Jump to content
cjgeorgio

Lg Nexus 4

Recommended Posts

Μετά από αρκετές συσκευές εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου αυτό το κινητό. Μου θύμισε την εποχή που είχα το iphone και ένιωθα οτι κρατούσα κάτι καλό στα χέρια μου.

Όντως η ποιότητα του κινητού ξεφεύγει από το πλαστικό galaxy s2 που είχα. Όντως τώρα λέω έχω κάτι καλό. Και ποιοτικό και γρήγορο. Χαίρεσαι να το κρατάς.ούτε μικρό αλλά ούτε και τεράστιο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές συσκευές εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου αυτό το κινητό. Μου θύμισε την εποχή που είχα το iphone και ένιωθα οτι κρατούσα κάτι καλό στα χέρια μου.

Όντως η ποιότητα του κινητού ξεφεύγει από το πλαστικό galaxy s2 που είχα. Όντως τώρα λέω έχω κάτι καλό. Και ποιοτικό και γρήγορο. Χαίρεσαι να το κρατάς.ούτε μικρό αλλά ούτε και τεράστιο.

 

Μεγειές μεγειές. Θα συμφωνήσω για την ποιότητα κατασκευής και το feeling στο χέρι. Το μόνο που με κρατάει από το να το πάρω είναι η μνήμη του. Πολύ μείον για μένα και δε το λέω γιατί όλοι το κράζουν για αυτό το λόγο, αλλά γιατί πραγματικά εμένα δε μου φτάνει ο χώρος για τη χρήση που του κάνω. Εσύ πήρες το 8άρι ή το 16άρι? Ξέρεις τι παίζει με τα partitions? Δηλαδή πόσος χώρος από τα 16 είναι καθαρα αποθηκευτικός, πόσος για τα system files πόσος για τις εφαρμογές κτλ? Θα μου πείς γιατί δεν κοιτάζω το 16άρι, απλά γιατί θεωρώ κοροίδια τη διαφορά στην τιμή για 8 γίγα όταν παίρνεις με περίπου 12 ευρώ 16 γίγα class 10. Άσε που και με τα 16 οριακά θα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα έρχεται μόνο το 16. Εγώ όλα τα κινητά που είχα με 16G ήμουν ικανοποιημένος ποιο παλιά είχα iphone 3GS 32G και όλο άδειο το είχα. Είναι ανάλογα την χρήση που το θέλει ο καθένας. Ο χώρος που θέλει το κινητό ειναι Είναι γύρω στο 1G. Πολύς κόσμος το κραζει για την μνήμη και που δεν αλλάζει μπαταρία. Αλλά τόσο Κράξιμο δεν έχω ακούσει για το iphone απο το 2008 που κυκλοφόρησε. Το ίδιο και για την τιμή. Ακριβό στα 470€ αλλά το iphone αξίζει τα 760€.Εμείς η Ελληναρες μονο για να κραζουμε ήμαστε άξιοι.

Τι να πω ήμαστε λαός με ηλίθια γούστα.

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μέρες με το κινητό μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Δεν του βρίσκω κάτι αρνητικό. Χαίρεται το χέρι από την αίσθηση που αφήνει το κινητό με γυαλί μπρος πίσω και ωραίες καμπύλες (όχι γωνίες όπως του iphone 4-4s)

Για τον χώρο αποθηκεύσεις μπορώ να πω ότι σε λίγο καιρό δεν θα λέμε πόση μνήμη έχεις στο κινητό σου.

Βγήκαν εφαρμογές που σου δίνουν πολλά G στο cloud και ότι έχεις μπορείς να το ανεβάζεις όπως φωτογραφίες ταινίες τραγούδια. Όχι να τα έχεις σωσμενα στο κινητό σου αλλά να τα έχεις παντού και πάντα μαζί σου απο οποία συσκευή και να χρησιμοποιης.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω μαζί σου για το cloud. Υπάρχουν ήδη πολλές επιλογές τις οποίες ενώ στην αρχή τις σνόμπαρα τώρα δε μπορώ χωρίς αυτές. Παρόλαυτά είμαστε ακόμη πίσω γιατί ούτε καλό upload υπάρχει για να έχουμε καλή multimedia χρήση του cloud αλλά και ούτε καλές τιμές σε data plans από τις κινητές για να είμαστε και ανέμελοι με πχ το playback μουσικής από cloud. Εμένα με έχει βολέψει υπερβολικά για τη δουλειά μου, ανεβάζω ένα αρχείο και το έχω παντού. Και πάλι όμως δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με τη μη ύπαρξη κάρτας sd. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το κάνουν για να μη δημιουργούνται προβλήματα με μελλοντικές αναβαθμίσεις του android μιας και τα nexus είναι τα πρώτα που τις παίρνουν και στις προηγούμενες εκδόσεις του android από 4.0.4 σε 4.1.2 και από 4.1.2 σε 4.2.2 υπήρξαν διαφορές στη δομή του αποθηκευτικού χώρου με κυριότερη αυτή της 4.2.2 λόγω του multi user. Αυτό είναι πρόβλημα για όλες τις εταιρίες στο να κάνουν αναβάθμιση γιατί υποτίθεται ότι παίρνεις ένα απλό ΟΤΑ update και δε χρειάζεται να κάνεις καμία επαναφορά για να λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο. Πάντως νομίζω ότι σύντομα θα περάσει από τα χέρια μου και μένα μιας και είναι καιρός να κοιτάξω για νέα συσκευή. Θα 'ηθελα πολύ το htc one ή ένα από τα μελλοντικά motorola αλλά νομίζω θα καταλήξω στο nexus λόγω τιμής/απόδοσης, εμφάνισης.

