Jump to content
kanteo28

Αγορά Μεταχειρισμένου Golf Gt

Recommended Posts

Δεν βαζουν μονο Revo.Sp power pazaropoulos και αλλες δυο θα ψαξω να τις βρω. Τι ειναι αυτο παλι οχι ρε φιλε μακριαααααα

Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω για  golf 5 gt 170hp αλλα δεν εχω δει κατι ιδιαιτερα αξιλογο και στην τιμη που ψαχνω.Το μονο που μου κινησε το ενδιαφερον ειναι αυτο http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/2708990/    λογω τιμης ,τι λετε να προσεξω να μην την πατησω. Αυτος μου ειπε οτι εχει καποια κομματια ξαναβαμενα οχι ομως απο τρακαρισμα αλλα απο γρατσουνιες .Το εσωτερικο ειναι αριστο εκτος απο δυο κουμπια απο το cd player που ειναι ξεβαμενα.Τελος παντων το μοτερ ειναι αυτο που με καιει πως μπορω νακαταλαβω αν αξιζει αν εχει βγαλει προβληματα ,τι εχει αλλαχτει (απο πολαπλασιαστες ,καδενα ,συγχρονιζε,βαλβιδες) και  αν εχει κανει update.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω για  golf 5 gt 170hp αλλα δεν εχω δει κατι ιδιαιτερα αξιλογο και στην τιμη που ψαχνω.Το μονο που μου κινησε το ενδιαφερον ειναι αυτο λογω τιμης ,τι λετε να προσεξω να μην την πατησω. Αυτος μου ειπε οτι εχει καποια κομματια ξαναβαμενα οχι ομως απο τρακαρισμα αλλα απο γρατσουνιες .Το εσωτερικο ειναι αριστο εκτος απο δυο κουμπια απο το cd player που ειναι ξεβαμενα.Τελος παντων το μοτερ ειναι αυτο που με καιει πως μπορω νακαταλαβω αν αξιζει αν εχει βγαλει προβληματα ,τι εχει αλλαχτει (απο πολαπλασιαστες ,καδενα ,συγχρονιζε,βαλβιδες) και  αν εχει κανει update.

 

εάν του έκανε τα service σε αντιπροσωπεία τότε με τον αριθμό πλαισίου θα σου δώσουν ιστορικό

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.πρόσφατα αγόρασα και εγώ ενα gt.μοντέλο του 2007 με 60000 χλμ.μπορώ να πω οτι ειμαι ευχαριστημένος.του εχω κάνει περίπου 6000 χλμ μέχρι τώρα σε 3 μήνες.είναι γρήγορο και πολυ καλά στημένο.αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει συνετή οδήγηση.δεν χρειάζεται να το σπας και να το σπινιάρεις στην εκίνηση.γενικά θέλει προσοχή.στο θέμα της κατανάλωσης ο υπολογιστής μου δείχνει από 7,2 στην καλύτερη ως 7,8- 8,0.δεν το ζορίζω και δεν το τουρμπιζω ασκοπα όμως.τις τελευταιες μέρες με εχει προβλιματίσει το εξής γεγονος: αρχικά το πρωι που το εβαζα μπροστά για την δουλεια μέχρι να κατέβουν οι στροφές και να ζεσταθεί αναβόσβηνε το κιτρινο λαμπάκι των καυσίμων.μόλισ κατεβαιναν οι στροφές σταματουσε να αναβοσβηνει.μου το εκανε καμια βδομάδα και δεν εδωσα σημασια. 2 μέρες τώρα αναβει το λαμπακι της σταθμης λαδιών.οταν το πρωτοειδα ελεγξα τα λαδια και ηταν στα κανονικα επιπεδα και εσβησε.σημερα παλι αναβει ολη μερα με τα λαδια στα κανονικα επιπεδα.αυριο πρωι πρωι μαστορα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα, για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, μπορει καποιος να μου πει ποιο χρωμα ειναι αυτο? http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/photos/2314403/ Γιατι αφενος δεν το εχω δει σε αλλο golf και οσο εψαξα στο διαδικτυο παλι δεν το βρηκα. Επισης προσεξα σε μια φωτογραφια στην πορτα του οδηγου οτι λειπει το αυτοκολλητο με τα στοιχεια που ειναι πανω στην κολωνα. Μηπως εχει κανει ολικη βαφη??

Link to comment
Share on other sites

τελικα το μονο πειραγμενο ηταν... το χρωμα στην φωτογραφια..(photoshop). Και το ταμπελακι ηταν εκει, και το χρωμα του απο κοντα ειναι πολυ διαφορετικο! Συγκεκριμενα ειναι το Blue graphite pearl οπως ειπες. Eυχαριστω για την απαντηση παντως :)

Edited by Akispap
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το ταμπελακι κανονικα, απλα ηταν πιο κατω και στην φωτο δεν φαινοταν.. το ειχα δει μια τελη του 12, και μια χθες. Ο τελικος του ελεγχος. Σημερα το παρελαβα :) Πολυ ευχαριστημενος! Για το φωτοσοπ δεν μου το ειπαν, απλα υπεθεσα οτι εγινε ενα ρετουσαρισμα. Πολλοι το κανουν! Η αγγελια δεν υπαρχει γιατι οπως προειπα το αμαξι αγοραστηκε ;)

Edited by Akispap
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή φίλε τι παίρνεις.Μαντράδες και αντιπρόσωποι του στύλ:''Το αμάξι είναι πένα.....το είχε ένας δικηγόρος......40.000κμ.......ή το είχε μια γιατρίνα στο ΚΑΤ.....κα΄θε μέρα σπίτι-νοσοκομείο κλπ κλπ'',λές και αν είσαι γιατρός ή δικηγόρος είσαι προσεκτικός?????????χαχαχα....Ψάξε για γυρισμένα χιλιόμετρα,να είναι ατρακάριστο,και να είναι απο σέρβις στην ώρα του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!!ενδιαφερομαι να αγορασω ενα gt αλλα εχω αποριες σχετικα με το σασμαν!!θα το ηθελα αυτοματο-σειριακο αλλα δεν ξερω αν εχει τις ιδιες επιδοσεις και καταναλωση με το χειροκινητο..στο σειριακο οι αρχικες του θα ειναι καλυτερες απο τον συμπλεκτη???στην εκδοση με το αυτοματο νομιζω πως εχει και περσσοτερα εξτρα στον εξοπλισμο οπως πχ κουμπια στο τιμονι κ.α  οποιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!!ενδιαφερομαι να αγορασω ενα gt αλλα εχω αποριες σχετικα με το σασμαν!!θα το ηθελα αυτοματο-σειριακο αλλα δεν ξερω αν εχει τις ιδιες επιδοσεις και καταναλωση με το χειροκινητο..στο σειριακο οι αρχικες του θα ειναι καλυτερες απο τον συμπλεκτη???στην εκδοση με το αυτοματο νομιζω πως εχει και περσσοτερα εξτρα στον εξοπλισμο οπως πχ κουμπια στο τιμονι κ.α  οποιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω!!

 

με το dsg έχεις καλύτερες επιδόσεις και κατανάλωση υπό συνθήκες. αλλά σε περίπτωση βλάβης τα έξοδα πολλαπλασιάζονται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.