Jump to content
Κοσμάς

Weekly Night Out - Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 31/1

Recommended Posts

Σαφείς και ξεκάθαρες τοποθετήσεις. Το θέμα καταλήγει στα εξής :

 

1) οτι οι global και local mods είναι για το φόρουμ και τακτοποίηση διαφόρων θεμάτων όσον αφορά την ηλεκτρονική διαδυκτιακή επικοινωνία και επαφή μεταξύ των μελών (posts,θεμάτων κλπ).

 

2) Υπεύθυνος για τις συναντήσεις και την όποια κινητική δραστηριότητα του club στη Θεσσαλονίκη είναι ο Κοσμάς (όσο μπορεί φυσικά) και τυχόν άλλου ατόμου αν αυτό εγκριθεί όπως έχει αναφερθεί, ο οποίος δεν αναφέρεται στον mourh αφού  οι ρόλοι τους είναι ξεκάθαρα χωρισμένοι-διακριτοί, αλλά στο Δ.Σ που είναι υπεύθυνο για τους εκάστοτε meeting mods. Σωστά ?

Οπως προείπε ο doggy  οι ρόλοι είναι διαφορετικοί μεταξύ local-global mods kai meeting mods. (άρα φίλτατε mourh, ο Κοσμάς-αν θέλει- δεν θα το συζητήσει μαζί σου αν χρειάζεται βοήθεια όπως εσύ ζήτησες παραπάνω στο Υ.Γ σου).

 

Συνεχίζουμε λοιπόν τις συναντήσεις μας οι γνωστοί λίγοι και καλοί.

Οι υπόλοιποι όποτε θελήσουν ας έρθουν, αλλά προς θεού μην ζητήσουν τίποτα ρέστα. Έκαστος στις αρμοδιότητές του.

 

Ετσι μιλάω έγω, ξεκάθαρα χωρίς μισόλογα, σταράτα και παντελονάτα και χωρίς τρίπλες του στυλ ήρθα 4 φορές το τελευταίο 6μηνο και όχι 3.

και αν έχω λάθος κάπου, έχω το θάρρος να πω ναι ρε σεις, εδώ κατάλαβα λάθος. Τώρα το τι καταλαβαίνω εγώ Τάσο και το τι όχι,είσαι ο τελευταίος που θα το κρίνει.

Καλή μας συνέχεια λοιπόν ! 

:hi:

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρονο εχω αναλωσει για να σου εξηγω αλλα τελευταια φορα (καθως εισαι ακομα νεος κ δε γνωριζεις καποιες διαδικασιες οπως φαινεται)

υπαρχουν ρολοι οπως μετα απο μερικα ποστ καταλαβες αλλα αυτο που ΔΕΝ καταλαβες ειναι οτι υπαρχει ιεραρχια..επισης ενας Meeting mod σε συνεργασια με εναν local η global η admin παρεχει το βελτιστο κ δοκιμο αποτελεσμα.Αυτο δε σημαινει οτι για το καθε τι πρεπει να εχει εγκριση αλλα πρεπει να υπαρχει συνεργασια-συνομιλια για αποφασεις(οχι του στυλ σε ποιο σημειο θα γινει η συναντηση αλλα πιο σημαντικες) γιατι το club δεν αποτελει χωραφι κανενος.

ΥΓ θα σε παρακαλεσω οταν θα αναφερεσαι στο ονομα μου επειδη ΔΕΝ με γνωριζεις να το κανεις με πιο σεβασμο κ να αφηνεις τα ατομα να κανουν τη δουλεια τους κ να μην αναλωνομαστε σε ποστ αυτου του ειδους

Επισης αν ο κοσμας θελει η δεν θελει δεν απασχολει εσενα.θα τα πει με εμενα η με admin /co-admin.ο κοσμας γνωριζει το ρολο και αρμοδιοτητες του και δεν χρειαζεται συστασεις απο κανεναν καλοθελητη.

καλη συνεχεια σε ολους και το μυαλο στο κεφαλι.οποιος εχει προβλημα απορια η οτιδηποτε μπορει να ερθει σε αμεση επικοινωνια μαζι μου ειτε μεσω φορουμ ειτε μεσω facebook group ειτεμεσω κινητου και απο κοντα...εαν καποιος θελει να τα πουμε ειμαι διαθεσιμος

Εαν καποιος θελει το καλο του φορουμ προτεινει λυσεις.Η ομαδα διαχειρισης ειναι παντα διαθεσιμη

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι παντα θα υπαρχουν ατομα που θελουν διαφορετικα πραγματα και αν δε γινει το δικο τους δεν νοιωθουν ικανοποιηση.Παλια γινοντουσαν 1 φορα το μηνα οι συναντησεις.για να υπαρχει μεγαλυτερη κινητικοτητα θεσπιστηκε ο ρολος του Meeting mod και ο κοσμας ανεβαλε σε weekly basis.Υπαρχει προβλημα στις συναντησεις?η το προβλημα ειναι οτι δεν ειμαι πλεον meeting mod

καμια φορα τα εχουμε ολα κ παλι κατι δε μας αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια, συνεχίζεις ακάθεκτος.

καλοθελητές υπάρχουν αλλά όχι εδω πέρα. Ναι υπάρχει πρόβλημα στη θεσσαλονίκη γιατί μαζευώμαστε μόνο οι ίδιοι 5-6 κάθε φορά.

Αλλα βλέπω έριξες το μπαλάκι και την ευθύνη των συναντήσεων στον Κοσμά..κρίμα.

 

Συνεργασία υπάρχει μεταξύ των mod στην Θεσσαλονίκη ? αν ναι, οκ πάω πάσο. Αλλά συγκράτησε και δέξου οτι όταν η θεσσαλονίκη δεν κάνει τίποτα παραπάνω απο weekly συναντήσεις, και έχεις και εσύ ευθύνη ,ευθύνη για την οποία δεν μιλήσατε καθόλου.

Η θέση σας ?   "είμαστε για άλλα πράγματα και για όλες τις συναντήσεις-δραστηριότητες,πίτα, και γνωριμία τέλος πάντων απευθυνθείτε στον Κοσμά¨.

Κάποιος που έχει θέση στο κλαμπ, ενδιαφέρεται και γι άλλα πράγματα και όχι μόνο πίσω από την οθόνη του υπολογιστή.

Σιγά να μην ψάξω να σε γνωρίσω. Εσύ θα πρεπε να έρθεις καμιά φορά να γνωρίσεις τα μέλη του κλαμπ στο οποίο είσαι Mod!

τα υπόλοιπα που λες είναι σάλτσες για σχολιαρόπαιδα.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι  καποιο προβλημα υπαρχει στην γραπτη επικοινωνια...

δεν εριξα φταιξιμο σε κανεναν απλα ρωταω τι ειναι αυτο που σας ενοχλει το οτι δεν γινεται κατι παραπανω απο εβδομαδιαιες συναντησεις η οτι δεν ερχομαι εγω.γιατι  ειναι 2 διαφορετικα πραγματα το ενα ειναι γενικο το αλλο προσωπικο

 

απο το last post παρολα αυτα καταλαβα πολλα....

ΥΓ στο επομενο σου ποστ που δεν θα μιλας με τον σεβασμο που αρμοζει σε ενα μελος (ανεξαρτητως ιδιοτητας) θα υπαρξουν κυρωσεις σε εχω προειδοποιησει 2 φορες

καλη συνεχεια

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ναι ελπιζω να έγιναν αντιληπτα τα μηνύματα που τόσα μέλη στην Θεσσαλονίκη θέλουν να περάσουν.

αυτό το λαμβάνω ως εκβιασμό.

