Jump to content
sgiannop

Parctronic

Recommended Posts

καλησπέρα !!

 

Μια ερώτηση μήπως και μπορεί να βοηθήσει κανένας ρε παιδιά.

 

εχω ενα golf tsi 160hp highline και για κάποιο λογο σταμάτησε να ακούγετε το μπιπ του αισθητήρα παρκαρίσματος. εχει κανεις καμιά ιδεα τι εχει γινει?

 

:angry2:

 

ευχαριστω! 

 

Link to comment
Share on other sites

χάλασε. μαλλον κακής ποιότητας υλικά-εγκατάσταση. θέλει το μαστορά του να το κοιτάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και το λαμπάκι αναμμένο(κίτρινο)συνέχεια, δίπλα στον επιλογέα,έχει  καεί η κόρνα.Είναι μια μικρή πίσω κάτω από την εταζιέρα.Την αλλάζεις στην αντιπροσωπεία με 35 ευρώ σύνολο(τιμή για πασσάτ cc).To έκανε και σε μένα και την αλλαξα.Βέβαια δεν ξέρανε πως πέφτει η πλάτη του καθίσματος και αν δεν τους το έλεγα θα παλεύανε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις  τελικά το θεμα λύθηκε  δεν είχε καει τίποτα και δεν άναβε κανένα λαμπάκι. είχε κολλήσει ο αισθητηρας που εχει εκει που κουμπώνει το πορτ μπαγκαζ με αποτέλεσμα να μην παίζει το παρκτρονικ, το κούνησα λιγο με το χέρι, ξεκόλλησε και όλα κομπλέ!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όποτε βρέχει οι αισθητήρες παρκαρίσματος παθαίνουνε κοκομπλόκο... Δηλ. βαράνε συνέχεια χωρίς κάποιο ιδαίτερο λόγο και μπορεί να βαράνε και 2 μέτρα πριν το άλλο αυτοκίνητο... Ξέρει κανείς γιατί? Να σημειώσω ότι οι αισθητήρες μου δεν είναι εργοστασιακοί...

Link to comment
Share on other sites

λόγω ποιότητας μάλλον φίλε μου,  η βροχή κάθεται πάνω στους σένσορες, μπερδέυονται και νομίζουν οτι είναι αντικείμενο οπότε βαράνε συνέχεια.

εμένα είναι εργοστασιακοί και εδώ και 4 χρόνια, κανένα πρόβλημα ουτε με βροχή ούτε με χιόνι.

 

δεν βλέπω λύση στο θέμα σου, εκτός αν αλλάξεις τους σένσορες στον προφυλακτηρα με καλύτερους, αλλά νομίζω οτι πηγαίνουν πακέτο με το όλο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ακρίβως ότι ετοιμαζόμουνα να γράψω και εγώ..πρώτο αυτοκίνητο με εργοστασιακούς αισθητήρες είναι το Golf και δεν έχω αντιμετωπίσει 

κανένα πρόβλημα ακόμη και σε πολύ δυνατή βροχή.

Στα προηγούμενα αμάξια που είχα με aftermarket φτηνιάρικους σχετικά αισθητήρες πάντα γινότανε πανηγύρι σε βροχή..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.