Jump to content
giannakhc

Ξεκουμπωμα Εσωτερικου Πορτπαγκαζ Βοηθεια!

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το αμαξι

μπαζει νερο απο το πορτπαγκαζ δεν εχω καταλαβει απο που ακομα 

υπαρχουν φοτο που να διχνουν βημα βημα το ξεκουμπωμα του εσωτετικου της πορτας του προρτπαγκαζ

ΒΟΗΘΕΙΑ πνιγομαστε!!  :help:

Link to comment
Share on other sites

μόνο απο φαγωμένα λάστιχα γύρω γύρω απο την πόρτα του πορτμπγκάζ.  Αλλά σε 5άρι golf ??

 

αλλιώς να έχει στραβώσει ελάφρώς η πόρτα και να μην κλέινει σωστά.  (μπας και μετέφερες κανά καναπέ και έχει στραβώσει η πόρτα ?? )

δεν βρίσκω φίλε άλλο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εχει στραβωσει η πορτα....αν και πολυ τραβηγμενο αν εκανες τπτ καρναβαλο παρκαρισματα σε ανισοπεδα σημεια μπορει να εχει παρει ελαφρα η καροτσα(το εχω δει ζωντανα σε 206 cc στα μεγαρα οπου μετα την πιστα η οροφη αφηνε μισο ποντο κενο απο την μια πλευρα.....βεβαια αλλο το καμπριο αλλο το κανονικο....) εκτος και αν τραβαει απο πουθενα νερα μηπως ειναι τα λουκια γυρω απο την πορτα βουλομενα και τα πεταει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι το ίδιο πρόβλημα που αντιμετώπισα και εγώ... Το σωληνάκι που φέρνει το πλυστικό υγρό στην πίσω πόρτα έχει "σπάσει" στο μεντεσέ της πόρτας με το αμάξωμα.

 

Απίστευτη φτήνια των γερμανών. Βλέποντας φωτογραφίες στο internet, φαίνονταν να υπάρχει πλαστικό σωληνάκι μέσα σε σωλήνα σπιράλ (δύο σωλήνες, ο ένας μέσα στον άλλο). "Ξηλώνοντας" το δικό μου αμάξι, βλέπω να έχουν βάλει μόνο το ένα πλαστικό σπιράλ, που ήταν θέμα χρόνου να τρυπήσει όπως και έγινε. Για την επισκευή πρέπει να βγουν τα πλαστικά από την πίσω πόρτα και να αντικατασταθεί το κομμάτι του σπιράλ με ένα κομμάτι πλαστικού σωλήνα. Δες παρακάτω τις δικές μου φωτογραφίες.

 

-Το σημείο που έσπασε το σπιράλ.

5thr4.jpg  


-Το νέο σωληνάκι που έβαλα, πριν την σύνδεση.

35cpzko.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.