Jump to content
yannis valadassis

Multi Coupling Πολυδισκο Σασμαν

Recommended Posts

καλημερα ειμαι κατοχος ενοσ polo gti dsg εχω κανει 12.000 χλμ και εχω το εν λογο προβλημα...αν μπορει να δωσει καποιος καμια βοηθεια...κανει καποια ταρακουνιματα στο ξεκινημα.το πηγα αντιπροσοπεια και μοθ ειπαν θελει αλλαγη το πολυδισκο....αξια 900 ευρο..επεσα κατω....ο κωδικος τοθ ανταλακτικοθ ειναι (oam 198 140 c)παρακαλω μπορει καποιος να πει τιποτε αν το εχει ψαξει στο εξωτερικο?το τηλ μου ειναι 6973338145....καθε βοηθεια ευπροσδεκτη..ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που έχεις είναι γνωστό προβλημα του DSG7 σε όλα τα αυτοκίνητα του group έχει φθαρεί πρόωρα ο διπλός συμπλεκτης του κιβωτιου και φυσικά όχι απο δικό σου λάθος !

Αν έκανες μια αναζητηση θα έβλεπες ότι το προβλημα σκορτσαρόσματος το ξέρουν και οι πέτρες το πρόβλημα είναι εργοστασιακό για αυτο και βγήκε νέος βελτιωμένος , αν δεν υπήρχε κατασκευαστικό λάθος δεν θα έβγαζαν βελτιωμένο ούτε τεχνική οδηγία .

Αν είσαι εντός εγγύησης το αλλάζουν δωρεάν όπως επίσης και στην επέκταση εγγύησης . Με τόσα λίγα χμ είσαι εκτός εγγύησης ;

Μιλα με την Κοσμοκαρ σχετικά με το προβλημα πες τους ότι γνωρίζεις ότι το προβλημα είναι γνωστό σε όλους πες ότι έχεις και λίγα χμ και θα στο αλλάξουν δωρεάν .

Ελπίζω να βοηθησα

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εκτος εγγυησης γιατι οταν το αγορασα το αυτοκινητο με 3600 χλμ ο προηγουμενος του ειχε βαλει προγραμμα και δεν το ηξερα εγω...του κανω το update gia ta ladia me to λογισμικο και με μαυριζουν.και δεν κσερω τι να κανω..καμια λυση..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.