Jump to content
jpcupra

Αγορα Μεταχειρισμενου Golf Gti Mk6 Dsg (Εισαγωγης?)

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια ευχομαι σε ολους.

Εδω και καιρο βρισκομαι στην αναζητηση του εν λογω αυτοκινητου.

Βρεθηκε λοιπον μεταχειρισμενο απο μαντρα πριν λιγες μερες με ολα τα εξτρα εκτος bi-xenon και ηλιοροφης σε πολυ καλη τιμη.

Ο πωλητης υποστηριζει πως ειναι ελληνικο.

Μπορω καπως να δω αν ειναι εισαγωγης 'η οχι?

Εχοντας το αρ. πλαισιου και τηλεφωνοντας σε μια vw θα μου πουνε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

εισαγωγης GTI 6?πολυ δυσκολο εως χλωμο,εκει ειναι πιο ακριβα απο εδω.δες το βιβλιο service σε πια γλωσσα ειναι.εφοσον ειναι μεταχειρισμενο δεν εχει πινακιδες?τα προηγουμενα τελη κυκλοφοριας?αν δε βρισκεις τιποτα απο αυτα τοτε θα ειναι εισαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

εισαγωγης GTI 6?πολυ δυσκολο εως χλωμο,εκει ειναι πιο ακριβα απο εδω.δες το βιβλιο service σε πια γλωσσα ειναι.εφοσον ειναι μεταχειρισμενο δεν εχει πινακιδες?τα προηγουμενα τελη κυκλοφοριας?αν δε βρισκεις τιποτα απο αυτα τοτε θα ειναι εισαγωγης.

Τολη σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

το αμαξι δεν εχει πληρωμενα τελη του '13. ο μαντρας ειπε οτι υπαρχει book service απο τον rorry

αλλα δεν μου λεει κατι μιας και θα μπορουσε να το εφερε απεξω καινουργιο και να εκανε εκει τα service του.

Το book service στα ελληνικα θα πρεπει να ειναι για να ειναι ελληνικο?

 

2 πραγματα με προβληματισαν.

 

- στην αγγελια στην φωτο με το navi φαινεται ο σταθμος ερτ (ελληνικος) και απο πανω δρομοι γερμανιας.

το navi ερχεται και με γερμανικους χαρτες? και καπου πονηρευομαι και λεω μηπως μολις του το εφεραν και μολις ανοιξε το navi ειχε κρατησει

στην μνημη τους εκει δρομους? λεω εγω τωρα....

- επισης το στροφομετρο δεν ειναι το κλασσικο μετα τις 6000 οπου παει με διαγραμμισεις παρα ειναι μονοκομματο κοκκινο μεχρι τις 7000 και απο εκει

και επειτα παλι κοκκινο μεχρι τις 8000. Σε ενα search στο utube ειδα εναν τυπα που εκανε review και ηταν το golf του 2011.

Το συγκεκριμενο ειναι 01/2011. Μηπως αλλαξε κατι στα επομενα απο το 2009?

 

Μου ειπε οτι μου δινει πλαισιο και πινακιδες να το τσεκαρω οπου θελω και φαινοταν πολυ σιγουρος.

Τι να πω να παιζει τοσο κοροιδια?

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχει ελληνικες πινακιδες,δες την αδεια τι ημερομηνια λεει και αν συμβαδιζει με τη χρονολογια του πλαισιου.αν θες στειλε μας την αγγελια να σε βοηθησουμε παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ενα γκρι δεν ειναι;;αυτο ρε φίλε μόνο ναβι εχει απο έξτρα...

Ενα γκρι δεν ειναι;;αυτο ρε φίλε μόνο ναβι εχει απο έξτρα...τσεκάρει αριθμό πλαισίου να σαι σίγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους..

νομιζω οτι ο φιλος εννοει ενα μαυρο...

εμενα δυο πραγματα με προβληματιζουν α)τα led πισω φωτα τα οποια ειναι και τα ανοιχτοχρωμα (οχι τα σκουρα του r)τα οποια κυλοφορουν στο εξωτερικο πιο πολυ γιατι αν καποιος τα  εβαζε aftermarket στην ελλαδα μαλον θα εβαζε τα σκουρα και 

β)η κεραια την οποια σε ελληνικο αυτοκινητο δεν εχω ξαναδει,μονο σε ενα εισαγωγης.

