Jump to content
Passatoukos

Το Volkswagen Golf Νικητής Στο Car Of The Year 2013

Recommended Posts

Οκ παιδια δεν το ηξερα οτι αυτο εδω ειναι Φορουμ Λατρειας της Volkwagen απο εδω και στο εξης θα λεω

 

 

η Volkswagen  εχει τα καλυτερα αυτοκινητα ολα τα ειναι για πεταμα, η Volkswagen  εχει τα καλυτερα αυτοκινητα ολα τα ειναι για πεταμα,η Volkswagen  εχει τα καλυτερα αυτοκινητα ολα τα ειναι για πεταμα :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage:

 

ολα τα GOLF ειναι τα καλυτερα ολων των εποχων, ολα τα GOLF ειναι τα καλυτερα ολων των εποχων,ολα τα GOLF ειναι τα καλυτερα ολων των εποχων.(Αυτο πως γινεται να ειναι ολα τα κορυφαια δεν ξερω αλλα αμα ειναι volkwagen πρεπει να ειναι καλο.

 

Το δικο το 6αρι ειναι το καλυτεροτερο ολα τα αλλα αυτοκινητα ειναι για τον λουτσο.Πρεπει να με προσκηνανε στον Δρομο.

 

Κατσε να βαλω και εγω καμια φατσουλα :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

 

μπορεί να γίνει και forum ειρωνείας !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα φορουμ φτιαχνονται για ενημερωση,βελτιωση και αντιθετες γνωμες.

 

Το να λεμε οτι τα Volkwagen ειναι τα καλυτερα δεν βοηθαει κανεναν.

 

Εγω δεν πηρα Golf γιατι ειναι αξιοπιστο εαν ηθελα αξιοπιστια θα επερνα ΤΟΥΟΤΑ.

 

Το πηρα γιατι εχει γκαζι,Ποιοτητα,Χωρους,Χαμηλο τεκμηριο,χαμηλα τελη κυκλοφοριας,ειναι τρομερο στο ταξιδι και χωραει την οικογενεια.

 

Αλλα οχι οτι ειναι και το καλυτερο , ουτε οτι την δεκαετια 1990-2000 η Volkwagen ηταν η καλυτερη εταιρια.

 

Το 5αρι αλλαξε το Golf.Απο το 2 και μετα υπηρχε κατηφορα.

 

Μην μιλησουμε και για αλλα μοντελα.(Corrado,Polo 2002-2008,Bora,Passat τα Πρωτα,beetle το νεα γενια οχι το παλιο,Fox και αλλα)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω μπει και σε VR6 σε βολτα μεχρι το καζινο στο λουτρακι και VR5 στην αγγλια.Τραγικα μονο θορυβο ωραιο τιποτα αλλο για 2.8 μοτερ. Με τελικη 215 χιλιομετρα.

 

Τραγικά σε σχέση με τι?με τα τότε αντίστοιχα της εποχής ή με το golf 6 σου του 2012?......

 

 

Έχετε μια μανία με τα TSI,για λίγους και καλούς λόγους.

 

Δεν καίνε

Δεν έχουν ακριβά τέλη/τεκμήρια/#stournaropaparies#

Και το σημαντικότερο απο όλα,πειράζονται πανευκολα.

 

 

Τα tsi πιστέυω οτι ραγδαία ανέβασαν την VW,και ραγδαία θα την κατεβάσουν.

 

Μοτέρ σαν τα 20vt δεν θα ξαναβγούν δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Μιλησαμε για το 1.8 αλλα για το VR6 -VR5

 

Aκομα και αυτοι καταλαβαν την μαλακια τους οτι τα 150 αλογα για το αμαξωμα του 4 GTI ηταν λιγο και πηγαν να το διορθωσουν με το 180 αλλα δεν.

 

Και μετα εβγαλε τον 1.4 TSI με τα 170+ αλογα που το εκανε το μαμα 1.8 T αλοιφη σε ολα.

 

Εαν δεν τον πειραξεις τον 1.4 αντεχειιιιιιιιιιιι και 200.000 δεiτε στο φορουμ πολλα παιδια που εχει αντεξει πολλαααααα χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

ποιος μίλησε για αξιοπιστία κανείς δεν νομίζω ότι GOLF γιατί είναι τέρας αξιοπιστίας. για αυτό το λόγω υπάρχει η ΤΟΥΟΤΑ.

