Jump to content

Recommended Posts

Πολυ ωραιο το τουτουνι σου . Πες μας ομως κ μερικα πραγματα για αυτο !! Τι εχεις κανει μεχρι τωρα και τι εχεις σκοπο να κανεις στο μελλον ;;;

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ χαιρομαι που σας αρεσε. λοιπον στο πολακι εχει μοτερικα λιγα πραγματακια ενα-φιλτρο ελευθερας k&n-μπουζι ιριδιου denso-μπουζοκαλοδια συλικονης-και μια εξατμισουλα απο καταλητη μεταλικο 200αρη,φ50 σολινα ,μεσαιο,τελικο <στον δανελατο> ποιο πολυ βαση εχω δωσει στο στησιμο και τα φρενα γτ ειμαι και εγω ενας κανιβαλος και μου αρεσουν οι στροφες.λοιπον φοραει φρενα απο corrado g 60 με δισκο 280mm brembo χαραχτο και τακακι ferrodo μπρος και πισω και σωλινακια αεροπορικου τυπου ,bilstein χοντρομπουκαλο χαμηλωματος στα οποια μπροστα εχω φτιαξει στροφες και εχω φορεσει στενο ελατιριο ρυθμιζομενο καθιψος,διοτι εχω 5 ποντους χαμηλωμα και το στενο ελατιριο δουλευει πολυ καλητερα στο πολυ χαμηλωμα απο οτι το χοντρο,ειναι τραπεζι στο δρομο,συνεμπλοκ powerflex μπρος πισω,omp εμπρος μπαρα θολων,το στησιμο και ευθυγραμιση εχει αναλαβει μονο ο δελαπορτας στο μπραχαμι,και ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος τον συστηνω ανεπιφυλακτα. ,,,εσωτερικα καθισματα sparco torino 2 ανακλυνομενα,εξωτερικα φιμε τα φαναρια ,μαυρο ματ τις ζαντες, δαγκανες και κεντρα δισκον βαμενα κοκκινα..αυτα <ελπιζω να μην εχω ξεχασει κατι> στην φοτο δεν δεν ειναι 5 ποντους χαμηλωμενο απλα εκανα κατι δοκιμες και το ανεβασα λιγο ,,τις επομενες ημερες θα πεσει παλι ..

Edited by dimispolo
Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο , συνεχισε ετσι !!! Δεν ξερω γιατι αλλα το σημειο που εχεις βγαλει φωτο μου φαινεται πολυ γνωριμο ... Μηπως ειναι διπλα στο Ποντε στη Λευκαδα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο φίλε.Ανέβασε κι άλλες φώτο.Γνώμη να μην το κατεβάσεις άλλο για να μην το σπάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο , συνεχισε ετσι !!! Δεν ξερω γιατι αλλα το σημειο που εχεις βγαλει φωτο μου φαινεται πολυ γνωριμο ... Μηπως ειναι διπλα στο Ποντε στη Λευκαδα ;;;

οχι φιλαρακι ειναι στην μαρινα φαλhρου <στο φλοισβο>

Ελα ρε Μητσαρα με το πριονι σου ανεβασε και αλλες αν και εγω το ειδα απο κοντα... ειναι πανεμορφο !!!!

ελα ρε αρχοντα που να το δεις τωρα με τις αλλαγες εχει γινει πολυ ωραιο..

560175_4815372536581_664761257_n.jpgφ

μια φοτο με το πως εκατσε η μετατροπη της αναρτησης με το στενο ρυθμιζομενο ελατιριο

303782_4013862179323_266818772_n.jpg295235_4013872939592_1953805250_n.jpg560202_4764843833395_2026363860_n.jpg68941_4815386176922_81120601_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο και μαχημο μαλλον πρεπει να σκεφτω και γω να χωσω 2 κουβαδες σταθερους για να στριβω καλυτερα !!!!

Θα ναι υπερβολή πιστεύω.Δεν ταιριάζουν με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου σου.Αν βρείς κανένα recaro σαλόνι απο S3.....

Γιατί άνοιξες βόλτες σε μια sprint και δεν τοποθέτησες εξ αρχής μια παξιμαδάτη coilover?Εχω την εντύπωση ότι το έχεις σκληρήνει πάρα πολύ βλέποντας την εικόνα της ανάρτησης!