Οποτε κατ'εμε ο φιλος ισως με το δικιο του ανησυχει....(προσωπικη αποψη παντα...)

Edited by NODASLEFKADA
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, εχω νεωτερα μετα απο εξωνυχιστικο ψαξιμο

.

Εμαθα απο ανθρωπο στα κεντρικα οτι ειναι ελληνικο και το πρωι το ανακαλυψα με τα ιδια μου τα ματια, πληρωνοντας βεβαιως το αντιτιμο των 2 ευρω

σε αυτο το site οτι ειναι ελληνικο οπου και επισυναπτω με τι εξτρα ερχεται.

Το συγκεκριμενο site εμφανιζει τα παντα για το vin (αρ.πλαισιου) του αυτοκινητου!

Για ευνοητους λογους εχω καταργησει

τις 3 πρωτες σελιδες.

Αν προσεξετε λοιπον στο πεδιο για τις πινακιδες αναφερει greek plates, στο πεδιο για το manual λεει information kit in greek και τελος

πιστευω αυτο που μου λυνει 100% τους φοβους μου ειναι το πεδιο type approval country οπου αναφερει μονο type approval greece.

 

Παμε στα ζορια τωρα!

Το αμαξι ειναι απο leasing με οτι αυτο συνεπαγεται.

Στο service του για τα λαδια αλλαχτηκαν μονο αυτα και οχι φιλτρο λαδιου...

Επισης εβγαλε ζημια στην αντλια λαδιου οπου και αλλαχτηκε στην εγγυηση, οπου εδω αρχιζω να εχω

τις αμφιβολιες μου για το αν εχει αρπαξει κατι απο κατω...

 

Επισης στην εγγυηση εχει περαστει και ολο το συστημα του επιλογεα, μιας και ειχε κολλησει στην θεση P...

 

Αναμενω τα σχολια σας-προτροπες σας!

golf_gti.pdf

Edited by jpcupra
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το σχολιο μου ειναι το εξης..αντι να καθεσαι και να κοιτας την καθε σαβουρα του μαντρα δες το αυτοκινητο του Τολη και το δικο μου.και οι 2 τα πουλαμε.ειναι απο χερι και με παρα πολλα εξτρα και τα 2.Το δικο μου ειναι στο βολο και του Αποστολη ηγουμενιτσα,διαλεξε ενα και μην ασχολησε με μαντραδες.Αν παλι εμπιστευεσαι τον μαντρα περισσοτερο πριν κανεις οποιαδηποτε αγορα ελεγξε καλα το αμαξωμα κυριος!!η μηχανικες βλαβες φτιαχνονται,το στουκαρισμενο αρπαγμενο αμαξωμα ποτε!δοκιμασε 2-3 αμξια για να καταλβεις διαφορες,μηπως καποιο κανει τιποτα περιεργους ηχους κλπ..Το αμαξι που θα παρεις να κοιταξεις να εχει απαραιτητα οροφη,για να εχει μεταπωληση σαν gti,ειναι που ειναι δυσκολο στην πωληση,αν λειπει και το βασικο δεν θα το κοιταξει κανενας. Ευχομαι να εχεις μια καλη αγορα και να το χαρεις στο επακρο και απροβληματιστα χλμ.Καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Aνεστη καλησπερα.Ναι ενα γκρι ειναι.

Extra αν δεν απατωμαι ειναι και το cruise control, η αναρτηση dcc, navi, parktronic που σε αλλα δεν τα βλεπω.

Τα χλμ ειναι λιγα (20300) και εχει επισης σαν ατου τα μειωμενα τελη (€390).