 

το πήραμε για το πάτημα που έχει στο δρόμο την ποιότητα κύλισης και άλλα τέτοια.

 

με το GOLF 2 1.8 90hp ακόμα με ψάχνουν πολλά δυνατότερα αυτοκίνητα σε δρόμους με στροφιλίκια.

τα GOLF γεννήθηκαν για στροφές και όχι για ευθείες στην ευθεία όλα πάνε γρήγορα στις στροφές δείχνει το αμάξι το χαρακτήρα του.

 

αν θες αξιοπιστία πας σε ΤΟΥΟΤΑ, για ευθείες υπάρχουν πολλά HONDA, OPEL και άλλα για πραγματικά αυτοκίνητα πέρνεις GOLF, A3,BMW και αλλα στην κατηγορία του όμως είναι ΤΟΠ

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Δεν Μιλησαμε για το 1.8 αλλα για το VR6 -VR5

 

Aκομα και αυτοι καταλαβαν την μαλακια τους οτι τα 150 αλογα για το αμαξωμα του 4 GTI ηταν λιγο και πηγαν να το διορθωσουν με το 180 αλλα δεν.

 

Και μετα εβγαλε τον 1.4 TSI με τα 170+ αλογα που το εκανε το μαμα 1.8 T αλοιφη σε ολα.

 

Εαν δεν τον πειραξεις τον 1.4 αντεχειιιιιιιιιιιι και 200.000 δεiτε στο φορουμ πολλα παιδια που εχει αντεξει πολλαααααα χιλιομετρα.

 

 

εεεε...εισαι λιγακι ασχετος σε θεμα μκ4 χωρις παρεξηγηση.!!

 

το 4αρι εβγενε με 150 αλογα, η επετειακη εκδοση βγηκε το 2003 για τα 25χρονια και κυκλοφορησε για 1 χρονο,  εβγενε με 180 αλογα και αλλο κουστουμι εσωτερικα, το πουλουσαν παραληλλα με την απλη εκδοση των 150, δεν κατεργηθηκε η απλη και πηγανε σε 180, και δεν πιστευω η vw να καταλαβε το λαθος της 5 χρονια μετα την κυκλοφορια του μοντελου και να το πλασαρε τον τελευταιο χρονο με 180, και ενοψη κυκλοφοριας 5αριου.

το ιδιο πραγμα εγινε και με το 5αρι gti που βγενει με 200 και η επετειακη εκδοση με 230, εκει τι εγινε με τα 200 κανανε παλι λαθος??

...για το 6αρι δεν γνωριζω.

 

τωρα για το αν μπορει να σταθει ενα 1,4αρι διπλα σε ενα 1,8αρι, το οποιο ειναι τεχνολογικα 10 χρονια πισω, δεν συγγρινονται, συγγρινε το με τα 18αρια tsi που φορανε τα passat, 

...αλλα αν θες παλι, βαλε και στα δυο bt και βαλτα διπλα να δουμε στις ποσες στροφες θα εχει full bost το 1,4 και στις ποσες το 1,8...

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Δυστυχως εχω μπει και σε VR6 σε βολτα μεχρι το καζινο στο λουτρακι και VR5 στην αγγλια.Τραγικα μονο θορυβο ωραιο τιποτα αλλο για 2.8 μοτερ. Με τελικη 215 χιλιομετρα.

