Jump to content
Κοσμάς

Weekly Night Out - Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 31/1

Recommended Posts

Λοιπόν έχουμε : πέμπτη 31/1 carrefour μακεδονία 9:30  η ώρα ! sorry για την προηγούμενη βδομάδα αλλά προηγείται η δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε : πέμπτη 31/1 carrefour μακεδονία 9:30  η ώρα ! sorry για την προηγούμενη βδομάδα αλλά προηγείται η δουλειά...

θα κανουμε τπτ πιο....ιδιατερο λογο εορτης? θα σβησουμε κερακια????

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο στέλιος !!  άλλωστε για μας κάθε μέρα είναι γιορτή  !!!

:frantics:

υπαρχει σκεψη απο μενα και τον  κοσμα.. να κανουμε κατι διαφορετικο.....οπως να παμε για φαγητο ημπυρα καπου αλλου...για πιο οικονομικα ισως παμε σε γυραδικο συμφωνειτε??

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σκεψη απο μενα και τον  κοσμα.. να κανουμε κατι διαφορετικο.....οπως να παμε για φαγητο ημπυρα καπου αλλου...για πιο οικονομικα ισως παμε σε γυραδικο συμφωνειτε??

 

Εγώ μέσα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ελα να μαζευομαστε...!;) 9:30 εκει και βλεπουμε λεω εγω!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις ο κοσμας εκει που πηγαινε για κοντρες 11-30 τη νυχτα τωρα παει για φαγητο

αυτα ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

ασε το κοσμα εσυ θαρθεις?

εγω απο τα media θα παω καπακι στη σχολη κ θα κλεισω 12ωρο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σκεψη απο μενα και τον  κοσμα.. να κανουμε κατι διαφορετικο.....οπως να παμε για φαγητο ημπυρα καπου αλλου...για πιο οικονομικα ισως παμε σε γυραδικο συμφωνειτε??

Κατεβαίνω Αθήνα σε 2-3 ώρες και διάβασα για το γυράδικο. Καλή ιδέα. Αν και δεν μπορώ να έρθω για σκεφτείτε στην Τούμπα το Γυράδικο :camp:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνω Αθήνα σε 2-3 ώρες και διάβασα για το γυράδικο. Καλή ιδέα. Αν και δεν μπορώ να έρθω για σκεφτείτε στην Τούμπα το Γυράδικο :camp:

δεν εχει παρκιγκ εκει ρε ομορφαντρα :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ούτε σήμερα θα σας δω δυστυχώς. Πονόλαιμος, πυρετός και άλλα ωραία πράγματα με βασανίζουν.. Καλά να περάσετε και ρίξτε και μια δαγκωνιά (στο πιτόγυρο) και για μένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ούτε σήμερα θα σας δω δυστυχώς. Πονόλαιμος, πυρετός και άλλα ωραία πράγματα με βασανίζουν.. Καλά να περάσετε και ρίξτε και μια δαγκωνιά (στο πιτόγυρο) και για μένα!

περαστικα ......εννοια σ και θα φαμε κανα πιτογυρο και για σενα..μολις με ειδοποιουν απτο κοντρολ οτι θα ερθει και ο αξουρι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σας

σήμερα μαζευτήκαμε οι γνωστοί λίγοι και καλοί φίλοι  στα carrefour

 

και έχω μια απορία. οι υπόλοιποι moderator της Θεσσαλονίκης μας, γιατί δεν έρχονται ??

καταλαβαίνω οτι υπάρχουν και προσωπικοί λόγοι του καθενός και άνθρωποι είμαστε και απρόοπτα μας συμβαίνουν.

Από την περσινή άνοιξη που πηγαίνω ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ τους moderator δεν τους έχω συναντήσει ουτε 1 φορά.

 

θέτω λοιπόν ύστερα απο σκέψη και καλοπροαίρετη διάθεση το εξής ερώτημα προς τους υπευθύνους του club:

 

δεν θα ήταν καλό να υπάρχουν και κάποια ακόμα  άτομα ως moderator στη Θεσσαλονίκη?

υπάρχουν άτομα τόσο δραστήρια και με διάθεση και για παρέα και για οργάνωση εκδρομών κλπ

που αισθάνομαι άσχημα να συζητάμε για εκδρομές στις συναντήσεις μας και να μην παρευρίσκονται  ποτέ οι moderator.

