Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

για 2-3 μερες να μη το τουρμπισω δε θα παθω και κατι  :p . σε ευχαριστω για την απαντηση

Edited by Detuner
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το λευκό mk5 Gti με τα 740 άλογα 4WD DSG και 0-100 σε 3,2sec που παρουσιάζεται στο power είναι του Μαμμου;

Edited by Speedy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το λευκό mk5 Gti με τα 740 άλογα 4WD DSG και 0-100 σε 3,2sec που παρουσιάζεται στο power είναι του Μαμμου;

Δεν υπάρχουν  κ πολλά είναι αυτό του Μάμμου και το ασημί του Κάκαρη!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κ πολλά είναι αυτό του Μάμμου και το ασημί του Κάκαρη!

Σωστός!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι speedy,του κωνσταντινου ειναι..;)

Υπαρχουν και αλλα θαναση,του σπυρου π.χ απο κερκυρα.

Του λολου απο θεσσαλονικη +πορφυρης κλπ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κ πολλά είναι αυτό του Μάμμου και το ασημί του Κάκαρη!

Ναι speedy,του κωνσταντινου ειναι..;)Υπαρχουν και αλλα θαναση,του σπυρου π.χ απο κερκυρα.Του λολου απο θεσσαλονικη +πορφυρης κλπ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Αυτό της Κέρκυρας είναι το άσπρο που έχουμε δει σε κάποιες φωτογραφίες του Quicksilver?

Λολο να φανταστώ εννοείς τον Στάθη με το κόκκινο ή τον Σωκράτη με το λευκό ;

Του Μαμμου φοράει τον 2.0 υπερκυβισμενο ή τον 3.2 ;

Edited by Speedy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lolo εννοω τον στάθη με το κοκκινο πιστολι,απο πορφυρη μερια ειναι νομιζω.

Και σπυρο εννοω απο κερκυρα το λευκο το τετρακινητο.

 

Του μάμμου νομιζω ειναι 2 λίτρο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα golf mk5 gti και θελω να βαλω προγραμμα. Ειμαι αναμεσα σε revlimit και overload πειτε την γνωμη σας και αν εχει βαλει καποιος απο αυτα τα δυο προγραμματα στο αμαξι του. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί αλλαγής downpipe σε mk5 Gti.

Εχω μπει στο τρυπακι να αλλάξω το εργοστασιακό.

Δεν θα αλλάξω μεσαίο κ τελικό,μονο downpipe-καταλύτη + τον επαναπρογραμματισμό μετα.

Εχει κανένας εμπειρία απο το παραπάνω setup ?

Λίγο θόρυβο παραπάνω θα τον ήθελα,αλλα μέχρι εκει.

Να υπολογίζω κανα 400-500 αρι για χειροποίητο ή να κοιτάξω κανα επώνυμο κ αν ναι ποιο?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί αλλαγής downpipe σε mk5 Gti.

Εχω μπει στο τρυπακι να αλλάξω το εργοστασιακό.

Δεν θα αλλάξω μεσαίο κ τελικό,μονο downpipe-καταλύτη + τον επαναπρογραμματισμό μετα.

Εχει κανένας εμπειρία απο το παραπάνω setup ?

Λίγο θόρυβο παραπάνω θα τον ήθελα,αλλα μέχρι εκει.

Να υπολογίζω κανα 400-500 αρι για χειροποίητο ή να κοιτάξω κανα επώνυμο κ αν ναι ποιο?

Thanks.

76mm με 100αρη ή 200άρη καταλύτη.

Της APR είναι κορυφαίο.

Χειροποίητο καλό είναι να δεις μια δουλεία από κοντά για να έχεις άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί αλλαγής downpipe σε mk5 Gti.

Εχω μπει στο τρυπακι να αλλάξω το εργοστασιακό.

Δεν θα αλλάξω μεσαίο κ τελικό,μονο downpipe-καταλύτη + τον επαναπρογραμματισμό μετα.