Link to comment
Share on other sites

Θα ναι υπερβολή πιστεύω.Δεν ταιριάζουν με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου σου.Αν βρείς κανένα recaro σαλόνι απο S3.....

Γιατί άνοιξες βόλτες σε μια sprint και δεν τοποθέτησες εξ αρχής μια παξιμαδάτη coilover?Εχω την εντύπωση ότι το έχεις σκληρήνει πάρα πολύ βλέποντας την εικόνα της ανάρτησης!

γτ φιλαρακι με 260ευρο καθαρισα ειναι σκληρο αλλα δουλευει πολυ καλα εκει που πρεπει,αλιος μετα πηγενα στην pss και ξεκιναμε απο 870 ευρο και ανεβαινουμε

Πανεμορφο και μαχημο μαλλον πρεπει να σκεφτω και γω να χωσω 2 κουβαδες σταθερους για να στριβω καλυτερα !!!!

φιλε μου βγαζει η sparco κατι κουβαδες που ειναι γαμιστεροι τα ειχε ενας φιλος σε ενα octavia rs αλλα οπως λεει και ο wolfburg θα του τεριαζει καλυτερα ενα recaro απο s3 λογο του χαρακτιρα του αυτοκινιτου,,,,βεβαια εμενα μου αρεσει με τα sparco και το octavia  μ΄αρεσε αλλα ειναι γουστα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βγαζει η sparco κατι κουβαδες που ειναι γαμιστεροι τα ειχε ενας φιλος σε ενα octavia rs αλλα οπως λεει και ο wolfburg θα του τεριαζει καλυτερα ενα recaro απο s3 λογο του χαρακτιρα του αυτοκινιτου,,,,βεβαια εμενα μου αρεσει με τα sparco και το octavia  μ΄αρεσε αλλα ειναι γουστα αυτα..

Καλά για τα καθίσματα ούτε λόγος.Πανέμορφα!Είχα ρωτήσει κάποτε για αυτά και μου χαν πεί 420 ευρώ το ένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για τα καθίσματα ούτε λόγος.Πανέμορφα!Είχα ρωτήσει κάποτε για αυτά και μου χαν πεί 420 ευρώ το ένα.

 οι κουβαδες εχουν γυρο στα 550  τα δικα μου τα torino 2 που ειναι ανακλυνομενα εχουν 600 το ενα χωρις τι βασεις..τιμη καταλογουτου sparcoclub

 οι κουβαδες εχουν γυρο στα 550  τα δικα μου τα torino 2 που ειναι ανακλυνομενα εχουν 600 το ενα χωρις τι βασεις..τιμη καταλογουτου sparcoclub

βεβαια εγω δεν τα πιρα τοσο απλα ετυχε και εψαχνα στο car για bucket και ηταν ενα παλικαρι που τα εδινε για να φυγει στο εξωτερικο και του τα πιρα πολυ καλη τιμη...αυτα τα καθισματα τα ειχα καψουρα χρονια αλλα δεν εδινα 1200 που εχουν και 145 οι βασεις θα μου πηγενε μαζι και με τα μεταφορικα 1300 ευρο και δεν τα εδινα με τιποτα ειναι πολα λεφτα

Πανεμορφο και μαχημο μαλλον πρεπει να σκεφτω και γω να χωσω 2 κουβαδες σταθερους για να στριβω καλυτερα !!!!

http://www.sparcoclub.gr/products.php?p=365&l=1

αυτα σου ελεγα που τα φοραγε στο octavia ο φιλος μου.πολυ ωραιο καθισμα

Link to comment
Share on other sites

Ισως να φταιει η φωτο αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει στο βαψιμο της ζαντας , κατι μου κανει. Οσο για τα αλλα δεν εχω λογια !!!

Αναρτησεις-φρενα πολυ καλα ..

 

Κανε αν θες και μια παρουσιαση στα νεα μελη και γραψε μερικα πραγματα για σενα και το αμαξι π.χ περιοχη , ηλικια .

 

(* το μαυρο το κοτερο ηταν πριν 2 μηνες Λευκαδα, γιαυτο σε ρωτησα)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γ τα καλα σου λογια..τις ζαντες εχεις ενα δικιο, τις εβαψε ο κολιας στα γιαννενα,εμενα μου αρεσουν αλλα νομιζω οτι γινοντε και καλυτερες,,

Link to comment
Share on other sites

που μενεις λευκαδα? ωραιο το πολακι

5 ποντοι χαμηλωμα υπερβολη χανεις περισσοτερο σε κρατημα παρα κερδιζεις αλλο τη αισθηση σου δινει το αμαξι (σιγουρια) και αλλο η πραγματικη αποδοση (χρονος προσφυση κτλ) να το ξερεις.

