Jump to content
menegsp

Αναστροφή Πώλησης Για Polo Gti 6R : Ερώτηση

Recommended Posts

Παρακολούθησα όλα τα posts και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Αν μου τύχαινε κάτι τέτοιο, σε πρώτη φάση θα το πήγαινα για έλεγχο σε άλλον εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο και όσο είναι στην εγγύηση δεν θα με νοιαζε και τρία τέσσερα μοτέρ να αλλάζανε. Άσε που θα το άφηνα να το τσεκάρουν, να το κάνουν δοκιμή πριν μου το παραδώσουν επισκευασμένο.

Πάντως πιστεύω όσο και δισεπίλυτο και να είναι το πρόβλημα, λύση μπορεί να δώσει κάποιος ευσυνείδητος μηχανικός. Όσον αφορά για εξώδικα και τέτοια θα το άφηνα ως τελευταία λύση και ίσως να μην ασχολιόμουν κιόλας. Δεν θα χαλάσω το χρόνο και την ηρεμία μου για κανέναν. Προτιμώ να σπάσω εγώ τα νεύρα τους από το να γίνει το αντίθετο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ για δικηγόρο. Πλησιάζει το τέλος της διετίας και θα χάσω κάθε δικαίωμα αναστροφής πώλησης....

Αν υπάρχει κάποιος παρακαλώ ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα..Αν και έχω και εγώ ένα polo gti εδώ και 3 χρόνια πριν λίγο γράφτηκα στο vwclub. Παρακολουθώ όμως από την αρχή σχεδόν τις συζητήσεις και ότι έχει να κάνει με αυτό το αυτοκίνητο που επιλέξαμε να αγοράσουμε και τα λάδια που δυστυχώς καίει.. Το θέμα είτε καίει λίγο είτε και πολύ είναι ότι ''ΚΑΙΕΙ'' !!!!!!!!! Που σημαίνει ότι ο κινητήρας είναι προβληματικός που με τη σειρά του σημαίνει αν δεν μπορούν να τον φτιάξουν να το αποσύρουν από την αγορά! Δώσαμε όλοι 20000 να το αγοράσουμε και εγώ προσωπικά δεν ανέχομαι να πουλάνε προβληματικό αυτοκίνητο.. Επειδή αγανάκτησα και εγώ λοιπόν, έχω ήδη στείλει ήδη ένα εξώδικο και τώρα ετοιμάζομαι να στείλω την αγωγή. Δεν ξέρω που θα καταλήξουμε αλλά ειμαι διατεθημένος πλέον να το πάω μέχρι τέλους και ας βγω χαμένος..

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κλαιμε απτα γελια.....ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙς ΤΩΝ ΓΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑς.....Σας το λεω γιατι αμα το ειδατε στην τηλεοραση που τα οδηγανε γρηγορα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.....χαχαχαχ δεν υπαρχει η απαντηση...ας στειλει καποιος το βιντεο της διαφημισης...με τα γτι στην κοσμοκαρ

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κλαιμε απτα γελια.....ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙς ΤΩΝ ΓΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑς.....Σας το λεω γιατι αμα το ειδατε στην τηλεοραση που τα οδηγανε γρηγορα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ.....χαχαχαχ δεν υπαρχει η απαντηση...ας στειλει καποιος το βιντεο της διαφημισης...με τα γτι στην κοσμοκαρ

 

τι εννοεις?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έπειτα από 5 χρόνια προβληματικής συμβίωσης με το Polo GTI μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσω ότι ύστερα από 4 αλλαγές κινητήρων συνολικά και ύστερα από αγωγή που είχα κατάθεση στο πρώτο εξάμηνο κατοχής του αυτοκινήτου πλέον το αμάξι αποτελεί παρελθόν για εμένα αφού για να αποφύγουν το δικαστήριο την τελευταία στιγμή στην κυριολεξία μου επέστρεψαν όλα μου τα χρήματα και τους έδωσα πίσω το τουτού.  Υπομονή σε όλους σας λοιπόν όσοι έχετε πράξει ανάλογα γιατί γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. :) 

Edited by menegsp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.