Jump to content
Κοσμάς

Weekly Night Out - Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 31/1

Recommended Posts

Τα πράγματα έχουν ως εξής :

 

Mourh (Global moderator) : Έχει να έρθει σε συνάντηση πάνω από 6 μήνες.

 

Speedy (Local moderator) : Τους τελευταίους 6 μήνες έχει έρθει 2-3 φορές.

 

Κοσμάς ( Meeting Moderator) : Σύμφωνα με χθεσινά λεγόμενα του δεν μπορεί και δεν έχει το χρόνο λόγο δουλειάς να συνεχίσει να διοργανώνει event και εκδρομές.

 

 

Αυτή είναι η κατάσταση στην Θεσσαλονίκη αυτή την στιγμή.

 

Υ.Γ. Οι admin και οι υπεύθυνοι του club καλό θα είναι να κοιτάξουν λίγο καλύτερα την οργάνωση στην Βόρεια Ελλάδα. Φιλικά πάντα και χωρίς καμία διάθεση
να κατηγορήσω κανένα, απλά παραθέτω τα γεγονότα ως έχουν, χωρίς να εξετάζω τον λόγο απουσίας ή παρουσίας του καθενός.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν ως εξής :

 

Mourh (Global moderator) : Έχει να έρθει σε συνάντηση πάνω από 6 μήνες.

 

Speedy (Local moderator) : Τους τελευταίους 6 μήνες έχει έρθει 2-3 φορές.

 

Κοσμάς ( Meeting Moderator) : Σύμφωνα με χθεσινά λεγόμενα του δεν μπορεί και δεν έχει το χρόνο λόγο δουλειάς να συνεχίσει να διοργανώνει event και εκδρομές.

 

 

Αυτή είναι η κατάσταση στην Θεσσαλονίκη αυτή την στιγμή.

 

Υ.Γ. Οι admin και οι υπεύθυνοι του club καλό θα είναι να κοιτάξουν λίγο καλύτερα την οργάνωση στην Βόρεια Ελλάδα. Φιλικά πάντα και χωρίς καμία διάθεση

να κατηγορήσω κανένα, απλά παραθέτω τα γεγονότα ως έχουν, χωρίς να εξετάζω τον λόγο απουσίας ή παρουσίας του καθενός.

θα συμφωνήσω με τον στέλιο.....δεν ειναι παράλογα αυτά που ζητάμε.......

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπετε  mod της θεσσαλονίκης, local, global, universal,worldwide  κλπ, απλά δεν υπάρχετε στην πόλη και δεν είναι μόνο δική μου άποψη.

 

και πως να ακούσουμε και άλλες πολλές γνώμες απο άλλα παιδιά που δεν έρχονται πια ?

για ποιο λόγο άραγε ?

μήπως παρεξηγήθηκαν κάποιοι για δρώμενα που έγιναν και συναντήσεις χωρίς την έγκρισή τους ?

 

Και ας δικαιολογηθούν οι mod εδώ (πλην του κοσμά που κάνει ότι μπορεί)  στους Αθηναίους, οτι ναι είναι δραστήριοι και ζωηροί ωστε να κρατήσουν την πολυπόθητη γι αυτους θέση τους.

 

λίγο ωριμότητα και τσίπα τελος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάνε τα παιδιά,μια καλύτερη οργάνωση από πλεύρας υπευθύνων
για συναντήσεις στην πόλη μας  και άλλες διοργανώσεις(εκδρομές
συναντήσεις κ.τ.λ.)........ για την ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΙΛΑΜΕ...Αν οι παρόντες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν ας γίνει μια ανανέωση  από πλευράς mod(ας αλλάξουν)....Αυτό κατάλαβα ότι θέλουν τα παιδιά και γω συμφωνώ μαζί τους....

 

+ 1000 Λοιπόν.

 

Πάντα Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάνε τα παιδιά,μια καλύτερη οργάνωση από πλεύρας υπευθύνων

για συναντήσεις στην πόλη μας  και άλλες διοργανώσεις(εκδρομές

συναντήσεις κ.τ.λ.)........ για την ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΙΛΑΜΕ...Αν οι παρόντες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν ας γίνει μια ανανέωση  από πλευράς mod(ας αλλάξουν)....Αυτό κατάλαβα ότι θέλουν τα παιδιά και γω συμφωνώ μαζί τους....

 

+ 1000 Λοιπόν.

 

Πάντα Φιλικά.