Αντί να εκβιάζεις με ποινές στο τόπικ, θα μπορούσες εφόσον σε καίει να ρίξεις καμιά ποινή, να μου το στείλεις το ποστ σου με προσωπικό μνμ.

 

μάλιστα θα μαι καλό παιδί τώρα.!     :baby:

 

Η θεσσαλονίκη δεν μαζέυεται και να αναλάβετε  τις ευθύνες σας.   Αυτό φταίει !!!   άντε..βάλε πρώτη.. !!

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι  καποιο προβλημα υπαρχει στην γραπτη επικοινωνια...

 

Ναι, καλά παρατηρείς! Δεν καταλαβαινεις τι σου λένε ΟΛΟΙ οι συντοπίτες σου!!!!

Και σαν να μην φτάνει αυτό απαντάς και με ένα ύφος υπεράνω.......κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

παρατηρω οτι  καποιο προβλημα υπαρχει στην γραπτη επικοινωνια...

δεν εριξα φταιξιμο σε κανεναν απλα ρωταω τι ειναι αυτο που σας ενοχλει το οτι δεν γινεται κατι παραπανω απο εβδομαδιαιες συναντησεις η οτι δεν ερχομαι εγω.γιατι  ειναι 2 διαφορετικα πραγματα το ενα ειναι γενικο το αλλο προσωπικο

 

απο το last post παρολα αυτα καταλαβα πολλα....

ΥΓ στο επομενο σου ποστ που δεν θα μιλας με τον σεβασμο που αρμοζει σε ενα μελος (ανεξαρτητως ιδιοτητας) θα υπαρξουν κυρωσεις σε εχω προειδοποιησει 2 φορες

καλη συνεχεια

 

Στα μυνηματα του chrispant, δεν ειδα καποιο προσβλητικο χαρακτηρα προς το προσωπο σου ή καποιο ιχνος να μην σε σεβετε, εκτος και αν θελεις να σε αποκαλει κυριο ή στον πλυθηντικο. Αν εντοπισες κατι διαφορετικο, τονισε το να το δουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια, συνεχίζεις ακάθεκτος.

καλοθελητές υπάρχουν αλλά όχι εδω πέρα. Ναι υπάρχει πρόβλημα στη θεσσαλονίκη γιατί μαζευώμαστε μόνο οι ίδιοι 5-6 κάθε φορά.

Αλλα βλέπω έριξες το μπαλάκι και την ευθύνη των συναντήσεων στον Κοσμά..κρίμα.

ευθεια κατηγορια ενω δεν ειπα οτι φταιει ο κοσμας ρωτησα να μαθω τις πταιει

 

Συνεργασία υπάρχει μεταξύ των mod στην Θεσσαλονίκη ? αν ναι, οκ πάω πάσο. Αλλά συγκράτησε και δέξου οτι όταν η θεσσαλονίκη δεν κάνει τίποτα παραπάνω απο weekly συναντήσεις, και έχεις και εσύ ευθύνη ,ευθύνη για την οποία δεν μιλήσατε καθόλου.

Η θέση σας ?   "είμαστε για άλλα πράγματα και για όλες τις συναντήσεις-δραστηριότητες,πίτα, και γνωριμία τέλος πάντων απευθυνθείτε στον Κοσμά¨.

Κάποιος που έχει θέση στο κλαμπ, ενδιαφέρεται και γι άλλα πράγματα και όχι μόνο πίσω από την οθόνη του υπολογιστή.

Σιγά να μην ψάξω να σε γνωρίσω. Εσύ θα πρεπε να έρθεις καμιά φορά να γνωρίσεις τα μέλη του κλαμπ στο οποίο είσαι Mod!

τα υπόλοιπα που λες είναι σάλτσες για σχολιαρόπαιδα.

2 κατηγορια και ειρωνια σαλτσες για σχολιαροπαιδα?δλδ λεω με λιγα λογια σαλτσες=μπουρδες,επισης δεν ειπα να ψαξεις να με γνωρισεις ειπα οποιος εχει προβλημα με βρισκει κ μου το αναφερει υπεδειξα  κ το πως γιατι δεν γινομαι κατανοητος

 

 

Σαφείς και ξεκάθαρες τοποθετήσεις. Το θέμα καταλήγει στα εξής :

 

1) οτι οι global και local mods είναι για το φόρουμ και τακτοποίηση διαφόρων θεμάτων όσον αφορά την ηλεκτρονική διαδυκτιακή επικοινωνία και επαφή μεταξύ των μελών (posts,θεμάτων κλπ).

 

2) Υπεύθυνος για τις συναντήσεις και την όποια κινητική δραστηριότητα του club στη Θεσσαλονίκη είναι ο Κοσμάς (όσο μπορεί φυσικά) και τυχόν άλλου ατόμου αν αυτό εγκριθεί όπως έχει αναφερθεί, ο οποίος δεν αναφέρεται στον mourh αφού  οι ρόλοι τους είναι ξεκάθαρα χωρισμένοι-διακριτοί, αλλά στο Δ.Σ που είναι υπεύθυνο για τους εκάστοτε meeting mods. Σωστά ?

Οπως προείπε ο doggy  οι ρόλοι είναι διαφορετικοί μεταξύ local-global mods kai meeting mods. (άρα φίλτατε mourh, ο Κοσμάς-αν θέλει- δεν θα το συζητήσει μαζί σου αν χρειάζεται βοήθεια όπως εσύ ζήτησες παραπάνω στο Υ.Γ σου)

ουτε φιλοι ειμαστε ουτε γνωστοι να λειπουν οι χαρακτηρισμοι,επισης υποδειξεις δεν εισαι σε θεση να κανεις αν η ομαδα διαχειρισης του club θα συζητησουν μεταξυ τους αυτο ειναι δικια τους υποθεση

 

Συνεχίζουμε λοιπόν τις συναντήσεις μας οι γνωστοί λίγοι και καλοί.

Οι υπόλοιποι όποτε θελήσουν ας έρθουν, αλλά προς θεού μην ζητήσουν τίποτα ρέστα. Έκαστος στις αρμοδιότητές του.

 

Ετσι μιλάω έγω, ξεκάθαρα χωρίς μισόλογα, σταράτα και παντελονάτα και χωρίς τρίπλες δηλαδη εμεις ειμαστε στην τριπλα μιλαμε κα λεμε αερολογιες χωρις να φοραμε παντελονια?ειρωνια και εμεση κατηγορια?

του στυλ ήρθα 4 φορές το τελευταίο 6μηνο και όχι 3.

και αν έχω λάθος κάπου, έχω το θάρρος να πω ναι ρε σεις, εδώ κατάλαβα λάθος. Τώρα το τι καταλαβαίνω εγώ Τάσο και το τι όχι,είσαι ο τελευταίος που θα το κρίνει.

Καλή μας συνέχεια λοιπόν ! 

:hi:

 

 

+1000

 

άρα αν κάποιος δεν έρχεται,  ποιος ο λόγος να έιναι moderator ?αληθεια πρεπει να σου απολογηθω γιατι εχω την ιδιοτητα που εχω στο φορουμ καθως δεν εχω την εγκριση σου?

ας γίνει κάποιος άλλος ωστε το κλαμπ να έχει και τυπική παρουσία και άλλη νέα δυναμική.

 

 

Αλλά λέω γω άλλα εσυ.  Ειστε ή οχι Moderators στη Θεσσαλονίκη ?  ναι ή οχι ??  και τι κάνετε ακριβώς ?  για πες μου σε παρακαλώ.πρεπει να απολογηθω γιατι καποιος μου ζηταει το λογο η να πω ...τα ρεστα

Το που θα παω να γνωριστώ και με ποιον αυτό είναι δική μου δουλειά. Οταν φοράς εσύ όμως "γαλόνια" moderator κλπ,στη Θεσσαλονίκη που είναι η πόλη μου καλό έιναι να τα εξασκείς με την ευρύτερη έννοια που ανέφερα παραπάνω.