 

τι μέλλει γενέσθαι άραγε στις συναντήσεις στη θεσσαλονίκη ??   έχουν ανατωτηθεί κάποιοι υπέυθυνοι ?

κάποιος που δεν θέλει,δεν μπορεί ή για οποιοδήποτε λόγο δεν εξασκεί ας το πω έτσι, τον ρόλο του, ποιος ο λόγος ύπαρξής του ?

 

αυτά φιλικά πάντα χωρίς καμιά διάθεση να παρεξηγήσω ή να παρεξηγηθώ.

χρήστος

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σας

σήμερα μαζευτήκαμε οι γνωστοί λίγοι και καλοί φίλοι  στα carrefour

 

και έχω μια απορία. οι υπόλοιποι moderator της Θεσσαλονίκης μας, γιατί δεν έρχονται ??

καταλαβαίνω οτι υπάρχουν και προσωπικοί λόγοι του καθενός και άνθρωποι είμαστε και απρόοπτα μας συμβαίνουν.

Από την περσινή άνοιξη που πηγαίνω ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ τους moderator δεν τους έχω συναντήσει ουτε 1 φορά.

θέτω λοιπόν ύστερα απο σκέψη και καλοπροαίρετη διάθεση το εξής ερώτημα προς τους υπευθύνους του club:

δεν θα ήταν καλό να υπάρχουν και κάποια ακόμα  άτομα ως moderator στη Θεσσαλονίκη?

υπάρχουν άτομα τόσο δραστήρια και με διάθεση και για παρέα και για οργάνωση εκδρομών κλπ

που αισθάνομαι άσχημα να συζητάμε για εκδρομές στις συναντήσεις μας και να μην παρευρίσκονται  ποτέ οι moderator.

τι μέλλει γενέσθαι άραγε στις συναντήσεις στη θεσσαλονίκη ??   έχουν ανατωτηθεί κάποιοι υπέυθυνοι ?

κάποιος που δεν θέλει,δεν μπορεί ή για οποιοδήποτε λόγο δεν εξασκεί ας το πω έτσι, τον ρόλο του, ποιος ο λόγος ύπαρξής του ?

 

αυτά φιλικά πάντα χωρίς καμιά διάθεση να παρεξηγήσω ή να παρεξηγηθώ.

χρήστος

Καλημέρα Χρήστο,

Έχουμε γνωριστεί και έχουμε καθίσει για καφέ αρκετές φορές, όσες φορές έτυχε να παρευρεθούμε και οι δυο, μαζί με τα άλλα παιδιά των συναντήσεων. Έχω ένα ασημί 5άρι και συνήθως παρκάρω δίπλα στον Περικλή με τον γιο του τον Παναγιώτη με το άσπρο 6άρι GTi(τηλεκατευθυνόμενο) :) .  Βλέπεις συνήθως συστήνομαι με το όνομα μου και όχι με την ιδιότητά μου. Είναι πράγματι πολύ θετικό που υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για το club και αναρωτιούνται ακόμα. Ωστόσο, όπως πολύ σωστά είπες, οι συνθήκες ζωής του καθενός αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη κι έτσι αναγκαστικά πολλές φορές αλλάζουν και οι δυνατότητες που έχει να δηλώνει το "παρών" στις συναντήσεις. Αυτό, όμως, σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι το ενδιαφέρον, η όρεξη για δουλειά και η διάθεση να ασχοληθεί κανείς με το club μειώνεται ή αλλάζει! Ειδικά όταν η απουσία κάποιου (από τις συναντήσεις και όχι από τα δρώμενα του club) οφείλεται σε λόγους δουλειάς ή υγείας, που εκ των πραγμάτων δεν είναι στο χέρι του να καθορίσει. Η οργάνωση συναντήσεων και εκδρομών μπορεί να γίνουν με πολλούς τρόπους. Μερικοί από αυτούς είναι η συζήτηση μέσα στο φόρουμ, η συζήτηση σε κάποια συνάντηση των μελών, η άμεση επικοινωνία των μελών που έχουν προτάσεις με τους υπεύθυνους των πόλεων κ.α.

