Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δε μίλησα για τιμή του αυτοκινήτου αλλά για τιμή της αναβάθμσης του Tsi που είναι on topic :)

Μιλαω τουλαχιστον για τα post #342,345,346,348,350 τα οποια λενε για τιμες,φρενα αναρτησεις κτλ.

Ειναι off topic και θα διαγραφουν μαζι με τα δικα μου.

Αν απευθυνομουν αποκλειστικα σε σενα θα εκανα quote το post σου :D

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτηκα :rolleyes: εχοντας TSI140HP γινεται να γινει 170HP ΜΟΝΟ με προγραμμα και ολα τα υπολοιπα μαμα?Το κοστος μαλλον θα ειναι 700-1000 ευρω αλλα γινεται?Οσο για τα παιδια με τα 200+ θα συμφωνησω με την αποψη οτι αν ειναι το ολο project να ξεφυγει οικονομικα καλυτερα θα ηταν ενα GTI Να χαιρεστε τα εργαλεια σας και να ειναι παντα απροβληματιστα

+1

Παντως θα με ενδιεφερε ενα προγραμμα που θα εφτανε απροβληματιστα στα 170

χωρις να αλλαχτει εξατμιση...

Τι προτεινετε απο προγραμματα που να ειναι οσο το δυνατον ποιο αξιοπιστα σε βαθος χρονου? :huh:

Link to comment
Share on other sites

+1

Παντως θα με ενδιεφερε ενα προγραμμα που θα εφτανε απροβληματιστα στα 170

χωρις να αλλαχτει εξατμιση...

Τι προτεινετε απο προγραμματα που να ειναι οσο το δυνατον ποιο αξιοπιστα σε βαθος χρονου? :huh:

και 200 γινεται χωρις εξατμιση... αλλα δεν ειναι καλο...

εγω μεχρι στιγμης ειμαι απο etuners και το χω αρκετο καιρο το προγραμμα και δεν εχω καποιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

λεγοντας δεν ειναι καλο τι εννοεις?Για να σου δωσω να καταλαβεις τι θελω να κανω καποια στιγμη και ξεροντας οτι δεν ειναι απολυτα κατανοητο να καταλαβουμε την ολη σκεψη του συνομιλητη μας σε forum ρωταω εσενα και οποιον αλλο εχει ασχοληθει με tsi αν υπαρχει κατι το οποιο να φτανει το tsi 170 αλογα(κοινως επιδοσεις gt)ΑΛΛΑ χωρις να αλλαξω τιποτα αλλο εκτος απο προγραμμα και οποτε θελω να μπορει να ξαναπεραστει το μαμα προγραμμα

Ευχαριστω, σιγουρα καποια στιγμη καλο θα ηταν να τα λεγαμε μεταξυ φραπε και παγωμενου νερου και να βλεπαμε τα 200αρια σας <_<

Link to comment
Share on other sites

Με 650 ευρω ανεβαινει 200 χωρισ να αλλαξεις τπτ... αντε κανα φιλτρακι... δν θα το ελεγα απλισιαστο.....

συγνωμη ρε παιδια αλλα αν καταλαβα καλα μπορω με 650 ευρω να κανω το gt μου ,απο 170 αλογα σε 200-210???χωρις να αλλαξω κατι αλλο???

ισχυει αυτο???ξερει καποιος λεπτομεριες???

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

λεγοντας δεν ειναι καλο τι εννοεις?Για να σου δωσω να καταλαβεις τι θελω να κανω καποια στιγμη και ξεροντας οτι δεν ειναι απολυτα κατανοητο να καταλαβουμε την ολη σκεψη του συνομιλητη μας σε forum ρωταω εσενα και οποιον αλλο εχει ασχοληθει με tsi αν υπαρχει κατι το οποιο να φτανει το tsi 170 αλογα(κοινως επιδοσεις gt)ΑΛΛΑ χωρις να αλλαξω τιποτα αλλο εκτος απο προγραμμα και οποτε θελω να μπορει να ξαναπεραστει το μαμα προγραμμα

Ευχαριστω, σιγουρα καποια στιγμη καλο θα ηταν να τα λεγαμε μεταξυ φραπε και παγωμενου νερου και να βλεπαμε τα 200αρια σας :D

εννοω οτι δεν ειναι καλο να πας το αμαξι 200 αλογα και να εχεις την 55αρα την εξατμιση που εχει μαμα. θα "μπουκωνει" και βεβαιως και μπορεις να πας και επιδοσεις gt και λιγο παραπανω κιολας χωρις να αλλαξεις τπτ και πολυ ευχαριστως να κανονισουμε καφεδακι.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα αν καταλαβα καλα μπορω με 650 ευρω να κανω το gt μου ,απο 170 αλογα σε 200-210???χωρις να αλλαξω κατι αλλο???

ισχυει αυτο???ξερει καποιος λεπτομεριες???