εγώ πάντως μπορεί να μαι νέο μέλος αλλά βλέπω από αυτά που γράφετε πώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει εδώ και πολύυυυυυ καιρό και δεν πιστεύω πώς θα γίνει κάτι.....δυστυχώς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Και ξερετε ποιο ειναι το αστειο?? Οταν εμεις απο Βεροια τετοιο καιρο, αν δεν κανω λαθος πριν ενα χρονο, ζητουσαμε να ανοιχτει ενα θεμα ωστε να αναρτουμε για συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, καποιοι λεγανε οτι δεν γινετε, και πρεπει να υπαρχει καποιος μοντ, ο οποιος να διωργανωνει ολο το θεμα, για τις συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, για να συντονιζει το χωρο και το παρκαριζμα και κατι τετοια...φυσικα θεμα δεν ανοιχτηκε εως και σημερα, και μεχρι και σημερα μεσω τηλεφωνου διωργανονουμε συναντησεις για να βρησκομαστε στον νομο, και τωρα διαβαζω οτι στην θεσσαλονικη γινονται συναντησεις και δεν παταει ουτε ενας μοντ..................

Link to comment
Share on other sites

Και ξερετε ποιο ειναι το αστειο?? Οταν εμεις απο Βεροια τετοιο καιρο, αν δεν κανω λαθος πριν ενα χρονο, ζητουσαμε να ανοιχτει ενα θεμα ωστε να αναρτουμε για συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, καποιοι λεγανε οτι δεν γινετε, και πρεπει να υπαρχει καποιος μοντ, ο οποιος να διωργανωνει ολο το θεμα, για τις συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, για να συντονιζει το χωρο και το παρκαριζμα και κατι τετοια...φυσικα θεμα δεν ανοιχτηκε εως και σημερα, και μεχρι και σημερα μεσω τηλεφωνου διωργανονουμε συναντησεις για να βρησκομαστε στον νομο, και τωρα διαβαζω οτι στην θεσσαλονικη γινονται συναντησεις και δεν παταει ουτε ενας μοντ..................

:ermm:  :ermm:  αδιαφορία για το club της βόρειας ελλάδας....τα συμπεράσματα δικά σας....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σας τα είπα και εχθές τα γράφω κι εδώ να τα δουν κι οι υπόλοιποι που δεν ήρθαν. Τις δύο πέμπτες από τις 4 του μήνα ίσως και την τρίτη δουλεύω και εντάξει άνθρωποι είμαστε υποχρεώσεις έχουμε κάτι μας συμβαίνει και δεν μπορούμε να ακολουθούμε συνεχώς οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει αρκετός χρόνος ! Από εκεί και πέρα όταν γίνονται συναντήσεις οι περισσότερες έχουν αρκετά καλή επιτυχία σε αριθμό αυτοκινήτων βλέπετε και απ΄οτις φωτογραφίες και η αλήθεια είναι ότι κάνουμε σχεδόν πάντα τα ίδια πράγματα και σε αυτό παίρνω ένα μερίδιο ευθύνης, όμως ένα άτομο ΔΕΝ αρκεί για την πόλη της Θεσσαλονίκης...  

Όσον αφορά τους mod τα δύο παιδιά ο mourh και ο speedy νομίζω ότι κατά βάση υπάρχουν για να συντονίζουν το φόρουμ βασικά αλλά βέβαια θα έπρεπε να δίνουν και το παρών όποτε αυτό είναι δυνατό γιατί και το να συντονιστεί το φόρουμ κι αυτό απαιτεί χρόνο ! Νομίζω ότι το βασικό πρόβλημα είναι ότι στην δεύτερη πληθυσμιακή πόλη της Ελλάδας δεν υπάρχουν άτομα του Δ.Σ. με περισσότερο χρόνο να ασχοληθούν σοβαρά με το θέμα ! Βέβαια κι αυτό είχε κάποια προβληματάκια παλαιότερα όταν υπήρχε ο Άρης ! οι παλιοί θα το θυμάστε ! Αυτά προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σας τα είπα και εχθές τα γράφω κι εδώ να τα δουν κι οι υπόλοιποι που δεν ήρθαν. Τις δύο πέμπτες από τις 4 του μήνα ίσως και την τρίτη δουλεύω και εντάξει άνθρωποι είμαστε υποχρεώσεις έχουμε κάτι μας συμβαίνει και δεν μπορούμε να ακολουθούμε συνεχώς οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει αρκετός χρόνος ! Από εκεί και πέρα όταν γίνονται συναντήσεις οι περισσότερες έχουν αρκετά καλή επιτυχία σε αριθμό αυτοκινήτων βλέπετε και απ΄οτις φωτογραφίες και η αλήθεια είναι ότι κάνουμε σχεδόν πάντα τα ίδια πράγματα και σε αυτό παίρνω ένα μερίδιο ευθύνης, όμως ένα άτομο ΔΕΝ αρκεί για την πόλη της Θεσσαλονίκης...  