δεν εχεις αλλαξει τις αντιστρεπτικες το πρωτο πραγμα που αλλαζει καποιος οταν θελει να βελτιωσει το στησιμο του αμαξιου του αλλο τι κανουν οι περισσοτεροι στην ελλαδα αλλαξε τες συντομα και θα δεις αλλο αμαξι και τις αναρτησεις να δουλευουν σωστα η να βγαζουν εξω τις αδυναμιες του

Link to comment
Share on other sites

που μενεις λευκαδα? ωραιο το πολακι

5 ποντοι χαμηλωμα υπερβολη χανεις περισσοτερο σε κρατημα παρα κερδιζεις αλλο τη αισθηση σου δινει το αμαξι (σιγουρια) και αλλο η πραγματικη αποδοση (χρονος προσφυση κτλ) να το ξερεις.

δεν εχεις αλλαξει τις αντιστρεπτικες το πρωτο πραγμα που αλλαζει καποιος οταν θελει να βελτιωσει το στησιμο του αμαξιου του αλλο τι κανουν οι περισσοτεροι στην ελλαδα αλλαξε τες συντομα και θα δεις αλλο αμαξι και τις αναρτησεις να δουλευουν σωστα η να βγαζουν εξω τις αδυναμιες του

+1

Link to comment
Share on other sites

βασιλικη μενω φιλαρακι..5 ποντους μου αρεσει στο ματι σαν εμφανιση αν και δεν ειχα θεμα στο κρατημα να σου την αληθεια μια χαρα ηταν ,,οσο για αντιστρειπτικες εχω αρχισει να το ψαχνω ιδι,γτ δεν ξερω καθολου τι παιζει με τις αντιστεπτικες τι δουλεια κανουν στο αμαξι-μαρκες-και τα λοιπα,



αλλα αν μπορειτε να με βοηθισετε λιγο με αυτο το θεμα γτ θελω να τις αλλαξω και να δω το κατι καλυτερο στο στησιμο ,,απλα δεν ξερω τα τι και πως

Link to comment
Share on other sites

βασιλικη μενω φιλαρακι..5 ποντους μου αρεσει στο ματι σαν εμφανιση αν και δεν ειχα θεμα στο κρατημα να σου την αληθεια μια χαρα ηταν ,,οσο για αντιστρειπτικες εχω αρχισει να το ψαχνω ιδι,γτ δεν ξερω καθολου τι παιζει με τις αντιστεπτικες τι δουλεια κανουν στο αμαξι-μαρκες-και τα λοιπα,

αλλα αν μπορειτε να με βοηθισετε λιγο με αυτο το θεμα γτ θελω να τις αλλαξω και να δω το κατι καλυτερο στο στησιμο ,,απλα δεν ξερω τα τι και πως

Τα polo 6N και 6N2 λόγω του στιβαρού και άκαμπου πλαισίου δεν απαιτούν και τρομερές αλλαγές για το στήσιμο.Φοράς μια καλή ανάρτηση απ ότι βλέπω αλλά να ξέρεις οτι όσο ποιο χαμηλά δεν πάει να πει και τόσο το καλύτερο. Σημασία έχει να μην χαλάς την γεωμετρία της ανάρτησης δηλαδή τον τρόπο που στέκεται το αμάξι στο δρόμο.Τώρα οι αντιστρεπτικές έχουν να κάνουν καθαρά με την ακαμψία.Οι περισσότεροι βάζουν παχύτερες από τις εργοστασιακές καθώς έτσι γίνεται πιο άκαμπο το σύστημα της ανάρτησης και συνεπώς και ολόκληρο το πλάισιο.Υπάρχουν εταιρίες που βγάζουν aftermarket αντιστρεπτικές αλλά πολλοί ακολουθούν ετοιμες και πιο οικονομικές λύσεις από μεγαλύτερα μοντέλα του GROUP που ενδεχομένως να ταιριάζουν στο 6N2 και παράλληλα αλλάζουν τα συνεμπλόκ με σκληρότερα aftermarket.Απο ότι βλέπω φοράς μπάρα θόλων οπότε με τις αντιστρεπτικές θα δέσει το αμάξι και θα ολοκληρωθεί από πλευράς στησίματος