Το αν είμαι νεότερος απο σένα εδώ στο club αυτό δεν λέει τίποτα. 

Για την ταμπακιέρα και τον ρόλο σου δεν μας ανέφερες κάτι σχετικό.ειρωνια?

1 χρόνο δεν φάνηκες και μου λες υπομονή ?  για ποιο θέμα ?  νομίζεις οτι είμαι κανα 15άχρονο ?

και πίστεψε με οτι σχετικά με το "παρελθόν" ίσως και να ξέρω περισσότερα απ όσα νομίζεις...  (!)

 

Κανεις κάτι για το club στη θεσσαλονίκη ?  ναι ή όχι ?  ενδιαφέρεσαι ? έρχεσαι ?   οργωνάνωνεις κάτι ? μπα...

καταλαβαίνω τα ζόρια του καθενός, αλλα αν δεν μπορείς, ΑΣΤΟ !  κρίμα είναι για το κλαμπ.ξεκαθαρη κατηγορια....το τι κανω η το τι μπορω δεν αφορα εσενα αλλα την ομαδα διαχειρισης

και νομίζεις οτι αυτά τα λέω μόνον εγώ ??

 

Απλά βγαίνει το συμπερασμα οτι ωραία τα γαλόνια και οι τίτλοι και κάποιοι θέλουν να τα φοράνε και δεν μπορουν να κατέβουν απ την καρέκλα.

Για να λέτε κάποιοι οτι είστε mod στο club και να κοκορεύεστε. το θεατρο του παραλογου συνεχιζεται

 

αντε για να λέμε αλήθειες και τα πράγματα όπως έχουν.   και περιμένω και άλλες γνώμες.  Εσείς τοποθετηθήκατε !

 

εσεις θα πάτε άραγε στην πανελλήνια ?

 

φιλικά  (λέξη που την ξέχασες στο ποστ σου) ειδα ποσο φιλικα μιλας με σκοπο να βοηθησεις σορυ αλλα δε θα παρω

 

 

όπως βλέπετε  mod της θεσσαλονίκης, local, global, universal,worldwide  συνεχιζεις την ειρωνια?????

κλπ, απλά δεν υπάρχετε στην πόλη και δεν είναι μόνο δική μου άποψη.

 

και πως να ακούσουμε και άλλες πολλές γνώμες απο άλλα παιδιά που δεν έρχονται πια ?

για ποιο λόγο άραγε ?

μήπως παρεξηγήθηκαν κάποιοι για δρώμενα που έγιναν και συναντήσεις χωρίς την έγκρισή τους ?

 

Και ας δικαιολογηθούν οι mod εδώ (πλην του κοσμά που κάνει ότι μπορεί)  στους Αθηναίους, οτι ναι είναι δραστήριοι και ζωηροί ωστε να κρατήσουν την πολυπόθητη γι αυτους θέση τους.

 

λίγο ωριμότητα και τσίπα τελος πάντων. ας δικαιολογηθω στον χρηστο γιατι το ζηταει επανελημενα επισης με εγκαλει να εχω ωριμοτητα και τσιπα αλλη μια φορα κατηγορει οτι ειμαι ανανδρος υποκριτης?

ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ λοιπον ζητησα σεβασμο καθως δεν ητησα να μιλαει καλα σε εναν Global αλλα σε ενα απλο μελος οπως εγω καθως ουδεποτε εκανα καταχρηση της ιδιοτητας μου να μην πω πολλες φορες αφησα ατομα ατιμωρητα ενω εβρισαν προκαλεσαν κλπ κλπ να μην τα αναφερω τωρα

Στα μυνηματα του chrispant, δεν ειδα καποιο προσβλητικο χαρακτηρα προς το προσωπο σου ή καποιο ιχνος να μην σε σεβετε, εκτος και αν θελεις να σε αποκαλει κυριο ή στον πλυθηντικο. Αν εντοπισες κατι διαφορετικο, τονισε το να το δουμε και εμεις.

ας απαντησω το γιατι καθως δεν το ειδες πουθενα ολα τα παραπανω τα εκανα quote προς απαντηση σου

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

 

ας απαντησω το γιατι καθως δεν το ειδες πουθενα ολα τα παραπανω τα εκανα quote προς απαντηση σου

Εχεις κατα ενα μερος δικιο....

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

χάθηκε η μπάλα. 

Εχει ή όχι πρόβλημα η θεσσαλονίκη ? όλοι σου λέμε οτι έχει και συ ρωτάς τι φταίει, πως να ξέρεις τι φταίει αφού δεν πατάς ποτέ?

Σου λέμε οτι φταίτε (ο άλλος άφαντος είναι) και συ λες  " εγω δεν ειμαι meeting mod"  αφήνωντας το μπαλάκι και ρίχνοντας τις ευθύνες στον κοσμά.  Είναι έτσι η όχι ?

Αν δεν φταιτε εσείς οι 2 και δεν φταίει κι ο κοσμάς (οπως είπες και πριν ενώ άλλα εγραφες μέχρι σήμερα-εγώ δεν είμαι meeting mod)

 τότε ποιος φταίει ?

η γιαγιά μου η Σουμέλα ?

    τα άλλα μέλη τι καταλαβαίνουν ??  ας το πουν !

και λες οτι κατηγορώ εγώ τον κοσμά ?  

ΕΣΕΝΑ κατηγορώ που δεν αναλαμβάνεις ευθύνες και γράφεις γενικολογίες για να μην πω τίποτα άλλο.

Ο κοσμας κάνει ότι μπορεί και μπράβο του, αλλά εσείς οι 2 οι υπόλοιποι mod που βγάζετε την ουρά σας απ έξω έχετε και σεις ευθύνες.

 

μάλλον δεν καταλαβαίνεις ή δεν σε βολεύει να καταλάβεις και να παραδεχτείς κάποια πράγματα.

είσαι κουραστικός, και μετά από ένα σημείο ανούσιος σ αυτά που γράφεις.  δηλ πριν λίγο τι έκανες? Ενώ άλλο έιναι το θέμα μας εσυ σημειώνεις για να αποδείξεις στα μέλη αν κατηγόρησα κάποιον ?  αυτό έχεις να κάνεις ?.

αφησες την ουσία και ασχολείσαι με γραφώμενά μου.

Eυγε !

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορειτε να μου πειτε σε ποιον πρεπει να απευθυνθω που δεν γινονται συναντησεις στη θεσνικη?? κυριοι admid   θα βαλετε μια ταξη?? υπαρχει καπως υπευθυνος να μας καθοδηγει στη θεσνικη??? να μας οριζει σημερα εκδρομη εκει την επομενη βδομαδα μηνα εκει..???και να μας οργανωνει?ποιος επιτελους ειναι υπευθυνος????? δεν μενδιαφερει αν λεγετε χρηστος θεοδωρης τασος πετροσ κωστασ...υπαρχει καποιοσ??? πειτε μου ενα καλο λογο μολο αυτο το μπουρδ@λο που γινετε για να ερθω στη πανελληνια??? 1 καλο λογο...ποιοσ μας οργανωνει κυριε doggy??????? γνωριζεται πως οταν προτεινουμε κατι κανεισ δεν περνει την ευθηνη να το οργανωσει??? και ο ενας σε παραπεμπει στον αλλον??? εγω δηλαδη αν κανω μια προταση πρεπει να συνενοηθω με τον admid της αθηνας η οπως μου ειπαμε να ανοιξω εγω θεμα???? για να καταλαβω γιατι νομιζω εχω προβλημα αντιληψης...