Ειναι τοσα πολλα αυτα που θελω να πω κ να γραψω που πραγματικα θελω δυο ωρες κ δεν ξερω αν φτανει ο χωρος της σελιδας γιατι μ αυτα που διαβαζω εδω κ καποιες μερες πραγματικα γελαω με καποια πραγματα που λενε καποιοι..οχι ολοι,γιατι μερικα ποστ που εγραψαν παιδια ειναι πολυ σωστα κ σκεπτομενα..εγω θα κανω μια προταση,ειμαστε 7-8 ατομα που διαφωνουμε στο συγκεκριμενο θεμα εδω μεσα;ωραια!κατα ποσο θα ηταν δυνατον αν βεβαια ειστε κ ολοι απο αθηνα γιατι δεν ξερω τις περιοχες σας να βγαιναμε το αλλο σαββατοκυριακο να πιουμε ενα καφε να τα πουμε κ να γνωριστουμε και απο κοντα κιολας;)νομιζω κ καλυτερη συζητηση θα γινει κ πολιτισμενη κ σιγουρα θα αποφυγουμε παρεξηγησεις που βγαινουν απ τον γραπτο λογο..ποσο μεσα σε ενα φορουμ..εγω παντως ειμαι ανοικτος προς ολους σας κ θα χαρω να τα πουμε κατ ιδιαν!πειτε αποψεις κ το οργανωνουμε για το αλλο τριημερο αν θελετε..η κ αλλο ΣΚ δεν υπαρχει θεμα.. Φιλε πατροκλε δεν θα σου απαντησω σε τπτ απο εδω..το μονο που θα σου πω ειναι οτι μαμα το GOLF MK3 VR6 εχει τελικη 245km/h κ πρωτο σταδιο χτυπαει τα 260km/h κ το εχω δει με τα ματακια μου οχι σε ενα αλλα σε ολα τα VR6 φιλων μαμα η βελτιωμενο!μαλλον αυτο που πηγες βολτα ειχε προβλημα η αυτος που το οδηγουσε φοβηθηκε να το ανοιξει..αυτα τα ολιγα γιατι γενικα εχω να πω παρα πολλα γυρω απο την ολη συζητηση,η προταση μου ειναι σνοιχτη κ σας αναμενω ολους!;)
Link to comment
Share on other sites

Πάτροκλε το σχολιο μου δεν πηγαινε σε σενα αποκλιστικα,οποτε δεν χρειαζεσαι να τσιμπας κατευθειαν ;-)

 

 

μπορεί να γίνει και forum ειρωνείας !!!!!!

+11111111111
 

 

 

 

 

εεεε...εισαι λιγακι ασχετος σε θεμα μκ4 χωρις παρεξηγηση.!!

 

 

το ιδιο πραγμα εγινε και με το 5αρι gti που βγενει με 200 και η επετειακη εκδοση με 230, εκει τι εγινε με τα 200 κανανε παλι λαθος??

...για το 6αρι δεν γνωριζω.

κ στο 6άρι εχει βγει επετειακη εκδοση περαν απο το gti των 210hp,το edition35 με τα 235 αλογα,μονο που δεν ξερω αν κυκλοφορησε ποτε στην Ελλαδα 

Link to comment
Share on other sites

Technical Specifications icon-engine.png


VOLKSWAGEN Golf III 5 Doors 2.8 VR6 (1992 - 1997) dimensions, ground clearance, fuel, acceleration

general Cylinders V6 Displacement 2792 cm3 Power 128(174) KW(hp) @ 5800 RPM Torque 173.3 lb-ft @ 4200 RPM OR 235 Nm @ 4200 RPM Fuel System Multipoint Injection Fuel Petrol CO2 Emissions 256 g/km performance Top Speed 133.6 mph OR 215 km/h Acceleration 0-62 Mph (0-100 kph) 7.8 s fuel consumption City 15.7 mpg US OR 15 L/100Km Highway 29.8 mpg US OR 7.9 L/100Km Combined 22.4 mpg US OR 10.5 L/100Km transmission Drive Type Front Wheel Drive Gearbox Manual, 5 Speed brakes Front Ventilated Discs Rear Discs tires Size 205/50 VR15 dimensions Length 158.3 in OR 4021 mm Width 66.9 in OR 1699 mm Height 55.9 in OR 1420 mm Front/rear Track 58.3/56.7 in OR 1,481/1,440 mm Wheelbase 97.6 in OR 2479 mm Ground Clearance 5.1 in OR 130 mm Cargo Volume 11.7 cuFT OR 331 L Cd 0.3 weight Unladen Weight 2661 lbs OR 1207 kg Gross Weight Limit 3725.8 lbs OR 1690 kg




Πρωτον δεν παρεξηγουμε.

 

Δευτερον δεν μαλωνω με κανεναν .

 

Τριτον δεν μειωνω κανενος το αμαξι αλλα σας παρακαλω πολυ μπορειτε με το χερι στην καρδια να βαλετε με σειρα το καλυτερο εως το χειροτερο .