Όσον αφορά τους mod τα δύο παιδιά ο mourh και ο speedy νομίζω ότι κατά βάση υπάρχουν για να συντονίζουν το φόρουμ βασικά αλλά βέβαια θα έπρεπε να δίνουν και το παρών όποτε αυτό είναι δυνατό γιατί και το να συντονιστεί το φόρουμ κι αυτό απαιτεί χρόνο ! Νομίζω ότι το βασικό πρόβλημα είναι ότι στην δεύτερη πληθυσμιακή πόλη της Ελλάδας δεν υπάρχουν άτομα του Δ.Σ. με περισσότερο χρόνο να ασχοληθούν σοβαρά με το θέμα ! Βέβαια κι αυτό είχε κάποια προβληματάκια παλαιότερα όταν υπήρχε ο Άρης ! οι παλιοί θα το θυμάστε ! Αυτά προς το παρών.

 

 

Άσε το παρελθόν γιατί ξύνεις πληγές Κοσμά.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν ως εξής :

 

Speedy (Local moderator) : Τους τελευταίους 6 μήνες έχει έρθει 2-3 φορές.

 

Αγαπητέ Στέλιο,

 

Μπορώ να θυμηθώ παραπάνω απο 2 ή 3 όπως λες μέσα στους προηγούμενους 6 μήνες που παρευρέθηκα. Δεν νομίζω πως αξίζει να αναλωθούμε στον αριθμό αλλά θα σε παρακαλούσα να είσαι σίγουρος για τα λεγόμενα σου προτού τα γράψεις.

Σ' ευχαριστώ πολύ,

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στέλιο,

 

Μπορώ να θυμηθώ παραπάνω απο 2 ή 3 όπως λες μέσα στους προηγούμενους 6 μήνες που παρευρέθηκα. Δεν νομίζω πως αξίζει να αναλωθούμε στον αριθμό αλλά θα σε παρακαλούσα να είσαι σίγουρος για τα λεγόμενα σου προτού τα γράψεις.

Σ' ευχαριστώ πολύ,

Θοδωρής

 

 

Είμαι σίγουρος για τα λεγόμενα μου και όλοι στο club όσοι με γνωρίζουν ξέρουν ότι ποτέ δεν μιλάω επί ματαίω.  Επίσης τα λεγόμενα μου μπορούν να

επιβεβαιωθούν από τα τακτικά μέλη του vwvclub που προσέρχονται σε εβδομαδιαία βάση στις συναντήσεις.

 

 

Με εκτίμηση ,

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σας τα είπα και εχθές τα γράφω κι εδώ να τα δουν κι οι υπόλοιποι που δεν ήρθαν. Τις δύο πέμπτες από τις 4 του μήνα ίσως και την τρίτη δουλεύω και εντάξει άνθρωποι είμαστε υποχρεώσεις έχουμε κάτι μας συμβαίνει και δεν μπορούμε να ακολουθούμε συνεχώς οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει αρκετός χρόνος ! Από εκεί και πέρα όταν γίνονται συναντήσεις οι περισσότερες έχουν αρκετά καλή επιτυχία σε αριθμό αυτοκινήτων βλέπετε και απ΄οτις φωτογραφίες και η αλήθεια είναι ότι κάνουμε σχεδόν πάντα τα ίδια πράγματα και σε αυτό παίρνω ένα μερίδιο ευθύνης, όμως ένα άτομο ΔΕΝ αρκεί για την πόλη της Θεσσαλονίκης...  

Όσον αφορά τους mod τα δύο παιδιά ο mourh και ο speedy νομίζω ότι κατά βάση υπάρχουν για να συντονίζουν το φόρουμ βασικά αλλά βέβαια θα έπρεπε να δίνουν και το παρών όποτε αυτό είναι δυνατό γιατί και το να συντονιστεί το φόρουμ κι αυτό απαιτεί χρόνο ! Νομίζω ότι το βασικό πρόβλημα είναι ότι στην δεύτερη πληθυσμιακή πόλη της Ελλάδας δεν υπάρχουν άτομα του Δ.Σ. με περισσότερο χρόνο να ασχοληθούν σοβαρά με το θέμα ! Βέβαια κι αυτό είχε κάποια προβληματάκια παλαιότερα όταν υπήρχε ο Άρης ! οι παλιοί θα το θυμάστε ! Αυτά προς το παρών.