Link to comment
Share on other sites

χάθηκε η μπάλα. 

Εχει ή όχι πρόβλημα η θεσσαλονίκη ? όλοι σου λέμε οτι έχει και συ ρωτάς τι φταίει, πως να ξέρεις τι φταίει αφού δεν πατάς ποτέ?

Σου λέμε οτι φταίτε (ο άλλος άφαντος είναι) και συ λες  " εγω δεν ειμαι meeting mod"  αφήνωντας το μπαλάκι και ρίχνοντας τις ευθύνες στον κοσμά.  Είναι έτσι η όχι ?

Αν δεν φταιτε εσείς οι 2 και δεν φταίει κι ο κοσμάς (οπως είπες και πριν ενώ άλλα εγραφες μέχρι σήμερα-εγώ δεν είμαι meeting mod)

 τότε ποιος φταίει ?

η γιαγιά μου η Σουμέλα ? δεν ξερω

    τα άλλα μέλη τι καταλαβαίνουν ??  ας το πουν !

και λες οτι κατηγορώ εγώ τον κοσμά ?  

ΕΣΕΝΑ κατηγορώ που δεν αναλαμβάνεις ευθύνες και γράφεις γενικολογίες για να μην πω τίποτα άλλο. το ξερω οτι με εμενα τα εβαλες αλλα εγω φταιω γιατι καθομαι κ ασχολουμαι,γραφω γενικολογιες για να μην πεις τι αλλο..μαλιστα αρα γραφω @$@κιες κατα τα γραφομενα σου

Ο κοσμας κάνει ότι μπορεί και μπράβο του, αλλά εσείς οι 2 οι υπόλοιποι mod που βγάζετε την ουρά σας απ έξω έχετε και σεις ευθύνες.

 

μάλλον δεν καταλαβαίνεις ή δεν σε βολεύει να καταλάβεις και να παραδεχτείς κάποια πράγματα.

είσαι κουραστικός, και μετά από ένα σημείο ανούσιος σ αυτά που γράφεις.  δηλ πριν λίγο τι έκανες? Ενώ άλλο έιναι το θέμα μας εσυ σημειώνεις για να αποδείξεις στα μέλη αν κατηγόρησα κάποιον ?  αυτό έχεις να κάνεις ?.απαντησα στην ερωτηση του Rouleman αν δε το διαβασες γιατι μαλλον δε δινεις προσοχη στον γραπτο λογο

αφησες την ουσία και ασχολείσαι με γραφώμενά μου.

Eυγε !

αφου με κατηγορεις τι θελεις να κανω να το προσπερασω η να σου πω κ κανα ευχαριστω? ειπες ξεκαθαρα οτι με κατηγορεις ξεχασες ομως να προσθεσεις οτι με ειρωνευεσαι κιολας.γιαυτο κ μονο σου ζητησα 3 φορες σεβασμο κατι που δεν επραξες γιαυτο κ μονο μιλησα για κυρωσεις κατι που θα γινοτανε για ενα οποιοδηποτε μελος (χεστηκα κ ας ειμαι μοντ) εσυ δε σεβεσαι εναν συμφορουμιτη σου

να πω για τελευταια φορα το οτι ειμαι αφαντος αυτο δεν με βαραινει κατ'ουσια  καθως Δεν ειναι στον διακριτο μου ρολο οι συναντησεις αν δε το καταλαβαινεις δικο σου θεμα.αν υπαρχει προβλημα η οχι με τις συναντησεις αυτο θα το απαντησει αλλος.αν υπαρχει προβλημα με κατι τοτε με ενημερωνει ο αρμοδιος...αιντε ο καθενας με τον ρολο του γιατι γιναμε μπαχαλο ας επικρατησει ηρεμια ταξη κ ασφαλεια ΤΕΛΟΣ απο εδω κ περα θα πραξω με την αρμοδιοτητα μου κ οχι ως απλο μελος.,

εμενα μπορειτε να μου πειτε σε ποιον πρεπει να απευθυνθω που δεν γινονται συναντησεις στη θεσνικη?? κυριοι admid   θα βαλετε μια ταξη?? υπαρχει καπως υπευθυνος να μας καθοδηγει στη θεσνικη??? να μας οριζει σημερα εκδρομη εκει την επομενη βδομαδα μηνα εκει..???και να μας οργανωνει?ποιος επιτελους ειναι υπευθυνος????? δεν μενδιαφερει αν λεγετε χρηστος θεοδωρης τασος πετροσ κωστασ...υπαρχει καποιοσ??? πειτε μου ενα καλο λογο μολο αυτο το μπουρδ@λο που γινετε για να ερθω στη πανελληνια??? 1 καλο λογο...ποιοσ μας οργανωνει κυριε doggy??????? γνωριζεται πως οταν προτεινουμε κατι κανεισ δεν περνει την ευθηνη να το οργανωσει??? και ο ενας σε παραπεμπει στον αλλον??? εγω δηλαδη αν κανω μια προταση πρεπει να συνενοηθω με τον admid της αθηνας η οπως μου ειπαμε να ανοιξω εγω θεμα???? για να καταλαβω γιατι νομιζω εχω προβλημα αντιληψης...

νομιζω ειναι απλο.αν θελεις αγορινα πας σε συναντησεις που οργανωνει ο κοσμας αν οχι καθε βδομαδα καθε 15 νομιζω οτι γινοντε,, κ αν επισης θελεις πας κ στην πανελληνια λογο υπαρξης δε θα σου δωσει κανεις.προτεινε εσυ οτι θελεις κ στον κοσμα κ σε μενα κ στον τεο εσυ τουλαχιστον μπορεις να μας βρεις παντου.προτασεις εχουν γινει ?αν ναι σε ποιον?γιατι εγω ειχα κανει σε καποιους κ ειχαν πει οχι κ τωρα ζητανε τι?τιτικο?

 

ΥΓ απο την στιγμη που υπαρχει προβλημα στο θεμα συναντησεων παρολο που δουλευω 12ωρες τις πεμπτες ημερες διεξαγωγης των συναντησεων προτιθεμαι να βοηθησω το κατα δυναμην.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

ακρη δεν βγαίνει, και δεν ξανασχολούμαι κ.Αφαντε.  Κάνε ότι γουστάρεις και ότι σου αρμόζει.   

 

Χέστηκ@

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά παρατηρείς! Δεν καταλαβαινεις τι σου λένε ΟΛΟΙ οι συντοπίτες σου!!!!

Και σαν να μην φτάνει αυτό απαντάς και με ένα ύφος υπεράνω.......κρίμα.

 

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑ     

Link to comment
Share on other sites

τελος απο εμενα δεν απανταω αλλο σε ανυπαρκτα ποστ οσο κ να θυμωνουν να μου τη λενε η να γελανε

καληνυχτα η ζωη εχει πλακα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πολλοί εδώ μέσα ή δεν διαβάσατε καν το κείμενο που έγραψα πριν ή απλά με γράψατε και συνεχίσατε να γράφετε ό,τι σας κατέβει...

Άντε να τα ξαναπάρουμε -ορισμένα- από την αρχή και να απαντήσω και σε ό,τι καινούριο ερώτημα έχει προκύψει...

 

Θερμή παράκληση διαβάστε ΟΛΟ το κείμενό μου πριν απαντήσετε. Λυπηθείτε μας και σταματήστε να γυρίζετε γύρω γύρω από τα ίδια θέματα.

 

Σαφείς και ξεκάθαρες τοποθετήσεις. Το θέμα καταλήγει στα εξής :

 

1) οτι οι global και local mods είναι για το φόρουμ και τακτοποίηση διαφόρων θεμάτων όσον αφορά την ηλεκτρονική διαδυκτιακή επικοινωνία και επαφή μεταξύ των μελών (posts,θεμάτων κλπ).