 

Να κανουμε ενα γκαλοπ ρε παιδι μου τι φοβαστε μην σας παρεξηγησουν.

 

Εσυ αγαπας το 3αρι σου που το εχω δει και ειναι τουμπανο ο αλλος που εχει το 4αρι με λεει ασχετο(δεν ειπα οτι καταργηθηκε) επειδη το GTI ηταν κατα γενικη ομολογια ψοφιο με τα 150 αλογα.

 

Εγω ειμαι ο μονος που παραδεχεται οτι πηρα ενα αμαξι χωρις καμια βελτιωση επαναστατικη. Αυτα ειναι τα στοιχεια του VR6 εκτος εαν κανω λαθος και εβγαλες καποια αλλη εκδοση με 245 τελικη.

Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η απόκλιση νομίζω είναι λόγω του ότι όλα τα αυτοκίνητα πάνε λίγο παραπάνω απο ότι λέει ο κατασκευαστής και το 245 είναι κοντέρ ενώ το 215 gps

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται τα ιδια ειναι ολα εκτος απο την τελικη.

 

Εσυ ρε Γιαννη που εισαι και γνωστης οχι σαν εμας του ασχετους με ποια σειρα θα τα εβαζες????

 

Ειναι το 5αρι το καλυτερο ναι η ου???

 

Ποιο ειναι κατα την γνωμη σου το χειροτερο???

Link to comment
Share on other sites

αλλον νουνιζ ο γαιδαρον και αλλον η κεφαλην του!!το καθε golf εχει την δικη του ιστορια..οπως και καθε μαρκα οπως και καθε μοντελο..τι καθομαστε και αναλυουμε τοσο πολυ..αυτο που ειπε ο Πανος ειναι το καλυτερο πιστευω.εσεις που ειστε απο Αθηνα πειτε τα σε ενα καφεδακι δειτε τα απο κοντα τα αμαξια και ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.Για την ιστορια επιβεβαιωνω πως εχω κανει βολτα golf 3 vr6 2.9 syncro και η τελικη του ητανε 240 κοντερ.το αμαξι δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα απο το 5αρι gti που ειχα εγω τοτε..οκ δεν ειχε το νευρο αλλα ειχε υποδειγματικη σταθεροτητα ανεβαζε ευκολα χλμ πολυ ωραιο στριψιμο και φοβερο ηχο!

Link to comment
Share on other sites

Το vwclub, αν και ειναι vwclub, ειναι ισως το μονο ελληνικο φορουμ, που πολλα μελη του εχουν απεχθεια για ολα τα αλλα μοντελα εκτος του δικου τους, ακομα και για την ιδια μαρκα που οδηγανε, ισως οτι θα επρεπε να μετονομαστει απο vwclub.gr σε tsiclub.gr

 

...ακου το 3αρι το χειροτερο golf ολων τον εποχων...παω στοιχημα οτι οποιος εχει αυτη την γνωμη ουτε εχει μπει μεσα σε 3αρι ουτε το εχει οδηγησει...αν ειναι αποτυχια το 3αρι ειναι και ολες οι γενιες μετα απο αυτο, μιας και ολα τα golf, εχουν παρομοια θεση και παρομοια αισθηση οδηγησης...

+1000

Τα golf 2 Kai 3 ήτανε πολυ αλητικα και όμορφα αμάξια!!παιδικα όνειρα..ευχομαι να με αξιωσει ο θεός κάποτε να ανακατασκευασω ενα απο αυτα!!ειδικα ενα μαύρο η άσπρο 2αρι η ενα βιολετι η μπορντο 3αρι θα ήτανε ακριβός όπως τα ονειρευομαι!!

Ανέστη άκου σκηνικό επειδή είσαι old schooler κ συ σαν εμένα!Άσπρο 2άρι με team dynamics άσπρες 17άρες όλο ανακατασκευασμένο και βαμμένο απ την αρχή με 2λιτρο abf μοτέρ με συμπίεση 12.5 έμβολα ROSS,ελαφρωμένο στρόφαλο,εκκεντροφόρους srick και Jenvey τετραπετάλουδα 45άρια χωνιά με άγραφο εκεί στα 240-250.Δεν κάθεται τίποτα δίπλα!Θα είσαι στα δικαστήρια στην Ιωλκού και θα άκουγεσαι στην Ιάσωνος κάτω!!!!!Και άσε τους TSI να σου λένε πότε έχουν overboost και πόσα άλογα πήραν με το τάδε πρόγραμμα!