θα συμφωνησω με τον κοσμα ενα ατομο ειναι λιγο ειτε λογο δουλειας η για αλλουσ προσωπικους λογους μπορει να μην μπορει να υπαρχει η δυνατοτητα της διοργανωσης καποιας συναντησης η καποιας αλλης δραστηριοτητας...θεωρω λοιπον σωστο απο τη στιγμη που υπαρχει ενδιαφερον απο πολλα μελη να αποφασιστει και να υπαρξει και δευτερος MOD ετσι ωστε ο ενας να συμπληρωνει τον αλλον σε περιπτωση αδυναμιας.....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος για τα λεγόμενα μου και όλοι στο club όσοι με γνωρίζουν ξέρουν ότι ποτέ δεν μιλάω επί ματαίω.  Επίσης τα λεγόμενα μου μπορούν να

επιβεβαιωθούν από τα τακτικά μέλη του vwvclub που προσέρχονται σε εβδομαδιαία βάση στις συναντήσεις.

 

 

Με εκτίμηση ,

Στέλιος

 

θα συμφωνησω με τον κοσμα ενα ατομο ειναι λιγο ειτε λογο δουλειας η για αλλουσ προσωπικους λογους μπορει να μην μπορει να υπαρχει η δυνατοτητα της διοργανωσης καποιας συναντησης η καποιας αλλης δραστηριοτητας...θεωρω λοιπον σωστο απο τη στιγμη που υπαρχει ενδιαφερον απο πολλα μελη να αποφασιστει και να υπαρξει και δευτερος MOD ετσι ωστε ο ενας να συμπληρωνει τον αλλον σε περιπτωση αδυναμιας.....

γιουλι υπαρχουν ηδη 3 mod το θεμα ειναι πως δεν ειναι ενεργοι...

Είμαι σίγουρος για τα λεγόμενα μου και όλοι στο club όσοι με γνωρίζουν ξέρουν ότι ποτέ δεν μιλάω επί ματαίω.  Επίσης τα λεγόμενα μου μπορούν να

επιβεβαιωθούν από τα τακτικά μέλη του vwvclub που προσέρχονται σε εβδομαδιαία βάση στις συναντήσεις.

 

 

Με εκτίμηση ,

Στέλιος

+1 εχω και παρουσιολογιο.....

Link to comment
Share on other sites

γιουλι υπαρχουν ηδη 3 mod το θεμα ειναι πως δεν ειναι ενεργοι...

+1 εχω και παρουσιολογιο.....

αρχισαμε τα χαζα τωρα.....!!!!αλλα οκ παω πασο εσεις ξερετε καλυτερα.........

Edited by Gioulizpt
Link to comment
Share on other sites

speedy,  ακόμα και να λες οτι συναντηθήκαμε, ειλικρινά απο καρδιάς, ΔΕΝ το θυμάμαι.

Αντε και να ήρθες (εφόσον αμφισβητείς τον Στέλιο που ολοι τον ξέρουμε για την σοβαρότητά του και την αμεσότητά του σε όλα), 

και 4 φορές..

και τι μ΄ αυτό ?  η απουσία σας είναι ολοφάνερη και δεν στηρίζει το κλαμπ.

 

τα γραφόμενα όλων των ανωτέρω το επιβεβαιώνουν.

Καθήστε με τα γαλόνια σας στον καναπέ.

Με κουράσατε.

Link to comment
Share on other sites

speedy,  ακόμα και να λες οτι συναντηθήκαμε, ειλικρινά απο καρδιάς, ΔΕΝ το θυμάμαι.

Αντε και να ήρθες (εφόσον αμφισβητείς τον Στέλιο που ολοι τον ξέρουμε για την σοβαρότητά του και την αμεσότητά του σε όλα), 

και 4 φορές..

και τι μ΄ αυτό ?  η απουσία σας είναι ολοφάνερη και δεν στηρίζει το κλαμπ.

 

τα γραφόμενα όλων των ανωτέρω το επιβεβαιώνουν.

Καθήστε με τα γαλόνια σας στον καναπέ.

Με κουράσατε.

προσωπικα και εγω κουραστικα γιατι το μονο που κανουμε ειναι να λεμε να λεμε και λυση να μη δινουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Guest methana

Κατε εμε Οποιος γουσταρει και την "βρισκει" με την παρεα & το club βρισκει τροπο και πηγενει οσο συχνα μπορει.

Οποιος δεν γουσταρει καθετε σπιτι του κανει τις δουλειες του και ολα καλα.(εξαιρειται οποιος δουλευει βραδυ).

 

Ολα τα αλλα ειναι ακυρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατε εμε Οποιος γουσταρει και την "βρισκει" με την παρεα & το club βρισκει τροπο και πηγενει οσο συχνα μπορει.

Οποιος δεν γουσταρει καθετε σπιτι του κανει τις δουλειες του και ολα καλα.(εξαιρειται οποιος δουλευει βραδυ).

 

Ολα τα αλλα ειναι ακυρα!!!