 

Δεν ξερω ρε γμτ, εχω μπερδευτει... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοώ έξτρα εννοώ σοβαρά πράγματα που δεν μπαίνουν εκ τον υστέρων η μπαίνουν με τεράστιο κόστος όπως τα xenon afs η οροφη κλπ δες την δικιά μου την αγγελεια και κανε μια σύγκριση το γκρι με το δικο μου για να καταλάβεις διάφορες.το cruise control πχ κοστίζει 60 ευρώ να το βάλεις εκ τον υστέρων ,ενώ τα xenon ουτε με 1500 δεν ξεμπερδευεις...εκει θέλω να καταλήξω..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εχει καποια δικια ο Ανεστης,σαν εξοπλισμος τα δικα μας ειναι πολυ ανωτερα.παραδειγμα την οροφη,το 90% μετανιωσαν που δεν την επελεξαν.ας εχει και 10000 χιλιομετρα,αν τα εχει κανει ολα σκισμενα τι το θες?που ετσι ειναι για να βγαλει αντλια λαδιου και θεμα στο DSG,πρεπει να εχει φαει πολυ καψιμο.εισαι σιγουρος οτι ειναι φτιαγμενο σωστα?μηπως προχειροφτιαχτηκε λογω οτι δεν ηταν στη μεση ιδιωτης ιδιοκτητης αλλα μια εταιρια leasing?εδω καθεσαι πανω απ το κεφαλι τους και παλι πατατες κανουν.

με το που μου ειπες για αυτα τα προβληματα εγω στο ξεκοψα κατευθειαν να το αφησεις,αν θελει ο Ανεστης ας σε ενημερωσει περισσοτερο για το DSG μιας και ηταν χρονια κατοχος και το γνωριζει καλυτερα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες ενα απο αυτα που πουλανε τα παιδια ... για να εχεις το κεφαλι σου υσηχο και το ενοοω .

Link to comment
Share on other sites

κριμα που πουλατε τα εργαλεια σας..μου αρεσουν κ τα 2 :)

παμε για καλυτερα με περισσοτερες πορτες!μολις το δωσω,το πηρα το μπουρδελο το R απο γερμανια αμεσως,αχτι το εχω!!!

Link to comment
Share on other sites

τα νεα εχουνε ως εξης:

μιλησα με την αντιπροσωπεια οπου ειχε κανει το service και μου ειπαν οτι η αντλια αλλαχτηκε γιατι απλα εβγαλε βλαβη ο εγκεφαλος.

δεν πηγε δηλαδη εκει το αμαξι με λαμπακι 'η οτιδηποτε αλλο.

Στον κλασσικο ελεγχο που κανουνε με το διαγνωστικο βρεθηκε σφαλμα στην αντλια και αλλαχτηκε προληπτικα καθως ηταν εντος εγγυησης.

Μαλιστα ανεφερε ο τεχνικος που μιλησα οτι ειχε την εντυπωση οτι υπηρξε καποια ανακληση στις αντλιες καθως καποια ειχανε εμφανισει θεμα

χωρις ομως να ειναι και απολυτα σιγουρος. Με διαβεβαιωσε παντως πως δεν επρεπε να ανησυχω.

Θετικο νομιζω εν μερη.

Ουτως 'η αλλως θα προβω στην αγορα μεσα απο την νw του πακετου για προσθετη εγγυηση 2 ετων οποτε πιστευω θα ειμαι καλυμενος.

Τωρα ο επιλογεας αλλαχτηκε γιατι απλα ετυχε και κολλησε.

Τι να πω...

Edited by jpcupra
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ στο συγκεκριμένο αμάξι το γκρι λείπει το νύχακι απο τον προφυλακτηρα...ενημερωτικά ..ψάξτο το μην εχει κανενα στουκι εμπρός..

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Τι μ@λ@κιες ειναι αυτες που σας λενε και εσεις τις πιστευετε

Ολες οι ανακλησεις ειναι καταγεγραμενες στους υπολογιιστες τις αντιπροσωπειας και αναπασα στιγμη με τον αριθμο πλαισιου μπορουν με βεβαιοτητα να απαντησουν αν υπαρχε ανακληση και για πιο θεμα

 

Τι να πω φιλε μου. οτι μου ειπανε λεω.

δεν γνωριζα οτι γινεται ετσι οπως το αναφερεις.

 

 

Εν το μεταξύ στο συγκεκριμένο αμάξι το γκρι λείπει το νύχακι απο τον προφυλακτηρα...ενημερωτικά ..ψάξτο το μην εχει κανενα στουκι εμπρός..