Το 3 δεν ειναι ετσι οπως τα παρουσιαζεις.Πολυ κακα μοτερ και αρκετα προβληματα.Τωρα γιατι σας αρεσει ο VR6 κινητηρα με τα 170 αλογα αυτο ειναι αλλη ιστορια. Με βαρος 1200+ κιλα Επισης στο 4αρι σκυλι ηταν και ειναι ακομα στο caddy μου το επαγκελματικο ο 1.4 8V

Φίλε μου ο VR6 είναι διαμάντι!Κάποιες φορές δεν έχουν σημασία τα άλογα αλλά η οδηγική ευχαρίστηση κάτι το οποίο έχετε χάσει με τα σύγρονα αυτοκίνητα!Καλά από ήχο δεν το συζητώ.Με straight pipe ο vr6 απλά δεν συγκρίνεται με κανένα απο τα μοτέρ της vw.Ισως με αυτόν του R32 που και πάλι είναι μια υπερκιβυσμένη έκδοση του

αχχχ ειδες που δεν τα ξερεις...ο κινητηρας ο 1,4 8v που φοραγε το 3αρι που λες ειχε προβληματικους κινητηρες, φορεθηκε μετεπειτα στο caddy μκ2 που λες αξιοπιστο κινητηρα, ηταν ο AEX και μπηκε σε ολο το γκρουπ...  ο 1,6  με την εισαγωγη που περναει πανω απο το καπακι, ξερω 3 golf που τον φορανε και εχουν ξεπερασει τις 300000κμ...

 

τεσπα εχουμε βγει εκτος θεματος, δεν θα αλαξω την γνωμη κανενος...  .-

Εγώ έχω τον ΑΕΕ που έιναι αδερφάκι του ΑΕΧ 175.000 αισίως!

Τραγικά σε σχέση με τι?με τα τότε αντίστοιχα της εποχής ή με το golf 6 σου του 2012?......

 

 

Έχετε μια μανία με τα TSI,για λίγους και καλούς λόγους.

 

Δεν καίνε

Δεν έχουν ακριβά τέλη/τεκμήρια/#stournaropaparies#

Και το σημαντικότερο απο όλα,πειράζονται πανευκολα.

 

 

Τα tsi πιστέυω οτι ραγδαία ανέβασαν την VW,και ραγδαία θα την κατεβάσουν.

 

Μοτέρ σαν τα 20vt δεν θα ξαναβγούν δυστυχώς.

+1000

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.όσοι αγαπάμε τα αυτοκίνητα αυτά καθ αυτά προτιμούμε τα παλίοτερα Golf γιατί πως να το κάνουμε είμαστε και λάτρεις της ντίζας και όχι του ηλεκτρόγκαζου το οποίο σιχαίνομαι.Επίσης δεν θέλουμε ένα αμάξι πνιγμένο στα ηλεκτρονικά μαραθέτια.Εντάξει καλοί οι TSI ρε παιδιά αλλά μην τους βάζουμε δίπλα στους VR6 και 1.8Τ.Ιεροσυλία!Δεν πιστεύω να μίλησε κανείς για αξιοπιστία για τα Golf 3 γιατί κάτι polάκια 6R GTI εδώ μέσα καίνε 1 λίτρο λάδι από αλλαγή σε αλλαγή και οι ιδιοκτήτες τους έχουν γίνει κολλήτοι με τα μαστόρια τους