+1000

 

άρα αν κάποιος δεν έρχεται,  ποιος ο λόγος να έιναι moderator ?

ας γίνει κάποιος άλλος ωστε το κλαμπ να έχει και τυπική παρουσία και άλλη νέα δυναμική.

Link to comment
Share on other sites

Κατε εμε Οποιος γουσταρει και την "βρισκει" με την παρεα & το club βρισκει τροπο και πηγενει οσο συχνα μπορει.

Οποιος δεν γουσταρει καθετε σπιτι του κανει τις δουλειες του και ολα καλα.(εξαιρειται οποιος δουλευει βραδυ).

 

Ολα τα αλλα ειναι ακυρα!!!

και εγω συμφωνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη μου επί του θέματος γιατί διάβασα με προσοχή τα όσα είπατε όλοι...

 

Είμαι από την αρχή της ίδρυσης του forum και κατ επέκταση της λέσχηςκαι παρακολουθώ όλα τα δρώμενα της επαρχίας από την πρώτη στιγμή... Πάντα η θεσσαλονική είχε "θέμα", είχε "πρόβλημα" όπως θέλετε πείτε το...

 

το θέμα της θεσσαλονίκης έχει απασχολήσει το Δ.Σ. της λέσχης και στην επόμενη συνέλευση από βδομάδα έχει τεθεί προς συζήτηση γιατί δεν μπορεί μια πόλη με τόσους κατοίκους και τόσα μέλη να μην είναι ενεργή όπως πολύ σωστά είπε κάποιος πριν. Στα λεγόμενα του Στέλιου να πω ότι ο Τάσος και ο Θοδωρής είναι mods αλλά όπως λέτε η "θέση" τους είναι ως επί τω πλείστων να διευθετούν θέματα forum και όχι θέματα συναντήσεων. Υπεύθυνος συναντήσεων είναι ο Κοσμάς και μόνο. Το ξεκαθαρίζω για να μην μπλεκόμαστε με τις "θέσεις". όπως πολύ σωστά είπε πριν ο Θοδωρής όλοι μαζί πρέπει να μιλάτε, να συζητάτε και κανείς δεν είναι ο "βασιλιάς" της καρέκλας μιας και όσοι είναι υπεύθυνοι για οτιδήποτε μέσα στη λέσχη το μόνο που κερδίζουν είναι να "χάνουν" από τον ελεύθερό τους χρόνο. Σίγουρα αν κάποιος δεν μπορεί καλό θα είναι να ζητάει την βοήθεια κάποιου έστω και απλού μέλους. Τα αξιώματα είναι για άλλους που πληρώνονται, εδώ όλοι δίνουν και την ψυχή τους καμιά φορά για να ναι όλα εντάξει (εκτός από ελεύθερο χρόνο, χρήμα, μερόνυχτα κ.ο.κ. )

 

Η αρχική τοποθέτηση του Χρήστου μου άρεσε γιατί είπε κάτι που ίσως άλλοι δεν το λέγανε τόσο καιρό και απλά κρυβόντουσαν. Τόλμησε και ΜΠΡΑΒΟ του ακόμα να πει αυτό που θέλει γιατί πολύ απλά αγαπάει την λέσχη, αγαπάει το vwclub  και το μόνο που θέλει είναι να το βλέπει να προχωράει μπροστά όπως ήταν πάντα μπροστά σε όλα (οι παλιοί θα θυμούνται καλά)

 

Εγώ από την πλευρά μου έχω θέσει θέμα συζήτησης στο επόμενο Δ.Σ. το "πρόβλημα" της θεσ/κης και θα συζητηθεί. Θέλω όμως και από σας μία χάρη, μία πράξη να δείξετε ότι αυτά που οι περισσότεροι λέτε τα εννοείτε....Σε 1,5 μήνα είναι η Πανελλήνια. Θα γίνει πολύ κοντά για τους περισσότερους της Β.Ελλάδας και θα θελα όσοι περισσότεροι μπορείτε να δώσετε δυναμικό παρών, να γνωριστούμε μιας και σύσσωμο το Δ.Σ. θα είναι εκεί και να μας πείτε ότι θέλετε, να μας εκφράσετε ότι επιθυμείτε. Εμείς θα μαστε εκεί να σας γνωρίσουμε, να σας ακούσουμε και να προσπαθήσουμε όλοι μαζί να δώσουμε πνοή και ώθηση στη Θεσσαλονική που τόσο αγαπάμε.

(και επειδή πριν κάποιος είπε για τη Βέροια θα του απαντήσω ότι σε ένα σοβαρό και οργανωμένο club θα πρέπει να γίνονται κάποια πράγματα με τάξη και σωστά και όχι γιουσουρούμ).

