Jump to content
Passatoukos

Trip Computer Σε Αμάξι Που Δεν Έχει.

Recommended Posts

Καλόμαθα με την οθόνη στο μίκρα που λέει μέση κατανάλωση,στιγμιαία,ποσα χιλιόμετρα απομένουν,κλπ κλπ.
Και επειδή είμαι και λίγο ψείρας με την βενζίνη,θέλω να ξέρω ποσα χιλιόμετρα απομένουν,μέση κατανάλωση κλπ.
Η βάρκα μου δυστυχώς δεν έχει τέτοιο εργαλείο,και θέλω να του βάλω.

Απο ότι διάβασείναι εύκολο να προσθέσεις ένα τέτοιο.

Βρήκα αυτο εδώ:
http://www.ebay.com/itm/Autel-MaxiTrip-TP100-4-IN-ONE-Auto-Computer-/121030627237?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item1c2dfccfa5&vxp=mtr

Με νοιάζει να είναι ακριβής στις μετρήσεις,μην μου γράφει μέση 20 λίτρα και το κάψω μαζί με την βάρκα.

 

Θέλω να μετράει σε χιλιόμετρα,και να μην χρειαστεί να μπλέξω με ηλεκτρικά γιατί αμα πιάσω δοκιμαστικό κάνει μπλάκ-αουτ όλη η αττική.

Έχεις κανείς εμπειρια σε τέτοιο πράμα?

Υ.Γ Και ποιο πολύ το θέλω γιατί ο δείκτης στο καντράν είναι ανακριβής,βαράω 2 κόφτες και βλέπω τον δείκτη να κατεβαίνει live.

 

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα άλλαζα καντράν, και θα έβαζα ένα με την μεγάλη οθόνη. Τώρα βέβαια, ανάλογα το εγκεφαλάκι που έχεις, ίσως να θέλει και αυτό αλλαγή, όπως και το να προσθέσεις λεβιεδάκι με τα κουμπιά του trip ή τιμόνι πολυλειτουργικό. Φυσικά μιλάμε για πολλαπλάσιο κόστος από αυτό το gadget που βλέπεις, αλλά θα είχες μια πιο ΟΕΜ και ολοκληρωμένη λύση στο αμάξι σου (άσε που θα είχες και άλλες περισσότερες λειτουργίες). Απλά δεν ξέρω πόσο όμορφα θα καθόταν στο Passat μια τέτοια επιπλέον οθόνη, που όσο να πεις έχει και κάποιο κύρος η μαούνα μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα άλλαζα καντράν, και θα έβαζα ένα με την μεγάλη οθόνη. Τώρα βέβαια, ανάλογα το εγκεφαλάκι που έχεις, ίσως να θέλει και αυτό αλλαγή, όπως και το να προσθέσεις λεβιεδάκι με τα κουμπιά του trip ή τιμόνι πολυλειτουργικό. Φυσικά μιλάμε για πολλαπλάσιο κόστος από αυτό το gadget που βλέπεις, αλλά θα είχες μια πιο ΟΕΜ και ολοκληρωμένη λύση στο αμάξι σου (άσε που θα είχες και άλλες περισσότερες λειτουργίες). Απλά δεν ξέρω πόσο όμορφα θα καθόταν στο Passat μια τέτοια επιπλέον οθόνη, που όσο να πεις έχει και κάποιο κύρος η μαούνα μας...

Αυτα λετε εδω μεσα και δεν μας αφηνετε να αγιασουμε !!! Μολις πουμε τερμα τα εξτραδακια λετε μια ιδεα που ειχαμε κρυψει βαθια στο πισω μερος του μυαλου μας κ μας ξεσηκωνετε . ΑΜΑΝ πια με εσας που εχουμε μπλεξει ....

Ηδη αρχισε το ψαξιμο αν μπαινει , τι χρειαζεται κτλ κτλ ,,,,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα άλλαζα καντράν, και θα έβαζα ένα με την μεγάλη οθόνη. Τώρα βέβαια, ανάλογα το εγκεφαλάκι που έχεις, ίσως να θέλει και αυτό αλλαγή, όπως και το να προσθέσεις λεβιεδάκι με τα κουμπιά του trip ή τιμόνι πολυλειτουργικό. Φυσικά μιλάμε για πολλαπλάσιο κόστος από αυτό το gadget που βλέπεις, αλλά θα είχες μια πιο ΟΕΜ και ολοκληρωμένη λύση στο αμάξι σου (άσε που θα είχες και άλλες περισσότερες λειτουργίες). Απλά δεν ξέρω πόσο όμορφα θα καθόταν στο Passat μια τέτοια επιπλέον οθόνη, που όσο να πεις έχει και κάποιο κύρος η μαούνα μας...

Eυχαριστώ για τον χρόνο σου,αλλά φίλε μου παλευουμε να μην το σκοτώσουμε,άυτά που γράφεις θυμήζουν μήνα του μέλιτος στις μαλβίδες:D

Εχω εμπειρια απο αυτο εδω και αρκετο καιρο..50186d1160510891-gb-scangauge-ii-3-1-aut

http://www.scangauge.gr/

 

Einai πολυ καλο και μετραει real time καταναλωση οπως και πολλους απο τους αισθητηρες του κινητηρα

 

Γιάννη ευχαριστώ,μίλησα και με άλλα παιδιά που έχουν το συγκεκριμένο και έχουν πολλές καλές εντυπώσεις.

140 ευρά είναι η τιμή του,θα ψάχουλέψω λιγο μηπως το βρω μεταχειρισμενο αλλιως θα το παρω καινουργιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.