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

2 και 5 η αιχμές του δόρατος καλα και τα αλλα αλλα αυτά τα 2 μοντέλα ειναι θρυλικα και σημεία αναφοράς μη παρεξηγειστε καλα κ τ αλλα αλλα 5 και 2 δεν ειναι και έχω και 4 αρι και είχα και 3 αρι και 2αρι και 5αρι όπως και 6Αρι για 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Ο φιλος wolfburg με καλυψε πληρως!!!σε ολα οσα εγραψε,κ ειδικα για το old school,το VR6,τα TSI,κ τα ηλεκτρογκαζα..συμφωνω κ επαυξανω...ευγε!!!;)απαξιωνετε διλτρα μοτερ κορυφαια τα οποια για να βελτιωσεις επρεπε να εχεις μηχανικο με α@%#<α κ ενα πορτοφολι γεματο..αλλα αυτο ειχε αξια τοτε γιατι ειχες να παρουσιασεις κατι..δεν λεω τεχνολογικα οντως τα tsi εχουν ενα σωρο πραγματα επανω..εεε και;;;δλδ αυτη ειναι η ουσια;πετσξαμε ενα προγραμμα πιεσμενο κιολας..πηραμε 40-50 αλογα κ γιναμε μαγκες;η που πανε κ μου στριβουν ολοι με τα esp κ το παιζουν χεραδες κ γρηγοροι;οχι δεν ειναι ετσι!εχει χαθει δυστυχως η ουσια γενικως του αυτοκινητου στην εποχη μας παιδια,πλεον δεν το οδηγεις σε οδηγει..

Edited by PanosVR6
Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Technical Specifications

VOLKSWAGEN Golf III 5 Doors 2.8 VR6 (1992 - 1997) dimensions, ground clearance, fuel, acceleration

general Cylinders V6 Displacement 2792 cm3 Power 128(174) KW(hp) @ 5800 RPM Torque 173.3 lb-ft @ 4200 RPM OR 235 Nm @ 4200 RPM Fuel System Multipoint Injection Fuel Petrol CO2 Emissions 256 g/km performance Top Speed 133.6 mph OR 215 km/h Acceleration 0-62 Mph (0-100 kph) 7.8 s fuel consumption City 15.7 mpg US OR 15 L/100Km Highway 29.8 mpg US OR 7.9 L/100Km Combined 22.4 mpg US OR 10.5 L/100Km transmission Drive Type Front Wheel Drive Gearbox Manual, 5 Speed brakes Front Ventilated Discs Rear Discs tires Size 205/50 VR15 dimensions Length 158.3 in OR 4021 mm Width 66.9 in OR 1699 mm Height 55.9 in OR 1420 mm Front/rear Track 58.3/56.7 in OR 1,481/1,440 mm Wheelbase 97.6 in OR 2479 mm Ground Clearance 5.1 in OR 130 mm Cargo Volume 11.7 cuFT OR 331 L Cd 0.3 weight Unladen Weight 2661 lbs OR 1207 kg Gross Weight Limit 3725.8 lbs OR 1690 kg

Πρωτον δεν παρεξηγουμε.

Δευτερον δεν μαλωνω με κανεναν .

Τριτον δεν μειωνω κανενος το αμαξι αλλα σας παρακαλω πολυ μπορειτε με το χερι στην καρδια να βαλετε με σειρα το καλυτερο εως το χειροτερο .

Να κανουμε ενα γκαλοπ ρε παιδι μου τι φοβαστε μην σας παρεξηγησουν.

Εσυ αγαπας το 3αρι σου που το εχω δει και ειναι τουμπανο ο αλλος που εχει το 4αρι με λεει ασχετο(δεν ειπα οτι καταργηθηκε) επειδη το GTI ηταν κατα γενικη ομολογια ψοφιο με τα 150 αλογα.

Εγω ειμαι ο μονος που παραδεχεται οτι πηρα ενα αμαξι χωρις καμια βελτιωση επαναστατικη. Αυτα ειναι τα στοιχεια του VR6 εκτος εαν κανω λαθος και εβγαλες καποια αλλη εκδοση με 245 τελικη.

. Πατροκλε οι μετρησεις που εχεις βαλει ειναι αμερικης κ εκει εχουν αλλες προδιαγραφες τα αυτοκινητα κ νομιζω οτι ειναι κ μετρησεις με αυτοματο κιβωτιο..οι σωστες μετρησεις ειναι αυτες που εβαλε ο methana..που στην πραγματικοτητα τα 224 ειναι 229 km με οργανα μετρησεων απο περιοδικα της εποχης που εχω κ αν βρεθουμε θα φερω να δεις..κοντερισια σε μαμα VR6 βλεπεις 240-245..αυτα!τεσπα για να μην το κουραζουμε αλλο οποτε θελετε η προταση μου για καφε ειναι ανοιχτη κ εντελως φιλικη προς ολους για να τα πουμε κ να γνωριστουμε..δεν εχουμε να χωρισουμε κατι!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως εχουμε βγει λιγο offtopic..Tο θεμa ειναι για το καινουριο golf κ εμεις μονο γι'αυτο δε συζηταμε..Επειδη εβαλα κ εγω το χερακι μου να παει αλλου η κουβεντα,λεω να το αφησουμε εδω εκτος κ αν εχουμε να πουμε κατι για το MK7..