 

Μακάρι η κάθε πόλη να χει το δικό της mod. Μακάρι η κάθε πόλη να διοργάνωνε κάθε μήνα από μία συνάντηση. Εμείς στο τωρινό Δ.Σ. τουλάχιστον, όσες φορές μας έχει ζητηθεί, έχουμε βοηθήσει και θα το κάνουμε γιατί πιστεύουμε στην επαρχία.

 

VWCLUB δεν είναι η Αθήνα,

 

VWCLUB δεν είναι η επαρχία,

 

VWCLUB είμαστε όλοι...Μία παρέα...!!!

 

Σας περιμένουμε να γνωριστούμε από κοντά και να τα πούμε στην ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ στην ΚΑΣΤΟΡΙΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη διαβάζω τα όσα γράφονται σε 5' θα λάβετε απάντηση και από εμένα.

 

Υπομονή λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δε θα κατσω να απολογηθω σε Κανεναν γιατι δεν ερχομαι τις Πεμπτες που δουλευω 12ωρο.. κανενας σας δε με ξερει ουτε ποιος ειμαι ουτε τι εχω κανει για το φορουμ τοσα χρονια κ να διευθετησω κατι που μερικοι δε το εχετε καταλαβει..ΔΕΝ ειμαι πλεον Υπευθυνος συναντησεων θεσ/κης και Β.ελλαδος ο ρολος μου εχει αλλαξει.αν σε καποιους αυτο δεν ειναι κατανοητο δε πειραζει.

Οι συναντησεις θα αλλαξουν κ θα γινουν μηνιαιες οπως το βλεπω..Κοσμα κανεις δεν εριξε φταιξιμο σε σενα.

ΥΓνα το εκλαβω φιλοφρονιση που μερικοι θελουν να με γνωρισουν..

ΥΓ κοσμα αν θελεις και 2 Mod ενημερωσε με να το συζητησουμε απο κοντα.

ΥΓ chrispant φαινεται ξεκαθαρα οτι δεν θελεις ουτε να καταλαβεις ουτε κ να μπορεις να διαβασεις προσεκτικα αυτα που γραφω.Δεν καταλαβες τπτ απο τα λεγομενα μου αλλα its ok (απλα την επομενη φορα που θα απευθυνθεις προσωπικα να εχεις λιγο σεβασμο για ατομα που δεν ξερεις ουτε  το ποιον τους ουτε τι εχουν κανει)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας (μου πήρε λίγο παραπάνω λόγω προβλημάτων με την σύνδεσή μου).

Πριν δω συγκεκριμένα ορισμένα από τα όσα αναφέρθηκαν από μερικά μέλη να ξεκαθαρίσουμε -για μία ακόμη φορά- κάποιες παραδοχές όσον αφορά το VWClub ως Ανοιχτή Κοινότητα & ως Λέσχη.

Το Hellenic VWClub ξεκίνησε -αρχικά- ως μια ανοιχτή κοινότητα (forum) με σκοπό να φέρει κοντά μέλη από όλη την Ελλάδα (& όχι μόνο) κυρίως ηλεκτρονικά με την δημιουργία μιας γνωσιακής βάσης γύρω από τα αγαπημένα μας VW & την αυτοκίνηση γενικότερα.

Όπως λοιπόν κάθε forum έτσι και εδώ δεν γίνεται μόνο ένας Admin & ένας Co-Admin να κάνουν μόνοι τους τον συντονισμό του περιεχομένου, για αυτό το λόγο υπάρχουν διάφορα groups συντονιστών με διαφορετικές αρμοδιότητες (Admin,Co-Admin,Global,Local).
Υποχρέωση όλων των παραπάνω είναι -στον ελεύθερο χρόνο τους- να εξυπηρετούν μέλη που χρήζουν βοήθειας, να συντηρούν και να επεξεργάζονται (βάσει των όρων χρήσης πάντα) το περιεχόμενο που αναρτάται στο Forum. Τα παραπάνω μέλη αν και συνιστάται να λαμβάνουν μέρος στις συναντήσεις, δεν είναι υποχρεωμένα να δίνουν το παρόν.
Τα μέλη των παραπάνω ομάδων διορίζονται από τον Admin του Forum.