Εχει κανένας εμπειρία απο το παραπάνω setup ?

Λίγο θόρυβο παραπάνω θα τον ήθελα,αλλα μέχρι εκει.

Να υπολογίζω κανα 400-500 αρι για χειροποίητο ή να κοιτάξω κανα επώνυμο κ αν ναι ποιο?

Thanks.

να κοιταξεις να παρεις κανα USED.

Έτοιμες λύσεις γλιτωνεις και χρηματα,δεν χαλανε μια 5ετια στο νερο κρατανε οι καλες για πλακα. Κοιτα αγγελιες, ίδια αυτοκινητα εχουμε, μεχρι 400 αλογα με 70ρα εισαι μια χαρα..με κο4 ή κο3.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις να παρεις κανα USED.

Έτοιμες λύσεις γλιτωνεις και χρηματα,δεν χαλανε μια 5ετια στο νερο κρατανε οι καλες για πλακα. Κοιτα αγγελιες, ίδια αυτοκινητα εχουμε, μεχρι 400 αλογα με 70ρα εισαι μια χαρα..με κο4 ή κο3.

Thanks!

Εδώ και κανα δίμηνο πήρα ενα φουλ σύστημα της milltek απο αγγελία στο car.Το παλικάρι που μου το πούλησε δεν μπορούσε να σπάσει τα πράγματα κ έτσι πήρα ολόκληρο το σύστημα παρότι ήθελα μονο downpipe-καταλύτη.

Τεσπα,δεν χρησιμοποίησα μεσαίο κ τελικο ( πωλούνται by the way :p ),έβαλα επάνω downpipe κ καταλυτη κ έκανα κ επαναπρογραμματισμό.

Σε back to back δυναμομετρηση +20 άλογα στο πικ,γέμισαν οι χαμηλομεσαιες αρκετα κ το μονο θέμα που εχουμε ειναι τα ψηλα που το κέρδος δεν ηταν ανάλογο,οπότε θα ξαναδούμε το προγραμμα εν καιρώ.

Απο ροπή ειμαι κοντα στα 47 κιλα αυτή τη στιγμή κ ειναι αρκετα πιστεύω λόγω dsg αλλα και 17αρων ζαντων.

Edited by Bagus
Link to comment
Share on other sites

για πεςμου τι σεταπ εχεις βρε φιλε,σιγουρα παιζεις με κο3 εσυ?γιατι η ροπη ειναι για κο4 απου ακουω σε 47 κιλα.πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ρωταω για σεταπ μιας και εχουμε φυγει απο νουμερα κο3ς που εχει μαμα το γτι.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις τοσα χρονια εδω μεσα ακομα δεν ξερετε οτι μια τσιτομενη κ03ς 290 αλογα π.χ εχει παραπανω ροπη απο οτι μια κ04 με 350??αφου ειναι μικροτερη τουρμπινα.βεβαια το νουμερο ειναι σχετικο και το 47 δεν λεει κατι της κ03ς γιατι ειναι για λιγο...ενω η κ04 εχει 45 και ειναι για πολλες στροφες!!χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε ανεστη προσωπικα δεν μου εβγαλε ποτε μετον παλιο μου προγραμματιστη το γτι 290 αλογα και 47 κιλα ροπης με κο3ς οσο τσιτα και να ηταν .....και απτον  ταυγετο νατο ριχνα οχι και παλι...τωρα ολα ειναι σχετικα....μετα τα 250+ που ειχα τοτε αλλαξα σε κο4 και τελος.