 


 

Τριτον δεν μειωνω κανενος το αμαξι αλλα σας παρακαλω πολυ μπορειτε με το χερι στην καρδια να βαλετε με σειρα το καλυτερο εως το χειροτερο .

 

Να κανουμε ενα γκαλοπ ρε παιδι μου τι φοβαστε μην σας παρεξηγησουν.

Ενα γκαλοπ για τα ματια του κοσμου ειναι καλη ιδεα,ειτε με σειρα προτεραιοτητας ειτε απλα ψηφιζοντας το καλυτερο.. Βασικη προυποθεση να γινεται κουβεντα κ να μη χαλασουμε το θεμα (δεν παει σε κανεναν αυτο εννοειται friends.gif )

 

Τα πράγματα είναι απλά.όσοι αγαπάμε τα αυτοκίνητα αυτά καθ αυτά προτιμούμε τα παλίοτερα Golf γιατί πως να το κάνουμε είμαστε και λάτρεις της ντίζας και όχι του ηλεκτρόγκαζου το οποίο σιχαίνομαι.Επίσης δεν θέλουμε ένα αμάξι πνιγμένο στα ηλεκτρονικά μαραθέτια.Εντάξει καλοί οι TSI ρε παιδιά αλλά μην τους βάζουμε δίπλα στους VR6 και 1.8Τ.Ιεροσυλία!Δεν πιστεύω να μίλησε κανείς για αξιοπιστία για τα Golf 3 γιατί κάτι polάκια 6R GTI εδώ μέσα καίνε 1 λίτρο λάδι από αλλαγή σε αλλαγή και οι ιδιοκτήτες τους έχουν γίνει κολλήτοι με τα μαστόρια τους

Τα αυτοκινητα πρεπει να εξελισσονται κ να μη μενουν στασιμα.Αυτα περι ντιζα-ηλεκτρογκαζο κ τα "πνιγμενα ηλεκτρονικα" τα επιβαλλει η εξελιξη της τεχνολογιας.. ΚΑι απο τη στιγμη που το κρατος μας "απαγορευει" μεγαλου κυβισμου κινητηρες,ξεχναμε κινητηρες τυπου Vr6 κ R32 σε νεα μονελα,οπως θα ξεχασουμε κ τa διλιτρα gti οπως παμε..

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη και η τεκμηριωμενη αποψη για εμενα ειναι το σωστο.

 

Ειδα ωραιες τεκμηριωμενες αποψεις αυτο με χαροποιησε ιδιαιτερα

 

Διαφωνω καθετα με καποιους και συμφωνω απολυτα με τον Playmaker οτι τα καλυτερα ειναι πρωτο το 5 μακραν και μετα το 2  αλλα δεν προσπαθω να επιβαλλω την γνωμη μου,απλα την εκφραζω και γινομαι σε καποιους (λιγους) αρεστος και σε καποιους αλλους (πολλους) αντιπαθητικος.

 

Τωρα οταν θα με γνωρισετε (ολο το λεω και δεν το κανω) και θα δειτε οτι δεν τσαντιζομαι ευκολα ειδικα για κατι που σε καποια χρονια θα αλλαξω.

 

Το 7αρι παντως για το θεμα μας δεν αξιζε για καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα σημερινά αυτοκίνητα έχουν χάσει πολλά για χάρης της άνεσης ,της οικονομίας και της τεχνολογίας.Βέβαια εξαρτάται τι προτιμάει ο καθένας πάντα.Το λέω για να μη με παρερμηνεύετε.Αλλά μην συγκρίνετε το σύγρονο, με το γνήσιο και "αγνό" οδηγικά αυτοκίνητο!

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.