Βλέποντας πως το VWClub μεγάλωνε αποφασίσαμε να ιδρύσουμε την "Ελληνική Αγωνιστική-Αυτοκινητιστική Φίλων και κατόχων VW" η οποία αποτελεί ένα ανεξάρτητο κομμάτι από το VWClub Forum και απλά συστεγάζεται/φιλοξενείται στον ίδιο ηλεκτρονικό χώρο.
Η Λέσχη, αποτελείται από τα μέλη που την απαρτίζουν και αυτά είναι χωρισμένα στα
1. Μέλη αυτής τα οποία έχουν πληρώσει την ετήσια συνδρομή -όπως ορίζεται από το καταστατικό της Λέσχης-
2. Δ.Σ. της Λέσχης το οποίο έχει εκλεγεί από τα μέλη της Λέσχης
Οι παραπάνω έχουν έναν ξεχωριστό διακριτικό τίτλο στο Forum ώστε να μπορούν όλοι να δουν πως αποτελούν μέλη της Λέσχης. Έτσι βλέπετε στο forum τα μέλη της Λέσχης ως "VIP Mέλη", τα μέλη του Δ.Σ. ως "Board of Directors" και τέλος βλέπετε και κάποιους Meeting Mods.

Από την στιγμή που ιδρύθηκε το σωματείο η ομάδα διαχείρισης του VWClub forum αποφάσισε πως οι συναντήσεις καλό θα είναι να διοργανώνονται πλέον από μέλη της Λέσχης και όχι από τους moderators του forum. Κατά συνέπεια προέκυψε η ομάδα των Meeting Mods. Οι Meeting mods είναι μέλη της Λέσχης (οικονομικά τακτοποιημένα μέλη βάση του καταστατικού), επιλεγμένα από το Δ.Σ. της Λέσχης οι οποίοι ουσιαστικά δρουν ως εκπρόσωποι της Λέσχης στις περιοχές ευθύνης τους. Οι Meeting mods υποχρεούται να διοργανώνουν εκδηλώσεις σύμφωνα με κάποια "γραμμή" που δίδει το Δ.Σ. όσον αφορά τη συχνότητα & το είδος αυτών και να παρευρίσκονται σε όσο το δυνατόν περισσότερες από αυτές. Επίσης έχουν συντονιστικό ρόλο σε κοινές δράσεις όπως αυτές του εορτασμού των γενεθλίων και της συμμετοχής στις Πανελλήνιες Συναντήσεις.

Φυσικά να τονίσουμε πως τόσο οι Meeting Mods όσο και οι Forum Mods βοηθούν εθελοντικά βάσει του ελεύθερού τους χρόνου!


Στην περίπτωση της Θεσσαλονίκης έχει αναγνωριστεί από καιρό ότι ο Κοσμάς δεν προλαβαίνει λόγω δουλειάς και γίνεται προσπάθεια να εντοπιστεί και άλλο μέλος που θα μπορεί να φέρει εις πέρας τις αντίστοιχες αρμοδιότητες και να προσδιοριστεί ως συντονιστής συναντήσεων. Για τον λόγο αυτό γίνονται επαφές με όσους έχουν επικοινωνήσει και εκδηλώσει την επιθυμία να αναλάβουν την ευθύνη. Αυτό δεν γίνεται μόνο για την Θεσσαλονίκη αλλά για όλες τις πόλεις.
Βέβαια δεν σημαίνει ότι ο κάθε ένας μπορεί να αναλάβει μια τέτοια δραστηριοποίηση και για αυτό οι «υποχρεώσεις» παραδίδονται από το συμβούλιο με φειδώ.

Τονίζεται ότι όλοι οι τοπικοί συντονιστές σε όλες τις πόλεις λαμβάνουν της ίδιας αντιμετώπισης!

Τελειώνοντας να ενημερώσω ότι η διερεύνηση συντονιστών συνεχίζεται και στην Πανελλήνια Συνάντηση θα είναι η καταλληλότερη στιγμή για να γνωρίσουμε από κοντά νέα άτομα με ιδέες και προτάσεις που θα μπορούν να αναλάβουν τις υποχρεώσεις αυτές.

Μερικές απαντήσεις σε συγκεκριμένα θέματα:

θέτω λοιπόν ύστερα απο σκέψη και καλοπροαίρετη διάθεση το εξής ερώτημα προς τους υπευθύνους του club:
 
δεν θα ήταν καλό να υπάρχουν και κάποια ακόμα  άτομα ως moderator στη Θεσσαλονίκη?
υπάρχουν άτομα τόσο δραστήρια και με διάθεση και για παρέα και για οργάνωση εκδρομών κλπ
που αισθάνομαι άσχημα να συζητάμε για εκδρομές στις συναντήσεις μας και να μην παρευρίσκονται  ποτέ οι moderator.
 
τι μέλλει γενέσθαι άραγε στις συναντήσεις στη θεσσαλονίκη ??   έχουν ανατωτηθεί κάποιοι υπέυθυνοι ?
κάποιος που δεν θέλει,δεν μπορεί ή για οποιοδήποτε λόγο δεν εξασκεί ας το πω έτσι, τον ρόλο του, ποιος ο λόγος ύπαρξής του ?