 

2) Υπεύθυνος για τις συναντήσεις και την όποια κινητική δραστηριότητα του club στη Θεσσαλονίκη είναι ο Κοσμάς (όσο μπορεί φυσικά) και τυχόν άλλου ατόμου αν αυτό εγκριθεί όπως έχει αναφερθεί, ο οποίος δεν αναφέρεται στον mourh αφού  οι ρόλοι τους είναι ξεκάθαρα χωρισμένοι-διακριτοί, αλλά στο Δ.Σ που είναι υπεύθυνο για τους εκάστοτε meeting mods. Σωστά ?

Οπως προείπε ο doggy  οι ρόλοι είναι διαφορετικοί μεταξύ local-global mods kai meeting mods. (άρα φίλτατε mourh, ο Κοσμάς-αν θέλει- δεν θα το συζητήσει μαζί σου αν χρειάζεται βοήθεια όπως εσύ ζήτησες παραπάνω στο Υ.Γ σου).

1. Ναι

2. Ναι εν μέρει. Το 2ο άτομο θα είναι χαρά μας να υπάρξει αλλά όπως είπαμε εφόσον πρέπει να αποτελεί μέλος της Λέσχης, θα πρέπει -να το πω "forumίστικα"- να είναι VIP μέλος. Αυτή τη στιγμή από όλους όσους παραπονιούνται εδώ δεν είναι κανένας VIP μέλος. Οπότε επίσημα δεν μπορεί να βοηθήσει τον Κοσμά. Αν ανεπίσημα κάποιος θέλει να τον βοηθήσει ας του στείλει ένα μήνυμα ή ας τον πιάσει σε κάποια συνάντηση και ας του πει Κοσμά θα σε βοηθήσω εγώ. Και να το λύθηκε το πρόβλημα. 

Παλιότερα ο Τάσος και ο Θοδωρής τρέχανε τις συναντήσεις στη Θεσσαλονίκη, οπότε το να βοηθήσουν τον Κοσμά όσο μπορούν -αν μπορούν- τότε είναι καλό, δεν είναι θέμα το που αναφέρεται ο Κοσμάς κλπ, δεν τίθονται θέματα "ιεραρχίας" και δεν είδα τον Τάσο να θέτει ένα τέτοιο θέμα οπότε θεωρώ πως χρειάζεται να υπάρχει τέτοιο ύφος στην επικοινωνία.

 

πολυ χρονο εχω αναλωσει για να σου εξηγω αλλα τελευταια φορα (καθως εισαι ακομα νεος κ δε γνωριζεις καποιες διαδικασιες οπως φαινεται)

υπαρχουν ρολοι οπως μετα απο μερικα ποστ καταλαβες αλλα αυτο που ΔΕΝ καταλαβες ειναι οτι υπαρχει ιεραρχια..επισης ενας Meeting mod σε συνεργασια με εναν local η global η admin παρεχει το βελτιστο κ δοκιμο αποτελεσμα.Αυτο δε σημαινει οτι για το καθε τι πρεπει να εχει εγκριση αλλα πρεπει να υπαρχει συνεργασια-συνομιλια για αποφασεις(οχι του στυλ σε ποιο σημειο θα γινει η συναντηση αλλα πιο σημαντικες) γιατι το club δεν αποτελει χωραφι κανενος.

ΥΓ θα σε παρακαλεσω οταν θα αναφερεσαι στο ονομα μου επειδη ΔΕΝ με γνωριζεις να το κανεις με πιο σεβασμο κ να αφηνεις τα ατομα να κανουν τη δουλεια τους κ να μην αναλωνομαστε σε ποστ αυτου του ειδους

Επισης αν ο κοσμας θελει η δεν θελει δεν απασχολει εσενα.θα τα πει με εμενα η με admin /co-admin.ο κοσμας γνωριζει το ρολο και αρμοδιοτητες του και δεν χρειαζεται συστασεις απο κανεναν καλοθελητη.

καλη συνεχεια σε ολους και το μυαλο στο κεφαλι.οποιος εχει προβλημα απορια η οτιδηποτε μπορει να ερθει σε αμεση επικοινωνια μαζι μου ειτε μεσω φορουμ ειτε μεσω facebook group ειτεμεσω κινητου και απο κοντα...εαν καποιος θελει να τα πουμε ειμαι διαθεσιμος

Εαν καποιος θελει το καλο του φορουμ προτεινει λυσεις.Η ομαδα διαχειρισης ειναι παντα διαθεσιμη

Από την μία συμφωνώ με κάποια  πράγματα που γράφει ο Τάσος αλλά από την άλλη θα παρακαλέσω και τα μέλη της διαχείρισης να τηρούν ένα σωστό τρόπο έκφρασης. Επίσης για την αποφυγή σύγχισης, ο Κοσμάς σε περίπτωση που θέλει να ζητήσει βοήθεια για τις συναντήσεις θα απευθυνθεί στα μέλη του Δ.Σ., απλά σε αυτή τη σύνθεση του Δ.Σ. τόσο εγώ όσο και ο Co-Admin τυγχάνει να έχουμε θέση σε αυτό.

 

πάλι τα ίδια, συνεχίζεις ακάθεκτος.

καλοθελητές υπάρχουν αλλά όχι εδω πέρα. Ναι υπάρχει πρόβλημα στη θεσσαλονίκη γιατί μαζευώμαστε μόνο οι ίδιοι 5-6 κάθε φορά.

Αλλα βλέπω έριξες το μπαλάκι και την ευθύνη των συναντήσεων στον Κοσμά..κρίμα.

 

Συνεργασία υπάρχει μεταξύ των mod στην Θεσσαλονίκη ? αν ναι, οκ πάω πάσο. Αλλά συγκράτησε και δέξου οτι όταν η θεσσαλονίκη δεν κάνει τίποτα παραπάνω απο weekly συναντήσεις, και έχεις και εσύ ευθύνη ,ευθύνη για την οποία δεν μιλήσατε καθόλου.

Η θέση σας ?   "είμαστε για άλλα πράγματα και για όλες τις συναντήσεις-δραστηριότητες,πίτα, και γνωριμία τέλος πάντων απευθυνθείτε στον Κοσμά¨.

Κάποιος που έχει θέση στο κλαμπ, ενδιαφέρεται και γι άλλα πράγματα και όχι μόνο πίσω από την οθόνη του υπολογιστή.

Σιγά να μην ψάξω να σε γνωρίσω. Εσύ θα πρεπε να έρθεις καμιά φορά να γνωρίσεις τα μέλη του κλαμπ στο οποίο είσαι Mod!

τα υπόλοιπα που λες είναι σάλτσες για σχολιαρόπαιδα.

-----

-----

Η θεσσαλονίκη δεν μαζέυεται και να αναλάβετε  τις ευθύνες σας.   Αυτό φταίει !!!   άντε..βάλε πρώτη.. !!

 

Πάντα υπάρχουν φαινόμενα στασιμότητας στον κόσμο και στις επιλογές προορισμών στις συναντήσεις, παντού!