ισχυει!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έτυχε να είχα μία δουλίτσα και πέρασα απο την REVO.(δεν μαρέσει προσωπικά).ρώτησα τον υπευθυνο πότε θα βγούν προγράμματα για το 1.4 και τον 1.8. και μου λέει οτι έχουν βγεί και στο εξωτερικά πουλιούντε.στην ελλάδα θα πουλιούντε επίσημα απο 1 σεπτέμβρη γιατι τώρα τα δοκιμάζουν.μου είπε οτι την κυριακή μάλιστα είχε πάει αγγλία και είχε δοκιμάσει τα αν λόγο αυτοκίνητα. έλεγε λοιπον για 1.4(turbo-compresor) στα 210hp και 29 ροπή και τον 1,8 στα 220hp και 38 κιλά ροπή.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έτυχε να είχα μία δουλίτσα και πέρασα απο την REVO.(δεν μαρέσει προσωπικά).ρώτησα τον υπευθυνο πότε θα βγούν προγράμματα για το 1.4 και τον 1.8. και μου λέει οτι έχουν βγεί και στο εξωτερικά πουλιούντε.στην ελλάδα θα πουλιούντε επίσημα απο 1 σεπτέμβρη γιατι τώρα τα δοκιμάζουν.μου είπε οτι την κυριακή μάλιστα είχε πάει αγγλία και είχε δοκιμάσει τα αν λόγο αυτοκίνητα. έλεγε λοιπον για 1.4(turbo-compresor) στα 210hp και 29 ροπή και τον 1,8 στα 220hp και 38 κιλά ροπή.

το site της revo δεν αναφερει τπτ... παλι...!

εχουμε βαρεθει να ακουμε τα θα θα θα θα θα της revo

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες το ΤSI εχει 21.000Ε και το GTI 31.000Ε. Δε με χαλαει με 800 Ε να κανω το TSI τα ιδια αλογα με το GTI ;)

Ρε παιδια δεν μπορω να ακουω να συγκρινουμε το TSI-GT με το GTI 1400cc με 2000cc ειναι αλλα αυτοκινιτα . Δεν γινεται ποτε να φτασει ενα 1400cc τα αξιοπιστα 200+ του GTI γιατι καποια στιγμη θα γινει το μπαμ και θα μαζευουμε μπιελες απο τον δρομο η στιν καλητερη κανενα καπακι . Ειναι πολλα τα 200+ για ενα κινιτηρα 1400cc . Και η βελτιωση δεν ειναι μονο προγραμμα θελει και αλλη εξατμιση γιατι αυτη η εξατμιση ειναι για 180hp εαν το πας 200hp θες εξατμιση μεγαλιτερη ωστε τα καυσαερια να φευγουν πιο ελευθερα γιατι θα εχουμε και μεγαλυτερες τιμες θερμοκρασιας εξαγωγεις . Αλλα θες και εισαγωγη πιο ελευθερο φιλτρο. Aυτο που θελω να πω δεν ειναι μονο 800euros αλλα για να εισαι κυριλε πρεπει να δωσεις κανα 2500euro για να εισαι κυριλε . Και εγω εχω TSI-GT και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος αλλα επειδη ξερω απο βελτιωσης 5 πραματα γι'αυτο ηθελα να βοηθησω. Ωραια τα αλογα αλλα θελουν και λεφτα . :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να ακουω να συγκρινουμε το TSI-GT με το GTI 1400cc με 2000cc ειναι αλλα αυτοκινιτα . Δεν γινεται ποτε να φτασει ενα 1400cc τα αξιοπιστα 200+ του GTI γιατι καποια στιγμη θα γινει το μπαμ και θα μαζευουμε μπιελες απο τον δρομο η στιν καλητερη κανενα καπακι . Ειναι πολλα τα 200+ για ενα κινιτηρα 1400cc . Και η βελτιωση δεν ειναι μονο προγραμμα θελει και αλλη εξατμιση γιατι αυτη η εξατμιση ειναι για 180hp εαν το πας 200hp θες εξατμιση μεγαλιτερη ωστε τα καυσαερια να φευγουν πιο ελευθερα γιατι θα εχουμε και μεγαλυτερες τιμες θερμοκρασιας εξαγωγεις . Αλλα θες και εισαγωγη πιο ελευθερο φιλτρο. Aυτο που θελω να πω δεν ειναι μονο 800euros αλλα για να εισαι κυριλε πρεπει να δωσεις κανα 2500euro για να εισαι κυριλε . Και εγω εχω TSI-GT και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος αλλα επειδη ξερω απο βελτιωσης 5 πραματα γι'αυτο ηθελα να βοηθησω. Ωραια τα αλογα αλλα θελουν και λεφτα . :excl:

Συμφωνω με αυτα που λες.Αλλα πιστευω οτι τα 200 αλογα τα φτανει αξιοπιστα..Αρκει να γινει σωστη και πληρης βελτιωση οπως λες και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Πού είχαμε μείνει?

Μπουζί έχεις αλλάξει?

Ιριδίου κάνουν τίποτα...όσο να'ναι χρειάζεται μια καλή τετράδα το αυτοκίνητο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πού είχαμε μείνει?

Μπουζί έχεις αλλάξει?

Ιριδίου κάνουν τίποτα...όσο να'ναι χρειάζεται μια καλή τετράδα το αυτοκίνητο! B)

βγαλανε προγραμματακι η revo , abt για 210 αλογακια και 29 κιλακια ροπης...!

πως σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο για το 140αρι αποστολη? ποσο παει ξερουμε?

Απο τι ξερω εχει γυρο στα 1400 με 1500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

βγαλανε προγραμματακι η revo , abt για 210 αλογακια και 29 κιλακια ροπης...!

πως σας φαινεται?

Για την REVO που το ξερεις οτι εβγαλε προγραμμα ???

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση της REVO (εξωτερικου) στο ερωτημα που εκανα σχετικά με το προγραμμα για tsi.

Hi Sfeloux,

We are currently developing this software, and testing it on our own car!

This software will be available in Greece and hopefully very soon. The best course of action for yourself at the moment would be to go to your local dealer so that they can retrieve the ecu number and the software number; they can then put a request in for the code to be built once we release the software for this car!

Best Regards

Carl Saunders

Support

Revo Developments Limited

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο site της nothelle εχει μονο για AUDI και δεν εχει τιποτα για VW και TSI...

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.