Όπως σε κάθε σωστά οργανωμένο σύστημα δημόσιων συζητήσεων με δομή, έτσι και στο δικό μας ο καθένας έχει αναλάβει τις αρμοδιότητές του και σίγουρα σε κανέναν δεν "χαρίστηκε" κανένας τίτλος ούτε τζάμπα τον διατηρεί ακόμα. Ωστόσο ο τίτλος του "moderator" δεν εμποδίζει τα απλά μέλη ή όποιον σκεφτεί μια ιδέα για κάτι καινούριο να προτείνει στον αρμόδιο γι αυτό moderator την ιδέα του και αυτή με εφόσον υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες να γίνει πραγματικότητα! Είμαστε εδώ, λοιπόν, να ακούσουμε όποια καινούρια σκέψη υπάρχει και να συζητήσουμε ιδέες για εκδηλώσεις, εξορμήσεις ή οτιδήποτε άλλο! Άλλωστε οι "τίτλοι" αφορούν μόνο την οργάνωση, είμαστε όμως όλοι ίσοι, με ίδια δικαιώματα μέσα στο club και χωρίς διακρίσεις!

Φιλικά, Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η διάθεση και το ενδιαφέρον μειώνεται και των mοd και των υπολοίπων σιγά σιγά. δεν βλέπω πραγματικά καμία κινητικότητα στη Θεσσαλονίκη. Ωραία τα λες και δεν διαφωνώ στα περισσότερα γραφώμενά σου.

Ομως έχω την εντύπωση και διορθώστε με αν κάνω λάθος, οτι οι υπευθυνοι έχουν και έναν ρόλο ενεργοποίησης και δραστηριοποίησης των μελών στην κάθε περιοχή.  Κάτι το οποίο δεν συμβαίνει στη Θεσσαλονίκη,πλην του κοσμά που αναρτεί τις συναντήσεις γιατί αυτός ο ρόλος του έχει ανατεθεί.

Ειχα αναρτήσει και παλιότερα θέμα που πήγαν τα άλλα πολλά golfakia της Θεσσαλονίκης και μόνο γενικολογίες πήρα.

Το ζήτημα είναι υπάρχει διάθεση ? και αν ναι, πως εκφράζεται αυτή ?

Ακουσα ότι στις πόλεις  κόβουν πίτα-τούρτα δεν ξέρω γω τι. Θα κάνουμε κάτι ? τα γενέθλια του club πέρασαν.

και συγχώρεσέ με αλλά οι mod δεν έιναι μόνο για να εγκρίνουν προτάσεις μελών. Αρκετοί απο μας δεν είμαστε μικρά παιδιά.

Θα ¨΄επρεπε¨ να υπάρχουν και προτάσεις και προτροπές και απο τους υπευθυνους moderators.

και τελειώνοντας να πω οτι φαντάζομαι να μιλάμε με απλά μέλη να κανονίζουμε εκδρομές και διάφορα και να ζητάμε την έγκριση του club. και να αρχίσουν τυχόν παρεξηγήσεις του στυλ δεν μας το είπατε και πως ενεργείτε και αν συμβεί το ένα και το άλλο κλπ.

ε τότε είναι που θα χουμε γλέντια..

τελειώνοντας, σοβαρή και αληθινή απάντηση και στάση είναι αν κάποιος δεν μπορεί και δεν θέλει, είναι να παραιτηθεί.Τι πιο αντρικό, τίμιο και σοβαρό ?

ολοι μια παρέα είμαστε, κανένα προσωπικό κέρδος δεν υπαρχει, αλλά καποιες φορες τα ράσα δεν κάνουν τον παπά.

Και η εκκλησία μας έχει ανάγκη απο παπά.

φιλικά

χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο,

Έχουμε γνωριστεί και έχουμε καθίσει για καφέ αρκετές φορές, όσες φορές έτυχε να παρευρεθούμε και οι δυο, μαζί με τα άλλα παιδιά των συναντήσεων. Έχω ένα ασημί 5άρι και συνήθως παρκάρω δίπλα στον Περικλή με τον γιο του τον Παναγιώτη με το άσπρο 6άρι GTi(τηλεκατευθυνόμενο) :) .  Βλέπεις συνήθως συστήνομαι με το όνομα μου και όχι με την ιδιότητά μου. Είναι πράγματι πολύ θετικό που υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για το club και αναρωτιούνται ακόμα. Ωστόσο, όπως πολύ σωστά είπες, οι συνθήκες ζωής του καθενός αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη κι έτσι αναγκαστικά πολλές φορές αλλάζουν και οι δυνατότητες που έχει να δηλώνει το "παρών" στις συναντήσεις. Αυτό, όμως, σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι το ενδιαφέρον, η όρεξη για δουλειά και η διάθεση να ασχοληθεί κανείς με το club μειώνεται ή αλλάζει! Ειδικά όταν η απουσία κάποιου (από τις συναντήσεις και όχι από τα δρώμενα του club) οφείλεται σε λόγους δουλειάς ή υγείας, που εκ των πραγμάτων δεν είναι στο χέρι του να καθορίσει. Η οργάνωση συναντήσεων και εκδρομών μπορεί να γίνουν με πολλούς τρόπους. Μερικοί από αυτούς είναι η συζήτηση μέσα στο φόρουμ, η συζήτηση σε κάποια συνάντηση των μελών, η άμεση επικοινωνία των μελών που έχουν προτάσεις με τους υπεύθυνους των πόλεων κ.α.