Έχουμε κάνει απανωτές συναντήσεις στην Αθήνα που ήταν τα ίδια 7-8 άτομα και τπτ άλλο, απλά οι Meeting mods το χειρίστηκαν έξυπνα, διοργάνωσαν κάτι διαφορετικό και ξανακινήθηκε ο κόσμος. Αυτό μπορεί ο Κοσμάς να το χειριστεί κατάλληλα και ενδεχομένως να ζητήσει βοήθεια από το Δ.Σ., από μέλη ή / και από παλιούς meeting mods ώστε να τον βοηθήσουν

 

εμενα μπορειτε να μου πειτε σε ποιον πρεπει να απευθυνθω που δεν γινονται συναντησεις στη θεσνικη?? κυριοι admid   θα βαλετε μια ταξη?? υπαρχει καπως υπευθυνος να μας καθοδηγει στη θεσνικη??? να μας οριζει σημερα εκδρομη εκει την επομενη βδομαδα μηνα εκει..???και να μας οργανωνει?ποιος επιτελους ειναι υπευθυνος????? δεν μενδιαφερει αν λεγετε χρηστος θεοδωρης τασος πετροσ κωστασ...υπαρχει καποιοσ??? πειτε μου ενα καλο λογο μολο αυτο το μπουρδ@λο που γινετε για να ερθω στη πανελληνια??? 1 καλο λογο...ποιοσ μας οργανωνει κυριε doggy??????? γνωριζεται πως οταν προτεινουμε κατι κανεισ δεν περνει την ευθηνη να το οργανωσει??? και ο ενας σε παραπεμπει στον αλλον??? εγω δηλαδη αν κανω μια προταση πρεπει να συνενοηθω με τον admid της αθηνας η οπως μου ειπαμε να ανοιξω εγω θεμα???? για να καταλαβω γιατι νομιζω εχω προβλημα αντιληψης...

Όπως έγραψα και στην προηγούμενή μου απάντηση, οι συναντήσεις πλέον διοργανώνονται από την Λέσχη, γι'αυτό και οι υπεύθυνοι συναντήσεων "meeting mods" είναι μέλη της Λέσχης και επιλέγονται από το Δ.Σ. και ΌΧΙ από την ομάδα διαχείρισης του Forum. Οπότε για την Θεσσαλονίκη ο άνθρωπός σας λέγεται Κοσμάς και αν θέλετε να μιλήσετε με κάποιον άλλο πέρα από τον Κοσμά μπορείτε να απευθυνθείτε σε ένα από τα μέλη του Δ.Σ. οι οποίοι για μία ακόμη φορά έχουμε δηλώσει ΑΝΟΙΧΤΑ πως θέλουμε να σας δούμε όλους στην Πανελλήνια για να τα πούμε από κοντά και να κουβεντιάσουμε ό,τι επιθυμείτε.

 

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά.

 

Πλέον οτιδήποτε σας απασχολεί ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ Π.Μ. γιατί βλέπω πως αναλώνουμε όλοι μας χρόνο για να γυρίζουμε γύρω γύρω από τα ίδια πράγματα.

 

ΚΚ.

Link to comment
Share on other sites

Aπλα Κωστα ξερεις ποιο ειναι το θεμα και δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει εσεις ως Δ.Σ.. Μεσα απο αυτο που λενε το συνολο των παιδιων πιο πανω, που απαρτιζουν τα απλα μελη της Θεσσαλονικης, του φορουμ αυτου και γενικα της κοινοτητας που ονομαζεται vwclub.gr υπαρχει θεμα στην Θεσσαλονικη εδω και καιρο (οργανωσης).. Κι ενω καποτε, πριν τον Κοσμα, οι mourh k speedy ως meetings mods κλαιγοντουσαν οτι δεν πηγαινει κοσμος και δεν ρυθμιζαν σωστα τις συναντησεις οπως αρμοζε σε μια μεγαλη περιοχη οπως ειναι αυτη της Θεσσαλονικης με διπλες συναντησεις δυτικα κι ανατολικα, εκδρομες, εξορμησεις σε διαφορετικα σημεια καθε φορα (εξου και η απομακρυνση καμια 20αρια ατομων επι εποχη passat-golf μαζι) πλεον ανεβηκαν ιεραρχικα με οποιο τροπο ανεβηκαν ( ουτε καν ξερουμε ως απλα μελη το πως γινεται αυτο, ενω θα επρεπε να υπαρχει ενα θεμα ειδικο γι αυτο τον λογο και να ξερουμε ολοι ποια κριτηρια πρεπει να κατεχει ο καθενας για να αναλαβει μια τετοια θεση.. Εκτος κι αν απο μια επισκεψη σε πανελληνια και λιγο κλαψα ή "τυρι" εχεις παρει την θεση αυτη.. για να ευθυμησουμε και λιγο το λεω μην το παρετε στα σοβαρα).. Ετσι λοιπον σαν να μην εφτανε αυτο, πλεον απαξιουν για τις συναντησεις και εχουν αφησει μονο τον Κοσμα να τραβαει το ζορι... Δεν ξερω γιατι ο Κοσμας δεν θετει θεμα να μπει κι αλλο ατομο απο την πολη της Θεσσαλονικης που απο οσο ξερω υπαρχουν παιδια εκει που ειναι παρων σε καθε συναντηση και εχουν πολυ οργανωτικο χαρακτηρα.. Δεν θελω να τους ονομασω, εχουν γραψει πιο πανω και φαινεται απο τον τροπο που γραφουν οτι εχουν πολυ ορεξη... Αυτο ειναι που θελουν να πουν τα παιδια, η ολη συμπεριφορα δηλαδη των mods που ειναι ιεραρχικα (ας γελασω δηλαδη με αυτη την λεξη..) πιο πανω απο τον Κοσμα και πλεον αδιαφορουν χωρις να συμβαινει τιποτα, ξεχνοντας το παρελθον τους...

Ξερω οτι ειμαι ο πλεον ασχετος να γραψει σε αυτο το θεμα, αλλα επειδη ευτυχως κρατησα επαφη με το συνολο των μελων γνωριζω καλα γιατι υπαρχουν αυτες οι ενστασεις... Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να μην παρερμηνευθουν τα λεγομενα μου...


υ.γ Το θεμα ειναι η αγαπη..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

επι καιρο mourh / speedy η θεσσαλονικη ειχε δει τα περισσοτερα αυτοκονητα στην ιστορια της,μερικα βρεθηκαν καποιοι καλοθελητες και εγινε διασπασηοποτε παλι απο την αρχη.δεν θυμαμαι να εκλαψα για την συμμετοχη ισα ισα ζητησα απο το ΔΣ να σταματησω τις συναντησεις μετα απο 2/5 χρονια για προσωπικους λογους που δεν αφορα κανεναν.

το ανεβασμα σε ιδιοτητα Mod μαλλον δεν αφορα το καθε μελος αλλα αυτα που θελουν να εχουν πιο ουσιαστικη δραση.ειτε ειναι σε θεμα οργανωσης εποπτειας η συναντησεων.

Ο ρολος του meeting mod ειναι να κανει συναντησεις,,δε σκαβει δεν εχει καποιο ιδιαιτερο ζορι κ φυσικα δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει.το κανει επειδη το θελει.εγω ειπα τον κοσμα 2 φορες να γινοντε 1 φορα το μηνα και οχι καθε βδομαδα για να μην υπαρχει ρουτινα να υπαρχει καλυτερη οργανωση και οχι ποστ τελευταιας στιγμης κ να μην υπαρχει κ κουραση για τον ιδιο.αν θελει βοηθεια τοτε μπορει να το πει σε μενα στον κωστα στον οποιονδηποτε, αν υπαρχει προβλημα τοτε το αναφερει.