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχεις και κανέναν γνωστό Αγγλία, Γερμανία,Γαλλία και άλλες χώρες που έχουν google store τότε
το παίρνεις και περί τα 300 κάτι ευρώ και γλιτώνεις και άλλα 150+ ευρώ που ζητάνε στην Ελλάδα.. :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Την πέμπτη φεύγω Γερμανία. Το έπαιρνα από εκεί αλλά δεν μπορούσα να αντεξω την αναμονή,χωρια που πουλισα και το gs2 200€ οποτε μου βγήκε 270€...

Λέει σαν συσκευή δεν κολλάει έχει πολύ καλή ποιότητα τρέχω την 4.2.2 ενω στο sammy s3 είναι 4.1.0.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στην Γερμανία κάνει 300€.. :) Για τα λεφτά του είναι κορυφαίο. Σε κόντρα που έκανα με το s3 1gram το nexus 4 είναι ποιο γρήγορο. Η ποιότητα του κινητού είναι κλάσης ανώτερη από πλαστικό.. Έχεις την πολυτέλεια (iPhone) και την ταχύτητα (Android) . σε πολύ συμφέρουσα τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στην Γερμανία κάνει 300€.. :) Για τα λεφτά του είναι κορυφαίο. Σε κόντρα που έκανα με το s3 1gram το nexus 4 είναι ποιο γρήγορο. Η ποιότητα του κινητού είναι κλάσης ανώτερη από πλαστικό.. Έχεις την πολυτέλεια (iPhone) και την ταχύτητα (Android) . σε πολύ συμφέρουσα τιμή.

XAXAXAXAXAXA   Δεν παιζεσαι ρε !!!!   

  Σε ψαχνουν στην Βεροια....  :p

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXA   Δεν παιζεσαι ρε !!!!   

  Σε ψαχνουν στην Βεροια....  :p

Η αλήθεια να λέγεται..;) Ποια Βέροια την έχω ξεχάσει Bill.....

Ήδη εντοπισα VW Club εδώ στην περιοχή μου με πολλά Golf 3-4 όμορφα φτιαγμένα... Σε λίγες μέρες θα κάνω κονε να δουν τι πάει να πει CJ..

Link to comment
Share on other sites

Τρέμετε Γερμαναράδες!!!Ο cj άρχισε να έχει άγριες διαθέσεις...... :p

Κι όμως θα έρθει η στιγμή που θα πεις την Βέροια Βεροιάκι.... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τρέμετε Γερμαναράδες!!!Ο cj άρχισε να έχει άγριες διαθέσεις...... :p

Κι όμως θα έρθει η στιγμή που θα πεις την Βέροια Βεροιάκι.... :whistling:

Για την Θεσσαλονίκη ναι μου λείπει θα μου λείψει και θα την έχω για πάντα μέσα στην καρδιά μου. Για τα αλλά τα μέρη δεν τα έδινα ποτέ σημασία άρα δεν προκητε να μου λείψουν..;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού πραγματικά από τα καλύτερα Android ever.

Αγοράστηκε μεταχειρισμένο ένα μήνα πριν από την Αγγλία μέσω eBay. Ροοτ αμέσως και κατευθείαν Franco kernel με τελευταίο nightly πάνω.

Ο,τι απορίες έχετε, ελεύθερα.

(Είμαι λέει mod στο ipmart forum, για όσους ξέρουν ;-) )

Unleashed from N101T at 3.2.1 Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού πραγματικά από τα καλύτερα Android ever.

Αγοράστηκε μεταχειρισμένο ένα μήνα πριν από την Αγγλία μέσω eBay. Ροοτ αμέσως και κατευθείαν Franco kernel με τελευταίο nightly πάνω.

Ο,τι απορίες έχετε, ελεύθερα.

(Είμαι λέει mod στο ipmart forum, για όσους ξέρουν ;-) )

Unleashed from N101T at 3.2.1 Rom

 

Να ξέρεις αν δεν βάλεις θήκη να προσέχεις το πίσω τζάμι, δεν είναι το ίδιο με το μπροστά και γρατζουνιέται ποιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις αν δεν βάλεις θήκη να προσέχεις το πίσω τζάμι, δεν είναι το ίδιο με το μπροστά και γρατζουνιέται ποιο εύκολα.

Έχει ηδη μπει Xtremeguard φιλμακι πίσω ;-)

Επίσης από λοιπά περιφερειακά, βάση για το αμάξι και ασύρματο φορτιστή, επίσης από EBay.

Unleashed from N101T at 3.2.1 Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει ηδη μπει Xtremeguard φιλμακι πίσω ;-)

Επίσης από λοιπά περιφερειακά, βάση για το αμάξι και ασύρματο φορτιστή, επίσης από EBay.

Unleashed from N101T at 3.2.1 Rom

 

Πόση διαφορά έχει η ασυρματη φόρτηση με το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Πόση διαφορά έχει η ασυρματη φόρτηση με το καλώδιο?

Εννοείς σε mA?

Γύρω στα 700 με καλώδιο και γύρω στα 450-500 με την ασύρματη.

Unleashed by my rooted Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.