 

αν ηταν τσι θα λεγα δεν ξερω γιατι ακουω οτι παιρνει ποιο ευκολα αλογα αυτο το μοτερ.για το τφσι παντως εχω την δικια μου αποψη απο δοκιμες που εχω πατησει.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

τσιτα κ03ς με αντλια βγαζει 45 κιλα σε τελειωμα αυτο ειναι de facto τωρα για το 47 δεν βαζω το χερι μου στη φωτια αλλα παιζει ναι.....ΛΕΥΤΕΡΗ μην λες τι εβγαλε σε εσενα ο προγραματιστης σου και το αμαξι σου αλλο το δικο σου αλλο το δικο του.δεν ειναι σωστες συγκρισεις αυτες αλλα ειναι και πολυ σχετικες...οτι συμβαινει σε μενα η σε σενα δεν ειναι κανονας για κανεναν αλλον,ειναι διαφορετικες οι συνιστωσες σε καθε περιπτωση.αλλα εξαρτηματα αλλος προγραμματιστης..μπορει να ειναι καποιο εντισιον 30 που εχει κ04 δλδ αλλο μοτερ..κλπ κλπ κλπ...για την ιστορια ομως και με κ03ς μπορει να βγει αυτο το νουμερο και με ΙΗΙ απο γολφ 6 βγαινει και ανετα στα τερματα.αυτα για σενα....για τον πασσατουκο τωρα....μην μπαινεις σε ξενα χωραφια προτευουσιανε!!...μετρα ποσες βαλβιδες εχει το καπακι σου..και ασε εμας που τα ζησαμε και σκαλισαμε απο το 2005 να εχουμε μια αποψη παραπανω στα 2λιτρα τφσι τσι...που θα μας μιλησεις και για ροπες :p :p τωρα που το θυμηθικα εχω μια κ03σ τφσι στο γκαραζ μηπως θες να την πατενατρεις να την βαλεις στο κρουαζιεροπλοιο να δεις τι ροπες θα βγαλει με το 20βαλβιδο??η τιμη ειναι σουπερ...ουτε ραγισματα ευθυγραμισμενη ζυγοσταθμισμενη στον τζογια.

Edited by Fastrabbit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεστη ενημερωθηκα καλυτερα,οτι τα 47 ειναι οντως εφικτα,αλλα τεεεερμα.

Ας μα πει το παιδι τι προγραμμα φοραει πιεσεις κλπ.

Υ.Γ Θα παω μια και καλη για κο4????

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην το παιδι πιστευω οτι κανει καποιο λαθος και αν εχει κ03ς ηθελε να πει 37 κιλα..γιατι αυτος καλα καλα δεν ειχε downpipe θα ειχε αλλη wg σκαλισμενη τουρμπινα και αντλια για να πιασει τα 47 ροπη?προφανος οχι...απλα επειδη μιλησατε με απολυτο τροπο οτι δεν γινετε...οπως ο λευτερης ελεγε οτι δεν υπαρχει τσι 2λιτρο με πανω απο 600 την στιγμη που η uni εχει με 650 εδω και κανα 2 χρονια...οι γνωσεις μας ποτε δεν σταματανε ποσο μαλλον οταν δεν μιλαμε για γνωσεις αλλα για απλες πληροφοριες που τις κανουμε παραπληροφορηση...

 

Αυτος ο χώρος εδω ουτος η αλλος επαψε να μοιραζετε την πληροφορηση εδω και πολλα χρονια με την εισαγωγη των "ειδημονων" γι αυτο και πολλα ατομα που ασχοληθικαμε διεξοδικα με το τφσι ειδικα σταματησαμε και να γραφουμε και να μοιραζομαστε της γνωσεις που ητανε βγαλμενες απο πραξη και οχι θεωρεια.Εμεινε ο Λευτερακης μονο και ενας nikdev και κανα 2 3 ακομα που εχουν μια εμπειρια με το θεμα..ποσο ακομα??αντε μεχρι να τους σκασουμε και αυτους και να μιλαμε μονο για λεντακια και πλαισια πινακιδων χρωμιου.... :diablo:=@:give_rose:

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

έμενα ο νικολης με έχει σκάσει ήδη με την ορθογραφία και την σύνταξη,

απο εκεί και πέρα πάλι καλά που υπάρχει και το φβ και μιλάμε με ανθρώπους που κατέχουν αντικείμενα βελτιώσεως γιατί στα σίτε ψιλό νέκρωσε το θέμα αυτό. 

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.