Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

τελικα το πουλακι καποιου πρεπει να καταγεται απο το GOTHAM CITY !!!

Εγω ειμαι μαμα , λεω να κατεβουμε κατα τις 2 με 3 το μεσημερι. Εχω το τηλεφωνο του Bill να συνενοηθουμε. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα για Σαββατο....ισα ισα καλυτερα....ας ποσταρουν οσοι ειναι για Σαββατο και τι ωρα.....

Ας ερθει και κανενα GT μαμα βρε παιδια να δουμε διαφορες.....

Α! μην ανησυχειτε για λαστιχα αφου βαζουμε απο ρολαριστες 2ερες (2000 rpm)....

Ναι συνάδελφε κρίμα τα λαστιχάκια ουτε μήνα κλείσαμε όχι μόνο τα λάστιχα δηλαδή...εγώ για Σαββατο μέσα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πουλακι καποιου πρεπει να καταγεται απο το GOTHAM CITY !!!

Εγω ειμαι μαμα , λεω να κατεβουμε κατα τις 2 με 3 το μεσημερι. Εχω το τηλεφωνο του Bill να συνενοηθουμε. Τι λετε;

για που λετε παιδες???ειμαι και εγω με προγραμμα και εξατμιση....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορουμε να το γραψουμε φορα παρτιδα το που ,jovani and bill στειλτε ακριβως το μερος που θα συναντηθουμε με pm στα παιδια που ενδιαφερονται γιατι εσεις εχετε ξαναπαει.

Αντε για μερικες "δοκιμες" !! :D

σαββατο 2 με 3 το μεσημερι νομιζω βολευει ολους ( αν εχει αντιρηση καποιος ας το πει )

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορουμε να το γραψουμε φορα παρτιδα το που ,jovani and bill στειλτε ακριβως το μερος που θα συναντηθουμε με pm στα παιδια που ενδιαφερονται γιατι εσεις εχετε ξαναπαει.

Αντε για μερικες "δοκιμες" !! :D

σαββατο 2 με 3 το μεσημερι νομιζω βολευει ολους ( αν εχει αντιρηση καποιος ας το πει )

Στειλ τε και σε μενα το μερος..

Link to comment
Share on other sites

Στειλ τε και σε μενα το μερος..

Παιδες είναι κορυφαίο το μέρος. Τελειο για drag. Λοιπόν να πουμε 12.30 γιατι πιο μετα θα εχω προβλημα (παντόφλα!!!!!)

Όσοι μπορούν έρχονται εκεινη την ώρα και αλλοι πιο μετα...no problem!

Λοιπόν στέλνω σε όλους pm για το μέρος....

Χαιρετώ και καλα ανοίγματα.....

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

παιδες απο οτι καταλαβα το προγραμμα απο e-tunners παει 650 με πλεονεκτημα οτι σου βαζουν κ custom made φιλτρο και οτι το προγραμμα τα σκαει απο τα χαμηλα 2500 στροφες αρνητικο οτι βγαζουν εγκεφαλο

στην αντιθετη οχθη το revo στα 750 το οποιο τα σκαει απο τις 4000 στροφες με πλεονεκτημα την θυρα OBD. ποιες οι ροπες κ στα 2?

Επισης σε οσους τα βαλανε τι κανανε για εισαγωγη(μονο φιλτρακι?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτησούλες.

1) Αν περάσουμε πρόγραμμα ξεχνάμε την 95άρα αμόλυβδη;

2) Έχω το Gt πράγμα που σημαίνει ότι αυτός που θα περάσει πρόγραμμα σε Tsi θα πληρώσει τα ίδια χρήματα με μένα για να κερδίσει αυτός περίπου 45-50 hp κι εγώ 15-20 hp; Ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο οτι καταλαβα το προγραμμα απο e-tunners παει 650 με πλεονεκτημα οτι σου βαζουν κ custom made φιλτρο και οτι το προγραμμα τα σκαει απο τα χαμηλα 2500 στροφες αρνητικο οτι βγαζουν εγκεφαλο

στην αντιθετη οχθη το revo στα 750 το οποιο τα σκαει απο τις 4000 στροφες με πλεονεκτημα την θυρα OBD. ποιες οι ροπες κ στα 2?

Επισης σε οσους τα βαλανε τι κανανε για εισαγωγη(μονο φιλτρακι?)

Και εγω ειχα κολημα που βγαζουν εγκεφαλο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο. Δεν νομιζω να ειναι πλεονεκτημα η θυρα OBD. Πλεονεκτημα ειναι αν καποια στιγμη θελεις να ανεβεις και να πας στα 220 τοτε μονο custom προγραμμα μπορεις να βαλεις.

Για το που βλεπεις ροπες και ισχυ καλο ειναι να υπαρχει δυναμομετρηση και αν γινεται σε ιδιο τυπο δυναμόμετρο πχ (MAHA).

Εγω εχω βαλει μόνο KN φιλτρο στο φιλτροκουτι και το δυναμομετρο εδειξε 199,4Ps και 257 Nm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτησούλες.

1) Αν περάσουμε πρόγραμμα ξεχνάμε την 95άρα αμόλυβδη;

2) Έχω το Gt πράγμα που σημαίνει ότι αυτός που θα περάσει πρόγραμμα σε Tsi θα πληρώσει τα ίδια χρήματα με μένα για να κερδίσει αυτός περίπου 45-50 hp κι εγώ 15-20 hp; Ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ

1. Οχι απαραιτητα.

2. Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο θεμα , αν εχεις την υπομονη και γυρισεις αρκετες σελιδες πισω θα βρεις πολλα για τα προγραμματα που κυκλοφορουν. Η επιλογη δεν εχει να κανει τοσο αν το ενα ειναι καλυτερο η οχι απο το αλλο γιατι δεν εχουν μεγαλες διαφορες. Απλα αν σε ενδιαφερει να βαλεις καποια στιγμη και περιφεριακα για να ανεβασεις λιγο ακομα τοτε μονο με custom προγραμματα μπορεις να το κανεις...

Ελπιζω να σε βοηθησα. Περισσοτερα δεν θελω να σου πω γιατι μπορει να μην ειμαι αντικειμενικος.

Θεωρώ πάντως ολα τα προγράμματα αξιόλογα και 200αρια...

Ευχαριστώ πολύ κ τα δύο παιδιά που απάντησαν. Μόνο μια ερώτηση ακόμα, τι εννοείται λέγοντας "custom" πρόγραμμα? thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδες είναι κορυφαίο το μέρος. Τελειο για drag. Λοιπόν να πουμε 12.30 γιατι πιο μετα θα εχω προβλημα (παντόφλα!!!!!)

Όσοι μπορούν έρχονται εκεινη την ώρα και αλλοι πιο μετα...no problem!

Λοιπόν στέλνω σε όλους pm για το μέρος....

Χαιρετώ και καλα ανοίγματα.....

Ρε παιδιά πείτε κ σε μας τους νέους που θα γίνει αυτή η συνάντηση το Σάββατο μήπως έρθουμε κι εμείς. Κ τι είναι αυτό το pm?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κ τα δύο παιδιά που απάντησαν. Μόνο μια ερώτηση ακόμα, τι εννοείται λέγοντας "custom" πρόγραμμα? thanks

Custom πρόγραμμα εννοούμε ότι η χαρτογράφηση της ECU (του εγκέφαλου δηλαδή) μπορεί να αλλάζει από τον προγραμματιστή, ο οποίος μπορεί να βελτιώνει τον κώδικα ώστε να επιτύχει το ζητούμενο (πχ δύναμη, κατανάλωση, ροπή) ή συνδυασμό όλων αυτών.

Είναι δηλαδή μεταβαλλόμενο και εξελίσσεται συμφωνά με τις δυνατότητες του προγραμματιστή. Φυσικά όταν προσθέτεις μεγαλύτερα περιφερειακά ο προγραμματιστής "ανταπτάρει" τον κώδικα ώστε να επιτύχει ακόμα μεγαλύτερες επιδόσεις.

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Custom πρόγραμμα εννοούμε ότι η χαρτογράφηση της ECU (του εγκέφαλου δηλαδή) μπορεί να αλλάζει από τον προγραμματιστή, ο οποίος μπορεί να βελτιώνει ή τον κώδικα ώστε να επιτύχει το ζητούμενο (πχ δύναμη, κατανάλωση, ροπή) ή συνδυασμό όλων αυτών.

Είναι δηλαδή μεταβαλλόμενο και εξελίσσεται συμφωνά με τις δυνατότητες του προγραμματιστή. Φυσικά όταν προσθέτεις μεγαλύτερα περιφερειακά ο προγραμματιστής "ανταπτάρει" τον κώδικα ώστε να επιτύχει ακόμα μεγαλύτερες επιδόσεις.

Jovanni thanks για την απάντηση. Όσον αφορά τη συνάντηση πως θα μάθω που θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα guys!Έχω μια ερώτηση!το dsg αντέχει στην μετατροπή των 200hp?

γιατί κάπου διάβασα ότι ίσως να μην αντέχει στην περισσότερη δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα guys!Έχω μια ερώτηση!το dsg αντέχει στην μετατροπή των 200hp?

γιατί κάπου διάβασα ότι ίσως να μην αντέχει στην περισσότερη δύναμη!

Σημασία δεν έχουν τα άλογα αλλα η ροπή. :)

Το TSi μαx να πάει 28-29 ροπή.οπότε δεν πιστευω να έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σημασία δεν έχουν τα άλογα αλλα η ροπή. :)

Το TSi μαx να πάει 28-29 ροπή.οπότε δεν πιστευω να έχεις πρόβλημα

Εμας ρε συ Γιωργο τι θα κανει αραγε με 36kgr ροπη???Θα ταντεξει λες?

Link to comment
Share on other sites

Εμας ρε συ Γιωργο τι θα κανει αραγε με 36kgr ροπη???Θα ταντεξει λες?

Siga tha skiseis kana kalson..Ti na poun kai alloi diladi..

Sorry gia to off topic alla den ade3a!

Y.G. An itheles na peis kati ston giwrgo steile tou pm..tetoia post diegiroun tous eveksaptous!

Link to comment
Share on other sites

Siga tha skiseis kana kalson..Ti na poun kai alloi diladi..

Sorry gia to off topic alla den ade3a!

Y.G. An itheles na peis kati ston giwrgo steile tou pm..tetoia post diegiroun tous eveksaptous!

Sorry αν θιχτηκες δεν υπονοησα κατι.Ιδιως για τα παιδια με Tsi.Σε φορουμ ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

χθες περασα απο τον αντιπροσωπο της REVO στην αργολιδα. θα παω για προγραμμα , full εξατμιση milltek , kai σκαστρα απο forge. απο εβδομαδα που θα τα βαλω και θα δοκιμασω και το trial θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

χθες περασα απο τον αντιπροσωπο της REVO στην αργολιδα. θα παω για προγραμμα , full εξατμιση milltek , kai σκαστρα απο forge. απο εβδομαδα που θα τα βαλω και θα δοκιμασω και το trial θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

Φίλε μου σου έδωσε τιμή για τη full εξάτμιση της MILTEK?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.