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

Τα polo 6N και 6N2 λόγω του στιβαρού και άκαμπου πλαισίου δεν απαιτούν και τρομερές αλλαγές για το στήσιμο.Φοράς μια καλή ανάρτηση απ ότι βλέπω αλλά να ξέρεις οτι όσο ποιο χαμηλά δεν πάει να πει και τόσο το καλύτερο. Σημασία έχει να μην χαλάς την γεωμετρία της ανάρτησης δηλαδή τον τρόπο που στέκεται το αμάξι στο δρόμο.Τώρα οι αντιστρεπτικές έχουν να κάνουν καθαρά με την ακαμψία.Οι περισσότεροι βάζουν παχύτερες από τις εργοστασιακές καθώς έτσι γίνεται πιο άκαμπο το σύστημα της ανάρτησης και συνεπώς και ολόκληρο το πλάισιο.Υπάρχουν εταιρίες που βγάζουν aftermarket αντιστρεπτικές αλλά πολλοί ακολουθούν ετοιμες και πιο οικονομικές λύσεις από μεγαλύτερα μοντέλα του GROUP που ενδεχομένως να ταιριάζουν στο 6N2 και παράλληλα αλλάζουν τα συνεμπλόκ με σκληρότερα aftermarket.Απο ότι βλέπω φοράς μπάρα θόλων οπότε με τις αντιστρεπτικές θα δέσει το αμάξι και θα ολοκληρωθεί από πλευράς στησίματος

καταλαβα ,,,βεβαια οσο ποιο ακαμπο τοσο ποιο απολυτο....λοιπον μιλησα με τον μαστωρα μου ,μου ειπε απο μονος του οτι το πολο εχει ιδι στιβαρο πλασιο και δεν θα εχει μεγαλο προβλημα αλλα αν θες να δεις το κατι παραπανο τις αλλαζουμε απο καποιο αλλο αν θυμαται καλα πρεπει να κανει του octavia rs ,μου ειπε οταν ανεβω αθηνα να παω να το περιποιηθουμε γτ θελει και ψαξιμο ειναι λιγο μανουβρα βεβαια γτ το πολο την αντιστρεπτικη τη εχει κολημενη στον αξονα αλλα θα γινει,,.οσο για το χαμηλωμα μου το ειχε πει ο μαστωρας μου οτι δεν του κανει καλο χαλαει η γεωμετρια αλλα εμενα μου αρεσε στο ματι <καγκουρια ειναι αυτη χαχα>και το ηθελα τοσο....

Έχει δίκιο ο φίλος !κσι μη σ πω καλύτερα τιμη για αφτερμαρκετ ! Εγω έρχομαι Λευκάδα καθε χρόνο

φιλαρακι οταν θα ξαναρθεις στειλε π.μ να γνωριστουμε και απο κοντα να πιουμε και καφεδακι

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εψαξα λιγο το θεμα,,<και βσκ ειναι κοινη λογικη>λοιπον η αντιστρεπτικη δεν κανει σε μικρα αμαξια οπως πολο-ραλι-σαξο , κ.λ.π λογο του μικρου σασι και του χαμηλου βαρους πισω, ναι καλυτερο κρατημα-λογο οτι θα ειναι τελειως ακαμπτο ναι ανεβαινουν τα ορια του αυτοκινιτου στο κρατημα ,αλλα απαξ κανει πως φευγει -εφυγε δεν μαζευετε ευκολα,λογο οτι ειναι ξερο και αν κανει πως γλυστραει επειδη δεν εχει καθολου ακαμψια γλυστραει και δεν γατζωνει οστε να μαζευεται..γιαυτο και δεν μου την πρωτεινε ο μαστωρας μου για το πολο...οποτε το αφηνω αυτο το θεμα για να μην εχουμε τπτ δυσαρεστα γεγονοτα καμοια μερα γτ ειμαι και κανηβαλος στις στροφες, και μου αρεσει να παιζω και με τον κολο καμια φορα...οχι πως ειχα κανενα προβλημα μια χαρα ειναι,, μονο με την μπαρα θολου μπροστα εχει μαζεψει αρκετα και ειναι αρκετα καλη η συμπεριφορα του στις στροφες και στα πολα χιλ ειναι αρκετα σταθερο,αλλα και στα λιγοτερα και με παιχνιδια με το κολο μαζευετε ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.