 

Ανεστη το ξερω.

Και το εχω ψαξει σε πρωτη φαση απο θεμα ασφαλιστικης καθως και απο την εταιρεια leasing.

Το αμαξι ειναι καθαρο και μενει να το επιβεβαιωσει και ο φανοποιος μου.

Τωρα εταιρεια το ειχε, λογικο ειναι να μην προσεχει πεζοδρομια κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες κ να εχει αλλαξει κανενα προφυλακτηρα - φτερο δε πειραζει εκει που θα εμπαινε στοκος καλυτερα να αλλαχτει κ να μπει new.πχ εγω επειδη με ακουμπησε ενας οταν ημουν παρκαρισμενος αλλαξα προφυλακτηρα δε σημαινει οτι εφαγα στουκι.το θεμα δεν ειναι αυτο οταν αγοραζεις 2 χερι

το θεμα ειναι οτι ηταν leasing που αυτο ΔΕΝ ειναι καλο...για προφανεις λογους.αμαξι αγοραζεις απο εναν μερακλη κ οχι απο μια μαντρα.τελος

Link to comment
Share on other sites

παιδες κ να εχει αλλαξει κανενα προφυλακτηρα - φτερο δε πειραζει εκει που θα εμπαινε στοκος καλυτερα να αλλαχτει κ να μπει new.πχ εγω επειδη με ακουμπησε ενας οταν ημουν παρκαρισμενος αλλαξα προφυλακτηρα δε σημαινει οτι εφαγα στουκι.το θεμα δεν ειναι αυτο οταν αγοραζεις 2 χερι

το θεμα ειναι οτι ηταν leasing που αυτο ΔΕΝ ειναι καλο...για προφανεις λογους.αμαξι αγοραζεις απο εναν μερακλη κ οχι απο μια μαντρα.τελος

+1 και εγώ δε θα παιρνα ποτε αμάξι από leasing, test drive και γενικά εταιρικό αυτοκίνητο, τα περισσότερα είναι γαμημένα

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειναι γαμημενα,δεν το καταλαβαινω αυτο.αν το κρατησεις 2 χρονια στη κατοχη σου ειναι σαν να το πληρωσες ελαφρος μεταχειρισμενο,δε στο κανουν δωρο.και εγω επαιρνα καποτε αυτοκινητα με leasing και τα προσεχα σαν τα ματια μου.μηπως εχετε μπερδεψει λιγακι το leasing με τα ενοιαζομενα?εδω μιλαμε για κατηγορια 30.000 ευρω και οχι seicento και atos.αμα ξερεις και απο ποιον το παιρνεις ισως να σου κατσει λαχειο.και στη τελικη τα leasing ειναι τα μοναδικα που πανε για service και αλλαζουν τα ΠΑΝΤΑ!δε λενε αστο για τον αλλο μηνα.

το οτι λειπουν καποια πραγματα πανω απο το αυτοκινητο οπως παρατηρησαν τα παιδια ειναι σωστο Ιορδανη,αν σου κρυβουν το ενα σου κρυβουν το αλλο κατι βρωμαει.σκεψου το καλα πριν αποφασισεις,σε καταλαβαινω οτι μπορει να εισαι καυλωμενος foul αλλα κοιτα ποσα πραγματα ανακαλυπτεις σιγα σιγα που δε στα ελεγαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη, το σημα gti που λειπει απο την μασκα εμπρος δεν το ειδε κανεις???

 

παιζει να το βουτηξαν δεν με αγχωνει.

2 ασφαλιστικες τσεκαρανε + την εταιρια leasing και δεν βρηκαν κανα στουκι.

συν τις αλλοις θα τσεκαριστει απο δικο μου φανοποιο και απο φανοποιο επισημης αντιπροσωπειας.

οποτε νομιζω οι οποιες αμφιβολιες εχω-ουμε θα εξανεμιστουν.

 

 

@ Τολη μονο το νυχακι λειπει (φανταζομαι πεζοδρομιο) και το σημα (βουτηγμα μαλλον)

Edited by jpcupra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.