Ελπίζω η απάντησή μου να σε κάλυψε Χρήστο (όπως και τους υπόλοιπους), οι forum mods έχουν διαφορετικές αρμοδιότητες από τους meeting mods. Όσον αφορά το κομμάτι του forum, thank god και ο Θοδωρής και ο Τάσος κάνουν πάρα πολύ καλή δουλειά.

συγνωμη κιολας αλλα για να γνωρισω τους MOD που ειναι πανω απο τον κοσμα πρεπει να παω στην πανελληνια εκδρομη?? χωρις να θελω να δημιουργηθει παρεξηγηση....απλη ερωτηση..!!!!

Θα είναι μια καλή ευκαιρία να γνωριστούμε από κοντά! :-)

Και ξερετε ποιο ειναι το αστειο?? Οταν εμεις απο Βεροια τετοιο καιρο, αν δεν κανω λαθος πριν ενα χρονο, ζητουσαμε να ανοιχτει ενα θεμα ωστε να αναρτουμε για συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, καποιοι λεγανε οτι δεν γινετε, και πρεπει να υπαρχει καποιος μοντ, ο οποιος να διωργανωνει ολο το θεμα, για τις συναντησεις στον Ν.Ημαθιας, για να συντονιζει το χωρο και το παρκαριζμα και κατι τετοια...φυσικα θεμα δεν ανοιχτηκε εως και σημερα, και μεχρι και σημερα μεσω τηλεφωνου διωργανονουμε συναντησεις για να βρησκομαστε στον νομο, και τωρα διαβαζω οτι στην θεσσαλονικη γινονται συναντησεις και δεν παταει ουτε ενας μοντ..................

Rouleman θα πρέπει να κοιτάξω τα logs μου. Σίγουρα είναι κάτι που μπορούμε να το κοιτάξουμε και όπως είπα και στον Gioulizpt αλλά και νωρίτερα, η Πανελλήνια θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να τα πούμε από κοντά!

:ermm:  :ermm:  αδιαφορία για το club της βόρειας ελλάδας....τα συμπεράσματα δικά σας....!!!!!

"Το club Βόρειας Ελλάδας" ακούγεται σαν να μιλάμε για παράρτημα, όπως πολύ σωστά είπε και ο doumasj πριν, δεν είμαστε το VWClub της Αθήνας ή της Β. Ελλάδας. Είμαστε το Hellenic VWClub με μέλη σε όλη την Ελλάδα (με μέλη στη Β. Ελλάδα, στην Κρήτη, στα Ιωάννινα κ.ο.κ.).
:-)

sorry αλλα δε θα κατσω να απολογηθω σε Κανεναν γιατι δεν ερχομαι τις Πεμπτες που δουλευω 12ωρο.. κανενας σας δε με ξερει ουτε ποιος ειμαι ουτε τι εχω κανει για το φορουμ τοσα χρονια κ να διευθετησω κατι που μερικοι δε το εχετε καταλαβει..ΔΕΝ ειμαι πλεον Υπευθυνος συναντησεων θεσ/κης και Β.ελλαδος ο ρολος μου εχει αλλαξει.αν σε καποιους αυτο δεν ειναι κατανοητο δε πειραζει.
Οι συναντησεις θα αλλαξουν κ θα γινουν μηνιαιες οπως το βλεπω..Κοσμα κανεις δεν εριξε φταιξιμο σε σενα.
ΥΓνα το εκλαβω φιλοφρονιση που μερικοι θελουν να με γνωρισουν..
ΥΓ κοσμα αν θελεις και 2 Mod ενημερωσε με να το συζητησουμε απο κοντα.
ΥΓ chrispant φαινεται ξεκαθαρα οτι δεν θελεις ουτε να καταλαβεις ουτε κ να μπορεις να διαβασεις προσεκτικα αυτα που γραφω.Δεν καταλαβες τπτ απο τα λεγομενα μου αλλα its ok (απλα την επομενη φορα που θα απευθυνθεις προσωπικα να εχεις λιγο σεβασμο για ατομα που δεν ξερεις ουτε  το ποιον τους ουτε τι εχουν κανει)

Επίσης ελπίζω να σε κάλυψα -ευέξαπτε!- :p Εσύ είσαι Mod, ξέρεις τις αρμοδιότητες σου!
Κλείσε τα reports τώρα που έχουμε :p (Τασούλη μη τα πάρεις εεε!!!)


Με φιλικούς χαιρετισμούς προς όλους ανεξαιρέτως,

Κωνσταντίνος Κ.

Υ.Γ.
Σας περιμένουμε στην Πανελλήνια έστω και αυθημερόν μία από τις μέρες που θα μπορείτε!
Εγώ πάντως, 2700χλμ. θα κάνω για να έρθω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.