χρειαστεις και μπεκ / maf απο S3 .

Γενικα , υπαρχουν πολλες επιλογες στο μοτερ αυτο .

Link to comment
Share on other sites

η αντλια ειναι καινουργια..απλα ειναι η μαμα... απλα θελω να ξερω αν μεκαλυπτει για 260-270 αλογα. το δισκοπλατο αν με καλυπτει το μαμα τοτε ολα κομπλε. fmic εχω. εξατμιση εχω.

δεν νομιζω με αγελαδα ,κουλερ και εξατμιση να πιανω τα 250.. θα πρεπει η κ03ς να δουλεψει τερμα.

οσο για το υβριδιο το εψαξα αλλα δινουν πολυ ακριβα την τουρμπινα... σχεδον οσο κανει ολο το σετ απ με κ04-023.

 

απο αντοχη κινητηρα τι λες? εχουν θεμα με τις μπιελες (πυρους) αυτα τα μοτερ? νορμαλ πιεσεις θελω να δουλεψω, απλα επειδη ειναι παλιο μοτερ λεω..

Link to comment
Share on other sites

η αντλια ειναι καινουργια..απλα ειναι η μαμα... απλα θελω να ξερω αν μεκαλυπτει για 260-270 αλογα. το δισκοπλατο αν με καλυπτει το μαμα τοτε ολα κομπλε. fmic εχω. εξατμιση εχω.

δεν νομιζω με αγελαδα ,κουλερ και εξατμιση να πιανω τα 250.. θα πρεπει η κ03ς να δουλεψει τερμα.

οσο για το υβριδιο το εψαξα αλλα δινουν πολυ ακριβα την τουρμπινα... σχεδον οσο κανει ολο το σετ απ με κ04-023.

 

απο αντοχη κινητηρα τι λες? εχουν θεμα με τις μπιελες (πυρους) αυτα τα μοτερ? νορμαλ πιεσεις θελω να δουλεψω, απλα επειδη ειναι παλιο μοτερ λεω..

 

Με πιεσεις μεχρι 1,3-1,4Bar στις μεσαιες θα ειναι ΟΚ . Με πανω απο 1.5-1,6 και πολλα χλμ ισως να εχεις προβλημα με τις μπιελες .

Οσο για τις Κ03s , ειναι πολλα αυτοκινητα που δουλευουν χρονια με 250+ΗΡ χωρις προβληματα .

Αυτο που πρεπει να προσεξεις στο σεταπ ειναι να μην εχει ραγισματα σε πολλαπλη και τουρμπο , γιατι η αντικατασταση τους κοστιζει .

Link to comment
Share on other sites

  1. καλησπέρα, εχω ένα golf gti 2005 ποτε θελει ο ιμαντας αλλαγη στα 100000
  2.  

 

  1. καλησπέρα, εχω ένα golf gti 2005 ποτε θελει ο ιμαντας αλλαγη στα 100000
  2.  

 

Link to comment
Share on other sites

εχω gti πρωτο σταδιο με αντλια...θα προχωρησω σε s3 setup περιμενω δυο ανταλλακτικα... επειδη θα παω αλλου για τοποθετηση και αλλου για προγραμματισμο υπαρχει πορβλημα αν το αμαξι το κυκλοφορω 2-3 μερες με το σεταπ χωρις προγραμμα η πρεπει με το που το βαλω να παω να ρυθμισω.. ρωταω για να το κανονισω αν ειναι να παω αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.