Όπως σε κάθε σωστά οργανωμένο σύστημα δημόσιων συζητήσεων με δομή, έτσι και στο δικό μας ο καθένας έχει αναλάβει τις αρμοδιότητές του και σίγουρα σε κανέναν δεν "χαρίστηκε" κανένας τίτλος ούτε τζάμπα τον διατηρεί ακόμα. Ωστόσο ο τίτλος του "moderator" δεν εμποδίζει τα απλά μέλη ή όποιον σκεφτεί μια ιδέα για κάτι καινούριο να προτείνει στον αρμόδιο γι αυτό moderator την ιδέα του και αυτή με εφόσον υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες να γίνει πραγματικότητα! Είμαστε εδώ, λοιπόν, να ακούσουμε όποια καινούρια σκέψη υπάρχει και να συζητήσουμε ιδέες για εκδηλώσεις, εξορμήσεις ή οτιδήποτε άλλο! Άλλωστε οι "τίτλοι" αφορούν μόνο την οργάνωση, είμαστε όμως όλοι ίσοι, με ίδια δικαιώματα μέσα στο club και χωρίς διακρίσεις!

Φιλικά, Θοδωρής

θεοδωρε.....η αληθεια ειναι πως η απουσια και των 2 Mod ειναι αισθητη! ηδη γνωριζω αρκετα ατομα που δεν σας εχουν γνωρισει...δυστυχως δεν μπορουμε να συντονιστουμε πισω απο την οθονη ενος pc.πιστευω πως δεν υπαρχει οργανωση! προσωπικα θεωρω απαραδεκτο που  εν οψη 9 χρονων vw club δεν καναμε τπτ!ουτε για το 13 που μπηκε οργανωσαμε κατι....!οπως εγινε σε αλλες πολεις...βλεπε ιωαννενα αθηνα κτλ. ακομη προτιμω να γινουν πιο αραιες οι συναντησεις ωστε να κανουμε μικρες εξορμησεις (μονοημερες εκδρομες...). με φαγητο -καφεδες και πλουσιο φωτογραγικο υλικο...παρα να πηγαινουμε στην ιδια καφετερια καθε φορα! ηδη πολλα ατομα εχουν βαρεθει και εχουν αποχωρησει!δεχομαι οτι για προσωπικους λογους απουσιαζετε. αλλα μηπως θα επρεπε να προσθεσουμε κιαλλους mod??? συντονιστειτε-οργανωθειτε!ακομη  παραπονο εχω stη σελιδα του vw club sto facebook δεν μπορουμε να κανουμε καμια αναρτηση απο φωτο ουτε να κανουμε καποιο post παραμονο να σχολιασουμε ηδη υπαρχοντα post?

για ποιο λογο γινετε αυτο??? αποτι καταλαβα ειναι vw club  και οχι vw club αθηνας! αυτα τα ολιγα δεχομαι κριτικες και σχολια

Link to comment
Share on other sites

Chris προς γνωση ο κοσμας ειναι ο MOD της θεσσαλονικης..ειναι ο υπευθυνος των συναντησεων με την απλη κ ευρυτερη εννοια.ο Speedy ειναι local mod(τον εχεις γνωρισει).εμενα δεν με εχεις γνωρισει οπως κ αλλους Global η το ΔΣ της λεσχης,αν επιθυμεις να γνωριστεις με πολλους απο αυτους καλη ιδεα ειναι να πας σε καποα Πανελληνια συναντηση.δεν ξερεις το παρελθον κανενος εισαι αρκετα νεο μελος οποτε υπομονη να γνωρισεις κ αλλους.Να υπενθυμισω οτι η θεσσαλονικη ειναι αποτις λιγες πολεις που κανουν τοσο τακτικες συναντησεις (1ειναι η αθηνα) οποτε καπως ατοπο η αναφορα για "ενεργοποιηση" οποιος θελει ερχεται οι συναντησεις γινονται.