εχω κουραστει απο μερικα ατομα να το παιζουν ευγενικα κ οταν δουν αναβρασμο να ριχνουν λαδι στη φωτεια να λενε ανακριβειες για να το εκμεταλευτουν προσωπικα ισως δε ξερω δε μπορω να το καταλαβω.ειναι κριμα γιατι δε κανουν κακκο σε μενα αλλα στο club αν ειναι τοσο κοντοφθαλμα δικο τους προβλημα αλλα δε θα το επιτρεψω το θεμα ληγει εδω κανενα ποστ παρακατω για το θεμα.υπαρχουν τα πμ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι επι εποχη σας διασπαστηκε η ετοιμη μεγαλη παρεα που υπηρχε απο πριν,  λογω συμπεριφορας σας... Μην αλλοιωνεις τα πεπραγμενα.. Εν παση περιπτωσει, το γεγονος οτι ξεσηκωθηκαν ολα τα μελη της Θεσσαλονικης καθως εισαι απο την πολη αυτη θα επρεπε να σε προβληματιζει κι οχι να συμπεριφερεσαι ιεραρχικα βασει της ιδιοτητας σου... Αν ειχες αλλη συμπεριφορα απεναντι τους δεν θα γινοταν θεμα αυτες τις δυο μερες, ετσι δεν ειναι;; 

 

Ελπιζω αν και αργα να παραδειγματιστεις απο την συμπεριφορα για παραδειγμα του Pagourista (ιδιο ποστο εχετε), που ειναι κοντα στα μελη της πολης του και βοηθαει συνεχως ΚΑΙ στις συναντησεις τον τοπικο meeting mod.. Επιτρεπεται ολοκληρη Θεσσαλονικη να μην εχει κοψει τουρτα γενεθλιων και να ειστε αμμετοχοι;; Αν ειναι δυνατον...

Link to comment
Share on other sites

Και πάμε πάλι... Billgr4 θα προσπεράσω τα περισσότερα και θα σκαλώσω σε ένα πράγμα γιατί προφανώς δεν έχετε καταλάβει όσα έχω γράψει ήδη 2 φορές μέχρι στιγμής στο ίδιο θέμα...  
 

Αυτο ειναι που θελουν να πουν τα παιδια, η ολη συμπεριφορα δηλαδη των mods που ειναι ιεραρχικα (ας γελασω δηλαδη με αυτη την λεξη..) πιο πανω απο τον Κοσμα και πλεον αδιαφορουν χωρις να συμβαινει τιποτα, ξεχνοντας το παρελθον τους...

Αυτό που δυστυχώς όμως πολλοί εδώ δεν μπορούν να καταλάβουν είναι πως καλώς ή κακώς ΔΕΝ είναι η δουλειά του Τάσου και του Θοδωρή οι συναντήσεις. Πλέον οι συναντήσεις είναι αρμοδιότητα του Δ.Σ. της Λέσχης και των meeting mods που το Δ.Σ. επιλέγει, άρα ο Κοσμάς αν και εφόσον έχει πρόβλημα θα πρέπει να επικοινωνήσει με το Δ.Σ. ή το Δ.Σ. να μιλήσει μαζί του. Επίσης για να υπάρξουν επιπλέον meeting mods επίσημα σε μια περιοχή -όπως προανέφερα σε προηγούμενο post- θα πρέπει οι υποψήφιοι να είναι μέλη της Λέσχης και όχι απλά μέλη του forum. Τι σημαίνει αυτό; Να είναι μέλη που έχουν πληρώσει την ετήσια συνδρομή και φυσικά να μπορούν να διαθέσουν χρόνο ώστε να μπορούν να οργανώνουν τις συναντήσεις / εξορμήσεις κ.ο.κ. σύμφωνα με κάποιες οδηγίες που δίνει το Δ.Σ. της Λέσχης.
 

επι καιρο mourh / speedy η θεσσαλονικη ειχε δει τα περισσοτερα αυτοκονητα στην ιστορια της,μερικα βρεθηκαν καποιοι καλοθελητες και εγινε διασπασηοποτε παλι απο την αρχη.δεν θυμαμαι να εκλαψα για την συμμετοχη ισα ισα ζητησα απο το ΔΣ να σταματησω τις συναντησεις μετα απο 2/5 χρονια για προσωπικους λογους που δεν αφορα κανεναν.
το ανεβασμα σε ιδιοτητα Mod μαλλον δεν αφορα το καθε μελος αλλα αυτα που θελουν να εχουν πιο ουσιαστικη δραση.ειτε ειναι σε θεμα οργανωσης εποπτειας η συναντησεων.
Ο ρολος του meeting mod ειναι να κανει συναντησεις,,δε σκαβει δεν εχει καποιο ιδιαιτερο ζορι κ φυσικα δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει.το κανει επειδη το θελει.εγω ειπα τον κοσμα 2 φορες να γινοντε 1 φορα το μηνα και οχι καθε βδομαδα για να μην υπαρχει ρουτινα να υπαρχει καλυτερη οργανωση και οχι ποστ τελευταιας στιγμης κ να μην υπαρχει κ κουραση για τον ιδιο.αν θελει βοηθεια τοτε μπορει να το πει σε μενα στον κωστα στον οποιονδηποτε, αν υπαρχει προβλημα τοτε το αναφερει.
εχω κουραστει απο μερικα ατομα να το παιζουν ευγενικα κ οταν δουν αναβρασμο να ριχνουν λαδι στη φωτεια να λενε ανακριβειες για να το εκμεταλευτουν προσωπικα ισως δε ξερω δε μπορω να το καταλαβω.ειναι κριμα γιατι δε κανουν κακκο σε μενα αλλα στο club αν ειναι τοσο κοντοφθαλμα δικο τους προβλημα αλλα δε θα το επιτρεψω το θεμα ληγει εδω κανενα ποστ παρακατω για το θεμα.υπαρχουν τα πμ

Η επιλογή των Forum mods όπως ήδη γνωρίζεις Τάσο, γίνεται από εμένα κατά κύριο λόγο ως διαχειριστής της σελίδας και -θέλοντας να είμαι δημοκρατικός- πάντα ζητώ την γνώμη των υπόλοιπων mods ώστε να υπάρχει μια δεμένη ομάδα και να επικρατεί μια ομαλότητα στο forum. Όσον αφορά την παλιά σας αρμοδιότητα με τις συναντήσεις, αυτή η εποχή ήταν όταν όλες οι συναντήσεις διοργανώνονταν από την ομάδα του Forum. Όπως πολύ σωστά ανέφερες ήταν άλλες εποχές για όλους μας. Παντού βλέπαμε περισσότερες παρουσίες και -όπως γίνεται σε κάθε κοινωνία- από ένα σημείο και μετά τα πρόσωπα άλλαξαν, κόσμος έφυγε, κόσμος ήρθε. Παντού γίνεται αυτό.
επι καιρο mourh / speedy η θεσσαλονικη ειχε δει τα περισσοτερα αυτοκονητα στην ιστορια της,μερικα βρεθηκαν καποιοι καλοθελητες και εγινε διασπασηοποτε παλι απο την αρχη.δεν θυμαμαι να εκλαψα για την συμμετοχη ισα ισα ζητησα απο το ΔΣ να σταματησω τις συναντησεις μετα απο 2/5 χρονια για προσωπικους λογους που δεν αφορα κανεναν.
το ανεβασμα σε ιδιοτητα Mod μαλλον δεν αφορα το καθε μελος αλλα αυτα που θελουν να εχουν πιο ουσιαστικη δραση.ειτε ειναι σε θεμα οργανωσης εποπτειας η συναντησεων.
Ο ρολος του meeting mod ειναι να κανει συναντησεις,,δε σκαβει δεν εχει καποιο ιδιαιτερο ζορι κ φυσικα δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει.το κανει επειδη το θελει.εγω ειπα τον κοσμα 2 φορες να γινοντε 1 φορα το μηνα και οχι καθε βδομαδα για να μην υπαρχει ρουτινα να υπαρχει καλυτερη οργανωση και οχι ποστ τελευταιας στιγμης κ να μην υπαρχει κ κουραση για τον ιδιο.αν θελει βοηθεια τοτε μπορει να το πει σε μενα στον κωστα στον οποιονδηποτε, αν υπαρχει προβλημα τοτε το αναφερει.
εχω κουραστει απο μερικα ατομα να το παιζουν ευγενικα κ οταν δουν αναβρασμο να ριχνουν λαδι στη φωτεια να λενε ανακριβειες για να το εκμεταλευτουν προσωπικα ισως δε ξερω δε μπορω να το καταλαβω.ειναι κριμα γιατι δε κανουν κακκο σε μενα αλλα στο club αν ειναι τοσο κοντοφθαλμα δικο τους προβλημα αλλα δε θα το επιτρεψω το θεμα ληγει εδω κανενα ποστ παρακατω για το θεμα.υπαρχουν τα πμ
Όσον αφορά τη συχνότητα των συναντήσεων είναι πλέον θέμα "κοινής γραμμής", το ίδιο ζητάμε να γίνεται σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας, να υπάρχει μια συχνή επικοινωνία με τα μέλη ώστε οι συντονιστές συναντήσεων να μεταφέρουν στο Δ.Σ. τα όποια θέματα απασχολούν τα μέλη.
 

