Jump to content
frnty

Golf Vii Assembly In Mexico!

Recommended Posts

Καμία έκπληξη. Το Jetta παραγόταν εδώ και καιρό στο Μεξικό. Φαντάζομαι διάβασες ότι αναφέρεται στα οχήματα που θα πωλούνται στην Αμερικανική Ήπειρο, έτσι; (Στην Ελλάδα θα συνεχίσουν να εισάγονται τα ευρωπαϊκής κατασκευής, καθαρά λόγω κοντινής απόστασης).

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκπληξη. Το Jetta παραγόταν εδώ και καιρό στο Μεξικό. Φαντάζομαι διάβασες ότι αναφέρεται στα οχήματα που θα πωλούνται στην Αμερικανική Ήπειρο, έτσι; (Στην Ελλάδα θα συνεχίσουν να εισάγονται τα ευρωπαϊκής κατασκευής, καθαρά λόγω κοντινής απόστασης).

 

Το είδα το ελπίζω και το εύχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητρα κατασκευης δεν εξαρταται απο ποια χωρα κατσκευαζεται ενα υλικο αλλα απο τα στανταρς που ακολουθει το εργοστασιο στην γραμμη παραγωγης.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι επίσης αν εργάζονται καταρτισμένα άτομα στην μονάδα παραγωγής και όχι άνεργοι πτυχιούχοι άσχετοι με την αυτοκινηση ή ανειδικευτοι! Που απλα τους λένε... Να πατάνε αυτό το στρογγυλό κόκκινο μεγάλο κουμπακι.

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ψυχολογικό θέμα, θεωρώ απίθανο αλλά όχι αδύνατο να μην τηρούνται τα στάνταρ (πχ λάθος ροπή σύσφιξης, πλημμελής ποιοτικός έλεγχος).

Όπως και να έχει, τα Golf φτιάχνονται Βρυξέλλες, Wolfsburg ή Mosel (κι αυτό Γερμανία). Τα T-reg Σλοβακία, τα Rocco Πορτογαλία. Τα περισσότερα μοτέρ TSI είναι από Σλοβακία επίσης. Τώρα τι θα φτιάχνει κ τι θα κάνει η Τουρκία δεν ξέρω, αλλά η μαμά VW τη θεωρεί Ευρώπη:

http://www.volkswagenag.com/content/vwcorp/content/en/the_group/production_plants.html

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ψυχολογικό θέμα, θεωρώ απίθανο αλλά όχι αδύνατο να μην τηρούνται τα στάνταρ (πχ λάθος ροπή σύσφιξης, πλημμελής ποιοτικός έλεγχος).

Όπως και να έχει, τα Golf φτιάχνονται Βρυξέλλες, Wolfsburg ή Mosel (κι αυτό Γερμανία). Τα T-reg Σλοβακία, τα Rocco Πορτογαλία. Τα περισσότερα μοτέρ TSI είναι από Σλοβακία επίσης. Τώρα τι θα φτιάχνει κ τι θα κάνει η Τουρκία δεν ξέρω, αλλά η μαμά VW τη θεωρεί Ευρώπη:

http://www.volkswagenag.com/content/vwcorp/content/en/the_group/production_plants.html

 

ιδίως η Αγκυρα είναι πολύ Ευρώπη!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αχ τη αλλο θα δουμε..................   οποιος εχει παει Αγκυρα μπορει να με καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η Τουρκία είναι αφορά μόνο την ΜΑΝ που κάνει φορτηγά και λεωφορία δεν το είδε κανείς να υποθέσω... :getlost:

Με αδικείς! Προφανώς το είδα, αναρωτιέμαι τι ΘΑ φτιάχνει (ΑΝ...) στο μέλλον από οχήματα που μας ενδιαφέρουν.

FYI, στο Σαράγεβο φτιάχνουν πλέον μόνο κάτι ανταλλακτικά, παλιότερα όμως έφτιαχναν οχήματα, γι αυτό η Βοσνία είναι ΓΕΜΑΤΗ από Golf mk2, σχεδόν όλα diesel.

Link to comment
Share on other sites

Με αδικείς! Προφανώς το είδα, αναρωτιέμαι τι ΘΑ φτιάχνει (ΑΝ...) στο μέλλον από οχήματα που μας ενδιαφέρουν.

FYI, στο Σαράγεβο φτιάχνουν πλέον μόνο κάτι ανταλλακτικά, παλιότερα όμως έφτιαχναν οχήματα, γι αυτό η Βοσνία είναι ΓΕΜΑΤΗ από Golf mk2, σχεδόν όλα diesel.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει που γίνεται τι , αλλά η ποιότητα τους να είναι η σωστή. Δεν το είπα για να σε αδικήσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλος σας βρηκα! Αγορινα απ'οτι καταλαβαινω μαζι περιμενουμε κ η αναμονη δεν παλεβεται... Εγω ηταν ν ειχα παραλαβει απο τελη γεναρη αλλα μ τ χαλασαν κ τλκ μ λενε για αρχες μαρτη! Η εβδομαδα παραγογης μ ηταν η 7η τ 13 οποτε εγω ουτε αρχες μαρτη τ κοβω ν ερχεται! Απ' οτι μ ειπαν ειμαι στ 1α 140αρια οποτε λογικα δεν θ εχει παραλαβει κανεις:'(! Καλη μας αναμονη οποτε... Αντε ν μαζεβομαστε σιγα σιγα κ τ 7αρια:-P

Link to comment
Share on other sites

Λευκό 3θυρο οροφή... εγώ έλεγα να βαλω την 18αρα γιατί η 17 μου φένεται μικρή για την golfara μας αλλα δεν τρελάθηκα με την εργοστασιακή οπότε λέω η πρώτη αλλαγή μετά τα φιμε να είναι η ζάντα... :db:

Link to comment
Share on other sites

Λευκό 3θυρο οροφή... εγώ έλεγα να βαλω την 18αρα γιατί η 17 μου φένεται μικρή για την golfara μας αλλα δεν τρελάθηκα με την εργοστασιακή οπότε λέω η πρώτη αλλαγή μετά τα φιμε να είναι η ζάντα... :db:

 

 

ετσι το πηρα

post-17317-0-66209700-1361728695_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα ειναι.... Οι 4 πορτες λγ μ χαλανε αλλα οκ! Ποτε σ ερχεται εσενα; Ωραια η ζαντα σου και ας ειναι 17! Ετσι οπως την ειχα δει δεν μ πολυαρεσαι αλλα στν photo φαινεται πολυ ωραια. Τ περλε τ λευκο ετσι; Η μονη ξενερα στ δικο μ ειναι οτι δεν εβαλα τα ξενον κ τ εχω μετανιοσει ηδη αλλα δεν αντεχω ν περιμενω αλλους 3 μηνες π μου ειπαν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.