ΥΓ συμφωνω οτι πρεπει να επανελθουμε στις συναντησεις 1φορα τον μηνα οπως παλια.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Αλλά λέω γω άλλα εσυ.  Ειστε ή οχι Moderators στη Θεσσαλονίκη ?  ναι ή οχι ??  και τι κάνετε ακριβώς ?  για πες μου σε παρακαλώ.

Το που θα παω να γνωριστώ και με ποιον αυτό είναι δική μου δουλειά. Οταν φοράς εσύ όμως "γαλόνια" moderator κλπ,στη Θεσσαλονίκη που είναι η πόλη μου καλό έιναι να τα εξασκείς με την ευρύτερη έννοια που ανέφερα παραπάνω.

Το αν είμαι νεότερος απο σένα εδώ στο club αυτό δεν λέει τίποτα. 

Για την ταμπακιέρα και τον ρόλο σου δεν μας ανέφερες κάτι σχετικό.

1 χρόνο δεν φάνηκες και μου λες υπομονή ?  για ποιο θέμα ?  νομίζεις οτι είμαι κανα 15άχρονο ?

και πίστεψε με οτι σχετικά με το "παρελθόν" ίσως και να ξέρω περισσότερα απ όσα νομίζεις...  (!)

 

Κανεις κάτι για το club στη θεσσαλονίκη ?  ναι ή όχι ?  ενδιαφέρεσαι ? έρχεσαι ?   οργωνάνωνεις κάτι ? μπα...

καταλαβαίνω τα ζόρια του καθενός, αλλα αν δεν μπορείς, ΑΣΤΟ !  κρίμα είναι για το κλαμπ.

και νομίζεις οτι αυτά τα λέω μόνον εγώ ??

 

Απλά βγαίνει το συμπερασμα οτι ωραία τα γαλόνια και οι τίτλοι και κάποιοι θέλουν να τα φοράνε και δεν μπορουν να κατέβουν απ την καρέκλα.

Για να λέτε κάποιοι οτι είστε mod στο club και να κοκορεύεστε.

 

αντε για να λέμε αλήθειες και τα πράγματα όπως έχουν.   και περιμένω και άλλες γνώμες.  Εσείς τοποθετηθήκατε !

 

εσεις θα πάτε άραγε στην πανελλήνια ?

 

φιλικά  (λέξη που την ξέχασες στο ποστ σου)

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Chris προς γνωση ο κοσμας ειναι ο MOD της θεσσαλονικης..ειναι ο υπευθυνος των συναντησεων με την απλη κ ευρυτερη εννοια.ο Speedy ειναι local mod(τον εχεις γνωρισει).εμενα δεν με εχεις γνωρισει οπως κ αλλους Global η το ΔΣ της λεσχης,αν επιθυμεις να γνωριστεις με πολλους απο αυτους καλη ιδεα ειναι να πας σε καποα Πανελληνια συναντηση.δεν ξερεις το παρελθον κανενος εισαι αρκετα νεο μελος οποτε υπομονη να γνωρισεις κ αλλους.Να υπενθυμισω οτι η θεσσαλονικη ειναι αποτις λιγες πολεις που κανουν τοσο τακτικες συναντησεις (1ειναι η αθηνα) οποτε καπως ατοπο η αναφορα για "ενεργοποιηση" οποιος θελει ερχεται οι συναντησεις γινονται.

ΥΓ συμφωνω οτι πρεπει να επανελθουμε στις συναντησεις 1φορα τον μηνα οπως παλια.

καλησπερα ειμαι σχετικα νεο μελος αλλα δεν εχει σημασια...ηθελα και εγω να πω τη γνωμη μου σχετικα γι αυτο το θεμα.....η αληθεια ειναι πως βλεπω μια πολυ καλυτερη οργανωση σε αλλες πολεις και ιδιαιτερα στην αθηνα και θα ελεγα πως υπαρχει μια απαξιωση για τη θεσσαλονικη και δεν καταλαβαινω το λογο οταν υπαρχει διαθεση και ορεξη απο τα μελη.....συγνωμη κιολας αλλα για να γνωρισω τους MOD που ειναι πανω απο τον κοσμα πρεπει να παω στην πανελληνια εκδρομη?? χωρις να θελω να δημιουργηθει παρεξηγηση....απλη ερωτηση..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.