Νομιζω οτι επι εποχη σας διασπαστηκε η ετοιμη μεγαλη παρεα που υπηρχε απο πριν,  λογω συμπεριφορας σας... Μην αλλοιωνεις τα πεπραγμενα.. Εν παση περιπτωσει, το γεγονος οτι ξεσηκωθηκαν ολα τα μελη της Θεσσαλονικης καθως εισαι απο την πολη αυτη θα επρεπε να σε προβληματιζει κι οχι να συμπεριφερεσαι ιεραρχικα βασει της ιδιοτητας σου... Αν ειχες αλλη συμπεριφορα απεναντι τους δεν θα γινοταν θεμα αυτες τις δυο μερες, ετσι δεν ειναι;; 
 
Ελπιζω αν και αργα να παραδειγματιστεις απο την συμπεριφορα για παραδειγμα του Pagourista (ιδιο ποστο εχετε), που ειναι κοντα στα μελη της πολης του και βοηθαει συνεχως ΚΑΙ στις συναντησεις τον τοπικο meeting mod.. Επιτρεπεται ολοκληρη Θεσσαλονικη να μην εχει κοψει τουρτα γενεθλιων και να ειστε αμμετοχοι;; Αν ειναι δυνατον...

Αν το δούμε αντικειμενικά Βασίλη, από την εμπειρία μου στα 9 χρόνια ύπαρξης του VWClub σαν forum, η Θεσσαλονίκη ποτέ δεν είχε την ίδια "ένταση" όπως θα θέλαμε να έχει. Από τις εποχές που ο Χρόνης, η Λουίζα, ο Μιχάλης, ο Τριαντάφυλλος και πολλά άλλα παιδιά έτρεχαν για το VWClub βλέπαμε τον κόσμο να κάνει κύκλους. Υπήρχαν περίοδοι που η Θεσσαλονίκη γέμιζε VW όταν είχαμε συνάντηση και είχαμε και μέρες που ήταν απλά οι ίδιοι και οι ίδιοι. Με κυριότερο φαινόμενο να είναι οι ίδιοι και οι ίδιοι. Οπότε βλέποντας αυτό να συμβαίνει με 4 διαφορετικές "γενιές" υπευθύνων για τις συναντήσεις, πιστεύω πως σίγουρα δεν φταίνε πάντα οι υπεύθυνοι συναντήσεων. Σίγουρα ίσως να υπήρξαν και λάθος κινήσεις από μέρους μας κάποιες φορές αλλά κανείς δεν είναι τέλειος. Όπως έχω πει και άλλες φορές αυτές τις δύσκολες εποχές για όλους μας, δεν περιμένω να δω καμία από τις συναντήσεις να σφύζει από κόσμο, σίγουρα θα εκπλαγώ και θα μου αρέσει όμως και μακάρι να γίνει.

Πάντως τα ίδια γίνονται και στην Αθήνα και στα Ιωάννινα και παντού.
 
Και θα ξανακλείσω λέγοντας -και ελπίζοντας να με ακούσετε αυτή τη φορά- πως σας περιμένουμε στην Πανελλήνια συνάντηση στη Καστοριά για να τα πούμε από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω Κωστα και γνωριζω προσωπικα τις αρμοδιοτητες του καθενος..

Για να μιλησουμε με παραδειγματα ομως.. Τα απλα μελη δεν ειναι αυτα που απαρτιζουν την κοινοτητα αυτη; Αυτα δεν πηγαινουν στις συναντησεις, εκδρομες, πανελληνιες; Αρα τι θελουμε; Να τα εχουμε απο κοντα κ να προσπαθουμε να τα αυξησουμε σε αριθμο, σωστα; Απο τι στιγμη που βλεπουμε πως οπως σωστα σημειωσες υπαρχουν περιοδοι καμπης, πρεπει τοτε να αφυπνιστουν οι περισσοτεροι να κανουν κατι ωστε να ερθει πισω ο κοσμος.. Οταν διαβαζω πιο πανω οτι τα μελη της Θεσσαλονικης δεν ξερουν ή δεν εχουν δει απο κοντα τους mods της πολης τους ειτε λεγεται meeting, ειτε local ειτε global εσυ τι συμπερασμα βγαζεις; Δεν θα επρεπε να ειναι κοντα στα μελη ο καθενας τους και να ενδιαφερεται το κατα δυναμιν φυσικα; Πρεπει να περιμενουν μια ειδοποιηση ή ενα pm ή ενα report;;; Αρα δεν παρακολουθουν το τι συμβαινει, σωστα;;
Το ιδιο επισης και για την λειτουργια του φορουμ... Προσωπικα υπαρχουν ατομα που γνωριζω, προσγειωμενα στο μυαλο, οπου ειναι σχεδον 10-12 ωρες στο pc και διαβαζουν το vw club προσφερουν γνωσεις κλπ.. Κι εχουμε αλλους, χωρις να θελω να υπονοησω κατι για την επιλογη τους, που μπαινουν οποτε θυμηθουν και δουλεια δεν κανουν... Τα ειχαμε πει στο παρελθον και δεν θα το αναλυσουμε παλι, εχει ληξει το θεμα και ξερεις οτι εχω πολλα warns χαχαχα...
 Απλα να προβληματιστουμε/ειτε ολοι μας/σας γενικα, γι'αυτο τα επισημανω παλι...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λυπάμαι πολύ για την κατάσταση που έχει περιέλθει το club , κάποιοι δεν έμαθαν από τα λάθη του παρελθόντος και εθελοτυφλούν. Πλέον έχει σταματήσει να με εκφράζει το club και σκέφτομαι σοβαρά να ζητήσω διαγραφή του λογαριασμού μου.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Διάβασα όλα τα λεγομενα στο τόπικ...απλά θα ήθελα να κάνω μια
απλή ερώτηση.... Θα αφήσετε το θέμα όπως έχει χωρίς καμία κίνηση για
τις συναντήσεις στην  Θεσσαλονίκη..;;; Προσωπικά δεν μου άρεσε που δεν
κόπηκε ούτε τούρτα ούτε τπτ αλλά αυτό είναι το λιγότερο...αυτό που θα
ήθελα είναι το θέμα να μην θαφτεί και να γίνουν κάποιες κινήσεις ώστε το
parking στις συναντήσεις να έιναι γεμάτο...ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ VW....Θα είναι
μια συνάντηση το μήνα;; θα είναι 2-3;;...απλώς θέλω να πηγαίνω και να
νιώθω "club"..οχι οτι ηρθαμε παλι στα καρφουρ για εναν καφε...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.