Jump to content
playmaker

Golf 5 Πλάνο

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά έχω πηγή kenwood dnx520 vbt ενισχυτη θ βάλω alpine pdx f4αυτα ειναι τ σίγουρα

Τωρα ηχεια hertz esk τρίδρομα 240 τα hsk έχουν 400 αξίζουν αυτά τ λευτα ;;παει πολλα μετα γμτ....

Και μετα woofer 10"" η πίσω ηχεια ; Τι προτείνεται έτοιμη κουτα;η κάτι ειδικές κατασκευές που μπαίνουν στο πλάι ποσο να πανε ...

Κάτι είδα κ για ενεργό pioneer 2χ50 αλλα μου λένε μην ασχοληθώ γιατι δεν έχουν το μπάσο ενός 200rms που θ δόσει ο ενισχυτης μου με αυτο βέβαια κρατάω κανάλια για πίσω πόρτες

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ..βαλε peerless ηχεια φιλε μου εγγυηση ειναι ...και γουφερακι βαλε 12 ιντσες και να ειναι ετοιμο σε κουτα μημν μπεις στην διαδικασια να φτιαξεις εσυ...και να βαλεις αντι για εναν ενισχυτη δυο ενισχυτες εναν για το sybwoofer και αλλο εναν για τα ηχεια σου...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ενισχυτης alpine f6 4x150w 

ηχεια hertz esk με αλλαγη μαλλον σε 8" του ηχειου

καλοδιωση focal 

ηχομονωση dyn

sub focal η helix

πηγη kenwood dnx520 vbt

το project αρχιζει

Link to comment
Share on other sites

δε μπορει να στο φτιαξει ξυλουργος αυτο,εκτος απ τη προσοψη μονο,με πολυαστερα το ειχα φτιαξει εγω και το εχω ακομα αλλα θα βγει πολυ βαρυ.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το ξυλο καποια στιγμη μπορει να αρχισει τους τριγμους στη συγκεκριμενη κατασκευη,ο πολυαστερας ειναι ενα σωμα.οσο περισσοτερα χερια θα περασεις τοσο θα βαρυνει.αν το ηχειο σου ειναι light δεν θα χρειαστεις πολλες στρωσεις,εγω που ειχα υπογουφερ ασυρματο εφτιαξα στρωση 0.9 χιλιοστα,8 στρωσεις αλλα βαρυνε πολυ για το μεγεθος του,δε το ζυγισα αλλα στο χερι ειναι αισθητη η διαφορα,αν πιανουν τα χερια σου καντο.

Link to comment
Share on other sites

woofer θα παιξω σε ενα 400w αφου ο ενισχυτης μου δινει γυρω στα 350+ rms

10αρακι ε?και εχω το σιν του χωρου....

ενω με κουτα εχω καλυτερο μπασο και μπορω και 12 αρι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας, ελεγα να αυξησω τις επιδοσεις στην γκολφω μου Golf GTI V οσο αναφορα τα ηχεια καθως στο πρωην αυτοκινητο μου (seat leon FR 2004) απο την μανα του ειχε πολυ καλη αποδοση ηχου και ειδικοτερα σε σχεση με το γκολφ οπου αδικαιολογητα τα ηχεια ειναι ΓΤΠΚ!!!!!!!!!!

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποιες λυσεις φθηνες προσιτες και να εχω αξιολογη μουσικη απο τα ηχεια μου με καλα μπασα και οχι ηχο απο τρανζιστορ που εχω τωρα...Σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.